Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Koleżanki i Koledzy a jak się Wam podobało granie w pokoju Regi i Spendora ? 

Nie wiem czy mnie dałeś do ignorowanych, ale ja i Stanisław słuchaliśmy tych zestawów. Wg mnie wszystkie te angielskie systemy grały po prostu przyjemnie. 

Nie mogłem natomiast znaleźć PMC. Nie powalił mnie natomiast system Cyrusa w połączeniu audio physicami. Wydaje mi się, że generalnie bardziej przypadają mi do gustu systemy grające lekko ocieplonym i delikatniejszym dźwiękiem. Wspominałem gdzieś wcześniej o kolumienkach Intrada, kolejnym po nich był systemem, ktory zrobil na mnie spore wrażenie, byl zestaw oparty o litweskie monitiry (których nazwy nie pamiętam, a wizytówkę od twórcy zostawiłem w aucie) w połączeniu z all in one naima. Bardzo przyjemny, przestrzenny dźwięk z dobrą separacją instrumentów i fajnym basikiem. 

20221029_175337.jpg

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

Nie wiem czy mnie dałeś do ignorowanych, ale ja i Stanisław słuchaliśmy tych zestawów. Wg mnie wszystkie te angielskie systemy grały po prostu przyjemnie. 

Nie mogłem natomiast znaleźć PMC. Nie powalił mnie natomiast system Cyrusa w połączeniu audio physicami. Wydaje mi się, że generalnie bardziej przypadają mi do gustu systemy grające lekko ocieplonym i delikatniejszym dźwiękiem. Wspominałem gdzieś wcześniej o kolumienkach Intrada, kolejnym po nich był systemem, ktory zrobil na mnie spore wrażenie, byl zestaw oparty o litweskie monitiry (których nazwy nie pamiętam, a wizytówkę od twórcy zostawiłem w aucie) w połączeniu z all in one naima. Bardzo przyjemny, przestrzenny dźwięk z dobrą separacją instrumentów i fajnym basikiem. 

20221029_175337.jpg

Potwierdzam, Brytyjczyki super, moze najmniej urzekly mnie Herbatniki, ale te wymienione wyzej przez Sebe super. Dodatkowo Focale z Naimem i Mak, jak dla mnie TOP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w tym roku miałem mało czasu, wiec tylko wpadłem wczoraj pod koniec na szybko i przebieglem się po pomieszczeniach. Dużo fajnych zabawek. Niektóre kosmiczne. Ale co chwile na korytarzu tylko słyszałem, ze ludzie zachwycają się podstawkami i systemem w gato audio. Poszedlem tam, posłuchać i po prostu szczeka opadła. Akurat koło mnie siedział chyba recenzent jednego z magazynów audio z kumplem i udało się słuchając zamienić pare zdań - panowie potwierdzili to co sam usłyszałem. Tu nie ma się do czego przyczepić - SZOK. Jakim cudem takie maleństwo tak gra. Jako, ze nie znam marki ani kolumn. Podszedłem zamienić pare zdan o nich z przedstawicielami duńskiej marki. Zapytałem o co cenę… 1200€ - słucham?! Ja zakładałem po tym co usłyszałem, ze to jest naście tysięcy złotych! Bardzo polecam Wam zajrzeć i ich posłuchać. 

664F72F3-68BE-443C-8C2D-2FB481B0EBBF.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mateolo2 napisał:

Ja niestety w tym roku miałem mało czasu, wiec tylko wpadłem wczoraj pod koniec na szybko i przebieglem się po pomieszczeniach. Dużo fajnych zabawek. Niektóre kosmiczne. Ale co chwile na korytarzu tylko słyszałem, ze ludzie zachwycają się podstawkami i systemem w gato audio. Poszedlem tam, posłuchać i po prostu szczeka opadła. Akurat koło mnie siedział chyba recenzent jednego z magazynów audio z kumplem i udało się słuchając zamienić pare zdań - panowie potwierdzili to co sam usłyszałem. Tu nie ma się do czego przyczepić - SZOK. Jakim cudem takie maleństwo tak gra. Jako, ze nie znam marki ani kolumn. Podszedłem zamienić pare zdan o nich z przedstawicielami duńskiej marki. Zapytałem o co cenę… 1200€ - słucham?! Ja zakładałem po tym co usłyszałem, ze to jest naście tysięcy złotych! Bardzo polecam Wam zajrzeć i ich posłuchać. 

664F72F3-68BE-443C-8C2D-2FB481B0EBBF.jpeg

Ajj kurczę. Pamiętam, że zajrzałem, ale było tłumnie i gęsto od ludzi. Spojrzałem jeszcze, że jakieś brzydkie pomarańczki i uciekłem. :P
Teraz trochę żałuję, że potem nie wróciłem.

Możesz opisać jak grały te maluszki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zolt napisał:

Ajj kurczę. Pamiętam, że zajrzałem, ale było tłumnie i gęsto od ludzi. Spojrzałem jeszcze, że jakieś brzydkie pomarańczki i uciekłem. :P
Teraz trochę żałuję, że potem nie wróciłem.

Możesz opisać jak grały te maluszki?

Bylo tłumnie bo wszyscy tam się nimi jarali. Grały bardzo gęsto. Duzy, mięsisty, potężny dźwięk z piękna stereofonia i oblednymi wokalami - absolutnie przepiękny dźwięk. Nie był narwany, szczenicki, ale bardzo poważny, dosadny - ale z toną energii. Jakby ktoś mnie z opaska na oczach wprowadził do tego pokoju to bym powiedział, ze grają spore podłogówki. Ja się zakochałem. Zrobiły na mnie dźwiękowo większe wrażenie niż te szafy za miliony.  Oczywiście podłączony do nich system był już poważny, wiec pewnie przyczynił się do tego sukcesu. 
 

Nie wiem czy reszta kolegów tutaj potwierdzi moje zachwyty nad nimi :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomek4446 napisał:

Bowers ma swoją specyficzną sygnaturę. Mnie ona nie leży , za bardzo przesuwa się w kierunku nadmiernej ekspozycji ....... wszystkiego. Tak jak by kolumny chciały bym słyszał więcej, niż jest w nagraniu i do tego musiały takiemu tępakowi jak ja wbić to młotkiem do łba :) 

B&W to cząstka mojej ewolucji muzycznej , jak zaczynałem przygodę to za najtańsze Bowersy dałbym się pokroić byle mieć paczki z tym logo w chałupie. A dzisiaj ? Niekoniecznie :) 

No wiesz Tomku, tego się od Ciebie nie spodziewałem, tak mnie zdołować i to przed świętem 1 Listopada 😜.

Przy okazji zapytam, czy Naimy jakieś były?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MMarek napisał:

No wiesz Tomku, tego się od Ciebie nie spodziewałem, tak mnie zdołować i to przed świętem 1 Listopada 😜.

Przy okazji zapytam, czy Naimy jakieś były?

Było sporo. Ja słuchałem 2 systemów z naimem. Focali utopia i tych litewskich monitorów, które grały zdaje się z Twoim all in one.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mateolo2 napisał:

 Zapytałem o co cenę… 1200€ - słucham?! Ja zakładałem po tym co usłyszałem, ze to jest naście tysięcy złotych! Bardzo polecam Wam zajrzeć i ich posłuchać. 

664F72F3-68BE-443C-8C2D-2FB481B0EBBF.jpeg

1200 Euro, para czy sztuka? Trzeba przyznać, że nawet za sztukę, cena na dzisiejszą drożyznę atrakcyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMarek napisał:

No wiesz Tomku, tego się od Ciebie nie spodziewałem,

Wiedziałem , wiedziałem że się odezwiesz , to była tylko kwestia czasu. :) 

Marek to że ja nie lubię dźwięku B&W to nie znaczy , że to złe kolumny. 

Ile osób tyle opinii. Czytam sobie relacje koleżanek i kolegów i z wieloma się nie zgadzam , ale to tylko oznacza , że to nie mój dźwięk i nic ponad to. 

Ale pocieszę Cię , znam osoby które moje QLN też nie bardzo zachwyciły :) 

Ot , takie hobby :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kaczadupa napisał:

Mówcie mi tak jeszcze o tych małych Gato :). Będę wypożyczał małe monitory konkurencji ale z tymi samymi wooferami co w małych Gato. Może akurat...

Które?

 

27 minut temu, MMarek napisał:

1200 Euro, para czy sztuka? Trzeba przyznać, że nawet za sztukę, cena na dzisiejszą drożyznę atrakcyjna.

Para!!!!

 

32 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

@mateolo2 witaj w fanklubie gato, a ja myślałem , że po złocie w Łodzi to już wszyscy wiedzą co to Gato i jak grają…

Nie No, zapisuje się do tego fanklubu wszystkimi kończynami. 

15 minut temu, Aprox napisał:

Wnioskuję że to Gato FM15 ...czyli cena dotyczy 1 sztuki 

Nie, to FM-8! Sprawdzałem/pytałem. przedstawiciel jak go zapytałem czy warto dopłacać do FM-15, pokazał w ulotce FM-8 i mrugnął okiem. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Te maluchy fm8 Gato nie pierwszy raz robią robotę na AVS, to tak na marginesie. 

No to coś to o nich musi świadczyć. A najlepsze jest to, ze one na mnie zrobiły wrażenie nie mając zielonego pojęcia ile kosztują. Jakbym usłyszał 4000 euro to bym powiedział Ok i nawet lekko sie nie zdziwił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lpomis napisał:

Tak zachwalacie te małe Gato. No nic, nie ma wyjścia, trzeba będzie sprawdzić. Jeśli zachowają barwę FM-15, będą nieco szybsze, mniej ulane i z lepszym wykopem - to się polubimy :)

Ooo znasz FM-15! Masz je? Napisz proszę pare slow!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...