Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Dzięki. Czasami niektórzy piszą, że grają surowo, nudno i technicznie, więc byłem ciekawy Twojej opinii.

Nie, ja absolutnie nie miałem takiego odczucia. Właśnie bardziej w kierunku grania wciągającego, niż czysto technicznego.
Natomiast wiadomo jak to na AS. Krótkie odsłuchy, repertuar narzucony, kupa ludzi, która się przewala, więc ocena zawsze obarczona jest sporym ryzykiem. Ale ja w tamtym momencie odebrałem je bardzo pozytywnie i wciągnęły mnie na dłużej.


A tak w ogóle zauważył ktoś, że Unitra to zapewne wydmuszka? Karteczka włożona w okienko, że niby odtwarza się 4:56 sekunda Chopin Piano Sonata, a sprzęt stał niepodłączony do niczego. :D

 

obraz.png

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomek4446 napisał:

Wiesz Jarek ? Jak by tu  ,by Cię nie urazić ? :) 

A za co? Najpierw napisałeś to powyżej, a poniżej tak:

"Jasne , że się nie da określić brzmienia elektroniki bez testów porównawczych przy tych samych kolumnach."

Kraft nic nie wspomniał o różnicach między wzmacniaczami. Kolega Soberowy najpierw napisał o wzmacniaczu, a po wpisie Krafta nagle zmienił na cały system. Szalona lokomotywa xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

Jestem ciekawa opinii osób, które odwiedziły sale w Golden Tulip. 

Zajrzałam tam na koniec i mam mieszane uczucia.

Asiu tam jakimś dziwnym trafem zawsze słabo systemy wypadają z małymi wyjątkami. Czasem Grajpudła fajnie zagrają a tak mimo drogich systemów lipa, może te pomieszczenia niby duże ale jakoś nie sprzyjają muzyce. Może my przyzwyczajeni do pomieszczeń jak w Sobieskim ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soberowy napisał:

Wczoraj to odczułem w pokoju gdzie grały Xaviany Corallo z Norma Revo. Jakieś audiofilskie dźwieki, zero muzyki.

Ja Xaviany Corallo bardzo dobrze wspominam. Uważam, że są całościowo ale i audiofilsko rozbierając brzmienie na pierdoły duuużo bardziej udane jak moje ATC scm 7. Może faktycznie repertuar był specyficzny.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Asia napisał:

Wiesz, to nawet nie w tym rzecz. Ja miałam wrażenie bycia tam nieproszonym gościem - najmniej egalitarna z trzech lokalizacji. Mowa o Golden Tulip.

Osobiście w Golden Tulip usłyszałem najwiecej dobrego grania. Numer 1 wystawa firmy Grobel Audio; za źródło referencyjne mamy taśmę z szpulowca Revox. Do tego lampa Jadis i kolumny Accordo. Wśród zestawów czy kolumn ktore można postawić w typowym mieszkaniu, dźwięk pierwsza klasa.
Zainteresowanie tym zestawem było bardzo duże.

Zaraz obok jest Lampizator - wystawa z rozmachem ale dźwiękowo przeciętnie i zdecydowanie za głośno.

E015F432-9088-4833-B4B8-2C06BFB76C0B.jpeg

B012B897-ED32-4461-9D46-5CB475B22E70.jpeg

26902E89-DB03-4CA0-A249-51CAA2785531.jpeg

B892D256-BDFC-4BEB-9C2C-E8A6CFB1A240.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, elektron6 napisał:

Osobiście w Golden Tulip usłyszałem najwiecej dobrego grania.

Możliwe, że byłam już zmęczona. Pamiętam przede wszystkim wykładzinę z drażniącym wzorem 😉.

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Sonus Faber ... Za sam wygląd można się zakochać, na całe życie. 

Dla mnie pudło x2. Nie ten wygląd, nie ten dźwięk 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jaka jest orientacyjna cena za taką sztukę bądź metr kwadratowy?

cennika jeszcze nie dostaliśmy, ale z rozmów wynikało, że coś 800 netto za m2...

19 godzin temu, Adi777 napisał:

To by było chyba zbyt proste.

oczywista, że pod tym wełna, ale na etapie budowy zamiast tynkowania dajesz min 50 mm (optymalnie 80) na to ta płyta i potem można to tylko delikatnie uzupełnić dyfuzorami, jak to mówił wczoraj Pan Bartek najlepiej na tylnej ścianie...

313360454_617390603447663_6234257359066444592_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...