Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Weź pod uwagę, że taka pianka z wiekiem się utlenia, będzie się kruszyć prędzej, czy później. 

Nie się utlenia, tylko szkodliwie działać może promieniowanie ultrafioletowe, które to powoduje degradację materiału. :) 

Jeśli promieni słonecznych w pokoju nie będzie, piance nic poważniejszego się nie stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

Nie się utlenia, tylko szkodliwie działać może promieniowanie ultrafioletowe, które to powoduje degradację materiału. :) 

Jeśli promieni słonecznych w pokoju nie będzie, piance nic poważniejszego się nie stanie.

Wiesz co, miałem długo. 

Nigdy nie były wystawiane na  bezpośrednie światło od Słońca.  Najzwyczajniej kruszeje z czasem, struktura otwartokomórkowa w palcach się rozlatuje, kruszy. Podobnie jest z ćwiercwalcami, dlatego twierdzę, że taka pianka po 8-10 latach się utlenia.

Miałem, więc nie wymyślam sobie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Uwielbiam to forum 😂

A my się dopiero rozkręcamy. 😂 

Teraz trochę prywaty. @elektron6 Tomek dzięki za sprawdzenie pre. Odszczekuję wszystkie utyskiwania na Pre Phono Albero PP 200 , z Luxmanem zgrało się zajebiście , zero jakiegokolwiek szumu , dźwięk miodzio 😃

 

20221207_072311.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam "absorb too much"? Bo pianka na suficie? 🤣 Dajecie pełno ustrojów na ściany w dziennych salonach które pełnią funkcję użytkową i macie w tych pomieszczeniach pełno bibelotów które Wam pomagają w akustyce. Ja tu nie mam nic oprócz sofy i malutkiej szafeczki pod TV. Ty sobie zdajesz sprawę jaką odpowiedź dawał mi ten pokój na gołych cegłach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dorsz Powoływanie się na ŚP. Kena Ishiwate jest moim zdaniem lekkim nadużyciem. Gość był ambasadorem marki M, audiofilem w drugim pokoleniu po ojcu ale nie akustykiem czy inżynierem dźwięku. Jego główne zasługi polegały na promowaniu marki, a slogan „Because Music Matters” miał za zadanie poprawienie wyników finansowych firmy. To był typowy "poprawiacz". Tu trochę więcej miedzi, nowe lepszej jakości kondensatorki, blaszka z nadrukiem "KI Signature" i popyt na zalegające CDki gotowy. 

Jeżeli chodzi o pogłos to we wcześniej linkowanym przeze mnie artykule Etan Winer dość jasno opisał jak to działa. Uwzględniając fakt, że to inżynier dźwięku, muzyk oraz elektronik można spekulować, że się zna na rzeczy, a jego teza o tym, że zbyt duży pogłos w pomieszczeniu przykryje ten, który jest w ścieżce dźwiękowej jest prawdziwa. Słuchając odtwarzanej muzyki zależy nam na wiernym odtwarzaniu materiału ze ścieżki czy "podkolorowanym" niedoskonałościami systemu, w tym pomieszczenia?

Jeżeli idziemy w kierunku tylko i wyłącznie własnych upodobań i oczekiwań to jak najbardziej `cos music matters upoważnia do stwierdzeń "zbyt martwy", "przetłumiony" itd. ale warto pamiętać, że pogłos jest już zaszyty w ścieżce dźwiękowej, a dobrej jakości system audio jest w stanie go odtworzyć bo przecież absorberów nie stawiamy pomiędzy kolumnami, a miejscem odsłuchowym i do naszych uszu dociera dźwięk bezpośredni z kolumn. Nie ma również opcji całkowitego wytłumienia odbić od ścian, sufitu czy podłogi bo nie słuchamy w komorach bezechowych i z reguły tych absorberów licząc całą powierzchnię "odsłuchowych" pomieszczeń jest max ok. 20-30%

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Tu trochę więcej miedzi, nowe lepszej jakości kondensatorki, blaszka z nadrukiem "KI Signature" i popyt na zalegające CDki gotowy. 

Pozwole sobie miec  odmienne zdanie. Miałem mozliwość porównania tego samego modelu z ,, blaszką,, i bez blaszki. To zupełnie inne schematy, nie wspominając choćby o większości elementów dużo lepszej jakość z trafami włącznie. To NIE TYLKO ,,blaszka,, trochę miedzi i już. 

I ,,żeby nie było,, - mam, uzywam i ... uważam ze lepszy niż wiele innych😋.

A odnośnie Kena Ishiwaty - wielu obecnych ekspertów nie dorasta Mu do pięt.

 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rega napisał:

nie wspominając choćby o większości elementów dużo lepszej jakość

Zauważyłem tu na forum (i nie tylko), że w zależności od okoliczności, elementy lepszej jakosci raz "grają" a innym razem nie. Pewnie winne temu jest to czy chodzi tu o własny projekt🤔 wtedy to zmiany wniesione są conajmniej spektakularne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

A gdzie mam "absorb too much"? Bo pianka na suficie? 🤣 Dajecie pełno ustrojów na ściany w dziennych salonach które pełnią funkcję użytkową i macie w tych pomieszczeniach pełno bibelotów które Wam pomagają w akustyce. Ja tu nie mam nic oprócz sofy i malutkiej szafeczki pod TV. Ty sobie zdajesz sprawę jaką odpowiedź dawał mi ten pokój na gołych cegłach?

Moim zdaniem, pomieszczenie ma być naturalnie żywe, a nie komorą bezechową.

tapatalk_1457721760280.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MariuszZ napisał:

@dorsz Powoływanie się na ŚP. Kena Ishiwate jest moim zdaniem lekkim nadużyciem. Gość był ambasadorem marki M, audiofilem w drugim pokoleniu po ojcu ale nie akustykiem czy inżynierem dźwięku. Jego główne zasługi polegały na promowaniu marki, a slogan „Because Music Matters” miał za zadanie poprawienie wyników finansowych firmy. To był typowy "poprawiacz". Tu trochę więcej miedzi, nowe lepszej jakości kondensatorki, blaszka z nadrukiem "KI Signature" i popyt na zalegające CDki gotowy. 

https://www.marantz.com/pl-pl/aboutus/kenishiwata 

https://www.stereonet.com/uk/features/inside-track-in-memoriam-ken-ishiwata

https://www.sarte-audio.com/sites/default/files/hfc_ken_den.pdf

Ja bym aż tak nie spłycał, tym bardziej że warunki do odsłuchu miał niezłe.

1 minutę temu, Butler napisał:

Ale ta fotka co podałeś to nie mój pokój. Tylko sufit mam w miękkich akustykach, reszta to twarde ściany. Jaka komora bezechowa? Zwolnij trochę, głupotę palnąłeś że stereo nie ma prawa grać a teraz głupka z siebie tylko robisz. Na pałę adaptacji nie robiłem jeśli to masz na myśli.

Nie bądź chamski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2022 o 05:27, audiowit napisał:

Nie przetlumileś pomieszczenia?

 

Dnia 6.12.2022 o 06:00, Butler napisał:

RT60=0,18s w paśmie 1/3-oktawy 200 – 3000 Hz

 

Dnia 6.12.2022 o 06:13, DiBatonio napisał:

Jak się rozmawia w takim pomieszczeniu?

Pewno słychać to tłumienie, co?

 

Dnia 6.12.2022 o 07:42, Butler napisał:

Generalnie wejście tutaj daje dość niecodzienne odczucia, trochę jakby zatykało bębenki w uszach. 

I to by było na tyle 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2022 o 22:52, tomek4446 napisał:

Co mówisz , bo skuwam tynk i nie sły ......  😂

Spokojnie o dźwięku będzie jak tylko przestanę leżeć krzyżem , kurna chyba założę nowy kościół 😂. Na razie sprawdzam wszystkie źródła. Różnicuje jak cholera. Póki co wygrywa vinyl , potem jest CD, potem nic przez dwie pozycje i Spotify. Trochę mnie to martwi.

Mam na imię Tomek i jestem audioholikiem. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...