Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Chciałbym dziś polecić płytę. I nie będę obiektywny 😉. No kurczę, lubię gościa. Avishai Cohen, którego tu już starałem się rekomendować wydał nową płytę. I znów jest to coś nowego. Tym razem w kooperacji z niejakim Abrahamem Rodriguezem JR. Album "Iroko"  to muzyka hm... kubańska, karaibska? Pewnie nie jestem daleko. Dość ascetycznie nagrana, jest kontrabas, który sprawia wrażenie jakby był wielkości sporej szafy, jest mnóstwo soczystych, klejących się do ręki bębenków, jest język, no i jest klimat Buena Vista Social Club a momentami  (o zgrozo!) może i zahaczający o  jakieś reggea. Uwaga: Avishai Cohen to również trębacz - a "mój" to ten grający na kontrabasie. Ma również polskie korzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

tak, ta realizacja to taka moja referencja w zakresie między innymi „dobrego basu”.

Większość stockfischów jest jak na moje ucho przebasowiona, wybaczcie ten termin. Ale to taki czysty, kosmicznie zróżnicowany, barwny bas. Tam tyle się dzieje, tyle informacji i wglądu mam. Słyszę pudło, każde pociągnięcie struny jest inne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 

Mi się nie podoba, no, powiedzmy że 2 kawałki bym wyjął. Szybko przyszła mi do głowy myśl, że to jakiś nowy alias Ulricha Schnaussa, ze względu na podobieństwo niektórych dźwięków. A skoro go przywołałem, wklejam album, który mi się baaardzo podoba 

Ulrich Schnauss 'Far Away Trains Passing By' (album + bonus)

 

https://www.discogs.com/release/557096-Ulrich-Schnauss-Far-Away-Trains-Passing-By

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są płyty, które bronią się nawet na starej miniwieży, czy głośniczku BT. Ale akurat ta poniższa do nich nie należy. ;) System musi dać choć trochę w miarę sensownego basu, żeby dało się jej słuchać z przyjemnością. Mocni zawodnicy i funkujący jazz z wyrazistym groove'm.

Bill Evans - Soul Insider, 2000 r.

@MariuszZ - pewnie znasz, a jeśli nie to polecam. @KrólKiczu Seba - lubisz takie granie? (Tak mi się skojarzyło, a propos Marcusa Millera, choć akurat tutaj rządzą dęciaki, a bas prawie nie wychodzi poza podawanie rytmu).

@lpomis Wojtek, jestem ciekaw, jak by to grało na Twoich Dali z Regą. U mnie to całkiem fajnie stuka, ale Twój system jest chyba stworzony do takiej muzyki. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarekPijowczyk napisał:

Ojj mega gościa lubiłem. Szkoda, że tak szybko "odszedł ":( Miał swój niepowtarzalny styl, którego nie miał nikt.

To prawda, ale tak było też z Tiną Turner, Davidem Bowie, Freddim Mercury, czy innymi artystami tamtego pokolenia.

Dzisiaj trudno o takich artystów niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DiBatonio napisał:

To prawda, ale tak było też z Tiną Turner, Davidem Bowie, Freddim Mercury, czy innymi artystami tamtego pokolenia.

Dzisiaj trudno o takich artystów niestety.

To prawda, oni wszyscy byli po prostu niepowtarzalni. Wszystkich, których wymieniłeś też mega lubiłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Fandiscopolo napisał:

@Adi777 jak napisalem tak zrobilem.Totalnie nie moja bajka.Teraz napierdala sobie Celeste 'Nihiliste(s)'.Jakas tam odmiana BM podobno to jest.Znasz?

@Highlander_now okladka ladna czy plebejska?

Z powietrza.

 

R-1930171-1295107594.jpg

Zdjęcie nie jest brzydkie. Ja bym jednak inaczej położył cienie i światła. Troszeczkę obrócił modelkę.

Poza tym to chyba nie to forum :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Highlander_now napisał:

Zdjęcie nie jest brzydkie. Ja bym jednak inaczej położył cienie i światła. Troszeczkę obrócił modelkę.

Poza tym to chyba nie to forum :-).

To to forum:    🙂

Jakis BM wieczor sie u nas zrobil.

Czlowiek orkiestra:Varg Vikernes lub Kristian Vikernes lub Count Grishnackh lub Louis Cachet....czyli Burzum z plyciwem pt: 'Filosofem'.

Wkurwienie i smutek,a moze zle odbieram.

Mam DLP ale nie chce mi sie odpalac szlifierki wiec gra z powietrza.

 

R-1327160-1216757350.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...