Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 877 tematów w tym forum

  1. Kolumny za 1500zł

    • 12 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  2. Zestaw stereo do 7000 1 2

    • 41 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  3. Indiana Line Tesi i Diva

    • 11 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  4. wieża samsung

    • 0 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  5. Używany wzmacniacz do Emit30? 1 2

    • 37 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  6. Dali opticon 8

    • 14 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  7. Wzmacniacz do Polk Audio Signature S55E - CXA80? 1 2

    • 46 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 35 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  8. MICROLAB SOLO 7C PYTANKO.....

    • 5 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5,4k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 52 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  9. Dobór kolumn 1 2 3

    • 60 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  10. Audio do salonu 35m

    • 18 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  11. Pomoc w ocenie zestawu audio

    • 15 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • No tak. Całe hobby oparte na widzimisię i przesądach użytkowników audio-gratów, ale ja jeden mam udowadniać swoje tezy. A czemu? A bo Mariusz mi nie wierzy - uroczo 🙂 Może u Ciebie ten model gra inaczej, ale u mnie dodaje średniego basu i trochę podkręca przełom średnich i wysokich tonów. Za to delikatnie wygasza najwyższe dźwięki. Niestety trochę sybilantów słychać. Moje wrażenia są bardzo zbieżne z tym co na swoim kanale mówił ZeroFidelity o modelu RA-1572, więc domyślam się, że po prostu Rotel ma taki firmowy dźwięk. Zawsze można zgonić moje odczucia na kolumny, jednak bardzo płasko brzmiący Arcam FMJ A29 brzmiał inaczej, bez podkręconego basu. Marantz PM-15S1 miał ewidentne podkolorowanie dołu pasma, ale nie sybilantyzował. Za to Moon 250i grał najbardziej równo, bez podkręcania dołu i góry i z dużo lepszą separacją dźwięków. Aż słychać, gdzie kończy się jeden instrument a zaczyna drugi. W Rotel A14 przejście jest płynne jakby wszystko na scenie zlewało się że sobą w całość i tylko w centrach było mocniej zaznaczone, już bez poczucia głębi. Po zmianie firmware coś się zmieniło w tonacji. Teraz jest ciemniej, kiedy ze starym oprogramowaniem grał uśmiechem DJ'a. Wszystko co opisałem najbardziej odczuwalne jest na wewnętrznym DAC. Na odtwarzaczu CD czy Soundblaster już nie jest takie oczywiste, ale zawsze gdzieś się ten charakter Rotela czai. Nie mam ani drugiego zestawu kolumn, ani mikrofonu, więc Ci tego nie zmierzę. A dlaczego tak u mnie gra ten sprzęt też nie wiem. 
    • Michi Q5 CD player Kurcze, taki ładny i taki drogi. Pojawiają się nowe odtwarzacze cd .      
    • Pokaż jakiś fakt poza Twoimi wyobrażeniami najlepiej. Może być w tabelkach, wykresach lub nawet opisach o ile nie są branżowe 😉
    • Transparentny to jest Moon 250i.  A14-MK2 dodaje trochę w wybranych pasmach. Może wydawać się przezroczysty w porównaniu do Unison Simple Italy, bo ten to już tak przerabia dźwięk, że nie poznasz czego słuchasz 😄 Szkoda mi kasy na eksperymenty. Podziwiam Hegel za niski szum mimo spaghetti w środku 🙂 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...