Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

15 minut temu, ROBIXXX napisał:

Pozdrawiam i proszę nie traktować tego jak atak. 

Nie traktuję , tylko nadal nie kumam sensu wypowiedzi / nie wspominając już , że w wątku o DAC-ach / 

 

27 minut temu, ROBIXXX napisał:

zabawy w jakieś hiendy już mija się z celem, bo starsza osoba już nie wychwyci tych niuansów,

HI END jest trudno definiowalny , po za dźwiękiem, to również wykonanie , projekt . Mam 56 lat , trzy systemy w domu i jakoś różnicę wyłapuje , mimo tego że słyszę max 12,5 kHz. :) Na AVS , naszych Zlotach też sobie radzę w różnicowaniu brzmienia , słyszę jak grają poszczególne systemy te tanie , drogie i bardzo drogie i potrafię i wychwycić co mi się podoba, a co nie. A , stroicielem fortepianów nie jestem :) . I oczywiście nie traktuj tego jako atak :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie traktuję , tylko nadal nie kumam sensu wypowiedzi / nie wspominając już , że w wątku o DAC-ach / 

 

HI END jest trudno definiowalny , po za dźwiękiem, to również wykonanie , projekt . Mam 56 lat , trzy systemy w domu i jakoś różnicę wyłapuje , mimo tego że słyszę max 12,5 kHz. :) Na AVS , naszych Zlotach też sobie radzę w różnicowaniu brzmienia , słyszę jak grają poszczególne systemy te tanie , drogie i bardzo drogie i potrafię i wychwycić co mi się podoba, a co nie. A , stroicielem fortepianów nie jestem :) . I oczywiście nie traktuj tego jako atak :) 

 

A więc wszystko zaczęło się od początku 26 strony a zmierzając do brzegu kabla USB transmitującym sygnał 010101 cyfrowy z Dac.... Do wzmacniacza. 

Jestem od Pana trochę młodszy i gratuluję 3 systemów i słyszalnej między nimi różnicy, a teraz proszę zamienić kabelki zasilające, usb, optyczne między systemami a najlepiej poprosić kogoś i posłuchać 😉

Panie J4Z  chyba pan dalej nie rozumie o co chodzi proszę zamienić w super zestawie np. optyk i powiedzieć czy jest slyszalna różnica, pisząc posta myślałem o naprawdę dobrym sprzęcie a jedynym słabym punktem jest sam słuchacz pozdrawiam i kończę to post o Dac. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

 

Wymiana na droższy w porównaniu z czym , wieżą Kruger & Matz czy systemem Gryphona ?

Hej, Kruger & Matz (tzn. "chińczyk" sprowadzany przez Lechpol) nie jest zły. :)Wieżyczka mieści się na półce, ma korektor i srebrnego pilota w kształcie łódeczki. Mamie kupiłem i jest przeszczęśliwa. Wcześniej miała Aiwę (też ode mnie), która grała dopóki był sens ją naprawiać. Nie wiem czy ten Lechpol nie brzmi jednak lepiej... Pilot na pewno ładniejszy. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ROBIXXX napisał:

Polecam skorzystać z takich badań, bo powiedzą nam jaki mamy ubytek słuchu i jakie częstotliwości słyszymy, ps. przeważnie tracimy te wysokie częstotliwości ale każdy jest inny, plecam badania na audiogramie. 

Naprawdę myślisz, że napisałeś coś odkrywczego?

A wiesz, że w wielu przypadkach pracownik zatrudniony w firmie robiąc badania okresowe właśnie taki audiogram musi tez zrobić.

Jeszcze raz napiszę, dla człowieka tragedia jest jeśli nie przechodzi testu rozpoznawania mowy, wtedy należy się martwić i może to prowadzić do protetyki słuchu.

Jak już @tomek4446 napisał, większość instrumentów zamyka się w paśmie do 10-11kHz.

1 godzinę temu, ROBIXXX napisał:

zmierzając do brzegu kabla USB transmitującym sygnał 010101 cyfrowy z Dac.... Do wzmacniacza. 

Zmierzając do brzegu, to sygnał po USB raczej biegnie ze źródła do DACa, a nie z DACa do wzmacniacza.

A dwa, to sygnał cyfrowy w kablu to nie zera i jedynki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Marcin, a ta data urodzin na audiogramie to czyja, bo skoro masz 51 lat, to nie może być twoja.

😉

A nigdy nie byłeś świadkiem wpisywania czegokolwiek(w sensie danych które nie mają znaczenia)? Facet zrobił mi przysługę i przebadał a data urodzenia jest z d...

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

wiesz, że w wielu przypadkach pracownik zatrudniony w firmie robiąc badania okresowe właśnie taki audiogram musi tez zrobić.

Do 8khz, często na słabym sprzęcie.

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

dwa, to sygnał cyfrowy w kablu to nie zera i jedynki.

Znowu? Ulubiona mantra 

Poziomy są tak dobrane że wizja zamiany danych jest możliwa tylko w mocno uszkodzonym lub bardzo źle wykonanym sprzęcie

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jeśli przeszkadza na codzień to nie zazdroszczę. Jednak w absolutnej ciszy można takowy usłyszeć, 

Są ludzie którzy mają z tym problem na tyle duży że szukają takich klinik. To sporo kosztuje bo o ile pamiętam muszą wyodrębnić taki sygnał i wygenerować go w przeciwfazie. A potem wgrać do urządzonka montowanego przy uchu. Potem jeszcze poprawki gdy częstotliwości się rozjeżdżają. Sporo to kosztuje niestety i nie jest refundowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Ameryki nie odkrywamy. By słuchać muzyki tudzież sprzętu jak kto woli i bawić się w audiofila wypada mieć dobry słuch, bo to przecież podstawa. W pracy mam dosyć rygorystyczne i szerokie badania okresowe, od EKG, RTG, poprzez pana stukającego młoteczkiem w kolano, psychologa, wiele innych po właśnie audiometrię. I też ku mojemu zaskoczeniu wyszło że mam jakiś tam niedosłuch w spektrum wysokich częstotliwości. Ostatnio na wczasach niecały kilometr od pensjonatu był kościół gdzie o 6:30 codziennie bił dzwon. Mój syn nastolatek pewnego ranka zwrócił mi uwagę - tata dzwony biją - kurcze nie słyszałem, dopiero jak mi powiedział skupiłem się i rzeczywiście było je słychać. Ale myślę, że ze świecą szukać wśród nas osoby, która ma idealny w sensie słyszenia pełnego spektrum częstotliwości, co nie oznacza, że nie słyszymy że coś gra spod koca, że jest inna barwa na innych lampach, że zmieniły się wybrzmienia, zróżnicowanie, że bas na innym DACu stał się mniej wielobarwny czy podbity, czy choćby słyszalne korekty akustyki - nie będę dolewał benzyny, kable pominę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

A nigdy nie byłeś świadkiem wpisywania czegokolwiek(w sensie danych które nie mają znaczenia)? Facet zrobił mi przysługę i przebadał a data urodzenia jest z d...

Wiesz, że nigdy.

Jak robiłem kiedyś w Geers to zapytano mnie o wiek, potwierdzenie z dowodu osobistego. 

Czemu ma służyć taka praktyka, bo nie rozumiem?

Pytanie, czy to Twoje badanie?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna wiadomo że największą wartością firm handlowych jest baza Klientów. A jeszcze jak masz ubytek słuchu i jesteś w wieku 60 + o to kochany spodziewaj się 3 x dziennie telefonów z ofertami badań, testowania aparatów słuchowych etc. No i oczywiście na święta dostaniesz zaproszenie na darmowe badania słuchu.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zarejestruj się na dowolnym portalu dotyczącym pomp ciepła czy fotowoltaiki. Ja popełniłem ten błąd i dopiero teraz powoli wychodzę na prostą z tymi ofertami, propozycjami oględzin itd. Oczywiście po to to zrobiłem by z kimś się spotkać, pogadać, ale nie sądziłem, że tyle tego będzie.  Dobrze, że salony audio po zarejestrowaniu się na forum i napisaniu kilku postów nie spamują na skrzynkę i nie dzwonią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DiBatonio napisał:

Wiesz, że nigdy.

Jak robiłem kiedyś w Geers to zapytano mnie o wiek, potwierdzenie z dowodu osobistego. 

Czemu ma służyć taka praktyka, bo nie rozumiem?

Pytanie, czy to Twoje badanie?

 

O rany...

Przeczytaj dokładnie w jakiej sytuacji było robione a jak chcesz to uznaj że nie moje. Mi to naprawdę wisi i powiewa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

O rany...

Przeczytaj dokładnie w jakiej sytuacji było robione a jak chcesz to uznaj że nie moje. Mi to naprawdę wisi i powiewa. 

Marcin, sytuacja nie ma nic do rzeczy, audiogram i jego wyniki są ściśle związane z  normami dla danego wieku.

Dlatego inaczej wygląda norma dla 50latka, a inaczej dla 16 lat młodszego jak na pokazanym audiogramie.

Wiem, że to sprzed 7 lat, ale nie zmienia to faktu co do norm dla konkretnych przedziałów wiekowych.

Nie dziw się wiec, że dla mnie to podejrzane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Najlepsze w Nowym Roku :)

Zaintrygował mnie tytuł wątku, a ponieważ od godziny , po raz pierwszy słucham muzy przez DACa to skrobnę coś od siebie.

Przy PC miałem jakiś badziewny zestaw Fonda , zmieniłem na Edifiery R2750DB , różnica wow, przepaść. Po wygrzaniu nie pozbyłem się lekko dudniącego basu , tego z niższej średnicy, więc myślę sobie - akustyka - duże biurko, sporo pustych ścian itd. Pierwsza prosta rzecz, włożyłem grube książki pod głośniki - pomogło, tak powiedzmy 20% , ale wciąż było coś nie tak. Zacząłem czytać o DACach i jak trafiłem na info że karty muzyczne na płytach głównych mają problem w tych częstotliwościach to zamówiłem sobie na Nowy Rok Toppinga DX3 Pro +  i...  po pierwszej godzinie już mam banana na twarzy bo w tych problematycznych zakresach polepszyło się o jakieś 60-70% , a całościowo jest bardziej melodyjnie.

Zobaczymy jak będzie dalej, bo już myślałem że trzeba będzie odsprzedać chińskie monitorki i szukać jakiś aktywnych głośników za 2-3 k, a tu taka niespodzianka.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...