Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Kraft, wachalem się nad ls50 jako eksperyment ale to za słabe granie żeby je kupić. Takie Wigo lub l100 jest pewniejszym zakupem.

Tak na marginesie takie Wigo byłoby u Ciebie prawdopodobnie końcem drogi.

Wigo ma charakterystykę płaska jak stol od 20 do 20000hz i bas nie wzbudzałby Ci się nawet w trudnym pomieszczeniu, jak u Ciebie. Cena taka sama jak ls50...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając Wigo i teraz l100 naszła mnie taka refleksja. Dla kogoś, kto słucha muzyki, nie bawi się w wyczyny to spokojnie takie kolumny wystarczają. Żadnych większych błędów. Mistrzostwo w zszywaniu przetworników. Słuchasz muzyki i masz gdzieś, że w tych czy innych była taka, a nie inna scena.

Z dzisiejszych, nowoczesnych słupków... Może i osiągniesz takie brzmienie ale ile potu, krwi i lez. Tu masz mała wrażliwość na ustawienie, bas nie ciągnie się, nie wzbudza itd.

W Święta pokuszę się chyba o porównanie. Jak znajdę czas i będzie mi się chciało.

Bardzo chciałbym podziękować Redze za możliwość ściągnięcia mi tych monitorów w tak pięknym, oryginalnym stanie. To była ta wielka tajemnica....

Kolumny przejechały ponad 1000km nienaruszone.

2 minuty temu, seba3002 napisał:

A możesz zdradzić co to są te wigo? Bo szukam i wujek Google nic mi nie pokazuje 🙂

Seba, strona wcześniej w Waszych systemach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, standy już się robią. Będą to kopie oryginałów. Robie je u moich sprawdzonych stolarzy/ spawaczy. Będą z najlepszej włoskiej stali. Jeśli na tyle spodobają mi się l100 żeby zostać, to zamówię też oryginalne maskownice. Niestety części do l100 są nadal dostępne, ale jbl zwęszył dobry interes i są b drogie. Mam oczywiście oryginalne ramki do maskownic. Ale one są zrobione z gąbek i z czasem się wykruszają.

Mam tylko dylemat, bo znów zrobił mi się poważny nadstan kolumn.

Acha, jbl l100 można słuchać z maskownicami. Maskownice są tak zaprojektowane, żeby niwelować odbicia. Przydaje się to w małych studiach nagraniowych.

dz02MDAmaD01OTU=_src_66038-jbl-l100-century-fot2.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce się pojawiają, ale ich stan pozostawia wiele do życzenia.

Wiecie co. Dziwi, a może nawet nie dziwi co znajduje pewne potwierdzenie. Wigo wogole nieznane i jbll100 popularne. I ludzie bardziej interesują się l100 choć o nich wszystko można wyczytać w necie. O Wigo nikt nie pytał, nie wzbudziły jakiegoś wielkiego zainteresowania. A klasa kolumn bardzo podobna, nawet z lekkim wskazaniem na Wigo :).

powinno dać to Wam do myślenia. Można 2 razy taniej, a równie dobrze lub lepiej. Trzeba tylko trochę poszperać. 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing robi swoje:) kto nie zna JBL…nart młodzi znają… Wigo to firma „lokalna” i znana przez niewielu ale i podaż takich kolumn jest marginalny. Jbl  miał od groma różnych modeli. Osobiście z JBL się wyleczyłem- mi w zasadzie w każdej konstrukcji zawsze brakowało średnicy. Szczególnie z lampą JBL nie ma po drodze. Za to każdy JBL ma świetny i potężny bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Asia, to nie Mikołaj. To ciekawość i chęć doświadczenia, nie przeczytania w internecie.

4 minuty temu, elektron6 napisał:

Marketing robi swoje:) kto nie zna JBL…nart młodzi znają… Wigo to firma „lokalna” i znana przez niewielu ale i podaż takich kolumn jest marginalny. Jbl  miał od groma różnych modeli. Osobiście z JBL się wyleczyłem- mi w zasadzie w każdej konstrukcji zawsze brakowało średnicy. Szczególnie z lampą JBL nie ma po drodze. Za to każdy JBL ma świetny i potężny bas.

No właśnie jeśli chodzi o bas, to jbl nie mają startu do Wigo. W Wigo jest on świetny. Może to kwestia oz? Choć te jbl mają trochę cechy oz mimo, że to br. W każdym razie słuchając Wigo masz wrażenie obcowania z instrumentem, a nie słuchania muzyki z hifi. W jbl jest lepiej na górze. Ale muszę się jeszcze osluchac żeby nie pisać tu głupot.

A tak wogole to lubię jbl e. Są popularne na rynku pro i czuje się przy nich swobodnie. Nie zaskakują mnie nigdy negatywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PaVson napisał:

Minimalna ilość m² żeby użytkować Wigo to ile 20?

Ja gram na 14m2 i jest ok. Napewno lepiej byłoby w 20m2 i więcej. Pamiętajcie, że nie widać tego na zdjęciach ale są to większe monitory niż jbl l100. Nie są to kolumny do grania z glosnosciami koncertowymi. Mają " zaledwie" 60W.

I tak bas kopie w klatę jak osioł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Ja gram na 14m2 i jest ok. Napewno lepiej byłoby w 20m2 i więcej. Pamiętajcie, że nie widać tego na zdjęciach ale są to większe monitory niż jbl l100. Nie są to kolumny do grania z glosnosciami koncertowymi. Mają " zaledwie" 60W.

I tak bas kopie w klatę jak osioł.

Na allegro te Wigo były w cenie moich Edifierów :D Pewnie grają "trochę" inaczej 😁

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do JBL, na AS jest jeden fanatyk, albo wręcz fanboy JBL-a. Ciekawe, czy jego określenia dźwięku kolumn JBL pokrywałyby się z Twoimi, i innymi osobami, które mają kolumny tej firmy, albo chociaż słyszały jakieś modele. Kolega elektron6 napisał o świetnym basie, ja z kolei widziałem sporo opinii średnio pochlebnych na temat niskich częstotliwości, i to w Everestach, tych topowych. Brzmienie dynamiczne, czyste, neutralne, live, tak opisuje brzmienie kolumn JBL ten miłośnik.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2021 o 19:43, audiowit napisał:

Słuchając ich kilkanaście godzin doszedłem do wniosku, że lepsza od 6h30pi harmoniks beż wątpienia ale dupy nie urywa

A już miałem pisać, że się nie zgadzam, bo wersja militarna jest świetna, zwłaszcza sprzed 1992 r.

Ja mam to szczęście, że moja para jest z 1980 r. A kolega też ma NOSy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...