Skocz do zawartości
Asia

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2

Recommended Posts

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Można spiąć się z PC jeśli zajdzie potrzeba przez USB (niestety - ograniczone do 96k)

A gdybyś zapragnęła sięgnąć po gęstrze formaty ale nie "wyłożyć" sie z budżetem to z mojej strony proponuje do wzmacniacza dokupić "hiface M2tech dac" - ja za nowke prosto z Włoch płaciłem ok £/€160. Bo to produkt Made in Italy. "Przerabia" nawet 384kHz/32bit!!! Niechaj nie zmyli Cię cena. To naprawdę udany produkt do pracy "stacjonarnej" mimo iz wygląda na produkt przenosny. Polecam każdemu bo naprawde robi "świetną robotę" :)

Acha dodam że jest kompatybilny z windows i linux (malina) - chodzą sluchy że z androidem tez i aplem ale tego nie jestem w stanie potwierdzic bo nie testowałem. Do Windowsa pobiera pliki startowe automatycznie a z malina zadziałał od razu

Niech Asia na razie go posłucha. To bardzo przyzwoity CDek jeszcze fajniej bo z dodatkowymi funkcjami.

Nie ma co się niepotrzebnie trapić gęstymi plikami. Musimy słuchać audio a nie patrzeć na wyświetlacze i słuchać sprzetu.

Piotr

24 minuty temu, S4Home napisał:

Niech Asia na razie go posłucha. To bardzo przyzwoity CDek jeszcze fajniej bo z dodatkowymi funkcjami.

Nie ma co się niepotrzebnie trapić gęstymi plikami. Musimy słuchać audio a nie patrzeć na wyświetlacze i słuchać sprzetu.

Piotr

👍 Też słucham 16/44,1kHz... 

Mam trochę "gęstych plików" i jakoś tak dziwnie się składa że ilekroć trafia do mnie "niemajstrowany" oryginał, to mi sie bardziej podoba.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Piotr

Dokładnie. Narazie niech Asia posłucha sobie muzyki. Pewnie można podpiąć Sonosa ( nie wiem który sonos) pod MF i narazie w ten sposób słuchać. 

W tym czasie może się dokształcić jeśli chodzi o bardziej zaawansowane źródła. Zdecydować, czy chce PC audio, kombajn czy odtwarzacz plików i dać. Zamienniki w postaci Hiface można sobie darować.

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, audiowit napisał:

Zamienniki w postaci Hiface można sobie darować.

Wiem ze masz/miałeś model wiekszy/drozszy (który według Twojej opini tu na forum grał ok) z tej samej "stajni". Zanim wydasz werdykt kup to maleństwo i porównaj. Tylko prosze napisać naprawde co myslisz po odsłuchu. 

Edytowano przez Chyba Miro 84

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiem ze masz/miałeś model wiekszy/drozszy (który według Twojej opini tu na forum grał ok) z tej samej "stajni". Zanim wydasz werdykt kup to maleństwo i porównaj. Tylko prosze napisać naprawde co myslisz po odsłuchu. 

Słyszałem.

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, S4Home napisał:

Piotr

👍. Popieram w całej rozciągłości. Bardzo często ostatnio, ludzie którzy dopiero zaczynają słuchać czegokolwiek, od razu dopytują o najwyższe wartości parametrów danego sprzetu, bo tylko takie ich interesują. Nie mając zupełnie pojecia o czym piszą. Można. Tylko po co? Porównałbym takie zachowanie do świerzo upieczonego kierowcy, zaraz po egzaminie, poszukującego Ferrari z najmocniejszym silnikiem, bo w/g niego tylko taki jest godny zainteresowania. Proponowałbym stopniować w miare osłuchania.  

Edytowano przez Rega

Dnia 27.05.2021 o 23:10, Amarok napisał:

To tylko dziecko, parę lat temu znajomemu jego żona w podobnie wepchnęła kopułkę, chciała tylko kurz wytrzeć 😀. Prawie rozwodem skończyło się.

Przeglądam sobie na urlopie różne wątki, informacje i trafiłam na takie w kwestii czyszczenia kolumn.

https://www.dynaudio.pl/dynaudio-academy/2017/luty/zapytaj-eksperta-jak-czyścić-głośniki

W tym jak ratować wgniecioną membranę kopułki (pierwszy sposób to chyba tylko jak nikogo nie ma w pobliżu 😁)

Dnia 24.06.2021 o 08:18, Asia napisał:

https://www.dynaudio.pl/dynaudio-academy/2017/luty/zapytaj-eksperta-jak-czyścić-głośniki

Z własnego doświadczenia wiem, że kopułki dynaudio są wyjatkowo podatne na wgniecenie. A pył przykleja się do nich bardzo łatwo. Natomiast membrana średnio i niskotonowy są bardzo mocne i problemu z ich czyszczeniem nie ma. Ale wiem, że np ATC właśnie srednioniskotonowe ma basaczone jakimś specyfikiem, przez co na nich gromadzą się tony kurzu. 

4 minuty temu, seba3002 napisał:

ATC właśnie srednioniskotonowe ma basaczone jakimś specyfikiem, przez co na nich gromadzą się tony kurzu. 

Nie no, bez przesady Seba. Jak co drugi dzień włączysz odkurzacz w domu i będziesz ścierać kurz w pokoju z głośniczkami to woofery ATC są czyste. Na dowód mogę załączyć zdjęcia swoich siódemek. Ale... już wypożyczane demo ATC 11 były faktycznie okrutnie oblepione kurzem. Wszystko zależy od nas w tym przypadku, trzeba będzie często sprzątać i tyle :)

Napisano (edytowany)

IMG_20210701_175734.jpg

Kabel obecny Sommer SC orbit mkII.

Nowy kabel Belden 9497.

Dobrze, że jakiś czas temu kupiłam przyzwoity ściągacz izolacji.

Jutro powinna dotrzeć szafka, miejmy nadzieję uda mi się ustawić wszystko jak chciałam.

Edytowano przez Asia