Skocz do zawartości

Chciałbym się pożegnać i podziękować.


mateolo2

Recommended Posts

Hej koledzy i koleżanki audiofile,

Chciałbym się w pewnym sensie pożegnać, ponieważ nie będzie mnie już aktywnie tutaj na forum. Bardzo bym chciał dalej uczestniczyć w tej społeczności, ale niestety mam poczucie, że o co nie zapytam, gdzie się nie udzielę (niezależnie od uprzejmości jaką staram się szerzyć) zawsze spotkam się z jakimś toksycznym zachowaniem, nieuprzejmymi komentarzami czyli tak zwanymi - trollami. Jest to na dłuższą metę męczące i sprawiające, że zwyczajnie nie mam ochoty czasami się tutaj udzielać. 

Jednak ze swojej strony chciałbym BARDZO podziękować wszystkim, którzy w mojej audiofilskiej drodze mi tutaj pomogli. Za Wasze cierpliwe odpowiadanie na moje pytania, za chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Bardzo dużo się tutaj nauczyłem, a Wy pomogliście mi trafić czasami od razu na odpowiednią drogę mojej audio-podróży po to, żebym nie popełniał podstawowych błędów. Dziękuje też za wszystkie wiadomości prywatne oraz nawiązane kontakty dzięki temu forum - te osoby wiedzą o kim piszę. Jednak w szczególności chciałbym podziękować @tomek4446 @DiBatonio @MariuszZ(za TONĘ wiedzy) @Tomasz S. @Artur Charicki ( za fajne kumpelskie rozmowy) @halik (za przepiękne pokrowce na kolumny, które dostałem od Ciebie w prezencie na gwiazdkę) no i przede wszystkim @elektron6 (za cała cierpliwość do mnie, przeserwisowanie, przegląd moich sprzętów i te wszystkie telefony oraz nową znajomość, która mam nadzieję trochę jeszcze potrwa - obiecuję publicznie, że już Cię tak nie będę męczył telefonami o wszystko :)) @Redakcja AUDIO ( za całe wsparcie, ogarnianie tego forum i próby walki z nieuprzejmością, brakiem tolerancji - jesteście fajną ekipa i miło, że stworzyliście to miejsce) 

I jeszcze parę słów do wszystkich, którzy w wątkach o jakiś kablach, bądź przy pytaniach młodych niedoświadczonych w audio zajmują się wyśmiewaniem ich oraz dokuczaniem. Pamiętajcie o jednej rzeczy. To, że macie z jakiegoś zakresu wiedzę większą od innych nie stawia Was z góry w położeniu wyższym niż inni. Tą wiedzą, możecie się dzielić (co jest niezwykle miłe), albo nie. Natomiast wywyższane się nie świadczy o mądrości, a braku pokory i głupocie. Pozwolę sobie tutaj przytoczyć mały cytat, który mi się przypomniał i pasuje do tego co opisuję „Człowiek mądry nie eksponuje swej osoby, dlatego jaśnieje. Nie perswaduje, dlatego jest przekonujący. Nie wywyższa się, dlatego przewodzi. Z nikim nie walczy, dlatego nie można go pokonać.”

Warto o tym pamiętać...

A do osób, które mają odmienne zdanie od innych i udzielają się w wątkach, w których ich jedynym celem jest wyśmiać to, że ktoś ma ochotę kupić sobie kabel zasilając (bądź tym podobne). Po co się w nich udzielacie? Czemu karmicie się dokuczaniem innym ludziom? Dlaczego daje Wam to, aż taką satysfakcję? Dlatego w dzisiejszych czasach tak bardzo głośno mówi się o TOLERANCJI  - uszanujmy to, że ktoś ma inny pogląd od nas. Spróbujmy wyrazić nasze zdanie, poprowadzić intelektualnie wartościową dyskusję, a jeśli nie widzimy nawet takiego sensu to po prostu nie bierzmy w niej udziału. 

Tak, więc jeszcze raz trzymajcie się wszyscy! Życzę Wam cudownej i pełnej wrażeń dalszej drogi audiofilskiej :) To piękne hobby. Moja bliska osoba mi kiedyś powiedziała, że jeśli ktoś tak bardzo kocha muzykę jak audiofile to musi mieć dobre serce, wielką emocjonalność i wrażliwość. I tych cech Wam bardzo życzę.

Swojego konta nie usuwam, więc na wiadomości prywatne będę odpowiadał. Czasami będę odwiedzał to miejsce sprawdzić co się dzieje, może nawet gdzieś się udzielę. Natomiast na razie ściskam Was bardzo i jeszcze raz za wszystko dziekuję!

Trzymajcie się!

Mateusz :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, były jakieś tematy o kablach? i to beze mnie!  

Trolli bez słuchu trzeba dodawać do "ignoruj" , ledwo było ich stać na sprzęt, zapewne budżetowy a co dopiero na kable, więc biedaki z zazdrości torpedują takie tematy, im wystarczy sznurek do snopowiązałki, nie ma się co irytować trollami.

@Redakcja AUDIO trzeba popracować nad usuwaniem z forum osoby z największą liczbą "ignoruj" przez innych, moze jakiś limit?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mateolo2 napisał:

I jeszcze parę słów do wszystkich, którzy w wątkach o jakiś kablach, bądź przy pytaniach młodych niedoświadczonych w audio zajmują się wyśmiewaniem ich oraz dokuczaniem. Pamiętajcie o jednej rzeczy. To, że macie z jakiegoś zakresu wiedzę większą od innych nie stawia Was z góry w położeniu wyższym niż inni. Tą wiedzą, możecie się dzielić (co jest niezwykle miłe), albo nie. Natomiast wywyższane się nie świadczy o mądrości, a braku pokory i głupocie. Pozwolę sobie tutaj przytoczyć mały cytat, który mi się przypomniał i pasuje do tego co opisuję „Człowiek mądry nie eksponuje swej osoby, dlatego jaśnieje. Nie perswaduje, dlatego jest przekonujący. Nie wywyższa się, dlatego przewodzi. Z nikim nie walczy, dlatego nie można go pokonać.”

Warto o tym pamiętać...

Takie sytuację zawsze będą na forach nie masz na to żadnego wpływu, nikt tego nie zmieni osoby które to robią muszą same zastanowić się nad swoim postępowaniem. 

Osobiście kilka razy odchodziłem z tego forum i zawsze wracałem,  mimo wszystko warto tu być, jest sporo wartościowych osób 🙂

@mateolo2 zwyczajnie IGNORUJ prześmiewców i żyj na forum po swojemu! 

Pozdrawiam Paweł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 widzisz, wszedzie znajda sie trolle. Nie trzeba tego brac do siebie tylko to olewać. Niestety w życiu są trudniejsze chwilę niż szydera innych. W każdym razie dzięki za wszystko. Smutno będzie bez Twoich pytań o stukanie czy świergotanie CDka czy o to jak ułożyć przewody głośnikowe 😃 Nie napisze żegnaj lecz do następnego 😊 3maj się i wszystkiego dobrego Mati.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Jak to, były jakieś tematy o kablach? i to beze mnie!  

Trolli bez słuchu trzeba dodawać do "ignoruj" , ledwo było ich stać na sprzęt, zapewne budżetowy a co dopiero na kable, więc biedaki z zazdrości torpedują takie tematy, im wystarczy sznurek do snopowiązałki, nie ma się co irytować trollami.

@Redakcja AUDIO trzeba popracować nad usuwaniem z forum osoby z największą liczbą "ignoruj" przez innych, moze jakiś limit?

Usuńmy od razu wszystkich "biedaków". Ola @Redakcja AUDIO, jako biedak zgłaszam się do usunięcia z forum 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dedal75 napisał:

No Pan Bogusław trochę odleciał z tą wypowiedzią , krytykując ,krytykujących w tym samym stylu. 

Nie przypominam sobie, żeby w ostatnim czasie, ktokolwiek w podobnym stylu obrażał innych forumowiczów. Ale jak mówi stare przysłowie pszczół "co można wojewodzie to nie tobie smrodzie". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Trolli bez słuchu trzeba dodawać do "ignoruj" , ledwo było ich stać na sprzęt, zapewne budżetowy a co dopiero na kable, więc biedaki z zazdrości torpedują takie tematy, im wystarczy sznurek do snopowiązałki, nie ma się co irytować trollami.

@Redakcja AUDIO 

 

1 minutę temu, Bogusław 66 napisał:

hmm.... "biedaki" jako słowo miało inne znaczenie ... nie o aspekt finansowy chodziło.

Uderz w stół a nożyce same się odezwą. 

Proszę 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Ale jak mówi stare przysłowie pszczół "co można wojewodzie to nie tobie smrodzie". 

Albo inaczej 

"Kto nie ma miedzi ten na d...e siedzi" 

☹️☹️☹️☹️ przecież tutaj jest miejsce dla wszystkich użytkowników różnego sprzętu czy to tani SMSL Q5 PRO czy wypasiony McIntosh MA12000

3 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

Uderz w stół a nożyce same się odezwą. 

Można by rzec "Winny się tłumaczy"?😉?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 również dzięki !! Kilka ciekawych wątków rozkręciłeś. Doceniam zaangażowanie , chociaż opinie mamy zupełnie inne często ! Skoro nie kasujesz konta to pewnie jeszcze będzie przyjemność pogadać :)

4 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Trolli bez słuchu trzeba dodawać do "ignoruj" , ledwo było ich stać na sprzęt, zapewne budżetowy a co dopiero na kable, więc biedaki z zazdrości torpedują takie tematy, im wystarczy sznurek do snopowiązałki, nie ma się co irytować trollami.

Bardzo to jest słabe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze trochę wiara w to forum mi wraca… To ile dostałem po opublikowaniu tego wpisu miłych wiadomości, żebym został, ze wprowadzam tu super atmosferę… może w takim razie będę się trochę częściej udzielał niż pisałem w oryginalnym poście :) Dzieki wielkie chlopaki

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Jak to, były jakieś tematy o kablach? i to beze mnie!  

Trolli bez słuchu trzeba dodawać do "ignoruj" , ledwo było ich stać na sprzęt, zapewne budżetowy a co dopiero na kable, więc biedaki z zazdrości torpedują takie tematy, im wystarczy sznurek do snopowiązałki, nie ma się co irytować trollami.

@Redakcja AUDIO trzeba popracować nad usuwaniem z forum osoby z największą liczbą "ignoruj" przez innych, moze jakiś limit?

426984815_giphy(1).gif.bce5f9489e08977aa0b2f253cf22f714.gif

Zluzuj procesor, przegrzewa się

Untitled-1.jpg.3495ebec7c61c35d8d66b9711

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, seba3002 napisał:

Nie przypominam sobie, żeby w ostatnim czasie, ktokolwiek w podobnym stylu obrażał innych forumowiczów.

Ten fragment wypowiedzi Bogusława o biedakach był niefortunny i odwrócił uwagę od głównej myśli, moim zdaniem, bardzo trafnej. Dodawajmy do "ignorowanych" forumowiczów, którzy nas irytują. Pobyt na forum staje się wtedy prostszy i przyjemniejszy.

Osoby, które poznały Bogusława podczas zlotu w Sopocie wiedzą, że jest przyjacielskim i rzeczowym człowiekiem, który absolutnie nie wywyższa się z powodu posiadanego systemu, czy statusu majątkowego. Dla mnie jest oczywiste, że jego niechęć dotyczyła niektórych (bardziej agresywnych) kablo-sceptyków, a nie osób gorzej sytuowanych.

(Nawiasem mówiąc, nie zgadzam się z tym, że wpływ kabli słychać tylko w drogich systemach. Budżetowy zestaw też może przecież grać zbyt jasno, czy zbyt ciemno i tutaj dobór przewodów ma duży wpływ. Chyba nigdy nie odczułem tego wpływu tak mocno, jak na konfiguracji CA CXA81 + MA SIlver 100. Wito76 wykonuje na forum świetną robotę porównując właśnie budżetowe kable).

Mateusz ( @mateolo2 ) - dobrze, że zmieniłeś zdanie, pozdrawiam. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...