Skocz do zawartości

Znaczenie kabla zasilającego wzmacniacz


Atlas1304

Recommended Posts

11 minut temu, S4Home napisał:

 

@Chyba Miro 84 mogę tylko zapytać też bez kłótni. ty słyszysz czy nie słyszysz? Czy tylko na luzie dociekasz?

Ktoś kiedyś na innym forum zadał mi to pytanie i nie skończyło sie to dobrze. Obiecałem ze nie doprowadze do kłótni wiec wstrzymam sie od odpowiedzi na to pytanie. Brakuje tu jeszcze pytania do mnie "a Jaki masz sprzet audio skoro sie wogóle wypowiadasz" , tak wiec sam widzisz.

Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Ok no to dyskutujmy dalej :)

Ja nie twierdziłem iż kabel filtruje zakłócenia. Odnajdźmy zatem osobę która tak i zadajmy jej to pytanie.

@Chyba Miro 84 mogę tylko zapytać też bez kłótni. ty słyszysz czy nie słyszysz? Czy tylko na luzie dociekasz?

Odpowiem moze tak. Chcę zbadać empirycznie kable zasilające, ale by to zrobić musze najpierw ustalić parę faktów i sposobów porównania. Np. Porównuje dwa kable zasilające, które odsluchuje i stwierdzam, że miedzy nimi jest przepaść cenowa a różnicy brak. Pisze o tym na forum a w odpowiedzi dostaję że np. Nie odsluchales tego kabla wystarczajaco dlugi okres czasu. Bo minimum to np. Tydzień! Dlatego staram się najpierw upewnić czy wogóle się za to dobrze się zabieram i stąd te mnóstwo dociekliwych pytań i ustaleń z mojej strony. 

A skoro mam ic qed pomiedzy źródłem a wzmacniaczem, a nie standartowy to chyba powinno dać do myslenia czy słyszę kable.

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

A skoro mam ic qed pomiedzy źródłem a wzmacniaczem, a nie standartowy to chyba powinno dać do myslenia czy słyszę kable.

Pozdr.

STANDARTD 👍

A co to ma do rzeczy czym masz spiety wzmak że źródłem? 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ktoś kiedyś na innym forum zadał mi to pytanie i nie skończyło sie to dobrze. Obiecałem ze nie doprowadze do kłótni wiec wstrzymam sie od odpowiedzi na to pytanie. Brakuje tu jeszcze pytania do mnie "a Jaki masz sprzet audio skoro sie wogóle wypowiadasz" , tak wiec sam widzisz.

Pozdrawiam

Nie po prostu szukam powodu dla którego dociekasz. Serio bez kłótni.

Powiesz słyszę ale szuka wyjaśnienia, ok. Powiesz nie słyszę tez ok.

A miałeś już jakieś kable na wypożyczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Swego czasu zrobiłem taki eksperyment:

temat jest trudny, bo złożony , oparty wg. mnie bardziej na sferze psychicznej niż technicznej. 

Listwa w gwiazdę. Hmmm....

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

STANDARTD 👍

A co to ma do rzeczy czym masz spiety wzmak że źródłem? 

Zupełnie nic.... w sumie to taki mały szczegół. Troszeczke otworzył "srednice".... ale co tam....

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie po prostu szukam powodu dla którego dociekasz. Serio bez kłótni.

Powiesz słyszę ale szuka wyjaśnienia, ok. Powiesz nie słyszę tez ok.

A miałeś już jakieś kable na wypożyczenie?

Z zasilajacych jeszcze nic. Glosnikowe np. Potrafia wyraznie zmienic dzwiek. Co do zasilajacych hmm....

I chcialbym również dodać, że od razu slychac różnicę...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kabli w szczególności zasilających wywołuje falę krytyki dlatego najlepiej nie poruszać tego tematu :D.  Kabel zasilajacy działa poniekąd jak perlator, niby rury zakamienione, a jednak jak założymy lepszy perlator to woda leci płynniej. Podobna sytuacja jest z kablami zasilającymi, jest to taki filtr, który może wpłynąć choć nie musi na brzmienie ( wiele zależy od sprzętu). W mojej ocenie na sam początek warto rozważyć wypróbowanie listwy zasilającej i od tego powinna zacząć osoba chcąca coś poprawić w swoim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Listwa w gwiazdę. Hmmm....

A co to ma do kabli zasilających ?

Miro tak naprawdę nie mam pojęcia co chcesz udowodnić , czy to , że kabel sieciowy nie wpływa na dźwięk ? No dobra, nie wpływa i co? Szukasz na siłę adwersarza , by mu udowodnić , że ...... no właśnie co ? Że ma urojenia słysząc zmiany ? Sprzedaży kabli zasilających HI END raczej nie zahamujesz , rewolucji w świecie audio też nie zrobisz .

Piszesz , że nie 'grasz " na zwykłym IC , bo te kable to już coś wnoszą , a ja Ci mogę powiedzieć , ze mam różnistych kabelków tego typu ok. 30 - stu i jak dla mnie grają identycznie , mimo że rozpiętość cenowa i różnice w budowie są znaczne. Czy mam zatem zacząć udowadniać ludziskom , że te zmiany powodowane przez IC nie istnieją ? Czy tylko ograniczyć się do własnych odczuć i eksperymentować na zasadzie ciekawostki dalej ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A co to ma do kabli zasilających ?

Miro tak naprawdę nie mam pojęcia co chcesz udowodnić , czy to , że kabel sieciowy nie wpływa na dźwięk ? No dobra, nie wpływa i co? Szukasz na siłę adwersarza , by mu udowodnić , że ...... no właśnie co ? Że ma urojenia słysząc zmiany ? Sprzedaży kabli zasilających HI END raczej nie zahamujesz , rewolucji w świecie audio też nie zrobisz .

Piszesz , że nie 'grasz " na zwykłym IC , bo te kable to już coś wnoszą , a ja Ci mogę powiedzieć , ze mam różnistych kabelków tego typu ok. 30 - stu i jak dla mnie grają identycznie , mimo że rozpiętość cenowa i różnice w budowie są znaczne. Czy mam zatem zacząć udowadniać ludziskom , że te zmiany powodowane przez IC nie istnieją ? Czy tylko ograniczyć się do własnych odczuć i eksperymentować na zasadzie ciekawostki dalej ? 

Aaaaaaa sorki. Myslalem ze miałeś na myśli temat z listwa w gwiazdę. Przepraszam nie doczytałem (ups). 

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

 

Miro tak naprawdę nie mam pojęcia co chcesz udowodnić , czy to , że kabel sieciowy nie wpływa na dźwięk ? No dobra, nie wpływa i co? Szukasz na siłę adwersarza , by mu udowodnić , że ...... no właśnie co ? Że ma urojenia słysząc zmiany ? Sprzedaży kabli zasilających HI END raczej nie zahamujesz , rewolucji w świecie audio też nie zrobisz .

Pytanie co chce samemu sobie udowodnic. Nie będę nikomu wmawiał urojeń. Chce parę odpowiedzi jesli to mozliwe i sam sie przekonać. A to ze pytam na forum. No cóż.... chyba po to zostało stworzone czyż nie???

2 godziny temu, Q21 napisał:

 Kabel zasilajacy działa poniekąd jak perlator, niby rury zakamienione, a jednak jak założymy lepszy perlator to woda leci płynniej. Podobna sytuacja jest z kablami zasilającymi, jest to taki filtr, który może wpłynąć choć nie musi na brzmienie ( wiele zależy od sprzętu). 

A jesli to możliwe to można jakies linki fo tego perlatora dzwieku, bo chcialbym się doedukowac. Tzn. Miałem na mysli ktory działa jak perlator... z góry dziekuje i pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

 

Piszesz , że nie 'grasz " na zwykłym IC , bo te kable to już coś wnoszą , a ja Ci mogę powiedzieć , ze mam różnistych kabelków tego typu ok. 30 - stu i jak dla mnie grają identycznie , mimo że rozpiętość cenowa i różnice w budowie są znaczne. Czy mam zatem zacząć udowadniać ludziskom , że te zmiany powodowane przez IC nie istnieją ? Czy tylko ograniczyć się do własnych odczuć i eksperymentować na zasadzie ciekawostki dalej ? 

Wiesz może wszystkie sa tak dobre ze roznicy nie słychać. U mnie pomiedzy obecnym a poprzednim jest zmiana. Nie jakaś olbrzymia ale jest. No ok to temat o kablach zasilajacych wiec wróćmy moze do np. Zniekształceń emi rfi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kable głośnikowe to się zgodzę to może kształtować barwę dźwięku wszak przesyłamy sygnały w paśmie akustycznym i napędzamy bezpośrednio głośnik, zatem pojemność/indukcyjność kabla może nieco zmienić poziomy pasma akustycznego. Kabel zasilania - podstawowa różnica - ten element napędza trafo zasilające a nie głośnik. Trafo nie gra ...póki sprawność trafa jest zachowana i ma stabilne napięcia na wyjściu to jest wszystko ok. Zatem rola kabla zasilającego to stabilne dostarczenie mocy do trafa (przekrój żył V wydajność prądowa) + aspekt bezpieczeństwa. Oczywiście jak kogoś boli fakt iz trafo się za mocno nagrzewa bo zakłócenia, odkształcenia sinusa to do tego mamy wynalazki typu; filtry Schafnera, dc blockery, kondycjonery a można nawet sobie wymyślać falownik aby na zasilaniu było zawsze równe 50Hz a nie czasami 50,13666Hz,...

Jak dla mnie wniosek jest jeden.

Generalnie audiofile to mają albo za dużo kasiory:) to i dobrze bo podobno Polak zawsze taki biedny,..albo mają za dużo czasu,...a to jeszcze lepiej,...

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elektron6 napisał:

Ok kable głośnikowe to się zgodzę to może kształtować barwę dźwięku wszak przesyłamy sygnały w paśmie akustycznym i napędzamy bezpośrednio głośnik, zatem pojemność/indukcyjność kabla może nieco zmienić poziomy pasma akustycznego. Kabel zasilania - podstawowa różnica - ten element napędza trafo zasilające a nie głośnik. Trafo nie gra ...póki sprawność trafa jest zachowana i ma stabilne napięcia na wyjęciu to jest wszystko ok. Zatem rola kabla zasilającego to stabilne dostarczenie mocy do trafa (przekrój żył V wydajność prądowa) + aspekt bezpieczeństwa. Oczywiście jak kogoś boli fakt iz trafo się za mocno nagrzewa bo zakłócenia, odkształcenia sinusa to do tego mamy wynalazki typu; filtry Schafnera, dc blockery, kondycjonery a można nawet sobie wymyślać falownik aby na zasilaniu było zawsze również 50Hz a nie czasami 50,13666Hz,...

Jak dla mnie wniosek jest jeden/

Generalnie audiofile to mają albo za dużo kasiory:) to i dobrze bo podobno Polak zawsze taki biedny,..albo mają za dużo czasu,...a to jeszcze 

... zgadzam sie...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek4446 napisał:

Swego czasu zrobiłem taki eksperyment:

temat jest trudny, bo złożony , oparty wg. mnie bardziej na sferze psychicznej niż technicznej. 

Pozwoliłem sobie zrobić zrzut ekranu, bo nie byłem pewien czy cytat przeniesie z tego testu kabli, ktory był linkowany przez @tomek4446. Za co bardzo dziękuję. Jesli to wbrew regulaminowi to przepraszam. 

Jest tam wypowiedź na temat wygrzewania. Ciekawa odpowiedz padła od @audiowit

 

 

Screenshot_20200204-103923_Chrome.thumb.jpg.fb58083afcf47228c799d6e7da31b50b.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, elektron6 napisał:

Ok kable głośnikowe to się zgodzę to może kształtować barwę dźwięku wszak przesyłamy sygnały w paśmie akustycznym i napędzamy bezpośrednio głośnik, zatem pojemność/indukcyjność kabla może nieco zmienić poziomy pasma akustycznego.

Myślę, że to nie jest dobre wytłumaczenie tego, dlaczego (być może) słychać różnice w dźwięku po wymianie kabli głośnikowych (tudzież interkonektów). @elektron6, o ile pamiętam zajmujesz się elektroniką zawodowo. Dlatego przypuszczam, że nie masz problemu w oszacowaniu/ocenie wpływu tych parametrów na ewentualne zmiany w dźwięku. Czy naprawdę zatem uważasz, że stała reaktancja o wartości co najmniej kilku kΩ (dla pojemności kabla na poziomie 1nF, a więc raczej przeszacowanej i częstotliwość 20kHz) połączona równolegle z głośnikiem/kolumną (myślę tylko o pojemności kabla, bo indukcyjność jest całkowicie do pominięcia) o impedancji kilku Ω, zasilanej ze wzmacniacza o impedancji wyjściowej rzędu ułamków Ω, może dać słyszalny efekt. Ja jestem prawie pewny, że nie. A kable mimo to słyszę :)

Druga sprawa, tu już odnośnie sieciówek, to zafiksowanie myślenia u wielu osób na kilometry przewodów dostarczających prąd z elektrowni do naszej posiadłości, czy nawet gniazdka, z którego zasilamy sprzęt, w odniesieniu do półtora metra kabla pomiędzy gniazdkiem a sprzętem. A może problem jest jednak bardziej lokalny i teoria, którą przytoczyłem wcześniej wyjaśnia zjawisko różnic w brzmieniu sieciówek w wystarczający sposób. Wg mnie i tak lepiej się broni, niż ta z wpływem parametrów elektrycznych kabli sygnałowych ;) 

Tak naprawdę mam jeszcze inną teorię, która wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Nie wspomnę o niej, ze względu na brak twardych argumentów na poparcie :D 

@Chyba Miro 84, coś mi się wydaje, że nie znajdziesz chętnego na konwersację o wygrzewaniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Z zasilajacych jeszcze nic. Glosnikowe np. Potrafia wyraznie zmienic dzwiek. Co do zasilajacych hmm....

I chcialbym również dodać, że od razu slychac różnicę...

No to już byś zdarzył sprawdzić :) Co stoi na przeszkodzie?

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

Miro tak naprawdę nie mam pojęcia co chcesz udowodnić , czy to , że kabel sieciowy nie wpływa na dźwięk ? No dobra, nie wpływa i co?

nie może tego udowodnić bo nie sprawdzał. Rozumiem że szuka matematycznych i naukowych podstaw do tego aby różnicę wyjaśnić.

Najlepsze jest to że taki wątek czy też rozmowy, nie zmienią zdania tych co słyszą kable zasilające i także tych co ich nie słyszą. A nikt nowy nic stąd nie wyciągnie. Więc finalnie gdyby zrobić ankiete na początku wątku teraz po 7 stronach a pewnie po weekendzie w 10 wyniki będą takie same :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nowy78 napisał:

Myślę, że to nie jest dobre wytłumaczenie tego, dlaczego (być może) słychać różnice w dźwięku po wymianie kabli głośnikowych (tudzież interkonektów). @elektron6, o ile pamiętam zajmujesz się elektroniką zawodowo. Dlatego przypuszczam, że nie masz problemu w oszacowaniu/ocenie wpływu tych parametrów na ewentualne zmiany w dźwięku. Czy naprawdę zatem uważasz, że stała reaktancja o wartości co najmniej kilku kΩ (dla pojemności kabla na poziomie 1nF, a więc raczej przeszacowanej i częstotliwość 20kHz) połączona równolegle z głośnikiem/kolumną (myślę tylko o pojemności kabla, bo indukcyjność jest całkowicie do pominięcia) o impedancji kilku Ω, zasilanej ze wzmacniacza o impedancji wyjściowej rzędu ułamków Ω, może dać słyszalny efekt. Ja jestem prawie pewny, że nie. A kable mimo to słyszę :)

 

@Chyba Miro 84, coś mi się wydaje, że nie znajdziesz chętnego na konwersację o wygrzewaniu :)

Ad1. A coś takiego jak DF mówi coś tobie @nowy78...! 

A pozatym to nie temat o glosnikowych ;)

Ad2. Tak to juz jest niestety. Czyżby to świadczyło o tym ze to wymysł, skoro nikt nie potrafi tego udowodnić poza tym że "ktoś słyszy"?

4 godziny temu, S4Home napisał:

No to już byś zdarzył sprawdzić :) Co stoi na przeszkodzie?

nie może tego udowodnić bo nie sprawdzał. Rozumiem że szuka matematycznych i naukowych podstaw do tego aby różnicę wyjaśnić.

Najlepsze jest to że taki wątek czy też rozmowy, nie zmienią zdania tych co słyszą kable zasilające i także tych co ich nie słyszą. A nikt nowy nic stąd nie wyciągnie. Więc finalnie gdyby zrobić ankiete na początku wątku teraz po 7 stronach a pewnie po weekendzie w 10 wyniki będą takie same :P

 

Co stoi na przeszkodzie? To że nie wiem czy mam wygrzewac kable, a może położyć pod nie bambusowe patyki  ;)

Najpierw pozwolisz ze ustalimy jak to robić poprawnie, a pozniej zajmiemy się testami by nikt pozniej nie pisał eeee za krótko sluchaleś. 

PS: na co zwrócić szczególną uwagę dobierając kable zasilające do testu porownawczego? 

Pozdro

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A coś takiego jak DF mówi coś tobie @nowy78...! 

Wg mnie to jeden z "dziwniejszych" i niejasnych parametrów podawanych dla wzmacniaczy. Jeszcze dla zestawu wzmacniacz + obciążenie miałoby to jakiś sens, ale dla samego wzmacniacza, przy założeniu hipotetycznego obciążenia... Po co? Ale ok. Nie wnikając co autor miał na myśli, załóżmy, że rozważamy możliwość tłumienia drgań membrany głośnika poprzez zwarcie go małą impedancją wyjściową wzmacniacza i wpływ na to niezerowej impedancji kabli łączących kolumnę ze wzmacniaczem, bo zapewne o to chodziło. Jeżeli nawet impedancja kabla będzie porównywalna, powiedzmy tego samego rzędu co impedancja wyjściowa wzmacniacza, to trzeba pamiętać, że pomiędzy kablem a głośnikiem jest jeszcze zwrotnica. Patrząc na filtr dolnoprzepustowy głośnika niskotonowego, mamy tam cewkę nawiniętą zazwyczaj niezbyt grubym drutem (w porównaniu do przewodów głośnikowych), a do tego mającym znaczną długość, szczególnie w przypadku cewek powietrznych. Myślę, że już sama rezystancja drutu użytego do wykonania tej cewki zdecydowanie umniejsza na znaczeniu ewentualnemu pogorszeniu tłumienia wprowadzanemu przez kabel :)

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego DF gdy ma bardzo małe wartości, dość wyraźnie wpływa na to jak grają podłączone do takiego wzmacniacza kolumny. Gdy ma już wartości dość przeciętne jego wartość staje się mniej istotna. Przy projektowaniu kolumn rezystancja cewek szeregowych w torze głośnika niskotonowego ma wpływ na jego dobroć elektryczną w kolumnie. Zmieniając te cewki na takie których rezystancja jest inna można bez problemu usłyszeć wpływ tej zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Co stoi na przeszkodzie? To że nie wiem czy mam wygrzewac kable, a może położyć pod nie bambusowe patyki  ;)

Najpierw pozwolisz ze ustalimy jak to robić poprawnie, a pozniej zajmiemy się testami by nikt pozniej nie pisał eeee za krótko sluchaleś. 

PS: na co zwrócić szczególną uwagę dobierając kable zasilające do testu porownawczego? 

Pozdro

Moim zdaniem daj spokój z testowaniem :)

Jesteś zadowolony z obecnego systemu? No to po prostu go słuchaj. Nie zaprzątaj sobie głowy nie potrzebnymi sprawami. Niech będzie wolna a muzyka dotrze tam lepiej.  Zazdroszcze ludziom że mają takie dylematy. Testować czy nie....

Nie bambusowe! Pisałem kilka stron wcześniej. Są to specjalne drewniane podkładki z bardzo rzadkiego drzewa. Bambus jest twardy przez co źle przenosi wibrację z kabla na podłogowe. To musi być miękkie drzewo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem daj spokój z testowaniem :)

Jesteś zadowolony z obecnego systemu? No to po prostu go słuchaj. Nie zaprzątaj sobie głowy nie potrzebnymi sprawami. Niech będzie wolna a muzyka dotrze tam lepiej.  Zazdroszcze ludziom że mają takie dylematy. Testować czy nie....

 

Jestem zadowolony ze swojego zestawu. A o kablach zasilajacych mówiłem ze nie grają. Wiec poproszono mnie bym zrobił odsluch to sie przekonam ze jednak grają. Wiec chce przeprowadzić test empiryczny by sie przekonać i zebrac "dane" jak to poprawnie zrobić by bylo rzetelnie to znow ktoś inny czyli @S4Home pisze: 

Nie zaprzątaj sobie głowy nie potrzebnymi sprawami.

I bądź tu mądry..... 

Ps: ile razy jeszcze mnie zapytasz po co to robie? I ile razy jeszcze bede musial tak samo odpowiadac. Nudzi juz mnie to pytanie zadawane wkoło tylko inaczej sformułowanym zdaniem.

Jestem dociekliwy a przy okazji ktos kto tu wpadnie przypadkiem poczyta coś interesujacego.

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt oprócz osób którzy już tu są więcej nie zaglądnie. To dotyczy każdego tematu kabli ;)

A napisałem to z przekorą. Bo kolejne strony i nic nowego.

4 godziny temu, 5k7 napisał:

Chyba cały czas nie chodzi o to czy ale jak.

Każdy musi mieć swój sposób. Każdy robi odsłuch w domu po swojemu. Jeden z kawą drugi z Whiskey a 3 zawsze się gdzieś krząta. Testuj tak jak słuchasz na co dzień. Ja swój sposób mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nikt oprócz osób którzy już tu są więcej nie zaglądnie. To dotyczy każdego tematu kabli ;)

 

Niestety jesteś w błędzie ponieważ np. Moja osoba "buszuje" po wielu różnych forach na różnych tematach mimo iz nie jestem zalogowany, tylko jako tzw. "Niezależny widz" , np. (Wedkarstwo, enduro itp.) co prawda bez mozliwosci wypowiedzenia. Mozesz mi wierzyć że takich jak ja jest w ....

... bardzo dużo. Czytają fora i oceniają wypowiedzi innych, niejako wyrabiajac sobie wlasne zdanie ucząc sie na próbach i błędach innych. Wiem.... bo jesyem jedną z takich osób...

Pozdrawiam i życzę szerszego spojrzenia na niektore kwestie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2020 o 13:40, Chyba Miro 84 napisał:

 

Zakłócenia elektromagnetyczne ( EMI ), zwane także zakłóceniami częstotliwości radiowych ( RFI )

Zakłócenie może pogorszyć działanie obwodu lub nawet uniemożliwić jego funkcjonowanie. (...) zakłócenia sieci komorkowej GSM i Wi-Fi.
Jak je rozpoznać? Podam przyklad:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Buzzing_Speakers.ogg

https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:802_11bg_interference.ogg

Źródło inf. Wikipedia.

Gdy chcemy połączyć sie z naszym router-em wyswietla nam się  bardzo duża ilość różnych router-ow w pobliżu. U mnie np. 6. Bo wiadomo sa tez sąsiedzi ;) nie mówiąc o ilości komórek wokół pracujacych. Oznacza to ze nasz system "siedzi" w gąszczu zakłóceń różnego typu. Pytanie brzmi dlaczego mogę bezproblemowo delektować sie muzyką? Czyz nie powinienem miec kilkanascie dzwiekow takich jak te w linku w moich glosnikach??
 

 

Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na to nurtujace pytanie, zamiast zadawac milion pytań omijajacy meritum sprawy.? Przypominam: 

"Dlaczego mogę bezproblemowo delektowac sie muzyką"..... dodam że na standardowym kablu zasilającym, bez kondycjonerow i innych listew highend. Po prostu prosto z kontaktu podwojnego!!!!! :) ktoś odpowie mi na to??????

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na to nurtujace pytanie, zamiast zadawac milion pytań omijajacy meritum sprawy.? Przypominam: 

"Dlaczego mogę bezproblemowo delektowac sie muzyką"..... dodam że na standardowym kablu zasilającym :) ktoś odpowie mi na to??????

 

Bo nie masz choroby natręctw ? :D ew. nie podpinałeś "lepszego" i teraz jest Ci obojętne.

PS: ja nie podpinałem i nie mam tego problemu , kiedyś podepnę diy-owski i zapomnę o temacie - po co tracić życie na takie rozterki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...