Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

11 minut temu, Mar Ka napisał:

Nom,a co jest niby przesyłane via Usb i coax?

Właściwie nie produkuje się już przetworników, które mają jakikolwiek problem z nieczystym zasilaniem. Amir to kiedyś demonstrował i wpuszczał do DACa śmieci, które nie miały prawa powstać w domowych warunkach - SINAD nawet nie drgnął.

Jeśli już, to może pojawić się problem z pętlą masy, ale wtedy sytuacja jest oczywista bo po prostu buczy w głośnikach.

Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że piszą o rzeczach, które są po prostu niemożliwe.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dzik napisał:

Właściwie nie produkuje się już przetworników, które mają jakikolwiek problem z nieczystym zasilaniem. Amir to kiedyś demonstrował i wpuszczał do DACa śmieci, które nie miały prawa powstać w domowych warunkach - SINAD nawet nie drgnął.

Jeśli już, to może pojawić się problem z pętlą masy, ale wtedy sytuacja jest oczywista bo po prostu buczy w głośnikach.

Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że piszą o rzeczach, które są po prostu niemożliwe.

Naiwna wiara ze Amir mierzy wszystko co wpływa na odbiór dźwięku. 

Już to kiedyś pisałem i napisze ponownie - zmierz np smak wina albo i kiełbasy 😁

A powiem Ci bezbłędnie które wino i która kiełbasa mi smakują, podobnie z dźwiękiem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik

Nie mam w zamiarze nic nikomu udowadniać.Jak już piszesz o Amirze,to pewnie czytałeś jego testy poświęcone Digione Sig.Było też coś pewnie n/t zasilania czystej strony Sig i brudnej w malinie.Na temat innych sprzętów się nie wypowiem.Jednak w w/w, jakość zasilania ma znaczenie.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2022 o 15:17, mateolo2 napisał:

Kurczę, chwile mnie tu nie było i już jakieś spiny. 
 

@DiBatonio prośba. Jesteś ewidentnie człowiekiem, który ma życie spiętą dupę. Skoro to urządzenie to dla Ciebie z góry na pewno szajs, nie zamierzasz go nawet testować, a tylko pobiadolić i poprowokować dla własnej satysfakcji innych kolegów to nie psuj nam dobrej zabawy i przestań pisać w tym wątku, bo jest to zwyczajnie nieuprzejme. W końcu takie tanie urządzonka Cię nie interesują, wiec i tak niczego nie stracisz. Z góry uprzedzam, że nie będę też wchodził z Tobą w konwersacje na ten temat.

A Wam Panowie wielkie Dzieki za wszystkie opinie o urządzeniu. Pochwale się Wam, że polubiłem się z producentem, jako ze wysyłałem im te propozycje funkcji itd i zostałem ich beta testerem 😂 Mój wiim jest teraz na beta sofcie i mam na niego realny wpływ, wiec jakbyście mieli jakieś problemy/propozycje funkcji to piszcie tutaj - będę im przekazywał :)

A i dodam nieoficjalnie - nadchodzą kolejne produkty od nich, które już nie będę „mini”! Wiec możemy się spodziewać czegoś grubego

W kwestii natomiast delikatnych gniazd optycznych. Wiedza, ze problem ma miejsce i nowa partia produkcyjna ma już kompletnie inne , poprawione gniazda od innego producenta! Swoje możecie zwrócić jak macie dowód zakupu i wymienić. Chłopaki na prawdę się starają, żeby ten produkt był dobry.

jakiś system zarządzania konkretnymi krążkami z konkretnych urządzeń, na przykład jak w BubbleUPNP możliwość -schowania" w aplikacji konktetnych wiim'ow😉

chodzi o to że kupiłem 3, synowi do pokoju i castuje mi do sypialni ze swojej apki jakiegoś Alana Walkera😅

tak się nie da żyć😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne zaskoczenie: Wiim widzi router który jest w sieci (co nie jest takie oczywiste bo router jest tak naprawdę bridgem i komputer już go nie widzi jako element sieciowy tylko widzi router właściwy), co więcej krążek hokejowy widzi podpięty dysk z muzyką do routera i potrafi grać tą muzykę. 

 

Także teges :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dzik napisał:

A co więcej jest w cyfrowym sygnale niż zera i jedynki?

Ja miałem nadzieję że nic i zmiana kabla coax skonczy sie na zwrocie i oszczędzeniu 450zł (900 nówka) za uzywany audioquest carbon coax który zamienił hama proclass coax (40zl nowka).

Niestety scena się pogłębiła, co początkowo mnie irytowało tak jak każda zmiana w scenie,  potem wyszło na plus, ale było ewidentne bo poczułem frustrację.

W utworze Thy Worshipper - Gorzkie Żale najwyższe tony i najwyższe wyciągnięcia wokalistki w pierwszych 40 sekundach przestały mnie irytować. Kilka godzin zmieniałem co 30 sekund jeden kabel na drugi (mytek ma 2 wejscia coax wiec lecialo szybko) z nadzieją że jednak te 0 i 1 będą takie same i zaoszczędzę 450 zł.

Kabel został bo ja rzadko żongluje sprzętem ale nie pozbywam się rzeczy które obniżają jakość systemu. Nawet odrobinę. No i co robi ten kabel 20 krotnie droższy nie mam pojęcia. Na pewno nie sprawia że dźwięk jest x20 lepszy. Może to inaczej grały dwa różne wejścia coaxial w myteku które teoretycznie powinny grać tak samo? A może Hama jest po prostu niskiej jakości?  Ale to nadal powinny być tylko zera i jedynki.

 

A Dziku jeśli mógłbym wiedzieć z czystej ciekawości z jakiego kabla cyfrowego korzystasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Felix1 napisał:

co, jeżeli komuś wystarczy wyjście optyczne i WiFi? Ma kupować "poważny streamer", bo ty tak powiedziałeś? 🤣

Nie, tu się zgadzam z Tobą, może zostać przy tym krążku. 

6 godzin temu, Felix1 napisał:

No cóż, zarządzam w pracy 1000 komputerów, ok. setką serwerów, jakimiś 200 urządzeniami sieciowymi i innymi pierdółkami. I jakoś nie mamy "przekłamanych" danych, mimo stosowania zasilaczy impulsowych i zwykłych kabelków sieciowych, zamiast audiofilskich

To wszystko wyjaśnia,  możesz nie wierzyć, ale coś czułem w kościach, że jesteś zawodowo związana z przesyłaniem danych i bituuufff.

6 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Ludzie pokroju DiBatonio nigdy się nie przyznają że takie urządzenie jak wiim dobrze zagra a wiecie dlaczego? Bo jego samozwancza "audiofilska" duma na to nie pozwala. Znając życie, kupił już krążek i w domowym zaciszu go użytkuje

To ma być usprawiedliwienie siebie na to, że kupiłeś krążek, który udaje sprzęt audio?

Otóż jesteś w błędzie,  typowe forumowe wypociny Janusza ...

Szkoda by mi było kasy na to, a swoją drogą jest tu kilka osób, które doskonale wiedzą na czym gram, tym samym pewno mają bekę z takich tekstów. Bo wiedzą, że  ie potrzebuję krążka.

4 godziny temu, Felix1 napisał:

Te same zera i jedynki, które w niezmienionej postaci docierają do DAC.

Naprawdę myślisz, że w coaxialu płyną zera I jedynki?

No to gratuluję, skoro  ie masz pojęcia w jakiej domenie jest przesyłany sygnał cyfrowy po takim kabelku.

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

co się dzieje z zerami i jedynkami jak do mojej maliny (

Marcin nie wkręcaj się w te dyskusje o zerach i jedynkach, tu naprawdę co poniektórzy myślą,  że  przewodami płynie jakiś kod binarny. Zera i jedynki. 

Czyli tak naprawdę ch.... wiedzą jak działa przetwornik D/A..

Nie ma sensu, niech się nakręcają nawzajem bitami.

 

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Nie wiem czemu te zera i jedynki się tak zmieniają pod tym liniowym zasilaczem ale różnica w charakterze dźwięku to przepaść. 

Bo zasilacz je prostuje, bez tego te zera i jedynki "pisane" są kursywą i takie krzywe jakieś "płynom".

😁😁😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DiBatonio napisał:

(...)

Poprzesz wreszcie te swoje idiotyczne posty jakimiś konkretami? Piszesz cały czas, że się wszyscy ch. znają, rzucasz obelgami, a nawet elektronik złapałby się za głowę nad tymi ezoterycznymi głupotami twojego autorstwa.

58 minut temu, nazghul napisał:

A Dziku jeśli mógłbym wiedzieć z czystej ciekawości z jakiego kabla cyfrowego korzystasz?

Nie ma to znaczenia, taki kabel nie może nic zrobić z dźwiękiem. Jak komuś coś się poszerza albo pogłębia, to niestety tylko w głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dzik napisał:

nawet elektronik złapałby się za głowę nad tymi ezoterycznymi głupotami twojego autorstwa.

😂😂😂😂

Poczułeś się urażony?  Nie przypominam sobie Ciebie wcześniej w tym wątku,  wpadłeś na chwilę, żeby na mnie "wsiąść"?

To żeś chłopie trafił...?

Zapytam, a co definiuje stany logiczne na wejściu coax. przetwornika ?

23 minuty temu, Dzik napisał:

Jak komuś coś się poszerza albo pogłębia, to niestety tylko w głowie.

Czyli podobnie musi być ze źródłami,  wzmacniaczami, ba może nawet ustrojami akustycznymi.

Wszystko co słyszymy dzieje się w naszej głowie  przecież to oczywiste. 

🤪

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Wyjąłeś mi to z ust. Tzn gryzłem się w język mocno co by nie komentować. 

A jest w każdym dziale na górze motto - dyskusja o kablach czyli jak zaorać każde forum. Zaraz się zacznie. 

Spoko ja nie z tych. Mam najtańsze głośnikowe za 14zl za m i najtanszy interconnect audioquest i to w dosyc dobrym zestawie. Do tej pory uważałem że dopóki nie zrobię perfekcyjnej akustyki to nie dotykam kabli ale ta hama z mediamarkt mnie gryzła.

Tak mi zabiliście klina że wlasnie postanowiłem spędzić godzinę na przepinaniu kabelków, hama nadal wpięta w myteka, nowy wzmacniacz, lepszy, może kinki inaczej zareaguje na działania kabla, może zniweluje różnice i odzyskam 450zł :)  Cohen - Nevermind. Pierwsze kilkadziesiąt sek i tak w kółko. Ilość mikrodetali wokół jego słów, oddech, mlaśnięcia. Wszystko jest wyraźniejsze.  Anna German  - stanelismy nad jeziorem. To obłędne słynne wyciągnięcie przed 30sekundą.  Na końcu UNSECRET - no mercy. Za każdym razem pierwsze 40sek i szybka zmiana. Z kinki nie ma przesunięcia sceny w głąb, to było z atollem ale pewnie dlatego że atoll ma wokale bardzo wysunięte do przodu więc każda ich zmiana jest łatwo zauważalna a kinki gra bardzo głęboko i daleko. 

Ja słyszę 2 różne dźwięki a nie powinienem. I traktujcie moje pitupitu jako offtop za który z góry przepraszam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

😂😂😂😂

Poczułeś się urażony?  Nie przypominam sobie Ciebie wcześniej w tym wątku,  wpadłeś na chwilę, żeby na mnie "wsiąść"?

To żeś chłopie trafił...?

Zapytam, a co definiuje stany logiczne na wejściu coax. przetwornika ?

Czyli podobnie musi być ze źródłami,  wzmacniaczami, ba może nawet ustrojami akustycznymi.

Wszystko co słyszymy dzieje się w naszej głowie  przecież to oczywiste. 

🤪

Czyli ciąg dalszy bezsensownej paplaniny i populizmu, a konkretów nadal zero. Nie jestem ani trochę zaskoczony, bo nie mam wątpliwości, że nie masz żadnej wiedzy o temacie.

(...)

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dzik napisał:

A co więcej jest w cyfrowym sygnale niż zera i jedynki?

Od 2 minuty

 

12 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Ludzie pokroju DiBatonio nigdy się nie przyznają że takie urządzenie jak wiim dobrze zagra a wiecie dlaczego? Bo jego samozwancza "audiofilska" duma na to nie pozwala. Znając życie, kupił już krążek i w domowym zaciszu go użytkuje 😄 Ale ciiiii bo jak się koledzy samozwańczy "audiofile" dowiedza, to będzie wstyd 🙂 Trochę żyje na tym świecie i takich hipokrytów już niestety miałem wątpliwą przyjemność spotykać w różnych dziedzinach. Olać, gadać, cieszyć się konwersacja 😊

Ja nadal nie do końca rozumiem o co jest kłótnia. Jemu się nie podoba no i ok. Podoba się 8 osobom i też ok. Każdy ma prawo do swojego zdania.

 

12 godzin temu, Dzik napisał:

Nie płoszcie użytkownika DiBatonio, bo jestem ciekaw jego odpowiedzi na wyżej zadane pytanie - co takiego jest w cyfrowym sygnale (poza cyframi!), co jego zdaniem gra. Nawyzywał ludzi od Januszów, co to sobie wyobrażają, że tani sprzęt im zagra, to niech teraz tych Januszów łaskawie oświeci.

Ale różnica w transporcie jest. Było to udowadniane.

11 godzin temu, Wito76 napisał:

Ciekaw jestem bardzo, czy swoimi wpisami wyręczyłem Ciebie, czy podzielisz moje odczucia.

Jest tu tego tak dużo, a ja wchodzę raz dziennie że zapominam o czym pisaliście. Po prostu za dużo za szybko ten wątek dla mnie działa :P

11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Naiwna wiara ze Amir mierzy wszystko co wpływa na odbiór dźwięku. 

Już to kiedyś pisałem i napisze ponownie - zmierz np smak wina albo i kiełbasy 😁

A powiem Ci bezbłędnie które wino i która kiełbasa mi smakują, podobnie z dźwiękiem 😉

Podpisuje Sie dwoma rękami :)

10 godzin temu, Felix1 napisał:

Tu pełna zgoda. Amir i jego wyznawcy uznają, że na jakość dźwięku wpływ na właściwie tylko SINAD, co jest bzdurą.

Bo niestety on bierze pod uwagę tylko LAB. Cyferki. Odczucia ludzkie sa kompletnie pomijane.

A Audio to jedna z tych branż gdzie walory "lubie to" maja jednak wieksze znaczenie.

mir nie bierze pod uwagę człowieka.

 

Ale robi się offtop już o testach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Od 2 minuty

Ten gość to znany audiofilski "expert" - nikt, kto ma jakąkolwiek wiedzę nie traktuje go poważnie. Gadał już różne głupoty, m.in. że 24bit/192kHz to nadal za mało.

10 minut temu, S4Home napisał:

Ale różnica w transporcie jest. Było to udowadniane.

Niby gdzie? Bez DSP z bitperfect nie ma szans na jakąkolwiek różnicę, jest to niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dzik napisał:

Ten gość to znany audiofilski "expert" - nikt, kto ma jakąkolwiek wiedzę nie traktuje go poważnie. Gadał już różne głupoty, m.in. że 24bit/192kHz to nadal za mało.

Nie twierdzę żeby go słuchać. Ale interpretacja zero-jedynkowa jest prawidłowa.

Jego Ci wysłałem bo zrobił to w postaci filmu. miałem jak pokazać. Przed oglądnięciem tego filmu znałem ten przypadek z rozmów z producentami kabli z UK Chord oraz USA Nordost.

30 minut temu, Dzik napisał:

Niby gdzie? Bez DSP z bitperfect nie ma szans na jakąkolwiek różnicę, jest to niemożliwe.

Niemożliwe ale mam teraz  testuje Wiim, Porject Stream Box S 2 ultra, iEast M30 pro, Cambridge CXN V2 i Auralic Aries mini i brzmią inaczej?

Jak to możliwe :)

?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

znałem ten przypadek z rozmów z producentami kabli z UK Chord oraz USA Nordost.

Nie wątpię, bo ten gość powtarza wiele różnych „naukowo-marketingowych” tez.

W każdym razie, czemu po prostu nie odpowiesz na wątpliwości, tylko wklejasz filmiki kolejnych recenzentów, którzy rzekomo mają coś udowadniać? Nie będę za każdym razem oglądał 20 minut materiału, żeby ci odpisać (poza siedzeniem na forum mam też głupoty na głowie, jak np. robotę). Masz coś do powiedzenia, to to powiedz, a odnośnik wstaw jako przypis, bo guglować i znajdować „dowody” na kolanie to ja też potrafię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo szczerze brzmi uciekanie się do opinii „eksperta” pracującego dla firm w których interesie jest wciskanie ludziom co chwila jakichś nowości by zastąpić nimi to co maja obecnie przez kogoś kto owe nowości bezpośrednio ludziom sprzedaje. Szczególnie gdy idzie to w parze z wykładniczym już podnoszeniem cen takich urządzeń. Łatwo dostrzec tu grupę której interesom może zagrozić opisywany w tym wątku wynalazek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, klimkr napisał:

Straciłem te 20 minut i gość w 14:15 ma teorię, że te ustrojstwo, które reklamuje, jest lepsze od tych ileś razy droższych bo nie ma USB w torze. Wiim też nie ma USB :)

Posiada USB C,i to już go dyskwalifikuje 🙂Mam go od kilku dni, wątek zapowiadał się fajnie,jak kiedyś o CA,gdzie był rewelacją za swoje pieniądze,ja mam Tidal z PC do DAC i zakupiłem go z ciekawości,wiem nie będzie on pierwszym źródłem,ale powtarzam za tyle ile kosztuje , funkcjonalność, brzmienie,jest bardzo dobre,nie Bluetooth z jakimiś ulepszaczami dźwięku,u mnie gra z Yaqin Ms30L,i nie brak basu, dźwięk mógłby mieć większą kulturę,brak wybrzmień,lekko płasko,lekko,nie zastąpi u mnie PC,ale,no właśnie,200 złotych.Ludzie.

Temat założony w celu porównania brzmienia Node jako transport,z tym maluchem,bo Node jako transport,bo DAC słaby,czy ktoś to zrobił, Nie,więc po co znowu o kabelkach,o Zerach i jedynkach,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Niemożliwe ale mam teraz  testuje Wiim, Porject Stream Box S 2 ultra, iEast M30 pro, Cambridge CXN V2 i Auralic Aries mini i brzmią inaczej?

Jak to możliwe :)

?

Piotr

No i jak tam Piotrze wyniki testów? Co sądzisz o wiim jako transporcie vs droższe streamery? Na prawdę słyszysz jakąś wyraźną różnicę na korzyść jednych, albo drugich?

Pozdrawiam Cię i dobrego dnia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FromBorg napisał:

I w tym problem – jeśli zrobili to za 100 euro to co mogliby zrobić za 300? A za 1000? I gdzie wtedy miejsce dla audiofilskich firm ze streamerami po 37 tys. jak testowany ostatnio? Gdzie sie podzieja sklepowe marze? 

Ekstrapolacja. Pytanie: czy rzeczywiście można to przeskalować na zasadzie jakości proporcjonalnej do ceny. Mogłoby się okazać, że ich produkt za 1000 euro gra tylko marginalnie lepiej od tego za 100 i nie jest już tak interesujący wg. kryterium jakość/cena. 

W świecie muzyki często promuje się młodociane talenty na zasadzie: "Skoro on/ona tak gra/śpiewa w wieku 10 lat, to co będzie za kolejne 10?" Otóż nic nie będzie, bo to tak nie działa.

Ale oczywiście życzę Wam, żeby tym razem się udało i żeby przyszły Wiim "maxi" zmusił konkurencję do obniżenia cen. Nikomu z nas to nie zaszkodzi. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Niemożliwe ale mam teraz  testuje Wiim, Porject Stream Box S 2 ultra, iEast M30 pro, Cambridge CXN V2 i Auralic Aries mini i brzmią inaczej?

Jak to możliwe

Piotrek, na jak duże określiłbyś te różnice ? tzn bardziej 5% czy np 20% ?

Są na przykład na tyle rożne,ze powiedzmy wchodzisz do salki odsłuchowej i wiesz od razu,że to gra np Wiim albo CXN ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Malo szczerze brzmi uciekanie się do opinii „eksperta” pracującego dla firm w których interesie jest wciskanie ludziom co chwila jakichś nowości by zastąpić nimi to co maja obecnie przez kogoś kto owe nowości bezpośrednio ludziom sprzedaje. Szczególnie gdy idzie to w parze z wykładniczym już podnoszeniem cen takich urządzeń. Łatwo dostrzec tu grupę której interesom może zagrozić opisywany w tym wątku wynalazek. 

Chodzi o mącenie wody. Nie da się w żaden racjonalny sposób udowodnić, że transport bit perfect może mieć różne brzmienie od innego transportu bit perfect - nie ważne, czy kosztował 10 zł, czy 100 000 zł; jest to niemożliwe. Równie dobrze można twierdzić, że plik .jpg będzie miał różną jakość w zależności od jakości kabla USB albo dysku. Stąd nie da się też tego zademonstrować, a byłoby to ŁATWE, gdyby różnice były. Dlatego produkuje się te dziwne teorie i dużo macha łapskami, żeby zasiać niepewność. Klient ma sobie pomyśleć "A może jednak? Kupię i sprawdzę, nigdy nie wiadomo..." Potem placebo robi swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...