Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dnia 25.05.2024 o 18:39, AudioTube napisał:

Statyw. 50mm na jakimś body, f8-11. W rawie i trzy razy myszką w LR i po odblaskach. Są inne sposoby także. Zawsze jest jakieś rozwiązanie.

A czemu chcesz tak przymykać przysłonę? 

Dobra, nie było pytania, to nie temat o fotografii 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek @DiBatonio  Chłopaki zdjęcia swoich systemów wrzucają, niech się postarają. Dźwięku nie usłyszymy, niech oczy się nam ucieszą. 

f8-11, ponieważ mamy szansę, by „wszystko” było ostre. Także na bokach i w rogach. Przy odpowiedniej odległości  to i lampki oraz trafa jak żyletka będą.

Do dyfrakcji jeszcze bezpiecznie. Chyba, że portrecik , to inna bajka.

Wtedy to i 85mm i f1.2 się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AudioTube napisał:

Do dyfrakcji jeszcze bezpiecznie.

To zależy jaki obiektyw, ja nocne zawsze trzaskałem f8-13, a później w powiększeniu przy obróbce w LR się dziwiłem, że fotki na F5,6 mają więcej szczegółów i mikrodetali bardziej czytelnych niż te z f8 i więcej.

Na moich Lkach nie zwracałem uwagi, musiałbym kiedyś sprawdzić.

Na f5,6 ostrość też będzie wystarczająca 😉

 

32 minuty temu, AudioTube napisał:

Wtedy to i 85mm i f1.2 się przyda.

 Mam i tak przymykam do f2,8 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AudioTube napisał:

Nie no Panie, ale e-Lki EF?

Tak.

7 minut temu, AudioTube napisał:

Poza tym zgadzam się. Uogólniam, tak na potrzeby wątku. I łatwiej będzie Chłopakom ogarnąć😏

👍

Mnie już by się nie chciało wyciągać gratów, kiedyś nawet do Allegro, czy OLX wyciągałem statywy i lampy studyjne, teraz smartphonem i reszta w photoeditor na androida.

😄

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z zakłóceniami w sieci zasilania, trafa wzmacniaczy potrafią buczeć, szukasz sposobu na pozbycie się pętli mas? Filtry, dc blokery  to taka zabawka…co w zamian ? Ano zablokowanie powyższych przez trafo separacyjne (nie mylić z autotransformatorem). Tutaj nie przejdzie żadna składowa stała, zakłócenia również zostaną mocno zredukowane. Polecam, sprawdzone! To taki Kondycjoner:) za dobre10-15 koła. 
Na zdjęciach trafo separacyjne 1200w:) tanio, szybko i skutecznie

IMG_7075.jpeg

IMG_7077.jpeg

IMG_7080.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafo sztywne i dobrane z zapasem. Przy poborze mocy w granicach 50-600w napięcie stabilne +\_2% jest naprawdę dobrze.

1 minutę temu, Kraft napisał:

A "zwykłe" trafo nie separuje?

To zwykłe zasilane napięciem z sieci plus wszelkiej maści śmieciami od fotowoltaniki, zasilaczy impulsowych będzie często sobie buczało ( składowa stała) Przez pojemności między uzwojeniem pierwotnym a wtórnym przedostanie się sporo zakłóceń. Trafo separacyjne nie przeniesie składkowej stałej zatem nasz sprzęt otrzymuje czyste napięcie AC. Zakłócenia - spora ich część zatrzyma trafo separacyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niska tolerancja. Pewnie dlatego, ze medyczne. Standardowe to +,- 5%

Kiedyś myslalem o takim. Moj kolega ma takie wielkie. Ale stoi mu w garazu bo szumi. Nie jakos bardzo ale jednak. On ma taka wersje z wiatrakiem.

I też wlaśnie separowal sie od sasiadow z fotowoltaiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2024 o 19:56, audiowit napisał:

choc jest kilka chinczykow udanych i koreanczykow

Jakieś konkretne przykłady?  Może być coś z klD ( teraz ekologia najważniejsza 😁) co polecasz?

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Graaf GM 50B, dziś zmienilem dziś parkę E88cc z Amperex BB D-getter na TFK gold pin w sekcji, na wyjsciu ze wzmacniacza. Stwierdzam, ze podmiany lamp w tej sekcji są najbardziej slyszalne.  BB Dgetter jest najbardziej wyrafiną i muzykalna lampa z rodziny BB, jednak, jak wielokrotnie wspominalem ja jestem prosty chlopak wychowany na punku, rocku itd i ta lampa bardziej spodoba się wielbicielom siadajacej na kolanach Diany Krall. TFK chyba bardziej mi bedzie odpowiadać. Przynajmniej narazie ;).

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...