Skocz do zawartości

PMC Twenty5.21 - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

5 minut temu, Dzik napisał:

Czyli nie kłamstwa, a celowe prowokacje™® - czyt. celowo pisałeś, że dla ciebie liczy się tylko odsłuch i żeby ktoś "nie uciekał", a objaśnił ci pomiary.

Możesz sobie teraz walić szpagaty i fikołki, ale i tak nikt ci już nie uwierzy. Bijesz pianę i nic poza tym.

Tak oczywiście że celowo prowokuje was do wywiązywania się ze swoich przekonań, a nie bycia wygodnym. Jak piszecie o ważności pomiarów to posługujecie się nimi jako ważnym wyznacznikiem brzmienia, w ani jednym temacie Krafta nie ma porównania jego wrażeń z pomiarami. Zawsze twierdziłem że odsłuch to podstawa i że bez znajomości pomiarów można dobrać sprzęt szczególnie jak pomogą osłuchani użytkownicy, jeśli ktoś zna się na pomiarach i woli ich używać do wstępnej weryfikacji czemu nie, warto by jednak czasem się nimi posługiwał i na forum, a nie tylko o nich pisał że są... 

Brniesz Dziki brniesz nie wiadomo po co... Przecież Kraft czy inni inteligentnii użytkownicy dokładnie wiedzą że prowokacyjnie piesze by wymusić poparcie słów czynami, Ty ne jesteś na tyle spostrzegawczy, przecież inteligencji ci nie brak, a czasem klepiesz jakbyś się wczoraj urodził... 

Nie staraj się udowodnić kto bije większą pianę powtarzam ci ile banów dostałeś w swojej długiej karierze tu pod kilkoma nickami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

Tak oczywiście że celowo prowokuje was do wywiązywania się ze swoich przekonań, a nie bycia wygodnym.

Brniesz Dziki brniesz nie wiadomo po co...

Chociaż mocno mnie rozbawiło, że można tak wpaść we własne sidła i zaprzeczyć samemu sobie sprzed kilku postów, to dalsze zaśmiecanie tematu Krafta rozmową z kimś, kto co rusz zmienia narrację uważam za niecelową. Tak więc kończę ze swojej strony, a poradniki odnośnie pomiarów mogę ci podrzucić.😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

Chociaż mocno mnie rozbawiło, że można tak wpaść we własne sidła i zaprzeczyć samemu sobie sprzed kilku postów, to dalsze zaśmiecanie tematu Krafta rozmową z kimś, kto co rusz zmienia narrację uważam za niecelową. Tak więc kończę ze swojej strony, a poradniki odnośnie pomiarów mogę ci podrzucić.😂

To nie doczekam się nauki z twojej strony na temat PMC czy innych kolumn:(. Możesz wklei poradniki na ogólnym załóż temat warto będzie się dowiedzieć skąd czerpiesz swoją rozległą wiedzę o pomiarach :). 

Nigdzie sobie nie zaprzeczam wyjaśniłem ci to już w poprzednim poście. Brnij dalej w swoje kiepskie osady. A rozmowy z Tobą zawsze są wesołe. Muszę ci podesłać i jak poradniki o tym jak sprowokować dyskutanta czy np czym sarkazm bo ostatnio chyba narzekałeś że już się w tym neo łapiesz (akurat nie róży rozmowie ze mną;). 

Czekam na temat z poradnikami tam może pogadamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się dołująco. Przecież napisałem na wstępie, że kolumny drogie, więc będę wyjątkowo wybrzydzał. Moje krytyczne uwagi mają szczególny poziom odniesienia. Uważam, że monitory za 10 000 zł powinny być po prostu idealne. Tak należy moje grymasy odczytywać. Co PMC brakuje do ideału. Bo, że to kolumny mające wybitne cechy, to nie mam wątpliwości.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O własnych doznaniach sonicznych strach pisać to chociaż przepychankami posty nabijamy ;), forum będzie lepiej widoczne w sieci :). 

Ładne kolumny, ale te z tyłu jeszcze ładniejsze @Dedal75 szpilka lepiej zestrojona, nie kłuje po uszach ;).

Krafcie to jak z kolumnami za 200 tyś te to muszą być dopiero idealne w pierony ;). Nie jestem jakoś bardzo bogaty ale te 10 tyś za nowe kolumny to raczej nie tak dużo.

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lpomis napisał:

Wokal miał tendecję do podkreślania głosek syczących, a jego ogólny odbiór nie był dla mnie zbyt przyjemny. Góra - dziwna, zupełnie nie w moich klimatach, syntetyczna, odrealniona, zbyt rozjaśniająca brzmienie całościowo, dominująca.

Sybilanty słychać, ale mieszczą się one moim zdaniem w granicach przyzwoitości.

Czy góra odrealniona? Podkreślona, ale też budująca niesamowitą przestrzeń. Czy to przestrzeń realna, czy już surrealistyczna? Oto jest pytanie.

25.21 przypominają mi bardzo Bowersy 706. One też budowały rozległą przestrzeń. I robiły to inaczej niż większość kolumn. Mi to odpowiadało. Podobała mi się możliwość całkowitego zatopienia w muzyce. Uczucie otoczenia nią (efekt oczywiście odczuwalny tylko na pewnych nagraniach).  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lpomis napisał:

Dzięki uprzejmości kolegi @seba3002 też miałem okazję posłuchać tych PMC u siebie. Słuchane były na Heglu H190 i Audiolabie 6000A. Niestety nie siadły mi kompletnie, ale chyba po prostu styl grania PMC mi nie leży.

Bardzo ciekawe, co piszesz. Teoretycznie 6000A jest bardziej muzykalny, a H190 - szybki i szczegółowy. Słyszałeś jakieś istotne różnice w tych dwu konfiguracjach? Aż dziwne, że żaden z tych dwu piecyków nie zgrał się z PMC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S - audiolabowe ciepełko na pewno dobrze zrobiło PMC. Ale cała reszta już nie dawała tej jakości. Co ciekawe te kolumienki grały nam na drugim zlocie forumowym i nawet pozytywnie je wspominam z odsłuchu z lampami WBA w dużo większym pomieszczeniu. Znów więc wychodzi na to, że nie posłuchasz u siebie, w swojej akustyce, ze swoją elektroniką to nie wiesz tak naprawdę nic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lpomis napisał:

Znów więc wychodzi na to, że nie posłuchasz u siebie, w swojej akustyce, ze swoją elektroniką to nie wiesz tak naprawdę nic :)

Coś tam jednak wiadomo, przynajmniej w przypadku takich drogich mikrusów. :) Z tego, co czytam na forum, to niemal zawsze mają świetne wysokie tony i wyraźną, niezbyt gęstą średnicę, co przekłada się na namacalne wokale i czytelne instrumenty operujące głównie w tych rejestrach. Niestety, bas jest zwykle delikatny, bo nie ma się z czego wziąć, więc klimatu rockowego koncertu w domu nie odtworzymy. Czyli, co na wystawie, to w sklepie. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

góra bardzo precyzyjna i dość męczą, basu mało (krotki i zwięzły bas, to akurat chyba domena h95 🙂). Z Roksanem Atessa ten bas stał się troszkę mniej konturowy, średnica bardziej wypełniona  i góra mniej "cykajaca". Mój marantz to coś pomiędzy.

No i zgadza się. Precyzja spotkała się z precyzją i nic dobrego z tego nie wyszło. Chociaż moje APki mają też solidny kontur na basie i jest bardzo dobrze. Ze wzmacniaczami które mam PMC się jednak zdecydowanie nie dogadały. I nie gniewaj się Seba, że trochę je zjechałem - po prostu to nie mój dźwięk. Ale weź już żadnych PMC nie podsyłaj, okej? :D

Jakiś czas temu słuchałem też połączenia Menuet + Naim XS3 i tu również było kiepsko. Nasycone kolumienki + wzmacniacz o barwnym dźwięku. Wszystko się zadusiło wzajemnie, pozlepiało wręcz. W tym audio to nie ma jednak lekko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w połowie pierwszej strony odechciało mi się czytania i nie wiem, co dalej było więc nawiąże tylko do porównania basu.

Mała ilość basu w pmc jest wynikiem słabej wydolności wzmacniacza. Jako , że menuety są przewalone w każdym zakresie do tego są ustawione na dawanie przyjemności, stąd subiektywne odczucie niedosytu. 25m2 przy basie ( takim jak trzeba) z małych monitorów, nie pomaga.

Słuchałem 22 w 20m2 i bas mają bardzo fajny. Oczywiście do perfekcji daleko bo to monitory że średniej półki ale ulomnosci napewno zarzucić nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomistu nie chodzi o zjechanie , u Ciebie się nie sprawdziły , u mnie po części jednak muszę dodać że nie uzywalem  kolumn do których nie miałem zastrzeżeń na dodatek z tym samym wzmacniaczem @Asia się podobały. Ja spinelem je jeszcze z Hypexem i dalej wysokie nie są zadowalające , widać w PMC mi nie pasują . Co do mniejszej ilości basu ze względu na wzmacniacz jak to zostało wspomniane to różnice w prezentacji są między Haiku a Hypex jednak nie kosmiczne ale jeśli chodzi jednak o kontrolę  to absolutnie na korzyść klasy D. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, audiowit napisał:

Mała ilość basu w pmc jest wynikiem słabej wydolności wzmacniacza.

Co przez to rozumiesz? O jaki parametr wzmacniacza Ci chodzi? Ile tej "wydolności" potrzeba by je napędzić?

Pytam, bo miałem przez kilka dni te PMC. Zachwyciłem się nimi słuchając na nich wokali w salonie audio. To było na Cyrus ONE. W domu (18m2) razem z  NAD c356 już tej magii nie odnalazłem. Chudo, ostro i generalnie tak jak opisy powyżej. No, ale teraz już wiem, że to niewydolny wzmacniacz. Pytanie co musi mieć aby był wydolny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaw0001, kolega dobrze radzi. Wpisz w Google frazę "basowo wydolne wzmacniacze do PMC 25.21 (i nie Marantz)".

16 minut temu, Fafniak napisał:

Czyli "wiem ale nie powiem" ;)

A nie: "nie wiem, ale powiem"?

W końcu kolega modelu 25.21 nie słuchał (w przeciwieństwie do większości obecnych;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że tu piszemy z czym słuchaliśmy te PMC i jakie są nasze odczucia i tyle a może aż tyle.  

Majac okazję je gościć w domu nie wertowałem internetu pod kątem z czym powinny zagrac , a z czym, nie zagrają . Zresztą mnie  synergiczne połączenie nie musi przypaść do gustu , bo  ogólnie brzmienie PMC może mi nie podejść i co ja tam podępne zdania mojego nie odwróci . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...