Skocz do zawartości

Audio Video Show 27-29.10 2023


RoRo

Recommended Posts

A jak wam się podobało granie Muzga? Pokój 315. Przetwornik polprzewodnikowy grał tak precyzyjnie, detalicznie, klarownie, bezbłędnie, że... aż mi się nie podobało. Zabrakło mi duszy, czegoś romantycznego trochę. 

Ale te kolumny co tam grały Charles Martin naprawdę fajne. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwalily Chartwell/Falcon LS3/5, Diapason Karis 3. Na zdjeciach wydawaly sie zawsze duze, ale w rzeczywistosci to jak jakies glosniki do komputera. Ale dzwiekowo mnie zmasakrowaly. Nie mam pojecia jakim cudem to tak gra z takiego "gowienka". Atohm GT1 tez dawaly rade. Ogolnie najbardziej pozamiataly mna male kolumienki. 

1000013842.jpg

1000013833.jpg

1000013845.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Mariusz, z jakich kolumn w ludzkich pieniądzach najbardziej się Tobie brzmienie spodobało?

Ja jestem fanem lampowego brzmienia. W jednym z boksów były Cube Audio Nenuphar. Grało to pelną skalą dźwięku. Konstrukcja na szerokopasmowcu bez żadnej zwrotki. Koszt ok. 86 tys. ale wystawca proponował ok 50 % rabatu 😉

Grało to z lampowym torem Idhos z gramofonu. Naprawdę smacznie podany dźwięk.

Opuszczając orbitę lotem na Ziemię z marzeniami to do lampy mógłbym mieć dwudrożne kolumny z manufaktury Skala Audio. Przetwornik kompresyjny w tubie i spory wooferek od Seasa. Grało to naprawdę ciekawie 😀

Oczywiście było mnóstwo innych kolumn, które w tym temacie na pewno się pojawią.

 

20231029_115626.jpg

20231029_113459.jpg

20231029_105534.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

Jesteś sławny!

@tomek4446

Tomka rozpoznałem tylko po legendarnym pasku 😜

A obserwując zdjęcia z waszych spotkań, to wydaje mi się Asiu że miałem okazję dwukrotnie siedzieć obok ciebie na odsłuchach. Więc nie tylko @tomek4446 jest sławny. 😎

Może będzie kiedyś okazja się przywitać na zlocie itp. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bebbop napisał:

Mnie rozwalily Chartwell/Falcon LS3/5, Diapason Karis 3. Na zdjeciach wydawaly sie zawsze duze, ale w rzeczywistosci to jak jakies glosniki do komputera. Ale dzwiekowo mnie zmasakrowaly. Nie mam pojecia jakim cudem to tak gra z takiego "gowienka". Atohm GT1 tez dawaly rade. Ogolnie najbardziej pozamiataly mna male kolumienki. 

1000013842.jpg

1000013833.jpg

1000013845.jpg

Dla mnie małe wypadały najlepiej. Nie wszystkie ale większość. Im większa tym gorzej. Ale raczej dlatego że za małe pomieszczenia aby pokazały swój potencjał. 

Ale na tyle mi się spodobały małe monitory że sam zaczynam myśleć nad nimi i np. 2x rel t0 lub t5x. 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wlasnie, niebezpieczenstwa sie czaja , na tego typu imprezach. Czlowiek z nowymi pomyslami je opuszcza. I to nigdy dla portfela sie nie konczy dobrze. Mnie sie spodobaly na takim show sluchawki HIFIman Arya Organic. Pomimo tego ze nie bardzo w moich warunkach sie otwarte spisuja, nie moge o nich zapomniec, i na tym to sie chyba nie skonczy .

Trzeba bylo w domu siedziec 🤣 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Świetnie zagrały kolumny litewskiej manufaktury 8MM Audiolab z elektroniką Rada Electronics

Wygląd lampowych pre i końcówek mocy nieco surowy ale w środku srebro, amorfiki i najwyższa jakość.

Kolumny dobrze wpasowaly się w pomieszczenie. Nic nie było przewalone na basie, na utworach które posłuchałem. Góra szczegółowa, otwarta. Fajnie się tego słuchało. Chętnie poczytam opinie innych odwiedzających na temat tych kolumn.

20231029_130250.jpg

20231029_130240.jpg

20231029_125613.jpg

 

Ja także spędziłem w tej sali trochę czasu, byłem zauroczony graniem tego zestawu. Nie pamiętam dokładnie, co było wówczas grane, ale zwróciłem uwagę na przyjemne, czyste ale nie kłujące wysokie tony, niedominujący bas, którego moim zdaniem było tyle, ile potrzeba, i taką soczystą średnicę.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na AVS pierwszy raz. I właśnie zdałem sobie sprawę , że brzmienie produktów światowych potentatów nie wywarło na mnie żadnego wrażenia ( może z wyjątkiem McIntosha). Byliśmy w 4 osobowym składzie i nikt z nas nie usłyszał w prezentacjach potentatów czegoś co by nas oczarowało. Inaczej było z produktami mniejszych producentów. Tam można było znaleźć sprzęt  który potrafił oczarować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawko69 - owszem, są fajne systemy, ale na pewno nie jest tak, że wracasz do domu ze łzami w oczach, sfrustrowany, załamany i z perspektywą, że jesteś dopiero w audio przedszkolu. No i najważniejsza refleksja, kasa gra mniej niż nam się wydawało. Rok temu byłem pierwszy raz i pamiętam że wróciłem zadowolony z tego co mam i że nie ma przepasci między systemem za 15k i za 50k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Slawko69 napisał:

Ja byłem na AVS pierwszy raz. I właśnie zdałem sobie sprawę , że brzmienie produktów światowych potentatów nie wywarło na mnie żadnego wrażenia ( może z wyjątkiem McIntosha). Byliśmy w 4 osobowym składzie i nikt z nas nie usłyszał w prezentacjach potentatów czegoś co by nas oczarowało. Inaczej było z produktami mniejszych producentów. Tam można było znaleźć sprzęt  który potrafił oczarować

Ja bym się zgodził w połowie. Nie wszystko co drogie grało dobrze, byli mniejsi producenci z dobrym graniem. Ale mimo wszystko to co mi się subiektywnie podobało najbardziej i tak było z wysokiej półki cenowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2023 o 15:34, AudioTube napisał:

bardzo proszę i trochę nalegam, byś dowiedział się w jakiej miejscowości można posłuchać brzmienia z tych największych kolumn Diora. 
Niedługo będę z kolegami u Pylona, na drugi dzień chciałbym do Diora.

W tej chwili nigdzie, ale bardzo mocno wierzą w to, że pod koniec listopada uda im się już przygotować u siebie (w Świebodzinie,) pokój odsłuchowy. Już Cię tam bardzo serdecznie zapraszają :)

2 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

Jak grała unitra? Na pewno to nie highend, ale diora i tonsil daleko w tyle…

Ja bym się nie odważył tego tak drastycznie oceniać. Dla mnie Unitra miała problem z basem niosącym się z innego pokoju co mi zaburzało odbiór.

Dla mnie Unitra zagrała za spokojnie, trochę chyba za sucho, zbyt zachowawczo. Brakowało mi tu większej emocji. Pytanie na ile te kolumny tak wpłynęły na dźwięk.

Podobnie pod względem emocji brzmiały dla mnie te największe DIory. Te czerwone już mi bardziej podchodziły. Trudno jednak w tak różnej wielkości pomieszczeniach porównywać jakość grania tych sprzętów, ale dopuszczam do siebie myśl, że w stosunku do @MarcKrawczykjeszcze jestem "audiofilsko głuchy" ;)

Tonsila nie słuchałem - pewnie był w hotelach, do których nie zabłądziłem.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wito76 napisał:

@Slawko69 - owszem, są fajne systemy, ale na pewno nie jest tak, że wracasz do domu ze łzami w oczach, sfrustrowany, załamany i z perspektywą, że jesteś dopiero w audio przedszkolu. No i najważniejsza refleksja, kasa gra mniej niż nam się wydawało. Rok temu byłem pierwszy raz i pamiętam że wróciłem zadowolony z tego co mam i że nie ma przepasci między systemem za 15k i za 50k. 

A dlaczego ma być przepaść? 

W W-wie co drugi system, albo i  każdy nie gra jak trzeba, bo raz, że akustyka, a dwa, że mnóstwo ludzi w jednym pokoju.

Pamiętam powrót z AVS chyba w 2015-16 , gdzie stał u mnie naprawdę budżetowy sprzęcik z Eposami M15.2, ale już w miarę ogarniętą akustyką, co prawda na gąbkach 😬😬😬 a koledzy z ekipy z którą byłem stwierdzali, że u mnie grało lepiej niż w niejednym pokoju na AVS.

😁

To ewidentny przykład, że nie wartością sprzętu, ani kasą dobre brzmienie stoi, a niestety dla co poniektórych akustyką właśnie. 

Tyle w temacie jakości brzmienia na AVS,.

Dlatego szkoda mi czasu na jeżdżenie na takie targi, bo od dawna już nie podniecam się "klockami", " paczkami", czy innymi pierdami audio, nie wyłączając kabli.

😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

koledzy z ekipy z którą byłem stwierdzali, że u mnie grało lepiej niż w niejednym pokoju na AVS.

Ciekawie wypadłoby zapewne porównanie Epsów do toru na klockach Chorda z Monitor Audio Hyphn

Jeden z kilkunastu zestawów, który zrobil na mnie ogromne wrażenie zarówno dźwiękiem, jak i wyglądem oraz ceną 😉

 

20231028_113937.jpg

20231028_113901.jpg

20231028_113843.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

I absolutna dla mnie niespodzianka B.audio i Intrada…

 

Po dobrych opiniach tu na forum dzisiaj tam poszedłem, ale niestety mnie jakoś nie ujął ten zestaw. Niby granie na dobrym poziomie, do niczego nie można się przyczepić, ale czegoś mi tam brakowało. Cena trochę mnie zszokowała (80 tys. zł). Jednak wolałbym Sabriny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MariuszZ napisał:

Ciekawie wypadłoby zapewne porównanie Eosów do toru na klockach Chorda z Monitor Audio Hyphn

Jeden z kilkunastu zestawów, który zrobil na mnie ogromne wrażenie zarówno dźwiękiem, jak i wyglądem oraz ceną 😉

 

20231028_113937.jpg

20231028_113901.jpg

20231028_113843.jpg

Te kolumny wyglądają jak stacje ładowania aut elektrycznych. Dla mnie wizualnie brzydoty, Chorda klocki fajowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, A... napisał:

Cena trochę mnie zszokowała (80 tys. zł). Jednak wolałbym Sabriny. 

Nie mówię że jest tanio. I że trzeba takie sprzęta kupować.

Ale 80 tysi to 5-6 m2 mieszkania w Trójmieście. Także zamiast 65 m2 kupujesz 60 m2, a za zaoszczędzoną resztę sprzęt grający.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...