Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

57 minut temu, tomek4446 napisał:

doświadczenia wiem , że obywanie się ze swoim dźwiękiem niewiele daje. Odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy

Przeczysz temu skoro przeszedłeś z Dali na obecne kolumny. Skąd ta zmiana? Diametralnie inne granie. Rozumiesz juz dlaczego proponuje tygodniowa zmianę? Nawet jesli wzmacniacz nie będzie super sparowany z fyne.

15 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No .. tak to jest jak ktoś spadnie z gruszki.

-

Sprzedaj drugie kolumny, odzyskaj kasę i nie wracamy do tego. 

A dlaczego? Czyżbyś bał sie tego co moze sie wydarzyć po zmianie tymczasowo na fyne?

Przecież kolega Tomek pisze... odsluchy,odsluchy...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:
9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No .. tak to jest jak ktoś spadnie z gruszki.

-

A dlaczego? Czyżbyś bał sie tego co moze sie wydarzyć po zmianie tymczasowo na fyne?

Potwierdzasz co napisałem, ale przypomnę ... W 926 została wgnieciona kopułka i salon o tym został poinformowany, co prawda usterka została naprawiona bez uszczerbku dla kopułki, ale "nie w porządku" było by oddawać Arie do salonu i udawać, że nic się nie stało. Wiec kolumny są wybrane koniec kropka. To na cholerę teraz podpinać drugie kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek4446 napisał:

@Dzik  Właśnie zmieniam samochód i wiem co jest mi potrzebne, a co nie, tak z wyposażenia jak i mocy silnika. 

Dokładnie. Wiesz co Ci jest potrzebne! A czy nasza droga Asia wie DOKŁADNIE czego chce? Chyba nie do końca. Wątek ma tyle stron, że sam się już troszkę pogubiłem. Ale z tego co zrozumiałem, brakuje jej średnicy. Czy wzmacniacz da radę wyprostować te przypadłość? Czy kable coś zaradzą 🙂? Tego zapewne dowiemy się za kilkadziesiąt stron 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

A czy nasza droga Asia wie DOKŁADNIE czego chce?

Ja nawet niedokładnie nie wiem czego chcę, przecież nie wiem jak może być i mniej lub bardziej kwieciste opisy mi tego nie zobrazują.

W każdym razie byłam zauroczona tym jak grały Focal Kanta z Haiku Bright w Audio-on. Ale czy każdym repertuarem byłabym równie zauroczona?

Jak podłączyłam do Focal Aria lampowy Haiku Selene 6550 też bardzo mi się podobało. Bardzo. Po zmianie lamp na KT150 mniej.

A recenzent się zachwycał. Ja podchodzę do tego z dużym dystansem, nawet nie jestem w stanie przeczytać od deski do deski tych testów. Nudzi mnie to.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Kupić może DDRC, może będzie hit, może nie.

Zanim kupisz DDRC kupiłbym mikrofon Umik1 i tak będzie do zestawu potem, pomierzył, poustawiał i pograł z jakiegoś PCta. Zobaczysz czy to ten kierunek. Dla mnie już nie ma grania bez korekty DSP 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

W 926 została wgnieciona kopułka i salon o tym został poinformowany, co prawda usterka została naprawiona bez uszczerbku dla kopułki, ale "nie w porządku" było by oddawać Arie do salonu i udawać, że nic się nie stało.

Serio myslisz ze nie wiem czemu kolezanka ma focala.

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wiec kolumny są wybrane koniec kropka. To na cholerę teraz podpinać drugie kolumny?

Kiedy jesteśmy w perfumerii i nawdychamy sie miliona różnych próbek to nie jestesmy juz zbytnio dokladnie określić kolejna propozycje zapachu. Z pomoca przychodzi nam podany przez sprzedawce pojemnik z kawa w ziarenkach. Kilka wdechow oweho zapachu kawy i....  jestesmy gotowi znów oceniać próbki.

Pytam się jaką propozycję "pojemnika kawy" zaproponowano Asi? Bo chyba jestesmy świadomi ze bez "pojemnika kawy" to prędzej czy później...

Kiedyś lata świetlne temu w car audio dodawalem sukcesywnie co jakis czas basu delikatnie i sopranu. Jednak po jakims czasie bylo to normą i znow lekko dodawalem by bylo cool. Pewnego dnia zlapalem się na tym ze brakło skali w bass/treble!!!

Dziś w aucie w seryjnym udzwiekowieniu mam treble na -1, a bass na -3. Daje do myslenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

 @S4Home

 

@Asia jak już masz lampę to zwróć uwagę na Kudosy , stare Electro Voice , stare Klipsch , Pioneery nie wspomnę już o Altecach / a wiem kto ma A7/ :) Zresztą kolega @audiowit coś jeszcze podpowie.

 

 

Asiu, gdyby naszla Cie ochota wyprobowac Kudosy C1, to do mnie chyba masz nie tak daleko. Moge wypozyczyc na jakis czas ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Serio myslisz ze nie wiem czemu kolezanka ma focala.

Z reguły nie odpowiadam na Twoje wpisy, ale zrobiłem wyjątek ... i już za żałuje, ale więcej nie powtórzę tego błędu.

1 minutę temu, Asia napisał:

Choć nie kupiłam póki co

Przecież na forum parę osób posiada, ja też mam i mogę pożyczyć. Zakupy nie są konieczne .... jeszcze.

Ale znów pędzisz do przodu -- wolniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Z reguły nie odpowiadam na Twoje wpisy, ale zrobiłem wyjątek ... i już za żałuje, ale więcej nie powtórzę tego błędu

Nagnij reguły i odpowiedz proszę jeszcze na pytanie jaki Asia ma "pojemnik kawy" w tej audio przygodzie? Bo chyba jakiś ma! Każdy powinien mieć kto w "to" wchodzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: Bogusław żałujesz ze odpowiedziałeś? A obrazilem Cie czyms teraz? Wszyscy raze chcemy pomoc prawda. Każdy na "swój" sposob. Czy to coś złego?

4 minuty temu, Asia napisał:

Damn, nie wiem o co chodzi, ale w schowku mam 14 kg kawy ziarnistej 😉.

@Chyba Miro 84

Ba, ja wlasnie pije sobie 😇

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...