Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Na razie muszę ochłonąć i na spokojnie podejmować decyzję. Na Audium wszystko brzmi pięknie, Proximy są momentami bezlitosne...

Dizajnerska konstrukcja- wysokie, a drivery umieszczone na środku, dużo frontu nad kopułką. Ciekawe  niesztampowe rozwiązanie, jak grają tak jak wyglądają, to pięknie.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AudioTube napisał:

Ale gdzie mid-woofer/woofer się podziały?

Przecież kolega pisał , że ostatnie z serii , widocznie akurat trafiło na przerwę w dostawach midi - woooferów :) 

9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

fotka o którą pytałeś

Dzięki , a okienko nie do wymiany ? Jak byś odsunął to coś dużego czarno- brązowego, to mógłbym się lepiej przyjrzeć 😂

Fajnie jak kolega sobie coś kupi , prawda Panowie ? Ile radości i powodów do ponabijania się :) 

Uwielbiam ten wątek ! :) 

Marcin jeszcze raz gratulacje , oryginalna konstrukcja , super wykonanie , a o dźwięku to już sam napiszesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafał S napisał:

No niestety, tak to jest z szybkimi i precyzyjnymi kolumnami. Coś za coś. Ale wyobrażam sobie, że sumarycznie to zmiana na lepsze.  Wizualnie też robią wrażenie. Gratulacje.  :) 

Dzięki, tak, właśnie tak, bardzo je za to doceniam 👍 nic nie maskują, nic nie udają, ale przy tym grają z finezją i urokiem. Zarwana każda nocka od piątku 🙃

21 minut temu, Adi777 napisał:

Bezlitosne? To chyba dobrze. 

👍 Po 2 dniach określiłbym je jako precyzyjne i prawdziwe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2023 o 10:19, Rafał S napisał:

Trochę poczytałem - w 2013 r., jak się pokazały te Proximy z Divine Acoustics (ładna nazwa!), to zbierały ekstatyczne recenzje. Naprawdę brzmią aż tak dobrze? Aż strach pomyśleć, jak grają Bellatrix. Piękne są na zdjęciach, szczególnie w wersji mocca. :) 

Zastanawiałem się, dlaczego wcześniej nie trafiłem na nic tej marki - no tak, nie robią monitorów, przynajmniej nie dla mnie (tylko Alya i Electra do KD). A szkoda. :)

Brzmią fantastycznie.

16 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Mój kręgosłup mówi że wielkie i ciężkie 😀

 

Screenshot_20230312_203816.jpg

@tomek4446 fotka o którą pytałeś 👍

Na razie muszę ochłonąć i na spokojnie podejmować decyzję. Na Audium wszystko brzmi pięknie, Proximy są momentami bezlitosne... ;) 

Są malutkie, do małych pomieszczeń. Nie dajcie się zwieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Mój kręgosłup mówi że wielkie i ciężkie 😀

 

Screenshot_20230312_203816.jpg

@tomek4446 fotka o którą pytałeś 👍

Na razie muszę ochłonąć i na spokojnie podejmować decyzję. Na Audium wszystko brzmi pięknie, Proximy są momentami bezlitosne... ;) 

Bardzo nietuzinkowy projekt ale ładnie wygladaja.

Jesli sie nie mylę produkowane w Ozimku niedaleko Opola.

Też mi się podobają ale za daleko mieszkam.

Ja sie właśnie zastanawiam nad Sonus Minima Amator 2 i Gato FM-30.

Sonusy sa piekne ale czy przypadkiem wieksze nie zagraja lepiej?

Porównać nigdzie sie nieda.

I tak chodze i myślę...

Gratuluję zakupu i zycze dobrej zabawy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Artur Brol napisał:

Jesli sie nie mylę produkowane w Ozimku niedaleko Opola.

Produkcja Proxim zakończyła się w 2021r. Aktualnie Divine Acoustics ma w ofercie wyłącznie Bellatrix-y. Piękne kolumny, świetny dźwięk - znajomi byli zachwyceni po odsłuchach. Ja znam tylko Proximy - od lat ich brzmienie u dobrego znajomego miałem jako referencje 🙂

2 godziny temu, audiowit napisał:

Brzmią fantastycznie.

Zgadza się 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Produkcja Proxim zakończyła się w 2021r. Aktualnie Divine Acoustics ma w ofercie wyłącznie Bellatrix-y. Piękne kolumny, świetny dźwięk - znajomi byli zachwyceni po odsłuchach. Ja znam tylko Proximy - od lat ich brzmienie u dobrego znajomego miałem jako referencje 🙂

Zgadza się 👍

No coz tego nie wiedziałem. Te Bellatrix sa tez niczego sobie ale gabaryty z pewnością nie na moj pokój.

Miło jak domowe wyroby maja swoich amatorów - w Polsce i nie tylko.

Zreszta zawsze Polak potrafił tylko mu kasy brakowało albo ktoś mu zabranial.

Ja sam jesli moge kupije Made in Poland. Mam Diamond 25 - bardzo fajny i przyjemny dźwięk. Kable głośnikowe z Melodiki i kabel do sluchawek z Forza audio works.

Zamienilem oryginalny z Focal clear bo byl tak sztywny ze mozna bylo nim zabić a Clear  znowu zamienilem na Denon. Muzyka klasyczna ożyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zolt napisał:

Należy to rozumieć, że na Audiumach wszystko gra pięknie, a na Proximach nie?

Źle to ująłem. Chodzi o zupełnie inny sposób prezentacji dźwięku. Proximy bardziej różnicują i angażują. To nie są kolumny do spokojnego plumkania w tle... przyciągają uwagę.  Potrafią zagrać bardzo drapieżnie, a potem w kolejnym kawałku stworzą klimat

Tak samo poziom głośności - nie miałem drugich takich kolumn w których byłyby tak duże różnice w poziomie głośności dla różnych płyt i takich zmian głośności w trakcie utworów. Jak ma być piano to Proximy grają  cicho, jak forte to jest bardzo głośno 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zolt napisał:

A jak sprawdzaja sie w muzyce rockowej?

Drapieznosc dodaje tutaj werwy w tym gatunku?

Porównując do Audium , to raz tak, raz nie. Dobrze zrealizowane kawałki  grają lepiej, suche i ostre gorzej, albo raczej prawdziwiej 😉 Ale Audium wybitnie sie nadają do ostrych klimatów, wiec łatwo Proximy nie mają 😀

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, J4Z napisał:

O tak, kop mnie jeszcze. 🤣

Przejrzyste i dynamiczne kolumny plus nasycenie i ciepełko hybrydy. Do tego jedno i drugie ponadprzeciętne w swojej cenie i estetyce. Brak słów, sam rozumiesz, że taki system zagrałby Ci pięknem absolutnym. Szkoda, że go nigdy nie posłuchasz, ale przecież nie można mieć wszystkiego. Są priorytety, audio nie jest najważniejsze. Czasem najdzie Cię bolesna tęsknota za niespełnionym marzeniem, ale żyje się dalej. ;) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...