Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

Update co do Gold Note IS 1000

Posluchalem pewnych wybranych utworow na jednym wzmacniaczu potem tych samych na drugim .

GN streaming (Spotify) a Gato Bluetooth, tez Spotify.

Potem porownywalem pewne odcinki wybranych utworow, raz na GN, raz na Gato. 

Coz, nie uslyszlem zadnych roznic. Zadnych wyraznych przynajmniej.

Jedynie co moge powiedziec, to ze wydaje mi sie ze GN ma jakby troche jasniejszy i bardziej uporzadkowane brzmienie.

Czy tak jest, czy wmawiam sobie , by miec powod do jego zamowienia ...

Pisk po kilku godzinach zniknal, po ponownym uruchomeniu i krotszym odsluchu jakby mniejszy.

Syn mnie jednak zdenerwowal, zamiast powiedziec , tata bierz go pieknie wykonany i nie drogi, to uslyszalem ze wyglada jak Xbox, niestety ta starsza wersja. 😪

 

20240127_204839.jpg

Moim zdaniem wygląda bardzo elegancko.

Miałeś może okazje testować wbudowane pre gramofonowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol Czy zechciałbyś podzielić się, które z elementów naszego hobby mają dla Ciebie wpływ na odbiór brzmienia. 
 

U mnie wygląda to tak. Od najbardziej istotnego.

1. Akustyka/pogłos/rezonanse własne, wybór sweet spot 

2. kolumny i wzmocnienie

3. realizacje/mastering

4. moje usposobienie

5. źródło dac

6. transport CD/pliki/stream

7. przewody.


PS. Kolumny+wzmocnienie jako jedność z uwagi na brzmienie szczególnie w paśmie midwoofera/synergia.

Moje kolumny plus tran/integra to inny, nie do zaakceptowania średni i wyższy bas. Przy pozostałych elementach w torze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AudioTube napisał:

 

@Kraft dzięki

Adam, za co właściwie dziękujesz Jarkowi? Za tę bzdurę, że reszta ma tylko działać? Przecież napisałeś, jak ważny jest dla Ciebie Twój wzmacniacz i synergia z kolumnami. A Jarek neguje takie podejście w 100%. Dlaczego nie powiesz mu otwarcie, że się myli? Podziwiam Twoją forumową postawę buddyjskiego mnicha, ale gdzieś są granice. Jeśli przytakujesz komuś, kto jawnie przeczy Twoim słowom, to tak, jakbyś wycofał się z wcześniej głoszonych poglądów. Skoro tak, to sprzedaj w cholerę tę lampową dzielonkę i kup najtańszego sprawnego chińczyka w klasie D. Wtedy Twoje "dzięki" będzie wiarygodne. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jeśli tak ja ją, porównasz Audio Technica do np  Focal Clear różnice słychać, ale to jest raczej inny sposób grania, a nie jakby ktoś mógł powiedzieć, Clear zjadły AT. Pewnie bardziej poukładane i wyraźne brzmienie. I to wszystko.

Jednak już Clear do Clear MG, Stellia, Utopia, Meze Empyrian  to jest już to samo brzmienie a ceny wiesz jakie.

To chyba, jak widzę o inność w prezentowanym dźwięku chodzi.

Klient to nazwie lepiej lub gorzej. To zależy od niego i tego co lubi.

Jednak widzę że czym wyżej w cenie nawet już te różnice znikają. 

Niestety szczeka nie opada.

A szkoda, byłoby za czym gonić 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Nigdy mi szczena nie opadła, tak jak to sobie wyobrażałem na początku.

Mi opadła. Raz. W Monachium. Na prezentacji topowego systemu firmy MBL.

Właściwie 2 razy. Za pierwszym razem w Warszawie na 1 Audio Show, system złożony z kolumn B&W Nautilus i zestawu wzmacniaczy (chyba) Mark Levinson.

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Mówisz że sprzęt lepszy nie powinien pokazać od razu , w trakcie porównania, że jest lepszym sprzętem?

No niekoniecznie, zależy jak duże różnice "klasowe" dzielą porównywane urządzenia. Często pomaga tu odsłuch wsteczny (tak sobie to nazwałem 😉). Chodzi o to, żeby klocek lepszy testować przez miesiąc dwa, a potem wrócić do gorszego. Wtedy zazwyczaj wyłazi, w czym coś jest lepsze / gorsze. Osobiście uważam, że dużym błędem jest sprzedaż czegoś w celu uzyskania środków na zakup nowszego/ lepszego bez możliwości porównania w domu obu jednocześnie. Może być zonk...

Pamiętajmy, że niezmiernie ważne są nasze własne preferencje brzmieniowe. Zestaw, który kogoś może dźwiękowo zniewolić, u kogoś innego wywoła niekontrolowany odruch wymiotny

23 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

 kawka i stos ulubionych płyt.

Screenshot_20240127_135037_Gallery.jpg

Jeszcze ze 4-5 takich stosików i czułbym się jak u siebie 😁 No i kawunia 🥰

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem zbyt wiele sprzętu, ale wiem, że za rozsądne pieniądze można mieć naprawdę dobry dźwięk. Reszta to jakość wykonania, wygląd, wsparcie producenta, pozycjonowanie, marketing. Jeśli ktoś chce za to dopłacić, to nie widzę w tym nic złego, ale z jakością dźwięku nie ma to często zbyt wiele wspólnego. Nie ma właściwie czegoś takiego, jak korelacja pomiędzy jakością dźwięku a ceną. Są tanie systemy dobrze grające i drogie źle grające, jak też i na odwrót. Przecież to zależy od konkretnego przypadku. 

17 minut temu, Profi napisał:

Często pomaga tu odsłuch wsteczny (tak sobie to nazwałem 😉).

Mogę się z tym zgodzić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ProfiZgadzam się z tym co napisałeś 

Ja jednak ten miesiąc, dwa skracam dość drastycznie.

Nie mam tyle czasu. Nie chcę sprzetu za długo trzymać, tym bardziej że to jest model używany w sklepie do prezentacji.

Dlatego też testuje w ten sposob.

Wpierw jeden wzmak a potem drugi.

I wynik tego odsłuchu był taki , że stwierdziłem że GN gra jakby bardziej otwartym dźwiękiem, poukładanym, zorganizowanym i lekko lepszą kontrolą.

Porównanie jednak - czyli szybkie przełączanie kabli i skupianie się na pewnych odcinkach utworów - już tego co na początku uzyskałem, nie potwierdziło. Wciąż jednak wydaje mi się że GN trochę bardziej otwarty jest i ma lepszą kontrolę nad całością.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Profi napisał:

Mi opadła. Raz. W Monachium. Na prezentacji topowego systemu firmy MBL.

Właściwie 2 razy. Za pierwszym razem w Warszawie na 1 Audio Show, system złożony z kolumn B&W Nautilus i zestawu wzmacniaczy (chyba) Mark Levinson.

Mi nie, może jeszcze nie, czas pokaże. AudioSense były chyba najbliżej. Beolaby 90 - mam wrażenie, że byłoby duuużo lepiej w innym pomieszczeniu, trochę szkoda. Mają potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

FAW kabelek , znów pytanie na które już odpowiedziałem.

Wiesz nie zastanawiałem się, dlaczego tak lub inaczej są wykonane. 

Dla mnie było ważne że go mogę ładnie zwinąć i jak to zrobię to on się nie rozwinie

No to przepłaciłeś,  bo jest wiele innych kabli ładnie się zwijających,  oj gdyby Mateusz wiedział dla jakich celów kupują jego kable, zdziwiłby się sromotnie.

Jego kable są doceniane przede wszystkim za to jak wpływają na brzmienie słuchawek, a tu pacz pan można jego wysiłek i pracę doceniać za łatwo zwijające się kabelki do słuchawek.

🤦

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

W/g ciebie ten mocniejszy nie powinien w porównaniu z słabszym wygrać wyścigu.

Liczą się jeszcze umiejętności kierowcy, jak nie potrafisz opanować auta na torze, to nie pomoże tobie to, że wsiądziesz do tego najlepszego.

 

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Już od dwóch lat chyba uczestniczę w audio show w NL.

Nigdy mi szczena nie opadła, tak jak to sobie wyobrażałem na początku.

Na targach audio malo komu opada szczena, wiele razy o tym było pisane dlaczego.

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Więc MOIM ZDANIEM to jest poprostu ściema. Jesteśmy w ładowani w balona.

Jeśli to ściema, to trza było kupić jakiś wzmacniaczyk za 500€, a nie Gato w klasie D za ponad 2 tys €.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Gato, to nie myślałem o tym tak jeszcze.🙂

Kabel taki kupiłem bo mi sie spodobał,  był wyprodukowany w PL i się ładnie zwija. Co najważniejsze, sam sie nie rozwija.

Może i przepłaciłem, ale już do drugich sluchawek go używam i prawdopodobnie w trzecich też będę używał.

Hm na targach szczeka nie powinna opasc? Tutaj sie nie zgodzę.

Pozwolisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, DiBatonio napisał:

Jeśli to ściema, to trza było kupić jakiś wzmacniaczyk za 500€, a nie Gato w klasie D za ponad 2 tys €.

Może mu się spodobał? 

Przecież nie każda osoba twierdząca, że nie ma różnic między wzmacniaczami czy dakami kupuje najtańsze sprzęty.

Dla wielu osób liczy się też wygląd. Mnie za niedługo czeka zakup daka. Większość chińskich odpada właśnie z tego powodu. Wyglądają trochę "zabawkowo" i dość tanio, przynajmniej te mniejsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adi777 napisał:

Dla wielu osób liczy się też wygląd.

A ja myślałem, że w tym hobby chodzi jednak o brzmienie, przecież chodzi o audio , a nie o znaczki, czy obrazki.

44 minuty temu, Artur Brol napisał:

Kabel taki kupiłem bo mi sie spodobał,  był wyprodukowany w PL i się ładnie zwija. Co najważniejsze, sam sie nie rozwija

Jak pisałem, jest wiele takich.

FAW nie po to zakręca w ten sposób kabelki, żeby się komuś ładnie zwijał i nie rozwijał.

Zatem pozwolisz, że określę takie podejście snobizmem....?

Możesz się z tym nie zgadzać,  ale akurat nie mam na to wpływu...😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by bylo na tyle, jesli chodzi o Gold Note.

Odeslany. Przecenionego nie bede zamawial. Jak mowiliscie, przynajmniej niektorzy, chyba raczej szkoda kasy.

Plan byl , by cos przytaszczyc co rownie dobrze gra lub lepiej, niz Gato. I wyglada lepiej niz Gato.

GN gra rownie dobrze, ale, jakos reka do kieszeni nie chciala siegnac. Poczulem wiez z Gato i nie moglem go zastapic czyms co lepiej nie gra.😊

Moze kiedys w innym kolorze i taniej, kto wie.

A moze jednak ten Audio Analogue lub technics SU-G700. Moze poczekam az ten Puccini Anniversary gdzies sie pokaze blizej i taniej.

Narazie przerwa i czekam na zwrot pieniedzy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...