Skocz do zawartości

Audio Video Show 27-29.10 2023


RoRo

Recommended Posts

11 godzin temu, Asia napisał:

Czekamy na mniej chaotyczne wrażenia @tomek4446 @MariuszZ @lpomis .

Stawiasz mnie w trudnym położeniu :) To moje n-te AVS i tak jak wcześniej napisałem moja pasja z wiekiem zaczyna mieć bardziej ludzką postać niż sprzętową. AVS już dawno przestało być dla mnie punktem odniesienia do stwierdzeń czy coś "gra" , czy nie. Za to nadal wśród tej mnogości dźwięku wyłapuje do jakiej prezentacji jest mi najbliżej. Przestałem zwracać uwagę na marki , zresztą w moim wieku z pamięcią nie najlepiej i wiem , że i tak za tydzień zapomnę :) Za to pamiętam brzmienie systemów i poproszę o dopasowanie nazw do zdjęć które przedstawię. 

Z górnej półki zaczynając to jak zwykle Rockporty . W tym roku obrodziły i spotkałem te kolumny chyba w czterech boksach. Tak pomyślałem , że stają się powoli popularne jak zakupy w Biedronce :) Od zawsze te paczki robiły na mnie wrażenie. Słuchając ich mam odczucie , że nie ważne z jak drogą elektroniką grają to jeszcze nie ta liga. Stać je na więcej. Ich nie przesadzony rozmach przypomina mi domowe granie . Idealnie zszyte pasma , wszystkie zaakcentowane ,ale spójne. Nie czuje , czy to bas jest świetny , wysokie lub średnica. Dla mnie idealna prezentacja. Drugi hi-end to wymieniane już przez @MariuszZ zestawienie streamera i daca firmy Wadax z końcówką Boulder i kolumnami Gobel Divin Marquis. Słuchałem i czułem ,że nie ma przegięcia w żadną stronę. Jest więcej szczegółów  niż w przypadku Rockportów , bardziej zaakcentowana góra i średnica , ale nie męczy. Nie próbuje mi na siłę wcisnąć do głowy całej tej detaliczności , która bardziej mi przeszkadza niż powoduje zachwyt. na plus oceniam Eosy z Chordem . Chyle czoło dla odwagi Chorda. Designer tej marki musi mieć niesamowitą siłę przekonywania , by przeforsować w zarządzie tak zabawkowy wygląd klocków sprzedawanych za taką kasę :) 

A moje granie ? 

Z pewnością cztery zestawy . I tu poproszę o pomoc , nie zapamiętałem nazw firm / no może po za Mózg Audio/ @MariuszZ jak nazywały się te kolumny z monoblokami na tych potężnych lampach ? Tak to było w pełni to co kocham. A przy okazji myślałem , że to moje Alteci są duże. Cóż przekonałem , się , że zależy od skali z czym porównujemy :) 

Świetnie zagrały z drapakiem małe kolumienki producenta kabli. Chyba OePhi Transcendence 2. Byłem oczarowany ilością basu. Sam ma w domu dwie pary monitorów i wiem , że małe paczki mogą oczarować wysokim i średnicą , jednak bas przeważnie pozostawia wiele do życzenia. To znaczy tak się dzieje , jak porównujemy zw tym samym pomieszczeniu z podłogówkami. Bez takiego punktu odniesienia sporo osób uzna , że tak ma być. A i mieli świetną wkładkę do drapaka. :) 

Podobał mi się dźwięk kolumn stylizowanych na reflektory. Świetny pomysł , wykonanie a i dźwięk nie ustępował. 

To na razie tyle. Muszę sobie sporo rzeczy poukładać.

 

 

IMG_1303.JPG

IMG_1295.JPG

IMG_1297.JPG

IMG_1325.JPG

IMG_1372.JPG

IMG_1390.JPG

IMG_1395.JPG

IMG_1396.JPG

A i zapomniałem dodać

IMG_1387.JPG

54 minuty temu, Asia napisał:

TVÄRHAND jej imię.

Ładne , choć nie do wymówienia . Może czasem to nawet lepiej ? :)

Dzięki Asiu. Biorę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

jak nazywały się te kolumny z monoblokami na tych potężnych lampach ?

To konstrukcja DIY prawdopodobnie konstruktora z Pracowni Wzmacniaczy Lampowych PWL czyli tych monobloków na potężnych tetrodach impulsowych GMI 2b. Zasilanie tych lamp to ponad 2kV. Robi wrażenie wielkość ale i jakość dźwięku. Grało to z ogromną finezją podając dźwięk w sposób zachęcający do słuchania długimi godzinami.

 

20231028_173808.jpg

20231028_173758.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę co nieco o zestawach które najlepiej zapamiętałem ze zlotu

wiadomo że system systemu nie równy bo jeden będzie grał w lepszej akustyce a drugi gorszej, ale i tak to biorę jako zabawę bez spiny, po prostu to co wpadło mi w uszy wychwycę i opiszę pochwałami.

Herbeth Soundclub>>

Clipboard01.jpg.4dd13be5efc5d1d1f3ff2b176b262fb8.jpg

Byłem pozytywnie zaskoczony, bardzo muzykalne nie licząc braków w niższym basie, zarysowany kontur, energiczne, szybkie, trąbki z bardzo fajną barwą, wyższym tonom bliżej do relaksu niż do wyrazistości, iskier.

Słowem świetna średnica i góra..

Jean Marie Reynaud Albedo

Clipboard012.jpg.26a3eb2af0c833ca9e4fbf56e68c6276.jpg

Przepiękna barwa nie licząc basu, bardzo dźwięczna góra, dosłownie czuć namacalność wysokich, wysokiej średnicy, zaskakująco melodyjne, spójne granie.

Świetne kolumny nie licząc basu który jest wzbudzony, przeciąga się przez mody pomieszczenia.

MBL Radialstrahler Audio MIX>>>

Clipboard0123.jpg.5b7482559b614550cb5a745526bf3271.jpg

Bardzo ciekawe i specyficzne granie, dobre wypełnienie, plastyka barw, nieco pogrubiony kontur, ułożone, bez ostrości, wysokie "złociste" nie z tych wyrazistych jasnych "
chudych" sopranów.

DIY "audiostereo.pl"

Clipboard0155.jpg.9b13a146e94570cdaf82d5b73cdefe04.jpg

Akurat twórcy tych kolumn jak i całego zestawu znam osobiście poza zlotami, zestaw niestety cierpiał na wzbudzający bas przez mody pokoju, ale muszę bardzo pochwalić granie które było bardzo otwarte, dźwięki dosłownie podane na tacy, dużo powietrza wokoło obiektów na scenie, bardzo detaliczne i doświetlone ale nie męczące brzmienie, oczywiście gdy nie ma w utworach za dużo dołu.

Grobel Audio

Clipboard0177.jpg.447e981d3d45d0b74fe0cb9aca0376a5.jpg

Co tu dużo pisać, rewelacja, naturalna barwa, pełny analog, jest moc, dynamika, rozmach i oddech

Ayon Audio>>>

Clipboard01989.jpg.ed2de2d4a0fa353556da512858f07b2e.jpg

Podobnie jak wyżej, ciężko się do czegoś przyczepić, bardzo dobry dźwięk z dużym wolumenem, namacalności, rozdzielczością i chyba najlepszymi wokalami z całego AVS..

monitory Diapason sala?>>

Słuchałem ich w 2019r, 2022r i tym razem również

mijają lata a te monitory cile mnie zaskakują.

Piękne czarujące wokale, dużo spójności, wypełnienia, co jest kompletnym szokiem to że one w ogóle nie grają jak mini monitorki, można zamknąć oczy i wyobrazić sobie granie jak w niejednych niedużych podłogowych. Mają dużo wypełnienia od samego dołu po sopran, rewelacja. Kolejny atut... grają dużym dźwiękiem jak na ich rozmiary.

Cube Audio>>>

Clipboard02777.jpg.483ec971babe1082d3351790af71b8ad.jpg

Mega zaskoczenie, ciężko się przyczepić a w dodatku bas był super kontrolowany, akustyka dała sobie radę przez co całościowo odbiór tego dźwięku był lepszy, całość grała mniej więcej neutralnie z doświetloną średnicą i górą, bardzo ułożony, czysty dźwięk.

 

Wspomnę na koniec że nie byłem w każdej salce i nie wszystkie drogie audiofilskie klocki są tu wspomniane, dodatkowo nie napisałem nic o zestawie za miliony, mianowicie>

Clipboard019999.jpg.748be39f595d6913e706039792a39c71.jpg

Podczas odsłuchu zbyt mało rzeczy dostrzegłem żeby coś o tym napisać, zbyt monotonny utwór i mało konkretów prócz wiadomych rzeczy że będzie duży wolumen

Pozdro ludziska o/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

gdyby ktoś chciał z nudów zajrzeć, to tu są opisane moje zdjęcia i krótkie filmiki, jakie ponagrywałam. Na razie Narodowy. Na Fb jest więcej zdjęć przy każdym systemie, na www jest więcej systemów. Jestem w procesie.
Idę spać :) 

https://www.facebook.com/MagazynAudio/
nasza szanowna www

Pozdrowienia,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel74 napisał:

Hmm , to pomieszczenie miało z 60 albo więcej m2, wiec na pewno Bowersy nie były „za duże”. Ja buczenia nie stwierdziłem, ale może inna muzyka akurat leciała…

Możliwe. Bo przy innym kawałku już tego nie było.  Kolumny schodzą bardzo nisko i przez praktycznie cały utwór był taki ciągnący się buczący bass. Ogólnie instrumenty brzmiały niezwykle żywo i neutralnie. Ogólnie mega przyjemne wrażenia. Żałuję że nie posłuchałem modelu 805.  Wizualnie dla mnie bardzo oryginalnie i piękne. Chciałbym mieć takie np. 803 w swoim salonie 😀

Utwór to - SPAŁEK & MAZUR - ORANTIS

Pozdrawiam 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arko55 napisał:

Herbeth Soundclub>>

Clipboard01.jpg.4dd13be5efc5d1d1f3ff2b176b262fb8.jpg

Byłem pozytywnie zaskoczony, bardzo muzykalne nie licząc braków w niższym basie, zarysowany kontur, energiczne, szybkie, trąbki z bardzo fajną barwą, wyższym tonom bliżej do relaksu niż do wyrazistości, iskier.

Słowem świetna średnica i góra..

W tym pokoju grały tez bardzo fajnie większe 7-demki no i można było spotkać i zamienić słowo z konstruktorem i właścicielem firmy, Alanem Showem. Bardzo miły gość z poczuciem humoru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Możliwe. Bo przy innym kawałku już tego nie było.  Kolumny schodzą bardzo nisko i przez praktycznie cały utwór był taki ciągnący się buczący bass. Ogólnie instrumenty brzmiały niezwykle żywo i neutralnie. Ogólnie mega przyjemne wrażenia. Żałuję że nie posłuchałem modelu 805.  Wizualnie dla mnie bardzo oryginalnie i piękne. Chciałbym mieć takie np. 803 w swoim salonie 😀

 

 

Jeśli piszecie - @majkel74 też - o sali, w której były 801 D4 z Luxmanem, to to brzmienie bardzo mi się podobało. Byłem tam dwukrotnie, najpierw wysłuchałem Floydów, a za drugim razem jednej piosenki z płyty  Karoliny Omańskiej (poezja śpiewana), a następnie "Invocation" Bobby'ego McFerrina. Bardzo przyjemnie mi się słuchało tych utworów i żałuję, że @Grzesiek202 nie mógł przyjechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carmion napisał:

Utwór to - SPAŁEK & MAZUR - ORANTIS

A Pan Marcin z TopHiFi Kielce wie o czym mówi, bo realizuje te nagrania. Ja bardzo lubię muzykę gdzie ściany to jeszcze jeden instrument.

56 minut temu, maxredaktor napisał:

Bardzo przyjemnie mi się słuchało tych utworów i żałuję, że @Grzesiek202 nie mógł przyjechać.

Też mi szkoda 😑. Przy okazji zapytam, bo chyba mi gdzieś mignęła ta marka, ale nie potrafię tego śladu odnaleźć. Czy może ktoś słuchał kolumn Revival Audio? Jest taki model Atalante 3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parterze w Sobieskim, pokój Ministerstwo Dźwięku słuchałem Revival Audio Atalante 5, był tam też Lyngdorf 3400 i monobloki Pier Audio. Dla mnie w tym sporym pomieszczeniu brzmiało to rewelacyjnie, a patrząc na stosunek jakość/cena było to moje top 3 tej wystawy, pomijając sprzęt na Narowodym ponieważ tam nie byłem. 

Pozostałe systemy, które mi się bardzo podobały brzmieniowo to pokój Pylon Audio/Fezz Audio, Kultura Dźwięku i ich monitory Jazz 1 pro oraz pokój odsłuchowy salonu z Krakowa Studio999. Niestety ten ostatni system raczej dla zamożnych. 

Pozdrawiam wszystkich obecnych, a szczególnie tych, z którymi ponownie udało się spotkać  😀

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Asia napisał:

Zobacz film wrzucony wcześniej, ok. 1.40.00

Tak. to są Atalante 3.  Słyszałem je ostatnio na żywo przez kilka minut i wrażenie było dobre. Teraz powinienem mieć więcej czasu i zastanawiam się, czy zabrać MA1000 spotkanie z nimi.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Społeczność jaką udało nam się stworzyć jest niesamowita.

Takie odnosisz wrażenie, Tomku? Ja mam odczucia zgoła odmienne. Wydaje mi się, że forum podzieliło się na kilka mniejszych grup, różniących się spojrzeniem na audio ale moze i nie tylko tym. Normalna kolej rzeczy. Nie zauważyłem też jakiegoś szczególnego zainteresowania czy też potrzeby spotkań i rozmów na żywo. Kto się chciał spotkać, ten się spotkał. Reszta albo bała się wyjść ze strefy komfortu bądź po prostu nie czuła potrzeby przywitania się czy też wymienienia kilku słów. Ot, takie moje spostrzeżenia. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

Brawo Olu! Kawał dobrej roboty. Widać mnóstwo włożonej pracy. Dałaś radę! :)

Swoją drogą, niezmiernie miło było znów Was zobaczyć i porozmawiać. Udało się też nawiązać kilka nowych znajomości z których niezmiernie się cieszę.

Co do samego AVS, cóż, mnie nie zachwyciło. Narodowy w 99% brzmieniowo to porażka, a repertuar złożony głównie z Yello, Dire Straits i innej dziadkowej plumkaniny nie jest już nawet śmieszny. Do tego sporo bajkopisarstwa.

Hotele były jak dla mnie o wiele ciekawsze. Kilka zestawów wpadło w ucho.

Uważam, że jeden, domowy, dopieszczony system w przyjaznej akustyce jest warty o wiele więcej niż też koszmarnie drogie audio wynaturzenia prezentowane w większości sal.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę Ci pogratulować systemu domowego. Ja dziś sobie słucham kawałków zasłyszanych wczoraj na Narodowym i jednak nie odnajduję tego finalnego sznytu, który miały Rockporty, Magicco czy Sabriny…

Niemniej nie rozpaczam bo wiem ile brakuje i mogę z tym żyć i mieć satysfakcję.

Ps. Polecam niedzielne popołudnia na AS na Narodowym, w każdym pokoju można spokojnie usadowić się w najlepszym miejscu i posłuchać. Nie ma amoku i stania przy drzwiach wejściowych.

Często byliśmy z msłżonką sami w salce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Reszta albo bała się wyjść ze strefy komfortu bądź po prostu nie czuła potrzeby przywitania się czy też wymienienia kilku słów.

Ja w przyszłym roku obiecuję wyjść z tej strefy komfortu. W tym roku jeszcze się nie odważyłem. :(

Zrobiłem jeden wyjątek. Przedstawiłem się i podziękowałem Mateuszowi i Staszkowi z S4Home, którzy mi sporo pomogli rok temu mailowo i telefonicznie. Dopiero wczoraj miałem okazję ich poznać osobiście.

 

25 minut temu, lpomis napisał:

Co do samego AVS, cóż, mnie nie zachwyciło. Narodowy w 99% brzmieniowo to porażka, a repertuar złożony głównie z Yello, Dire Straits i innej dziadkowej plumkaniny nie jest już nawet śmieszny. Do tego sporo bajkopisarstwa.

 

Mnie to osobiście nawet trochę podbudowało, bo oznacza, że nie muszę marzyć o moim "kosmosie" cenowym :)

 

 

44 minuty temu, lpomis napisał:

repertuar złożony głównie z Yello, Dire Straits i innej dziadkowej plumkaniny nie jest już nawet śmieszny

Ja zapytałem w dwóch miejscach i pozwolono mi tam odtworzyć Harlem "Lustra" z przytarganego przeze mnie CD, bo świetnie wiem czego się tu spodziewać.

W Diorze odtworzyli mi ze streamu to o co ich poprosiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel74 napisał:

Ps. Polecam niedzielne popołudnia na AS na Narodowym, w każdym pokoju można spokojnie usadowić się w najlepszym miejscu i posłuchać. Nie ma amoku i stania przy drzwiach wejściowych.

Często byliśmy z msłżonką sami w salce.

Tak, niedziela na Narodowym była bardzo przyjemna i komfortowa. Już wiedziałem gdzie chcę iść i mogłem sobie posiedzieć spokojnie 20-30 minut. Po wystawie mam tylko jeden zawód, że Audio-Connect nie przywiózł ze sobą Qln Prestige Three. Na forum kolumny te otrzymały dobre recenzje po zeszłorocznym zlocie. Niestety będę musiał się wybrać specjalnie do Bydgoszczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stadionie 3 płyty w białej reklamówce ze sklepu Winylowa.pl

Płyty są ultra drogie - są na nich ceny 200, 200 i 300zł - więc strata dla kogoś była dotkliwa. 

Celowo nie podaje tytułów, bo musze jakoś zidentyfikować właściciela. 

Jeżeli nikt się nie znajdzie, to z braku lepszych pomysłów wystawę w styczniu na WOSP.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, A... napisał:

Po wystawie mam tylko jeden zawód, że Audio-Connect nie przywiózł ze sobą Qln Prestige Three. Na forum kolumny te otrzymały dobre recenzje po zeszłorocznym zlocie. Niestety będę musiał się wybrać specjalnie do Bydgoszczy.

Też żałuję. Rozmawiałem z nimi. Bali się , że w tak małym pomieszczeniu , źle wypadną. Słuchałem QLN i na 100% warto jechać do Bydgoszczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomasz1w napisał:

Zupełnie poważnie, czy dało się w tym roku odczuć smrodek przepoconych sweterków?

W jednej sali na Narodowym już w piątek o 13 czuć było. Myślę, że to jednak bardziej z wykładziny niż sweterki.

W dwóch czy trzech innych trochę też ciut mniej przyjemny zapach, ale nie tak jak w tamtej.

Poza tym niespecjalnie coś mnie uderzyło w nochal. 

 

W Hotelach nie byłem.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...