Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Pytanie do @Redakcja AUDIO @MariuszZ @RoRo.

Czy jest szansa na przywrócenie zdjęć w wątku "Forumowy zlot miłośników audio"? Większość fotek ze zlotów wyparowało.

Np. tu: https://forum.audio.com.pl/topic/83721-forumowy-zlot-miłośników-audio/?do=findComment&comment=518091

lub tu: https://forum.audio.com.pl/topic/83721-forumowy-zlot-miłośników-audio/?do=findComment&comment=518169

Przy okazji podziękowania dla @Asia za czujność i znajdźkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2023 o 18:50, Rega napisał:

Szanowne Koleżanki i Koledzy - proszę, nie porównujcie zachowań na forum do zachowań przedstawicieli naszej klasy rządzącej. Nawet żartobliwie. Nie zniżajcie się do ich poziomu nawet żartując.

"Sorry, taki mamy klimat"

Zachowania rządzących to "wypadkowa" zachowań społeczeństwa :)  albo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że forum ostatnio ledwo zipie. Źle się je czyta, same przepychanki, łapanie za słówka, czepialstwo. Moderacja praktycznie nie istnieje lub totalnie nie kuma bazy jeśli już interweniuje. Są aferki, kliki i wyświetlenia się zgadzają, tak to ma wyglądać? Sporo stałych bywalców ucieka lub już uciekło. Obawiam się, że niedługo nie będzie tu już żadnych wartościowych treści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lpomis napisał:

Mam wrażenie, że forum ostatnio ledwo zipie.

Nie tak ostatnio. Moim zdaniem jest to spodziewana konsekwencja wieloletnich działań moderacji polegających na blokowaniu kont użytkowników, którzy nie wpisują się w kanon i odkrywają audio po swojemu.

A przepychanki? To też konsekwencja banowania użytkowników zamiast edukowania i świecenia przykładem co do kultury prowadzenia sporów przy jednoczesnej demokratyzacji forum. Szacunek do inności idzie z góry. Lub nie. Historia świata pokazuje, że ludzkość rozwija się najszybciej wtedy gdy dwie lub więcej kultur ma szansę zaistnieć jednocześnie w tym samym miejscu.

Poza tym ileż można pisać z tymi co myślą tak samo? To po jakimś czasie nudne i nie stymulujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sonique napisał:

konsekwencja wieloletnich działań moderacji polegających na blokowaniu kont użytkowników, którzy nie wpisują się w kanon i odkrywają audio po swojemu.

Marcin, jesteś na forum 3.5 roku, więc dziwię się skąd ta wiedza na temat wieloletnich działań moderacji. Komu dokładnie zablokowano konto za to, że odkrywał audio po swojemu? Wydaje mi się, że niemal wszyscy odkrywamy je po swojemu, chociaż niektórym nie podoba się, jak odkrywają je inni i komentują to w złośliwy sposób w wątkach, gdzie nie mają nic do powiedzenia. poza tym, co już większość od nich po wielokroć słyszała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, 3.5 roku to aż nazbyt dużo czasu aby wyrobić sobie zdanie w poruszanej kwestii na podstawie wydarzeń bieżących jak i tych dostępnych w archiwum forum co do obecnej tu podwójnej moralności  podczas ocenianiu zawartości postów.

Oczywiście nie bronię użytkowników ewidentnie łamiących regulamin. Ale ban nie może być remedium na wszystkie „kłopotliwe” przypadki. Jak kogoś cały czas boli głowa to nierozsądne jest łykanie jednej tabletki za drugą bo za ich pomocą przyczyny bólu nie wyeliminujemy.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestionuję sens stosowania tej metody względem kogokolwiek kto ma inne zdanie i je przedstawia używając słów ogólnie przyjętych jako przyzwoite nawet jeżeli kogoś to obraża (na to nie mamy wpływu i nie warto sobie tym zaprzątać głowy). Jak również zwracam uwagę na jednoczesne niereagowanie przez administrację na próby dyskredytowania pewnych uczestników przez innych członków forum tylko dlatego, że ci pierwsi kwestionują wpływ na dźwięk tego czy tamtego. Dla mnie jest to właśnie podwójna moralność. Równi i równiejsi. Nie napisałem o tym wcześniej, ale dobrowolne odejścia z forum ludzi ciekawych ale nieakceptujących powyższego w równym a pewnie nawet większym stopniu przyczyniły się do forumowej posuchy.

Podejmuję również kwestię, że jednorodność na forum to stagnacja versus stymulującej różnorodności poglądów.

A kto został niesprawiedliwie potraktowany banem? Każdy kto w formie ogólnie przyjętej jako przyzwoita przedstawiał swoje racje, nawet jeżeli chybione czy obrazoburcze. Archiwum jest ich grobem. Każdy kto chce może ich odwiedzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2023 o 22:35, lpomis napisał:

Mam wrażenie, że forum ostatnio ledwo zipie.

A wątek " Coś o nas ' i nasze remonty to .... :)

Wojtek , mam inne zdanie. Moderacja nie ma nic do stanu Forum / @Redakcja AUDIO , @MariuszZ mam nadzieję , że to czytacie :) /. Forum żyje i się rozwija głównie dzięki nowym użytkownikom , a tu ..... obserwuję już od dłuższego czasu zmianę pokoleniową. Druga kwestia to kryzys finansowy jaki mamy , Audio stało się luksusem , są sprawy ważniejsze w dobie rosnących rat leasingu czy kredytów. A to pytania o dobór sprzętu klasy średniej napędzały Forum. Wracając do młodego pokolenia , wiele lat temu jak weszły telefony komórkowe z muzyczką i masa ludzi przeszła na słuchanie na słuchawkach z tych urządzeń , człowiek który wprowadzał mnie w świat audio powiedział " zobaczysz , zaczyna się schyłek górowania jakości nad wygodą ". Reklama też dokłada swoje i robi ludziom wodę z mózgu. W tygodniu byłem u koleżanki , młodej osoby , słucha w 30m2 salonie z belki , źródło TV. Pytam , czemu tak ? Odpowiada , bo przecież to to samo co z kolumn , a Pan powiedział , że nawet lepiej. Jaki Pan pytam. No , ten z RTV AGD i , że belka na ich stronie ma fantastyczne opinie /???/. Młodzi ludzie w większości czerpią wiedzę z netu , a tam dzieją się cuda z pozycjonowaniem , ukrywaniem opinii itd. Ludziskom się nie chce gdzieś logować , opisywać , pytać , a zaraz ktoś od nich coś chce , jakiś rzutów , rysunków itp. Architekci też robią krecią robotę nie uwzględniając audio w projektach , lub wprost uniemożliwiając późniejszą realizację. Jak zaczynałem pisać to Forum żyło głównie vintage , nowe kolumny, czy klocki były w mniejszości. Wykopywało się perełki , dzieliło spostrzeżeniami. Dzisiaj to już margines, królują nówki. Czy to źle ? Chyba nie , ale zniknął cały spory dział naszej pasji. Mnie osobiście szkoda.

Wojtek , większość z nas doszła już do takiego poziomu , że zmiany są sporadyczne. A jak nie zmieniamy systemów to o czym tu pisać. Człek się okopał na pozycji i trwa. Mało tego ,okopał się z takim dziwnym sprzętem , że pies z kulawą nogą o niego nie pyta :)

I co tu pisać ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...