Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Recommended Posts

Napisano
6 minut temu, Butler napisał:

Nie potrafisz racjonalnie wyjaśnić tej sytuacji z moim synem i wchodzisz na psychologiczne rejony frazesując jakieś cytaty. Dosłownie jakbym księdza słuchał na kolędzie gdy mi co roku tłucze o grzechu bo bez kościelnego jesteśmy.

Nikogo nie cytowałem, a takie sytuacje jak twoja anegdota z synem dają się jak najbardziej racjonalnie wyjaśnić, bo zdarzały się nawet w laboratoryjnych warunkach, zanim opracowano właściwą metodologię badań. Żeby jednak to zrozumieć trzeba chcieć i trochę poczytać, a nie kurczowo trzymać się bajek.

Ksiądz by się tu przydał, żeby pokropił, bo grające kable to okultyzm pełną gębą.

Napisano

Bajki... lubię bajki. Mój syn też. Tylko gdzie tu bajkę widzisz jak dzieciak się wkurza bo coś mu nie gra, a jedynie lewy przewód podmieniłem? Co sugerujesz? Księdza? Szamana? Może jakiś egzorcyzm by się przydał? On słyszał, ja nie... To pewnie diabeł. Tak na pewno on. Pokropię święconką i pewnie mu przejdzie.

Napisano
12 minut temu, HQ150 napisał:

Oderwanie dźwięku od kolumn czym się mierzy, w jakich jednostkach?

To czy blachy brzmią bardziej realistycznie gdzie na pomiarach zobaczę? itd...

O tutaj:

elac-debut-reference-dbr-62-bookshelf-sp

A czy głośniki wiernie przekażą "brzmienie blach" zależy od charakterystyki częstotliwościowej i poziomu zniekształceń.

Napisano
3 minuty temu, Redakcja AUDIO napisał:

Admini wjadą, jak się będziecie wzajemnie obrażać, więc z góry proszę o spokój :) 

Ok, spadam do księdza po wodę święconą. :) Pozdrawiam i zmykam z tematu bo i ja egzorcyzmów będę zaraz potrzebować 😇 Tu samo zło się szerzy.

Napisano
13 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

chociaż z reguły po zaraz po wpięciu charakter danego kabla słychać od razu.

DOKŁADNIE TAK

Napisano (edytowany)
58 minut temu, HQ150 napisał:

Mnie by jeszcze interesowało gdzie na pomiarach sprzętów widać jako lokalizację pozornych źródeł dźwięku mają? Oderwanie dźwięku od kolumn czym się mierzy, w jakich jednostkach?

Dobre pytanie. 

W dobrych realizacjach mamy muzykow i instrumenty rozlokowane w przestrzeni, nie na chybił-trafił , a według zamierzonej wizji jak to ma wyglądać. Czy ten proces mozna jednak odwrócić? Czy mikrofony podpiete do "odpowiedniego" systemu pomiarowego byłby w stanie wskazać takie walory zawarte w utworze ? W jaki sposób inżynier dzwieku ustawia muzykow i instrumenty na scenie że dobry system w domowym zaciszu potrafi "to" odwzorować?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Napisano

@Asia To w takim razie czekamy na Twoje odczucia po zmianie kabli. Napisz po prostu czy je słyszysz lub nie, bo jak widać tutaj zdania są podzielone.

Napisano
49 minut temu, lysyrafal napisał:

Napisz po prostu czy je słyszysz lub nie, bo jak widać tutaj zdania są podzielone.

No ale czy @Asia je słyszy czy nie,  jest poza dyskusją. 🙂

Liczy się tylko jej opinia .

Napisano

Widzę, że mebel jest. Brawo Ty.

-------

Poszukałem trochę i skompletowałem "pakiet kablowy" do pożyczenia.    -- decyzja należy do Ciebie. Oferowałem pożyczenie Kraft kabli sieciowych, ale do dziś nie skorzystał.

Do Sonos - zasilanie - Ósemka AQ NRG-X bo chyba taki tam kabel potrzebny

potem cyfrowy RCA AQ Carbon do MF CD / ewentualnie jak chcesz to mogę dołożyć Real Cable optyczny (Toslink) - tak dla porównania optyk-coax

potem zasilające do CD - tu mam dwa takie same, (drugi do wzmacniacza) ale na różnych wtykach (kiedyś pisałaś o tym, ....teraz będzie możliwość potestować ((ja nie słyszę różnicy))

oba to AQ NRG 4 / jeden na standardowych wtykach, a drugi na NRG500

potem z CD do Haiku, czyli RCA - tu proponuje 3 kawałki drutu - Audioquest Big sur / Real Cable CA 1801 (osobiście go nie lubię) / Harmonix CI-230 Mark-II (ten może być odpowiedni)

Z kablami głośnikowymi? nie pomogę, mam co prawda AQ TYPE4 pod Danon Ceol ale są w używaniu co wieczór wiec.......... sorry.

 

Nie jest to nic wielkiego i sprzęt nie zagra dwie klasy lepiej, ale potestować sobie osobiście = bezcenne.

Studio-20210702-120815.jpg

 

Napisano
23 minuty temu, Amarok napisał:

Panowie, moze juz nie zaśmiecajcie wątka o "ideologii" kabli. 

2 strony nawiedzonych musiałem przewinąć żeby stolik zobaczyć :)

Napisano
33 minuty temu, Amarok napisał:

nie zaśmiecajcie wątka o "ideologii" kabli. 

To nie jest ideologia, to są ludzie!

Ale rodzynkiem jest to, że podobno nie mierzy się rozkładu dźwięku po wyjściu z głośników i że nie da się zmierzyć, czy coś zabrzmi naturalnie (nikt tego nie robi, skandal!). I tacy ludzie doradzają innym w kwestii zakupów... Tragikomiczne.

Napisano
2 godziny temu, Asia napisał:

Wy tu gadu gadu, a w międzyczasie dotarła szafka.

Duże szuflady na płyty. I kable 😁.

 

IMG_20210702_113132.jpg

IMG_20210702_113341.jpg

możesz podac wymiary ? Bo żona swojailością butów rozwaliła dotychczasową szafkę.... 😈

Napisano

Szerokość szafki 104/110 cm wraz ze stelażem
Głębokość 42/45 cm
Wysokość całości 104 cm
Głębokość szuflady 17 cm, front 26.5 cm

Napisano
17 minut temu, Asia napisał:

Głębokość szuflady 17 cm, front 26.5 cm

? W sensie że boczek samej szuflady jest "wysoki" na 17cm a wysokosc frontu szuflady to 26,5 ?

Napisano

jasne dziękuję

Możesz na PW podac namiar na firmę ? I jeżeli mozesz to ile to kosztowało ?

Muszę przeliczyć czy naprawiać czy kupić nowe :D

Napisano

widziałem foto z ustawionym już finalnie stolikiem audio, będzie problem by schować jeden 4m głośnikowy.

Można zamówić różne długości, ale nie zalecają takich kombinacji. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...