Skocz do zawartości

Od hi-fi do high-end


StaryWilk

Recommended Posts

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Będzie zauroczenie nową zabawką (migającą ;) )

Właśnie to mnie niepokoi najbardziej , te światełka , nie lubię światełek od czasu, gdy kiedyś dostałem wieżę Aiwy przywiezioną z Niemiec , chyba z Aldiego. Tam migało wszystko i za nic nie szło tego wyłączyć !!! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek4446 napisał:
7 godzin temu, Fortepiano napisał:

uważam equalizer za najszybszą i najlepszą metodę.

Właśnie o tym chcę się przekonać.

Jakiś czas temu już o tym pisałem. A przecież dźwięk to nam ma się podobać i nieważne czy kablami, czy korektorem podkolorowany, czy też bas refleksem podbity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wallace napisał:

Jakiś czas temu już o tym pisałem. A przecież dźwięk to nam ma się podobać i nieważne czy kablami, czy korektorem podkolorowany, czy też bas refleksem podbity.

Aby osiągnąć takie wypełnienie średnicą jakie mam obecnie musiałbym prawdopodobnie wymienić cały system na coś innego. Podejrzewam ,że nie osiągnąłbym takiego efektu zamieniająć swoje kefy nawet na kefy ls 3/5a które duużo kosztują. Dźwięk stał się melodyjniejszy, cieplejszy, bardziej przestrzenny bliższy realnemu który jest bogaty w tony średnie.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

Piotr , znowu źle podchodzisz do zagadnienia. Zamiast negować, to na Twoim miejscu już bym podpisywał umowę o dystrybucji tych kabli USB z producentem / może jeszcze tylko z adnotacją o dodanie paru strzałeczek na izolacji , bo to zrobi zaraz z niego kierunkowy i spokojnie można będzie dołożyć 200 zł do ceny/, klienci jak życie pokazuje się znajdą :) 

Szczerze. Jakbym stanął w oko w oko z człowiekiem który by mnie zapytał "Panie Piotrze, warto brać ten kabel" No nie potrafił bym. No nie.

Żebyśmy dobrze zrozumieli. Można zagłuszyć kabel cyfrowy. Wpłynąć na jego przesył danych. Ale jeśli obraz czy tam dzwięk na końcu kabla jest osiągalny to różnicy nie ma. Jeśli zakłócenia są na tyle duże to wtedy obraz czy dzwięk albo przerywa albo nie gra w cale.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 Jeśli zakłócenia są na tyle duże to wtedy obraz czy dzwięk albo przerywa albo nie gra w cale.

 

Otóż to :D

Dlatego podstawowy certyfikowany od renomowanego producenta kabelek będzie wystarczającym.

Equalizer APO jest dobry chyba do ~6dB , powyżej zaczyna bardzo mocno degradować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

 

Equalizer APO jest dobry chyba do ~6dB , powyżej zaczyna bardzo mocno degradować

 

Mogę podwyższać dużo wyżej bez degradacji dźwięku. Zbyt wysokie podbicie jednak zaburzy równowagę tonalną ale dźwięk pozostaje dobrej jakości. Prawdopodobnie  dobry efekt współdziałania oprogramowania zawdzięczam sterownikom dac korg 100m który również polecam, kosztuje 600 zł (low end cenowy który brzmi rewelacyjnie!!)

http://hd-opinie.pl/26478,audio,interfejs-dsd-i-nie-tylko-test-korg-ds-dac-100-audiogate.html - recenzja wersji stacjonarnej identycznej brzmieniowo

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że nie słuszałeś korga? Porównywałem go ze swoim denonem dcd 1100 na pcm 53 i dźwięk miał nie mal identyczny. Denon swego czasu był uznany za referencyjny. Dzwięk korga 100m określiłbym jako gładki, miękki, jak w starych cd z lat 80 tych ale przy tym szczegółowy i przestrzenny.  

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dla mnie akurat przyjemne brzmienie korga jest zaletą gdyż można długo słuchać bez zmęczenia.  

Druga recenzja gdzie opisano jego brzmienie, http://audiolifestyle.pl/nowosci/recenzja-korg-ds-dac-100/

Korg jest przykładem, że można kupić dobrze brzmiące urządzenia audio na rynku pro bez narzutu za prestiż czy emblemat hi -end. 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy podział redaktora, na temat hi-endu

W ostatnich latach pojawia się coraz więcej urządzeń, które można zaliczyć do zwykłego, wysokiego lub kosmicznego hi-endu. Wartki nurt tej tendencji porywa kolejnych producentów. Przyświeca im coraz słabiej maskowana dewiza: jeśli mamy coś zrobić, zróbmy to jak najdrożej. A jeśli przy okazji wyjdzie lepiej – to tym lepiej.

https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/4609-emotiva-xpa-dr2.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

jeśli mamy coś zrobić, zróbmy to jak najdrożej. A jeśli przy okazji wyjdzie lepiej – to tym lepiej.

To się komponuje z moją wizja HiEnd. Tzn. wszystko co jest poza moim budżetem finansowym ze względu na portfel (strefa marzeń) ale i poglądy trochę to już  dla mnie właśnie wspomniany Hi End. Każdy z nas ma pewnie swój Hi End, dla jednych będzie to (nie)osiągalna jakość dźwięku, dla innych granica finansowa, a jeszcze innych światopoglądowa (modowa, zdroworozsądkowa, estetyczna, ekologiczna itp). To chyba już Wojtek pisał o tym pojęciu, że "niedefiniowalne" jest. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, audiowit napisał:

Korg 100 nie jest użądzeniem pro. Nie mylmy pojęc. Jest robiony przez firmę produkujaca rowniez pro. 

Jest przyjemnie brzmiący ale nie jest prawdziwy. To go wyklucza z tej grupy.

Korg 100 jest produktem audio produkowanym przez producenta pro. Zaprezentowano mi go i sprzedano w sklepie ze sprzętem pro.

https://www.korg.com/us/products/

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MariuszZ napisał:

To się komponuje z moją wizja HiEnd. Tzn. wszystko co jest poza moim budżetem finansowym ze względu na portfel (strefa marzeń) ale i poglądy trochę to już  dla mnie właśnie wspomniany Hi End. Każdy z nas ma pewnie swój Hi End, dla jednych będzie to (nie)osiągalna jakość dźwięku, dla innych granica finansowa, a jeszcze innych światopoglądowa (modowa, zdroworozsądkowa, estetyczna, ekologiczna itp). To chyba już Wojtek pisał o tym pojęciu, że "niedefiniowalne" jest. Pozdrawiam.

Przytoczyłem cały wstęp by miał sens, ale tak właściwie nie o to mi chodziło.  o cenach?  już wspominałem wcześniej że opuszczają kule ziemską.

50 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

.......urządzeń, które można zaliczyć do zwykłego, wysokiego lub kosmicznego hi-endu.

Chodziło mi o ten podział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Przytoczyłem cały wstęp by miał sens, ale tak właściwie nie o to mi chodziło.  o cenach?  już wspominałem wcześniej że opuszczają kule ziemską.

Chodziło mi o ten podział.

Opuszczają kulę ziemską by wylądować w Dubaju.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech a ja ostatnio myślałem czy by nie sprzedać mojego wstydliwie taniego amplitunera i nie dołożyć do wzmackiacza integry.
Ale skoro słyszę jak GG nuci przy graniu to po co?
Pieniążki wsadziłem dziś w nowego Fender Stratocastera i jestem najszczęśliwszy na świecie. Też nie custom shop (hi end gitarowy) tylko Deluxe z Meksyku.
Ogrywalem trochę ale za cholerne nie znalazłem różnicy w brzmieniu podstrunnicy palisandrowej vs klonowa choć Pan w sklepie twierdzi że słyszy

Natomiast rozumiem potrzebę wydawania pieniędzy na hobby.
d1dfafa0998c68e70888ae93c341bfcd.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...