Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

14 minut temu, audiowit napisał:

Hiend to stworzenie jak najbardziej realnego odczucia realności tego czego słuchasz. Hiend jest sztuką oszustwa naszych zmysłów. Dlatego te naparzania się Panów na sąsiednich wątkach są pozbawione sensu. Ale nie ma sensu ich nawracać, bo tego nie zrozumieją.

Hi-end to czary mary dla bogatych, starych pryków, którym poprzewracało się w głowach i w czterech literach. Ja już bym wolał okultyzm na miarę „Oczy szeroko zamknięte” Kubricka, bo przynajmniej byłby orgie i coś bym z tego miał, a nie ładował pieniądze w sprzęt jak chłop buraki na przyczepę, nie mogąc jednocześnie zaznać satysfakcji (bo ciągle coś nie gra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Miro, widzisz tam usmieszek?

Pozatym, ja swojego dźwięku nie szukam. 

Pogubiłem sie juz w Twoich wypowiedziach. Czyli ze juz znalazłeś i juz nie da sie nic zrobic by było lepiej? Akustyka rozsówa wirtualnie sciany a dzwiek materializuje sie przed Tobą po zamknieciu oczu i nie jestes w stanie rozróżnić czy to "sie dzieje naprawde" czy może to tylko złudzenie dzwiekowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny pomysł na lampę małej mocy. 300B niby w najlepszych konstrukcjach jest pozbawiona Wad 300b ale ja nigdy takiej beż Wad nie słyszałem. Nawet takich za 50kzł.

1 minutę temu, Nekroskop napisał:

Hi-end to czary mary dla bogatych, starych pryków, którym poprzewracało się w głowach i w czterech literach. Ja już bym wolał okultyzm na miarę „Oczy szeroko zamknięte” Kubricka, bo przynajmniej byłby orgie i coś bym z tego miał, a nie ładował pieniądze w sprzęt jak chłop buraki na przyczepę, nie mogąc jednocześnie zaznać satysfakcji (bo ciągle coś nie gra).

Coś, ktoś wspominał o flustracjach?

Nie jestem ani stary, ani bogaty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Pogubiłem sie juz w Twoich wypowiedziach. Czyli ze juz znalazłeś i juz nie da sie nic zrobic by było lepiej? Akustyka rozsówa wirtualnie sciany a dzwiek materializuje sie przed Tobą po zamknieciu oczu i nie jestes w stanie rozróżnić czy to "sie dzieje naprawde" czy może to tylko złudzenie dzwiekowe?

Mam wrażenie, że i tak wybierzesz to co najbardziej Ci pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Stary Ty mnie nie strasz , te małe 2,5 W monobloki przynajmniej wizualnie nie wyglądały na drogie :) 

Jasne , że się wstrzymam , tęsknię za lamkami i dlatego kombinuję :) 

Audiofila nervosa :). No to teraz Cię przeciwnicy wrzucania buraków na przyczepy zjedzą ;)

A swoją drogą wpadłby ktoś z was na to żeby całe święta spędzić udowadniając, że kable nie grają. Czizas, do podręczników socjologii to się nadaje. Jaka zajadłość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Stary Ty mnie nie strasz , te małe 2,5 W monobloki przynajmniej wizualnie nie wyglądały na drogie :) 

Jasne , że się wstrzymam , tęsknię za lamkami i dlatego kombinuję :) 

Nie no nie ma tragedii cenowej, ja nie chcę na chwilę obecną przenzaczać takich kwot na wzmacniacz poprostu :). Witek 300b niestety ma wady choć dla niektórych mogą być zaletami, wiem jednak że Integra 300b Cary gra dla nietypowo jak na tą lampę, ale nie miałem okazji się przekonać. 

3 minuty temu, audiowit napisał:

A po co zamykasz oczy?

Ponoć jak oczy zamkniesz to widzisz te trąby potężne, talerze błyszczące od potu, zakrwawione struny gitar wtedy dopiero jest prawdziwą audio ekstaza 😝😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fafniak napisał:

?

Jacy włosi ?

Sorki pomyliłem szybko piszac w kilku watkach. Miałem na mysli Ciare. Ups. Ale dzieki za czujność. 

👍😇

18 minut temu, audiowit napisał:

U mnie jest tak, że boję się zamknąć oczy bo mnie może jakiś rockmen gryfem od gitary udezyć. A Dajana Krall zawsze mi chce na kolanach siadać i mam stres, że mnie moja z nią nakryje ;)

No to juz wiesz dlaczego zamykam oczy ;)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Tomek , jedno zasadnicze pytanie , naprawdę zupełnie po za naszymi sporami. Po co Ci te końcówki mocy ?

Już parę razy odpisywałem na takie pytanie, ostatnio chyba w tym wątku.

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Też kiedyś byłem po tamtej stronie barykady. A to jest niesamowicie proste, stoisz obok tego i nie widzisz. No bo jak masz zobaczyć jak jesteś bombardowany niezbijalnymi argumentami. W podobny sposób robi się film.

Mylisz robienie filmu czy muzyki (gdzie rzeczywiście niezbędna jest wrażliwość, kreatywność, "serce"), z odtwarzaniem tychże - zarówno filmu jak i muzyki.
Tak jak kablami nie poprawisz brzmienia, tak sprzętem nie poprawisz wrażliwości i innych walorów nagranej muzyki.
Oczywiście możesz oszukiwać innych że to możliwe (np. klientów, w celach zarobkowych, wciskając im np. obudowany bajkami tzw. "high-end").
Ale po co oszukiwać samego siebie...? Tego kompletnie nie rozumiem.

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Audio jest skomplikowane i może być przyjazne. Ale, co często powtarzam musisz otworzyć swój umysł.

Audio wcale nie jest tak skomplikowane, jak twierdzą audiofile. Ale aby to zrozumieć, trzeba otworzyć swój umysł, np. na obiektywne oceny.

 

1 godzinę temu, Nekroskop napisał:

Muzyka budowana jest sercem i rozumem, natomiast budowanie dźwięku to głównie praca intelektualna. Intelekt potrzebuje rzetelnej wiedzy i doświadczenia, aby mógł przerodzić się w mądrość. Trudno jednak mówić o intelekcie czy mądrości, kiedy swój autorytet buduje się na bazie doświadczeń (nie mylić z doświadczeniem) czy emocji przy jednoczesnej ignorancji dla danych naukowych czy zjawisk psychoakustycznych. Taki rozmarzony audiofil z wąsem, w sandałach do pary z białą skarpetą, będzie właśnie szukał swojego dźwięku przez 20 lat, grzebał w kablach, a nade wszystko pouczał rozsądniejszych ludzi od siebie – tylko dlatego, że nie chcą popaść w tą samą audio-nerwicę i gonić za iluzorycznym zajączkiem.

Świadomość zjawisk psychoakustycznych pozwala rozwiązać wiele irytacji, bo ma się świadomość, że problem może wynikać z zafiksowania czy przeczulenia. W takiej sytuacji rozsądny człowiek robi sobie przerwę, a potem szuka metody, by obiektywnie zbadać stan faktyczny. Aufdiofil, bezkrytycznie ufający własnym uszom, uzna oczywiście, że problem na pewno tkwi w jednym z komponentów i będzie je wymieniał do śmierci, aż mu ktoś wyryje na nagrobku „Niech szuka swojego brzmienia w spokoju”.

O to, to. Bardzo trafna ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stolarz napisał:

Powiedz mi mistrzu. Jeśli mam poprawną instalację elektryczną, brak jakichkolwiek zakłóceń, wzmacniacz i dwa kable (odległość od wzmacniacza do kolumn po 2m). Jeden 13zł za metr. Np. Wilson. Drugi to kabel Nordost Purple Flare Speaker.

Czy na drugim kablu brzmienie będzie inne i jeśli tak to dlaczego?

Żaden mistrzu do odpowiedzi nie jest Ci potrzebny. Kup sobie po dwa metry takiego kabla, jaki sobie życzysz, podłącz i sprawdź. Wiem, że opierasz się na pięknym powiedzeniu: "Kto pyta nie błądzi", ale jest też inne, rzadziej wspominane: "Nie chcesz być oszukany, nie pytaj"😉

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Przecież ja nie pisałem o swoim systemie.

To źle właśnie. O tym jest wątek i dla tych, co piszą o swoim systemie.

Nie mogąc wznieść się ponad osobiste wycieczki zakopujecie pożyteczny, fajny wątek. Nie wiem. To przypadek, czy wasza rola?

Jesteście na forum długo, a nie podiedliscie umiejętności założenia wątku? Poproście kogoś, lub help poczytajcie. Zaproście się tam i dokazujcie. 

Proszę. Wystarczy żeby jedna strona wzniosła się ponad szambo i ferment zacznie opadać.

Edytowano przez J W
Ważny. Ortografia, na którą zwrócono mi uwagę 😊
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hq, zapytałem o koszt zgrania Twojego suba z systemem żeby dać przykład jakie koszty trzeba ponieść żeby miało to ręce i nogi. Źle się zrozumieliśmy.

Stolarz, zapraszam do wątku o kablach. To nie jest odpowiednie miejsce na pyskówki.

Guru dziś nie przyjmuje petentów. Weź numerek i czekaj na swoją kolej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poświątecznie,

oddając się lekturze naszego forum od ponad godziny, informuję, że właśnie ukryłam kilka Waszych postów. "Wasze systemy" są poświęcone Waszym systemom i niczemu innemu. Jest to temat będący niemal koronnym przykładem tego, że można rozmawiać o swoim hobby i dzielić się doświadczaniami w sposób kulturalny, przyjacielski i merytoryczny. Wiemy już, kto ma jakie poglądy na temat kabli i na tym poprzestańmy.

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za jakąś "chwilkę" będę grał w swoim systemie na takich cudach cudach :) Takie to przetworniki w kolorze wina mi wyszły po reanimacji staruteńkicn Fostexów. Na dniach wrzucę je do obudów, które mam i będę powoli planował wykonanie nowych linii transmisyjnych lub hornów. Mam nadzieję, że wyjdą mi trochę mniejsze kolubryny niż Twoje Alteci  @tomek4446 :)

IMG_20210406_162824.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Audio Autonomy napisał:

będę powoli planował wykonanie nowych linii transmisyjnych

A jesli moge zapytać. Masz jakiś projekt czy raczej bedzie to konstrukcja budowana od podstaw? Jesli oczywiscie sprawy potocza sie w kierunku TL a nie Horn-ów.

10 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Mam nadzieję, że wyjdą mi trochę mniejsze kolubryny

Jaka srednica membrany fostexa po reanimacji?

I czy masz dane techniczne głośników? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Mam nadzieję, że wyjdą mi trochę mniejsze kolubryny niż Twoje Alteci  @tomek4446 :)

Grzesiek , minimalizm powoli wychodzi z mody , idź na całość zrób A7

http://www.lansingheritage.org/html/altec/plans/1968-plans.htm

na stronie Alteca i Diy znajdziesz sporo gotowych planów.

Przetworniki wyglądają imponująco , jaka średnica ? Wreszcie będziesz miał jakieś normalne kolumny :) 

Horna sam będziesz spawał , u mnie dopóki ktoś nie dotknie to wszyscy myślą , że to plastik :) 

Tu masz wzór i tego się trzymaj , i pamiętaj jak skończysz pomaluj na zielono , tylko zielone grają :) 

A w ogóle to te moje wcale nie są duże ,wszystko kwestia skali :) 

20210407_215643.jpg

20210407_215811.jpg

20210407_215917.jpg

Dodam jeszcze , że Twoje głośniki mają identyczne zawieszenia jak moje 416-8B , są niezniszczalne.

http://greatplainsaudio.com/wp-content/uploads/2016/06/416-8B_LF_Speaker.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...