Skocz do zawartości

Recommended Posts

41 minut temu, Pboczek napisał:

Z powyższych porównań i towarzyszących im rozmów nasuwa się nie nowy wniosek - różnice w kablach dla większości nie są słyszalne, a dla znacznej części tych co coś usłyszą, nie warte swojej ceny.

Masz podobne spostrzeżenia do moich, w innym temacie odpisałem:

"Dodam od siebie że tak do 1tys za kabel (Harmonix CI 230 MK2, PAD Genesis czy Tellurium Q - BLACK, Audioquest - Big Sur ) to właściwie zmian nie było wiele i może lepiej czasami odpuścić. kolejny przedział -do 2tys (AQ Water czy PAD Musaeus) było lepiej, ale po przekroczeniu 3tys zaczęła się jazda (AQ Earth, PAD Poseidon) "

Tak, pamiętam Twoje zdanie, dotarło do mnie bo byłem w trakcie słuchania kabli.

Korci mnie żeby sprawdzić jak ma się ta sama półka cenowa u różnych producentów ale ... nie mam z tego jakiejś dzikiej przyjemności. Pojawia mi się natomiast pytanie, czy 2k wpakowane np we wkładkę nie będą miały większego przełożenia na dźwięk w moim zestawie, i sądzę że raczej na pewno byłaby z tego większa zmiana.

Wszystko ma wpływ. Słaby kabel ograniczy wkładkę tak samo, jak słaba wkładka resztę.

Majac wybierać, chyba pierwsze poszedłbym we wkładkę...np Ortofon Quintet znajdziesz, co prawda może trochę za więcej na z 2k, ale naprawdę warto.

Perła była dla mnie zbyt spokojna i gladka. Wybrzmień, gładkosci mi nie brakuje. Poluję na atak, szybkość :). Spokojne granie mnie nie interesuje.

A dla mnie Twoj test jest dowodem na to , że kazdy powinien dobierać kable TYLKO po odsluchu. Jak widać nawet twoje nastawienie na Dimonda nie przeszkodzilo wybrać coś innego.

Nie dodałem że Rca spinało u mnie Cd (717Extra) z integrą (607 MOS Premium.) Gramofon gra na fabrycznych Thorensowych sznurkach, nie wstawiałem mu jeszcze gniazd...

Hehe, w założeniu Rca miały podciągnąć dźwięk Cd do gramofonu. Co by było gdyby to gramofon grał na tym kablu? Nie powiem brzmienie tej Perły pozostało w mojej głowie.

Witam szanownych kolegów trafiłem na to forum przypadkowo szukając IC do sprzętu tj 

Yaqin MS-30L

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N

FOCAL ARIA  936

I chciałbym to jakoś połączyć sensownie w/w kabelkami do tej pory były połączone IC  2XRCA WIREWORD LUNA 7  oraz  2xXLR WIREWORLD LUNA

jeżeli na lampie było ok to już w tranzystorze wszystko krzyczało proszę o radę które kabelki polecacie do w/w zestawu

Dobry wieczór.

Również jestem posiadaczem Kabli od Pana Brożka i podobnie jak wyżej w komentarzach potwierdzam ich niebagatelny wpływ na jakość dźwięku. Dla informacji dodam, że posiadam zestaw Aurora 2 - Crystal. Aurora 2 jako kable głośnikowe oraz RCA, natomiast kabel z serii Crystal to kabel coaxial. Ponieważ zestaw sprzężony jest z komputerem, posiadam jeszcze konwerter USB-SPDiF. I tutaj pozostała jedna nitka do ewentualnej podmiany - mianowicie kabel USB typ A-B. Jak Panowie oceniają czy ten kabel, pomimo że łączy komputer z konwerterem USB-SPDiF będzie miał wpływ charakter dźwięku, tak jak pozostałe kable ? Czy w rzeczywistości cała realizacja dźwięku rozpoczyna się za konwerterem ? Myślałem, aby iść za ciosem i uzupełnić ów kabel o ten z serii Crystal.

Pozdrawiam. 

Nie dowiesz się jak nie sprawdzisz, a jak sprawdzisz to też nie musisz się dowiedzieć. 😉

Wieść niesie że ma wpływ ale to nie łatwy temat. Sprawdź sam czy u Ciebie coś zmienia i napisz.

1 godzinę temu, Piotr_Piotr napisał:

Jak już osłucham się z owym kablem, napiszę ile wniósł do systemu. 

A może jakiś test porównawczy z innym kablem ?

Dnia 28.01.2020 o 21:39, tomek4446 napisał:

A może jakiś test porównawczy z innym kablem ?

Jak już obsłucham się, coś napiszę. Generalnie na dramatyczne zmiany w dźwięku nie liczę, ponieważ takowe już miałem. Prognozuję, że charakter dźwięku zostanie zauważalnie podkreślony w stosunku do tego co już mam i może troszkę rozdzielczości przybędzie.