Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Panowie skóry bo to konto sprzed wieków telefon zgubiłem i zalogowałem się na stare konto nie wiedziałem że istnieje. Jutro jakoś dojdę do poprzedniego a to do wywalenia @MariuszZ

Tomek to IO data soundgenic. Deko niezamierzony zakup obecnie ale ze względu na brak finansów na grubsze zakupy wpadło to małe półroczne japońskie pudełko i zasilacz z Voodoo z Koszalina. 

Witek polecał i faktycznie jest nie lada zdziwienie. O ile słuchałem już z maliną i wiedziałem że laptop to nie najlepsze rozwiązanie to program w laptopie był dużo bardziej stabilny niż daphile. 

w IO apka super śmiga aż miło, jest bardzo intuicyjna i ma masę opcji. 

Dźwiękowo strach pisać 😅. Nie no jest od ręki różnica w kwestii prezencji brzmienia. Jest znacznie bardziej poukładane, źródła pozorne są lepiej zarysowane, dokładniej można je zlokalizować. Wpływ na górze pasma jest słyszalny w postaci lepszych wybrzmień bardziej dźwięczne stały się wysokie tony. Dół twardszy, uderzenie jest zdecydowanie lepsze. Ale to moje odczucia słuchowe może złudne, ale mogę z tym żyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wingo napisał:

Panowie skóry bo to konto sprzed wieków telefon zgubiłem i zalogowałem się na stare konto nie wiedziałem że istnieje. Jutro jakoś dojdę do poprzedniego a to do wywalenia @MariuszZ

Tomek to IO data soundgenic. Deko niezamierzony zakup obecnie ale ze względu na brak finansów na grubsze zakupy wpadło to małe półroczne japońskie pudełko i zasilacz z Voodoo z Koszalina. 

Witek polecał i faktycznie jest nie lada zdziwienie. O ile słuchałem już z maliną i wiedziałem że laptop to nie najlepsze rozwiązanie to program w laptopie był dużo bardziej stabilny niż daphile. 

w IO apka super śmiga aż miło, jest bardzo intuicyjna i ma masę opcji. 

Dźwiękowo strach pisać 😅. Nie no jest od ręki różnica w kwestii prezencji brzmienia. Jest znacznie bardziej poukładane, źródła pozorne są lepiej zarysowane, dokładniej można je zlokalizować. Wpływ na górze pasma jest słyszalny w postaci lepszych wybrzmień bardziej dźwięczne stały się wysokie tony. Dół twardszy, uderzenie jest zdecydowanie lepsze. Ale to moje odczucia słuchowe może złudne, ale mogę z tym żyć :)

A czy to cudo odtwarza Tidala?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Albo da się ale trzeba pokombinować.

To ma trochę inną funkcjonalność. Odtwarza tylko pliki. Nastawione jest na jakość. Jeśli znasz odtwarzacz fidatę to jest to praktycznie to samo tylko duuuzo tańsze. Dla mnie fidata ma sens taki, że możesz z niej bezpośrednio wyjść lvds, a tu muszę stosować konwerter usb. Niestety nie stać mnie na nią.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie streamuję tylko mam bardzo dużo muzyki na dyskach.

9 minut temu, AudioTube napisał:

@audiowit

Jak przez to pudełko odtworzyć muzykę z Qobuz? iPad lub telefon. Czy da się?😃
Teraz mam z Lumina/transport. 
 


 

Acha, iodata byla porównywana z Luminem U1. Polecam wypożyczyć i porównać. Też miałem kupić Lumina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wingo napisał:

Dźwiękowo strach pisać 😅. Nie no jest od ręki różnica w kwestii prezencji brzmienia. Jest znacznie bardziej poukładane, źródła pozorne są lepiej zarysowane, dokładniej można je zlokalizować. Wpływ na górze pasma jest słyszalny w postaci lepszych wybrzmień bardziej dźwięczne stały się wysokie tony. Dół twardszy, uderzenie jest zdecydowanie lepsze. Ale to moje odczucia słuchowe może złudne, ale mogę z tym żyć :)

Jprdl, przecież tam nie ma DAC 🤦

listen_pic04.jpg

2 godziny temu, audiowit napisał:

Odtwarza tylko pliki. Nastawione jest na jakość. 

Na jakość po USB czy po koaksjalu? 😉

Tak przewrotnie pytam, mając cały czas w domu Squeezebox Touch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdecydowanie, bez żadnych wątpliwości. Niekorzystne mody pomieszczenia mniej oddziaływają na efekt który do ucha dociera. 0 buczenia na basie. W innych pomieszczeniach gdzie słychać jest przy AMT bas przy Wigo jest nieodczuwalny dosłownie ;), a w miejscu odsłuchu jest go znacznie więcej. 

W przypadku mojego pokoju ustawienie AMT w niewielkim stopniu wpływało na jakość niskich tonów było ich sporo wszędzie poza miejscem odsłuchowym. Przy budzie zamkniętej bas jest w całym pomieszczeniu praktycznie taki sam przed linią kolumn, za nią jest go mniej. Ale całe czoło od kolumn jest wypełnione niskimi. Zwartymi, mocnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Niekorzystne mody pomieszczenia mniej oddziaływają na efekt który do ucha dociera

Nawet konkretnie mniej. Obudowy zamknięte dla tej samej częstotliwości niskich tonów na granicy pasma przenoszenia będą miały ok. 3 dB mniejszą amplitudę. Niestety nie schodzą tak nisko jak te z BR. W niektórych pomieszczeniach będzie to zaletą. 

Mody będą mniej odczuwalne. Dodatkowo lepsza odpowiedź impulsowa OZ da poczucie mniejszego "dudnienia" na basie co jest pożądane 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MariuszZ napisał:

Nawet konkretnie mniej. Obudowy zamknięte dla tej samej częstotliwości niskich tonów na granicy pasma przenoszenia będą miały ok. 3 dB mniejszą amplitudę. Niestety nie schodzą tak nisko jak te z BR. W niektórych pomieszczeniach będzie to zaletą. 

Mody będą mniej odczuwalne. Dodatkowo lepsza odpowiedź impulsowa OZ da poczucie mniejszego "dudnienia" na basie co jest pożądane 😉

 

Halo, halo Panie Mariuszu

"Übertragungsbereich 20 - 25.000 Hz nach DIN 45500"

 

wb70_2337792.jpg

Pasma przenoszenia w dół nie brakuje. Natomiast zgadzam się jeśli chodzi o odpowiedź impulsową.

Chyba, że mówiłeś ogólnie o różnicach między oz, a br.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wing0 napisał:

Pożyczone od Audiowita kolumny do posłuchania. Wstępne walki z brakami mocowymi wzmacniacza lampowego uratował tranzystor. Bardzo wymagające kolumny jeśli chodzi o basowiec. 

Pozazdrościć, sam bym z przyjemnością wypróbował u siebie, poza tym, też by pasowały do koloru mebli. Ile Audiowit bierze za wypożyczenie? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...