Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Jest synergia? ;) 

Nie bardzo wiem co to ta synergia. Czytałem już kilka postów na tym forum, w których forumowicze, tak by się mogło przynajmniej wydawać, odnaleźli to magiczne "zespolenie", a potem cyk, i wzmacniacz, kolumny bądź cały set szedł do wymiany bo coś tam zaczynało "nie grać" 😉.

Nie wiem też za bardzo co to znaczy, że "kolumny są wymagające". Że wymagają jakiegoś szczególnego wzmacniacza? O dużej mocy? Odpowiedniej barwie? Czy trzeba po prostu poświęcić lata na jego szukanie? 

Odnoszę takie dziwne wrażenie, że jeśli pewne osoby zakrzyczą na forum, że coś jest dobre bądź złe, to krąg ich wielbicieli od razu zaciera ręce i ślepo kiwa głową. Na szczęście nie należę do żadnej z tych grup i nie muszę tutaj niczego udowadniać. Nie będę pisał jak grają bo przecież, o zgrozo, łącze je z marantzem, a jak sam zauważyłeś, to "wymagające kolumny". Poza tym jak zauważył największy z wielkich, pisanie o dźwięku to jak tańczenie o architekturze 🙂.

Niedługo trafią na olx, więc jeśli ktoś zechce, będzie mógł je kupić. Jako jednak wytrawny handlarz, darmo nie oddam.

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KrólKiczu napisał:

Nie wiem też za bardzo co to znaczy, że "kolumny są wymagające".

Chodziło mi o 4-omową impedancję i skuteczność, która według różnych źródeł wynosi od 83 do 86 decybeli.  Seba, nie kryguj się, tylko napisz coś o brzmieniu w porównaniu z ATC, na których (jak rozumiem)  słuchasz regularnie. :)  Zagrały tak, jak na to liczyłeś? Bo wzmianka, że wkrótce trafią na olx jest dość zaskakująca. Nie przypadły ci do gustu, czy też od początku zakładałeś, że pobędą u Ciebie tylko tymczasowo? Zdaniem niektórych to wyjątkowo dobre monitory w swojej cenie. Sam ich nigdy nie słuchałem, choć miałem raz na liście kandydatów. Dlatego jestem taki ciekaw. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KrólKiczu napisał:

Nie bardzo wiem co to ta synergia. Czytałem już kilka postów na tym forum, w których forumowicze, tak by się mogło przynajmniej wydawać, odnaleźli to magiczne "zespolenie", a potem cyk, i wzmacniacz, kolumny bądź cały set szedł do wymiany bo coś tam zaczynało "nie grać" 😉.

Może po prostu sie znudziła synergia, i chęć odnajdywania "innych" była silniejsza🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale ja te kolumny kupiłem z ciekawości a nie chęci wymiany czegokolwiek! Były w dobrej cenie, sprzedawał je sympatyczny Pan, który nie czyta forów (?) audiofilskich i chyba chciał się ich jak najszybciej pozbyć bo kupił w Top Hi-Fi nowiutkie bowersy 805 D4. Nie wciskałem mu kitów, że to moje marzenie, a że jedynie chciałem je porównać z moim kolumnami i najprawdopodobniej niedługo znowu wylądują na olx.

Ja zostaję wierny ATC 😝.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Słuchaj Rafał, jak to mówi @MMarek Bowersy to jest granie! Uderzy na basie i cyknie u góry, żywo, radośnie a nie tam jakieś pitu pitu jak moje i Seby ATC scm7. 

 Co  tu więcej dodać, masz zupełną rację 😀

21 minut temu, KrólKiczu napisał:

sympatyczny Pan, który nie czyta forów (?) audiofilskich i chyba chciał się ich jak najszybciej pozbyć bo kupił w Top Hi-Fi nowiutkie bowersy 805 D4.

Gdyby czytał fora, to by nie kupił 😀 Spojrzałem na cenę i wymknęło mi się na Q.

Czym te kolumny napędzał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KrólKiczu napisał:

 jedynie chciałem je porównać z moim kolumnami i najprawdopodobniej niedługo znowu wylądują na olx.

Ja zostaję wierny ATC 😝.

Już jesteś pewien, że się ich pozbędziesz? Nic a nic nie kusi Cię, żeby je sobie zostawić? Tak szybko przegrały z ATC? Kolumny, które u tego gościa poległy dopiero z Bowersami za 40k? ATC aż tak dobre, czy Vela zupełnie się nie sprawdziły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MMarek napisał:

 Co  tu więcej dodać, masz zupełną rację 😀

Gdyby czytał fora, to by nie kupił 😀 Spojrzałem na cenę i wymknęło mi się na Q.

Czym te kolumny napędzał?

Którymś tam modelem peachtree a potem heglem h390. 

 

9 minut temu, Rafał S napisał:

Już jesteś pewien, że się ich pozbędziesz? Nic a nic nie kusi Cię, żeby je sobie zostawić? Tak szybko przegrały z ATC? Kolumny, które u tego gościa poległy dopiero z Bowersami za 40k? ATC aż tak dobre, czy Vela zupełnie się nie sprawdziły?

Byłem pewny zanim je kupiłem😉. Zbyt ekskluzywne jak dla mnie. Od samego patrzenia ten piękny lakier się rysuje🙂

W ogóle proponuję zakończyć temat bo ogłoszenia jeszcze nie ma 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rega napisał:

@KrólKiczu - masz z nimi tak jak ja miałem z Tellurium Q Black II. Zupełnie nieodpowiedni?.

Nie, po prostu wolę inny rodzaj prezentacji niż te Elac'i. Przez ponad półtora roku przyzwyczaiłem się do skromnego acz fajnego basu i bardziej mięsistej średnicy. Tutaj natomiast dostałem skromną średnicę i dużo więcej basu. Fajnie, ale nie moja bajka. 

A propos Kef-ów. Sorry, ale ni huhu, nie chce mi się wierzyć, że producent nagle z misiowych R300 wskoczył w R3 na poziom "wymiatacz" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Chilli napisał:

Oj tam, wielu nie słyszało a opinie już mają wyrobioną😉

I to jest właśnie największa bolączka, bo z racji chęci zaistnienia, zaspokojenia wygórowanego ego czy też wręcz, wypromowania się, przynosi więcej szkód niż pożytku. Jako żywo, przypomina ostatnie działania Putina. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Tutaj natomiast dostałem skromną średnicę i dużo więcej basu.

Ja znowu co podłączę inne monitory to najczęściej mam wrażenie, że albo w ich paśmie są jakieś doliny (wyrwy w paśmie) albo wyżyny i doliny. Potem włączam ATC i nagle słyszę idealnie zespolone  pełne! pasmo (które one ogarniają). Gdyby dodać im,  jakimś cudem łamiąc prawa fizyki, więcej makrodynamiki i zachowując obecne umiejętności to byłby to mój end game. A bez tego... na teraz też jest to mój end game :) No ale przyjadą PMC i wszystko się może zdarzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Przez ponad półtora roku przyzwyczaiłem się do skromnego acz fajnego basu i bardziej mięsistej średnicy. Tutaj natomiast dostałem skromną średnicę i dużo więcej basu. Fajnie, ale nie moja bajka.

Super, że napisałeś, jak grają. Dzięki. Czyli jednak dobrze, że odpuściłem Velę w zeszłym roku. Wtedy byłem zafiksowany na punkcie gęstszej średnicy.

Jeśli za parę dni wypowiesz się jeszcze dokładniej na temat brzmienia Elaków, to znów chętnie przeczytam i pewnie nie tylko ja. Dla mnie takie podejście (kupić, żeby tydzień posłuchać) jest niesamowite, ale oczywiście pozytywne, bo korzystamy na tym, jako czytelnicy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...