Skocz do zawartości

Szkiełko i ucho, czyli obiektywnie o audio


Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Znam hobbystów, którzy spinają wszystkie przewody razem trytką żeby mieć porządek w kablach. Niech każdy robi jak uważa. Ja nie będę się czepiał 😂

A to ja,..  ja... wybierz mnie🤣 

Tym miłym akcentem chce zakomunikować ze to u mnie występują spiete kable trytką. 

Tylko kluczowe jest to że nie wszystkie, a tylko zasilajace wzmacniacza z zasilajacym cd-ka! 

Kiedyś tłumaczyłem dlaczego i jakie korzysci to daje. 

Reszta czyli IC czy głośnikowe oczywiscie "separowane" :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MariuszZ napisał:

Zapytaj @Fafniak który przelał czarę goryczy ;) 

O ile pamiętam napisał po jakiejś wypowiedzi Wojtka "a teraz cała sala wstaje i klaszcze" po czym otrzymał "tytuł", którym dość długo się chwalił w stopce. Dlaczego o tym napisałem? Słowa są ważne i zachęcam byście je ważyli przed wyartykułowaniem bo możecie urazić kogoś na tyle, że przestanie tu pisać. To destrukcyjne jest z punktu widzenia funkcjonowania forum tym bardziej, że Wojtek był bardzo kulturalny  i merytorycznie dyskutował do czasu gdy puściły mu nerwy po nieprzemyślanym chyba żarcie kolegi Marcina ;) 

Straciliśmy zacnego forumowicza. Niepowetowana strata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mamy z to takiego któremu grają tylko  pomiary, a całą resztę forumowiczów ma za nawiedzonych durni brawo 👍🙃

:))) 

Ważne że jest subwoofer. Robi robotę :). I trytytki, i gałki balansu poprzekręcane i akustyka z gąbek. Ehhhh, kuźwa Nie wierzę. Na studiach w akademiku jak byłem to tak słuchałem. Ale i tak wtedy przedkładałem przenośne audio nad stacjonarne, no bo nawet to lepiej grało.

A Wpszoniak niosac kaganek dostał po ryju. A jego system naprawdę dobrze grał.

Teraz moda na aktywne pro kolumny. Nie słyszeli ale " to musi grać". 

Tomek, Wpszoniak był przede wszystkim entuzjastą. I znał się na muzyce.

 

Teraz na forum ludzie sobie buty pokazują... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiowit napisał:

Zastanawiam się co Tobą kierowało, żeby założyć zdjęcie butów ustawionych na kolumnie. 

Domyślam się że nazwa działu "Rozmowy (nie)kontrolowane" nic ci nie mówi... No trudno ;)

A tak naprawdę to nowy system dociążenia kolumny. Poprawia konturowość systemu. Polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnych slucham codziennie. Różnych. Te monitory nie służą do słuchania muzyki tylko do monitorowania.

Jeśli chodzi o genelec tych najnowszych współosowych o które pokłóciłem się kiedyś z Dzikiem. No nie grają. Słyszałem te średnie choć przyznaję, że może z 10 min. Niczym się nie różnią od innych genelec. Podobna barwa itd. Są skonstruowane inaczej. Realizator z którym rozmawiałem słyszał 3 modele i cytuję " nie słyszał przyjemności że słuchania muzyki". Jeśli je Adi rozważasz to tylko ten średni i największy model.

Ender B&M o których piszesz są znane na zachodzie w pl mniej. To bardzo stare kolumny i przyznaję, że grają lepiej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Może inna elektroniką tamtych czasów.

Acha, realizator odesłał je na montaż. Nie wiem jakie dostanie w zamian.

9 minut temu, Fafniak napisał:

Domyślam się że nazwa działu "Rozmowy (nie)kontrolowane" nic ci nie mówi... No trudno ;)

A tak naprawdę to nowy system dociążenia kolumny. Poprawia konturowość systemu. Polecam

Suchar.

Powiesz skąd te gustowne pantofle na kolumnach? Myślisz, że może zachwycimy się gustownym zgraniem z obudową na malinę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adi777 napisał:

Co ma największy wpływ na jakość odtwarzacza CD? 

Słowo jakość jest pojęciem względnym. Tak CD jak i pozostałe elementy dopasowujemy do własnego brzmienia tj. takiego jakie chcemy uzyskać. Jakość samych płyt też nie jest bez znaczenia. Porównywałem już na Forum dwa CD , stosowane jako transport dla mnie nie do odróżnienia , ale z wewnętrznym DAC-em dwie różne prezentacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...