Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 minutę temu, elektron6 napisał:

Swego czasu pokazywałem wzmacniacz   Na lampach bocznostykowych AL4 AF7 AZ1.

Aktualnie konstrukcja przeszła upgrade obejmujący;

- wymianę trafa zasilania

- dołożenie niezależnego trafa napiecia żarzenia 4v

- wymiana traf głośnikowych na Grundig z lat 60 tych. Lepsze zejście w dole pasma.

- przebudowa filtru zasilania , min dołożenie dławiła 10H Hammond.

- podniesiono potencjał włókna żarzenia 

- dolożono regulacje czułości EM80

- obudowa uzyskała matę tłumiący - ekranująco

- zainstalowano nowe lampy EBF89 Telam

- wstawiono amerykańskie kondy sprzęgające z epoki z lat 60 tych

- i co ważne dokupiłem kilka zestawów pentod AL4 NOS na kolejne 30 lat słuchania:)

I pomyśleć, że jacyś frajerzy kupują współczesny nowy badziew. A przecież wystarczy nabyć klasyka, wykonać te parę drobnych czynności i cieszyć się dobrym dźwiękiem przez dekady. Każdy z nas może to zrobić. :) :) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltNo, akurat w naszym przypadku to są rozważania czysto akademickie bo na 99,9% raczej nigdy się nie spotkamy. A szkoda, bo moglibyśmy przy kufelku złocistego napoju porozmawiać. No, teraz to ja odpadam. Ale , gdybyś był w zachodniopomorskim to zapraszam do mojej piwnicy na testy i nie tylko ślepe. Jestem pewny, że usłyszałbyś różnice pomiędzy np kablami. Pozdrawiam. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

@Adi777 tu nie chodzi o to czy YT czy z innego miejsca. Tu chodzi o to, ze to co gdzieś tam usłyszysz, na jakimś portalu, czy przeczytasz czy teżzanotujesz czy w jakiś inny sposób przyjmie Twoja percepcja to zawsze będzie CZYJEŚ zdanie, a Ty jedynie je podejmiesz. To TY masz zdecydować co lubisz, co sprawia Ci największą przyjemność czy też przy jakim brzmieniu najlepeij Ci się słucha. Czy do tego aby stwierdzić co TY lubisz, potrzebna Ci jest czyjaś opinia?

Tak.

Z tego właśnie słynie, nie z własnych doświadczeń, lecz ze skakania po forach, tylko czeka aż ktoś o kabelkach napisze, o pomiarach itp.

W wielu miejscach już mu się dostało, bo doświadczenia własnego nie ma żadnego.

Z tego słynie ten forumowy skoczek, żeby  nie powiedzieć gorzej.

 

50 minut temu, zolt napisał:

No to po co te gadanie?
Ludzie bajeczki piszą, że "słyszą" drewniane podstawki pod kable,

Skąd wiesz, że to bajki.

Może słyszą, a wiesz, że drewno ma właściwości  te wygaszające drgania.

Jak poszukasz to znajdziesz jest nawet taka tabela i nie w branży audio, a w materiałach o drewnie, porównaj jesion z dębem, albo inną sosną.

Zatem nie pisz, że to bajki, bo być może jest coś na rzeczy.

 

51 minut temu, Adi777 napisał:

Nie, DiBatonio często insynuuje, że YouTube jest słabym źródłem, a ja twierdzę, że nie musi tak być, tylko tyle.

Raczej insynuowalem co innego, ale  nie dotarlo, bo kropeczki się nie połączyły co?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma sensu dyskusja z Zoltem. Tym bardziej w tym wątku. Nie dajcie się wciągnąć w dyskusję. Nie chcę mi się cytować chińskich przysłów.

Zobaczcie na jego zestaw i będziecie wszystko wiedzieli. Sąsiad ma lepsze kino domowe. Subwoofer, monitorki, dsp i cyfrowy wzmacniacz, gabki. Przykład forumowego mądrali.

2 minuty temu, elektron6 napisał:

Teraz można tylko słuchać a ze kot zadowolony:) to znaczy ze sprzęt gra pierwsza klasa:)

85503146-1A9D-4836-BAE5-1E992A390A65.jpeg

CE9EEBD1-4FDF-491F-9A32-B7BE3270CA60.jpeg

11C4A9BF-1B95-4F07-BB86-A35D1661A5E1.jpeg

C488E787-64DD-49A1-A026-AA2243AC6D02.jpeg

47DF4635-9489-461B-A387-E942BC141452.jpeg

E9CEF5C9-5F71-4CD3-B04D-4F2598CE413A.jpeg

Niezdrowo i pysznie ;). To lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audiowit napisał:

Panowie, nie ma sensu dyskusja z Zoltem. 

Zobaczcie na jego zestaw i będziecie wszystko wiedzieli. Sąsiad ma lepsze kino domowe. Subwoofer, monitorki, dsp i cyfrowy wzmacniacz, gabki. Przykład forumowego mądrali.

Czy Administracja może przygotować zestawienie komponentów umożliwiających udział w dyskusjach? Jakie minimalne wymagania sprzętowe trzeba spełnić? Bo widzę, że intelektualnych, to żadnych.

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, audiowit napisał:

Panowie, nie ma sensu dyskusja z Zoltem. Tym bardziej w tym wątku. Nie dajcie się wciągnąć w dyskusję. Nie chcę mi się cytować chińskich przysłów.

Zobaczcie na jego zestaw i będziecie wszystko wiedzieli. Sąsiad ma lepsze kino domowe. Subwoofer, monitorki, dsp i cyfrowy wzmacniacz, gabki. Przykład forumowego mądrali.

Niezdrowo i pysznie ;). To lubię.

Hahaha. 😆 Jest i mój ulubieniec. 🤣

Zestaw gra bardzo dobrze. DSP z cyfrowym wzmacniaczem (testowałem wcześniej parę różnych w A czy A/B i niestety poległy) świetnie zszyło subwoofer z "monitorkami". :D Czyli świeże, swobodne i przestrzenne granie monitorowe uzupełnione o pełne pasmo niskotonowe w oparciu o konstrukcję  w obudowie zamkniętej o dobrej odpowiedzi impulsowej, stosunkowo równe i zgrane fazowo pasmo. Idealnie.
Gąbki w połączeniu z ustrojami z wełny ustawione na pierwsze odbicia bardzo skutecznie zlikwidowały pogłos, więc kolejne pomiary DSP tylko dopieściły system. Warunki domowe pokoju dziennego? Ideolo. :) 
Cokolwiek byś nie chciał napisać, jest tu wszystko przemyślane.

A sąsiadowi gratuluję, jeżeli ma bardzo dobre kino domowe! :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kraft napisał:

Czy Administracja może przygotować zestawienie komponentów umożliwiających udział w dyskusjach? Jakie minimalne wymagania sprzętowe trzeba spełnić? Bo widzę, że intelektualnych, to żadnych.

 

A dlaczego obrażasz @audiowita, zresztą innych też. 

Myślisz, że jak napiszesz dyplomatycznie i niby kulturalnie, to Ci wolno obrażać? 

Może faktycznie @Redakcja AUDIO, @RoRoi @MariuszZpowinny zareagować w końcu na Twój wpis.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

Jacek, daj spokój. Mnie randomowy człowiek z neta nie jest w stanie obrazić. Krafta wkurza pewnie, że odbywa się całkiem przyjemna rozmowa beż jego udziału i nie w "jego" wątku. Do tej pory mimo różnych poglądów nie ma sprzeczek. Olej to.

Coś w tym jest.

Odkąd "nie ma" (takie  myślenie życzeniowe trochę) dzika, TomkaN i kilku innych, zresztą Jarka też  nie było jakiś czas to zupełnie fajnie funkcjonowaliśmy przez ten czas. 

Audiohobby zamiast łączyć, to dzieli przez takich ludzi, bo liczą się tabelki, wykresy, a nie odczucia z tego co nam i jak gra.

Kiedyś też czytałem tabelki, wykresy, moc wzmacniaczy i inne, nie zawsze się to przekłada na brzmienie.

Skończyłem z tym już dawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nienawidzę klepania się po plecach. Takie spotkanie musi przynieść konstruktywna krytykę, bo nie ma systemów doskonałych. I zawsze pytam, co się nie podobało, bo wiadomo, że tak ogólnie to wszystko było super ;)

Baton, najgorsi są Ci z misją. Że jesteśmy zlotousi, boimy się ślepych testów i tym podobne bzdury, powtarzane niczym mantra. Tak jakby rozmawiali z ludźmi, którzy niewiele słyszeli. Może to jest jednostka chorobowa, albo jakaś projekcja. Coś w rodzaju przyrownywania nas do siebie. Może to rodzaj wojny krzyżowej? Na siłę nawrócić :). Trzebaby o tym poczytać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...