Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

31 minut temu, lpomis napisał:

A mawiają, że od przybytku głowa nie boli. Szukam czegoś do Sitarek i sprawdzam czy da się "po taniości" ;)

IMG-7370.jpg

Witam 

Ładnie to wygląda - Haiku, Rega, Musical Fidelity i Audiophysics no i niezastąpiona Ikea .

Niedawno na audio show na ktore sie wybrałem widziałem nowy odtwarzacz cd od Rega ten ladowany od góry - bardzo prosty projekt jesli chodzi strone wizualna za to w środku patrzac na tylny panel dzieje sie duzo wiecej.

Za to Musical Fidelity M6si no od strony wizualnej poprostu zajeb...ty - zdjecia gdziekolwiek sa nie oddaja tego jak on wyglada. Gdybym nie miał Gato dia250s chyba bym sie po tym spotkaniu nim zainteresował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 

https://www.krugermatz.com/km1995-a

to coś jak Naim Atom tylko tańszy 😂

Ale rozumiem , kryzys itd. 😂

@lpomis

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Dobrze , że mówisz , bo następną propozycją był Kruger&Matz akurat jest w promocji

https://www.krugermatz.com/km1995-a

to coś jak Naim Atom tylko tańszy 

 

Mi nic nie pasowało w Atomie...może trochę jednopudełkowość 🤪

Może Kruger dla takiego niewyrafinowanego prostackiego ucha 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia pytałaś w innym wątku czy przeszedłem na odsłuch mono. A więc nie , choć przyznam , że funkcja " mono " w pre bardzo mi się przydaje przy ustawianiu kanałów magnetofonu. 

Z racji " nieoczekiwanego " powiększenia się ilości grajków musiałem gdzieś upchnąć nowe elementy , w zasadzie cały oddzielny system. jedynym wyjściem było ustawienie monobloków na kolumnach. Na początku trochę się obawiałem efektu zagracenia , ale nie jest źle / człowiek się jednak do wszystkiego przyzwyczaja 😄/. Musiałem wydziergać dłuższe kable IC , w ogóle doszło mi kolejnych 12 kabli i za szafką znowu jest ponad 60 szt. 😂

Przed chwilą odpaliłem Luxmany , wszystko śmiga i wieczorem żarówki wbudowane w monobloki wyglądają zajebiście. 

Dźwięk diametralnie inny niż lamp , duży wykop i rozdzielczość. Podłączyłem źródła na razie bezpośrednio bez wyprowadzenia kabla z RME do którego mam podłączone DSP. 

Kurna , nie mam złej akustyki w tym pokoiku ! 😃

System letni zakończony.

Nastał definitywny kres drogi audio.

20221222_214740.jpg

20221222_214808.jpg

20221222_214839.jpg

20221222_215410.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Nastał definitywny kres drogi audio.

Zapiszę to sobie ;)

A na serio, gratki, fajnie to wygląda. W szczególności podobają mi się czerwone dywaniki pod Luxmany. W końcu miejsce na Altecach wykorzystane jak trzeba!

A co do Twojego pytania odnośnie MF i Regi - postaram się coś więcej skrobnąć na dniach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

jedynym wyjściem było ustawienie monobloków na kolumnach. Na początku trochę się obawiałem efektu zagracenia

Hmmmm, a przypadkiem na kolumnach nie mają troszkę wibracji gratis? 😉

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Dźwięk diametralnie inny niż lamp , duży wykop i rozdzielczość. Podłączyłem źródła na razie bezpośrednio bez wyprowadzenia kabla z RME do którego mam podłączone DSP. 

Poza Rme masz jeszcze dodatkowe DSP? Na bezpośrednim połączeniu musi grać lepiej... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dorsz napisał:

Dodatkowy plus za torbę na klamce. Tradycja musi być 😉

A co to za stara instalacja po lewej?

 

22 minuty temu, terracan1929 napisał:

Pytasz chyba o taśmę do opuszczania/podnoszenia rolet

 

6 godzin temu, lpomis napisał:

W szczególności podobają mi się czerwone dywaniki pod Luxmany.

Wiedziałem chłopaki , że można na Was liczyć !😀

Aby uciąć dalsze dywagacje to , to po prawej to fragment kiecki żony , a po lewej taśma do rolet / @terracan1929 wygrałeś konkurs na spostrzegawczość 😀/. @lpomis Wojtek dywaniki są :

- raz , że świąteczne

- dwa , antyodciskowe . monobloki ważą 11,5 kg. i nie chce mieć na kolumnach odciśniętych stopek.

Czekam na porównanie wzmacniaczy , znam Twoje pozytywne opinie o Redze , ciekawi mnie konfrontacja z MF.

23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Hmmmm, a przypadkiem na kolumnach nie mają troszkę wibracji gratis?

A widziałeś te kolumny ? 45 kg. stabilnej konstrukcji , a po za tym pochodzą z epoki gdzie wibracje nie przeszkadzały w odbiorze. 😂. No , dobra , docelowo monobloki będą stały na sprężynach , ale wiesz muszę żonę przyzwyczajać metodą drobnych kroczków.

Choć przyznam , że postawienie magnetofonu na kolumnie to jej pomysł. Stwierdziła , że jak będzie stał w sypialni to nigdy nie posłuchamy starocia 😀Funkcjonalność więc wzięła górę nad estetyką , a u kobiet to rzadkość.

30 minut temu, marcinmarcin napisał:

Poza Rme masz jeszcze dodatkowe DSP? Na bezpośrednim połączeniu musi grać lepiej... 

W RME nie używam DSP , do RME podłączone jest DDRC-22D. RME ma podwójne wyjścia analogowe XLR które mam podpięte pod pre lampowe , oraz gniazda na jack 6,3 od których pójdzie kabel do Luxmana C-12. Będę miał więc możliwość słuchania z korekcją zarówno przez lampy jak i tranzystor bez przepinania kabli.

 

32 minuty temu, Audio Autonomy napisał:

jak zabraknie miejsca, to zawsze coś można podwiesić na suficie

Grzesiek , dzięki. Pokażę to zdjęcie żonie. A gdybym się potem już nie odzywał ......to skasujcie moje konto 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

W RME nie używam DSP , do RME podłączone jest DDRC-22D.

Jak nie używasz DSP w Adim (jest całkiem niezłe) to można o wiele lepszego daca zorganizować w jego miejsce. Choć ja bym spróbował też przenieść korekty do Adiego i wywalić miniDsp. Ja po wywaleniu Adiego musiałem przenieść DSP do Volumio w malinie i jest nieźle jak chodzi o jakość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...