Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

3 minuty temu, audiowit napisał:

Zwróćcie uwagę jeszcze na jedno. Nadal, po tych 8 latach pis ma 37%. To jest porażka narodu. Wszyscy wiedzą o tych wszystkich ... nie wiem jak to nazwać... aferach i nadal na nich głosują...

Tu się zgadzam, to jest tragedia, świadcząca o naiwności narodu. To jest tragedia jak można się dać zmanipulować i to nie w jakiś delikatny, ledwo zauważalny sposób tylko prosto w gębę. Ale jak to mówią CCC nawet jak jest śmiesznie niska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Zwróćcie uwagę jeszcze na jedno. Nadal, po tych 8 latach pis ma 37%. To jest porażka narodu. Wszyscy wiedzą o tych wszystkich ... nie wiem jak to nazwać... aferach i nadal na nich głosują...

37% to bardzo dużo, fakt, ale wszyscy nie wiedzą o tych aferach. Jest cześć społeczeństwa, która ogląda tylko tvp i słucha księdza na mszy. Są też tacy, którzy wiedzą, ale przymykają na to oko, że względu na własne korzyści. 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

A jak głosowali w Parlamencie Europejskim za relokacją? Czy tvn takich info nie podaje? 

Czy relokacja to największy problem polskiego Państwa? Nie wydaje mi się. To temat zastępczy. Przydatny do polaryzowania i wywoływania strachu, ale o niewielkim praktycznym znaczeniu. PiS sprowadził tylu emigrantów i okazało się nawet tego nie zauważyliśmy;).

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Czy relokacja to największy problem polskiego Państwa? Nie wydaje mi się. To temat zastępczy. Przydatny do polaryzowania i wywoływania strachu, ale o niewielkim praktycznym znaczeniu. PiS sprowadził tylu emigrantów i okazało się nawet tego nie zauważyliśmy;).

Według Niemców obecnie 44% ich społeczeństwa uważa, że migracja jest tematem nr 1, którym powinien zająć sie rząd. U nas tego zjawiska jeszcze nie ma, co będzie w przyszłości czas pokaże.

Nie wiem jak w Gnieźnie ale u nas na Podkarpaciu jest sporo Ukraińców. Nie, nie przeszkadzają mi.

Edytowano przez soberowy
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy z nas nie chce bać się wyjść na ulicę.

Ale, litości... ten rząd wprowadził najwięcej nielegalnych emigrantów w całej EU. W większości beż danych biometrycznych. I nikt tego nie zauważył?

Smutne jest to, że ludzie za 800 czy tarczę czy inne korzyści finansowe, które defacto są z ich własnej kieszeni lub bogatszego, bardziej przedsiębiorczego sąsiada, są w stanie patrzeć na gębę tych ludzi i na nich głosować.  Wstyd.

A mnie przykro o tym pisać.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

A na drugim miejscu ochrona środowiska i zmian klimatycznych.

W Polsce priorytety rozkładają się niestety inaczej.

 

Tak i to jest dobry biznes, na którym najwięcej korzystają kraje, które już są do tych zmian lepiej przygotowane. 

Malutka Europa nie naprawi świata, a nie widzę żeby kraje na innych kontynentach wprowadzały zmiany z ograniczeniem emisji co2.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soberowy napisał:

Malutka Europa nie naprawi świata, a nie widzę żeby kraje na innych kontynentach wprowadzały zmiany z ograniczeniem emisji co2.

 

W skali globalnej malutka Europa nie naprawi, ale mnie interesuje też jakość powietrza i środowisko w Polsce.

Jakby tak każdy zaczynał od siebie to i w skali globalnej byłoby lepiej.

Niestety, to tylko myślenie życzeniowe i to jest smutne.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, soberowy napisał:

Malutka Europa nie naprawi świata, a nie widzę żeby kraje na innych kontynentach wprowadzały zmiany z ograniczeniem emisji co2.

Chiny powoli wdrażają program ograniczenia emisji, ale to potrwa. Wiąże się to z przestawieniem gospodarki z masowej produkcji tandety, na produkcję mniejszą ilościowo za to bardziej specjalizowaną. Sami doszli do wniosku, że muszą pójść w tym kierunku, bo póki co, są głównymi ofiarami swojego dotychczasowego podejścia - swoje środowisko naturalne w dużej mierze zniszczyli i teraz próbują ratować to, co zostało. Zaczynają nawet sadzić drzewa.

Edytowano przez Rafał S
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

A nie wiesz co oni tam palą na tym wysypisku ? :)

Nie cieszmy się przedwcześnie. Raz, że PKW i lokalne KW pracują z pewnością pod silną presją władzy. Dwa, że w tej chwili Kaczyński i Morawiecki obiecują góry złota Zandbergowi i Hołowni.  Dwaj ostatni deklarowali, że nie wejdą do koalicji z Konfederacją. Ale w przypadku dogadania się z Hołownią, brunatni nie będą już PiS-owi potrzebni. A niewykluczone, że wystarczyłaby też PiS-owi sama Lewica. Wszyscy pamiętamy niegdysiejsze oficjalnie ogłaszane "przetargi na koalicjanta", prawda? A to było w czasach, kiedy nie mieli do stracenia tyle, co dziś. Teraz dopiero będzie się działo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka Lewica i Hołownia ? Pis robi podchody do PSL, z którymi według mnie im najbliżej ale robią to zbyt oficjalnie. Prawdopodobnie nieumiejętnie to rozegrają i mimo wygranych wyborów większości mieć nie będą. 

Mnie zastanawia jak długo przetrwa wesoła i uśmiechnięta opozycja demokratyczna. Łączy ich antypis ale programo sporo dzieli. Daje im maks dwa lata wspólnych rządów.

To będzie najweselsza koalicja w historii wszechświata 😀

1️⃣Platforma Obywatelska,
2️⃣Nowoczesna,
3️⃣Inicjatywa Polska,
4️⃣Zieloni,
5️⃣Trzecia Droga:
6️⃣PSL,
7️⃣Hołownia 2050,
8️⃣Nowa Lewica,
9️⃣Razem,
1️⃣0️⃣PPS,
1️⃣1️⃣Unia Pracy,
1️⃣2️⃣Socjaldemokracja Polska,

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, soberowy napisał:

Pis robi podchody do PSL, z którymi według mnie im najbliżej ale robią to zbyt oficjalnie.

Na razie Kosiniak-Kamysz oficjalnie wyklucza taką możliwość. I oby się tego trzymał. :) 

17 minut temu, soberowy napisał:

Mnie zastanawia jak długo przetrwa wesoła i uśmiechnięta opozycja demokratyczna. Łączy ich antypis ale programo sporo dzieli. 

Racja, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, myślę, że ma co palić. Pewnie ogrzałby niejedno miasteczko przez te kilka dni.

To prawda, przypomnimy sobie co to rządy demokratyczne, kiedy głosowanie nie jest tylko formalnością jak było za PiS. I o to chodzi w demokracji 

Lewicy jestem pewny. Bardziej obawiam się o Holownię i jego prokatolickie odchyły.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...