Skocz do zawartości

PMC Twenty5.21 - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

6 minut temu, Kraft napisał:

Bądźmy szczerzy. Czy coś w ogóle pasuje do Marantza? Konstruktorzy kolumn chyba jeszcze do tego wzmacniacza nie dorośli.

No coś Ty? Pasuje wszystko, co w Twoich testach z Marantzem dostało dobre noty: w tym za balans i komfort. W szczególności pasują Heco i Dali, które zostały u Ciebie na dobre. :)Twoje decyzje zakupowe są najlepszym potwierdzeniem testów. :)

Ja bym z tym Marantzem (albo z Heglem drugiego czołowego Recenzenta forum) chętnie posłuchał swoich CGNP. W ostrzejszym graniu mogłoby być lepiej niż z moim Solem II. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Przynajmniej jakiś test w którym jest gorąco. Widać PMC wzbudziły sporo kontrowersji. W ogóle super inicjatywa @seba3002, że puścił swoje kolumienki w obieg po forum i kilka osób mogło się z nimi zaznajomić. Szacuneczek 👍

Seba, po tak dobrym przyjęciu PMC, może teraz czas na Marantza? :D

 

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Dokładnie. Pasuje Ci, podoba się to najważniejsze.Chyba nie jest Ci potrzebne potwierdzenie kogoś z forum.Dla mnie ten Marantz gra słabo ale dla Ciebie dobrze bo jest prawidłowo skonstruowany ( chyba) i to się liczy 

@misiek x, ale o którym marantzu mówisz, bo z tego co pamiętam to pisałeś kiedyś o modelu 6xxx, a to jednak trochę inny model niż 8005. 

1 godzinę temu, lpomis napisał:

 @seba3002

Seba, po tak dobrym przyjęciu PMC, może teraz czas na Marantza? :D

 

Jak mi ktoś pożyczy na ten czas jakiś wzmacniacz z wejściem na końcówkę mocy, to bardzo chętnie 🤪.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiek x napisał:

8005 słyszałem u innego kolegi 😃 

Podziwiam ludzi, którzy po odsłuch u kolegi lub w sklepie potrafią na podstawie tego, co usłyszeli przeprowadzić analizę i zawyrokować, że wzmacniacz grał tak, kolumny tak, a źródło i kable siak. Chociaż, co tu podziwiać? To popularna na forach audio umiejętność;). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2022 o 13:09, Wing0 napisał:

Może pomiary nam wyjaśnia gdzie leży prawda i czy to wina kolumn?

To wina wzmacniacza, miedzy innymi.

Marantz nie nadaje się do PMC.

Z tym że faktycznie jest tak że model 21 trochę tak gra. On eksponuje górne zakresy, jest bardzo czysty. Jednak wspomagany subwooferem potrafi zagrać wyśmienicie.

Podobnie miałem kiedy testowałem lata temu Tannoy DC6.

 

Dnia 13.02.2022 o 15:23, lpomis napisał:

Basik bardzo lekki, szybki, punktowy, ledwo zaznaczony, konturowy, bardziej taki pukający, wspierający resztę. Brakowało mu zejścia, masy, uderzenia, nie dawał radości, nie atakował kiedy trzeba.

Model 22 już tego nie ma.

Podobnie różnice są pomiędzy PMC 23 a 26

To kompletnie inne kolumny

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, misiek x napisał:

ps-Marantza 8005 słuchalismy w trójkę ,ja i dwóch kumpli, na odsłuchu były jeszcze 3 inne wzmacniacze, marantz wypadł najsłabiej, BLADO.

Czyli ile czasu na jeden wzmacniacz? Godzinę? I jak to ma się do argumentu przeciwko ślepym testom, że krótki odsłuch nie pozwala wyłapać różnic? Że trzeba posłuchać w spokoju tydzień lub dwa, żeby załapać o co kaman w brzmieniu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Zapewniam Was, że z pliniusem, makerem na 12-20 m2 pmc zagrałyby mięsistym basem. Nie zeszłyby do 30hz i nie kopalyby w klatę ( cecha tunelu) ale nie byłoby niedosytu basu.

W pełni się zgadzam. My także 24ki sprzęgliśmy z Leemą klienta. Świetnie to grało. Także z Roksan Caspian Platinum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiek x napisał:

Niektórzy to wiedzą , ale jeden się uparł i co mu Panie zrobisz 🤣

A może Ty Misiek z kolegami podpieliście do tego Marantza nieodpowiednie kolumny? Skąd wiesz, że to nie jest cudowny wzmacniacz, jak go sparować z synergicznymi głośnikami? Może po prostu nie wiesz, co trzeba do niego podłączyć (i jakimi kablami)? A się mądrujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W pełni się zgadzam. My także 24ki sprzęgliśmy z Leemą klienta. Świetnie to grało. Także z Roksan Caspian Platinum.

Ale Ty piszesz o dużych podłogówkach. Skąd u licha w niewielkiej 21-ce ma się wziąć ten nisko schodzący bas? Ja rozumiem, że można lepiej niż ten marantz, ale na Boga, nie opowiadaj że podłączając DROŻSZY wzmacniacz nagle bas z kolumn wielkości pudełka po butach wypłynie niski basior. 

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Seba, mogę pożyczyć Ci Maker G9, który będzie na bank pasował do pmc brzmieniowo i prądowo da radę. Warunek, musisz po niego przyjechać i odwieźć mi go. Jest malutki.

Nie wiem czy masz dostęp do przyzwoitego pre.

Bardzo chętnie kiedyś skorzystam, z tym że tak naprawdę ja nie czuję potrzeby "leczenia" tych kolumn elektroniką. Mam drugie, tańsze kolumienki, które grają wg mnie (i nie tylko mnie) całkiem fajnie z tym wzmacniaczem a PMC traktuję jako raczej jako ciekawostkę.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogromne emocje budza te male kolumienki ;)

Ja mialem u siebie krotko 25.21 wypozyczone od pana Michala, musze powiedziec, ze Naim nie dal rady zlagodzic gory. Ogolne odczucia dot tych monitorow mam mniej wiecej podobne jak Kraft. 

Natomiast starsze TB2i graja zdecydowanie bardziej liniowo, z duzo bardziej obszernym basem i jednoczesnir zachowaniem doskonalej stereofonii. 

Co ciekawe, osluchane osoby twierdza, ze nowsza wersja 25.21 z literka i na koncu graja jeszcze jasniej... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, seba3002 napisał:

Ale Ty piszesz o dużych podłogówkach. Skąd u licha w niewielkiej 21-ce ma się wziąć ten nisko schodzący bas?

On nigdy nie zejdzie nisko jak to sobie wyobrażamy. Ale wiem co było w 23 przy złym wzmacniaczu. To samo.

Małe monitory potrafią grać basem, chodź wiadomo nie subwooferowym

Ja jestem zwolennikiem podłączania równie dobrej elektroniki co kolumny. Ale wiem że jestem w niszy. 

12 minut temu, stach_s napisał:

Natomiast starsze TB2i graja zdecydowanie bardziej liniowo, z duzo bardziej obszernym basem i jednoczesnir zachowaniem doskonalej stereofonii. 

Co ciekawe, osluchane osoby twierdza, ze nowsza wersja 25.21 z literka i na koncu graja jeszcze jasniej... 

Bo tb2i to chyba odpowiednik 22 właśnie. 

A ogólnie uważam że twenty były lepsze od twenty5, pewnie dlatego tak szybko zastąpiono je wersja i

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...