Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

18 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

To porównaj tu -https://www.highfidelity.pl/@main-974&lang=

Te strmery nie mają startu do takiego lektora to jest poezja nie dźwięk. 

Chcesz się licytować?

Podałem przykłady, bo tutaj mowa o super duper CD NADa, a ten właśnie tak wygląda w środku.

Ancient Audio nigdy nie miałeś i nie słuchałeś, to nie ten rząd wielkości i cena.

Pomarzyć zawsze można, wiem...

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Chcesz się licytować?

Podałem przykłady, bo tutaj mowa o super duper CD NADa, a ten właśnie tak wygląda w środku.

Ancient Audio nigdy nie miałeś i nie słuchałeś, to nie ten rząd wielkości i cena.

Pomarzyć zawsze można, wiem...

 

 

 

A ty co masz słonia na łańcuchu.Ja podałem przykład że odwarzacze cd mają też dobre podzespoły.A to co w życiu słyszałem to już nie musi cie obchodzic .Ja mówię o takim sprzęcie słuchanym w domu .A takowe Słuchałem. Naprzyklad  audio destination  słuchałeś w domu bo ja tak ?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radek Kostrzewski napisał:

A ty co masz słonia na łańcuchu.Ja podałem przykład że odwarzacze cd mają też dobre podzespoły.A to co w życiu słyszałem to już nie musi cie obchodzic .Ja mówię o takim sprzęcie słuchanym w domu .A takowe Słuchałem. Naprzyklad  audio destination  słuchałeś w domu bo ja tak ?.

Ależ pewno, że mają, tylko to nie ten poziom i klasa sprzętu o którym tutaj w wątku mowa.

Trochę to niesportowe porównanie.

Nie wiem, czy rozumiesz o co mi chodzi?

Również za przykład można podać inne marki odtwarzaczy Accuphase, McIntosh, czy inne Esoterici, tylko to nie przystoi do tego wątku którym mowa o CD NADa i innych Taga Harmony. 

Panie, to tak jakby wjechać do wątku o fiatach 126p i rozmawiać o mercedesie S klasy, a później stwierdzenie, że wszystkie auta mają jakość tychże mercedesów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2024 o 16:51, marcinmarcin napisał:

A że są jołopy które mówią ludziom że wszystko jedno, bo to i tak cyfra

Jest jeszcze trochę inaczej. Są ..., którzy nie słuchają muzyki, tylko porównują granie jednego sprzętu do drugiego narzędziami porównawczymi. I żeby była jasność, nie chodzi o uszy. I to nie jest mój tekst rodem z piaskownicy, tylko na poważnie są ...,, którzy tak właśnie spędzają czas z audio. I to nie gdzieś tam daleko w internecie, w jakiejś piwnicy a'la dziupla hakera, tylko tu na forum.

Dnia 31.03.2024 o 14:53, marcinmarcin napisał:

brak jakości,  szlachetności,  wybrzmień, kultury grania

I takie opisy to dla niektórych zupełna abstrakcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shureidoRzecz w tym, że to Ty wychodzisz na kogoś takiego, chcesz być śmieszny i dodatkowo chcesz zabłysnąć wklejając niepotrzebne bzdety z innego forum, a kilkanaście postów wyżej oznajmiałeś, że kończysz dyskusję w temacie.

 

Oprócz Yamahy oraz Arcama, które streamery z CD na pokładzie warto wziąć pod uwagę? Ktoś słuchał modelu Primare CD35? Jak on wypada jakościowo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)
Dnia 1.04.2024 o 14:04, DiBatonio napisał:

 

Podałem przykłady, bo tutaj mowa o super duper CD NADa, 

 

Tak dla porządku ...to nigdzie nie pisałem że mój NAD jest najlepszy i super duper. 

Piszesz to tylko po to aby sie ponabijać co jest.....delikatnie mówiąc słabe. 

Mi daje radochę ten CD plus DAC i na tym zakończmy. Wiadomo że można lepiej i drożej.

A z innej beczki :

 

 

 

 

Branża nie śpi... podgląda chyba :))

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing musi działać. Jesli jest jakiś temat ktory budzi zainteresowanie audiofilow to trzeba go klepać.

Bo później pod filmami czy postami na Facebooku jest dyskusja. Dzieje się. To z kolei wysuwa danego oferującego film wyżej w hierarchii i łatwiej o promowanie a to z kolei.......

no :)

Także nie śpi nie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Highlander_now napisał:

Wydaje mi się, że to audiofile tworzą tematy i kreują rzeczywistość, np. słysząc różnice pomiędzy kablami ethernetowymi.

Tak, tę różnicę słychać, ale jak sobie naciągnę te kable, jak struny harfy i sobie je po szarpię :D.
Zaraz będzie trzeba się wgłębić w to, jak brzmi internet, od danego operatora 😛
Sorka, wybaczcie, ale nie mogłem wytrzymać :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Podzielę się przemyśleniami, pewnie nie wszystkim się spodobają, bo są chyba.... dość oldschool.

Sprzedałem streamer Tagi. Rozglądam się za nowym. Musi mieć wyjście USB.

 Posłuchałem ostatnio DAC- a który jest w moim ostatnim nabytku czyli we wzmacniaczu Simply Italy. Gra super, tak jak charakter wzmacniacza, miękko , analogowo jak lampa. 

Myślę o używce SOtM SMS 200.

Zen Stream odstrasza kiepską aplikacją i tysiącem innych problemów.

Tak jak wielu na bank tutaj , czytam drugie forum . Rynsztoku dużo, ale czasem uda się znaleźć trochę wiedzy. Jak sobie poczytałem np. 

https://www.audiostereo.pl/topic/151693-sotm-sms-200-ultra-neo-vs-sonore-opticalrendu/

To wiecie co sobie pomyślałem ?

Że jakiś streamer kupie z USB, ale jakbym miał $$$ inwestować ...to chyba w lepszy player CD. ( nie dlatego że żle gra, wręcz przeciwnie - ale taki kierunek bym obrał )

W tym wątku ludzie piszą......plusy, minusy,.... a w pewnym momencie....... UDAŁO SIĘ ZBLIŻYĆ DO CD.....aha.... okej.

Nie mam pytań.

 

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz po taniości ,a nieżle jakościowo to powinien wystarczyć Blueosound Node i z niego tylko jakimś w miarę niezłym kabelkiem USB do daca w Simply.

Kolega @Chmarski ma tak rozwiązany stream i jest zadowolony.Tylko na ten kabelek warto wydać te 200-400zł.

Ja też zmieniam swój system,wzmaka już kupiłem ,kable XLR i USB już zamówiłem, jeszcze zostaje mi kupić Eversolo DMP A8.

Będę mógł grać i po analogu i po cyfrze, bo oba sprzęty mają dość dobre dacki.

Arcam sa30 pójdzie na sprzedaż.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na BlueSound Node. Na razie gram na zwykłym kablu.

Przed chwilą w ramach testu puściłem sobie Dylana "Oh Mercy" z CD podłączonego do niego po optyku i całość przez USB do wzmacniacza. Porównałem na szybko "Man in the Long Black Coat" z Tidalem. Tidal jest wyraźnie głośniejszy> Na razie się nie bawiłem w wyrównywanie głośności i dalsze testy, bo przyszło mi do głowy by dać im równiejsze szanse.

We wzmacniaczu mm dwa wejścia optyczne. Jak mi się uda to w weekend połączę CD do jednego i BS do drugiego. Puszczę w tym samym czasie płytę i Tidala. Będę zmieniał wejścia i analizował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DS3x6 napisał:

Tak z ciekawości jakie xlr'y zamówiłeś? 

Zamówiłem chińczyki z Ali i to o chińskich nazwach.Nie są to żadne podróbki, a mają bardzo dobre opinie.

Na sąsiednim forum jest temat o kablach z Ali , i kable tej akurat firmy koledzy mają i bardzo chwalą, że pobiły wielokrotnie droższe kable znanych firm.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003775879932.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.4.501a1c24dDkaVi&gatewayAdapt=glo2pol

https://pl.aliexpress.com/item/1005004368114560.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.501a1c24dDkaVi&gatewayAdapt=glo2pol

W sumie za te dwa zapłaciłem 850zł.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomai napisał:

czasem uda się znaleźć trochę wiedzy.

To co zrobiłeś z tą wiedzą?

https://www.audiostereo.pl/topic/151693-sotm-sms-200-ultra-neo-vs-sonore-opticalrendu/?do=findComment&comment=5673960

albo tą:

https://www.audiostereo.pl/topic/151693-sotm-sms-200-ultra-neo-vs-sonore-opticalrendu/?do=findComment&comment=5674579

1 godzinę temu, Tomai napisał:

piszą......plusy, minusy,.... a w pewnym momencie....... UDAŁO SIĘ ZBLIŻYĆ DO CD.....aha.... okej.

Nie mam pytań.

Straszne uogólnienie, straszne.

A wiesz, że są tacy którzy nie zamienią brzmienia ze szpuli, czy winyla na żadne inne nawet to z CD?

Też nie masz pytań? 

 

12 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

kable tej akurat firmy koledzy mają i bardzo chwalą, że pobiły wielokrotnie droższe kable znanych firm.

Akurat xangsane też miałem na warsztacie (robiłem XLR i RCA dla kogoś),  są spoko w swojej cenie, ale nie przeceniałbym ich zbytnio i nie porównywał do wielokrotnie droższych.

Takie opinie to raczej usprawiedliwianie własnych wyborów.

Na FB jest taka grupa (nazwe zachowam dla siebie), na potęgę jadą na alliexpressowych kablach, zachwalaja, achy i ochy, a później kabelki lądują na giełdzie hifi, prym wiedzie jeden gość w odsprzedaży chińskich hajendów.

😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, AudioTube napisał:

Piotr, profesjonalna branża tworzy tematy, kreuje rzeczywistość. Audiofile wyprzedzają branżę o krok💪

Agreee

7 godzin temu, Tomai napisał:

Podzielę się przemyśleniami, pewnie nie wszystkim się spodobają, bo są chyba.... dość oldschool.

Sprzedałem streamer Tagi. Rozglądam się za nowym. Musi mieć wyjście USB.

 Posłuchałem ostatnio DAC- a który jest w moim ostatnim nabytku czyli we wzmacniaczu Simply Italy. Gra super, tak jak charakter wzmacniacza, miękko , analogowo jak lampa. 

Myślę o używce SOtM SMS 200.

Zen Stream odstrasza kiepską aplikacją i tysiącem innych problemów.

Tak jak wielu na bank tutaj , czytam drugie forum . Rynsztoku dużo, ale czasem uda się znaleźć trochę wiedzy. Jak sobie poczytałem np. 

https://www.audiostereo.pl/topic/151693-sotm-sms-200-ultra-neo-vs-sonore-opticalrendu/

To wiecie co sobie pomyślałem ?

Że jakiś streamer kupie z USB, ale jakbym miał $$$ inwestować ...to chyba w lepszy player CD. ( nie dlatego że żle gra, wręcz przeciwnie - ale taki kierunek bym obrał )

W tym wątku ludzie piszą......plusy, minusy,.... a w pewnym momencie....... UDAŁO SIĘ ZBLIŻYĆ DO CD.....aha.... okej.

Nie mam pytań.

 

 

Ifi, Sotm albo Malina

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...