Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

5 godzin temu, gienas napisał:

paczając na awatar = nie

Niestety, sama odeszła, przed prawie trzema laty. Do teraz łza się ,,kręci w oku,, na samo wspomnienie. Była najlepszym psim przyjacielem, jakiego miałem. A, miałem ich trochę. Sorry za OT.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michel Godard jest na moim celowniku od kiedy jakiś czas temu usłyszałem kapitalną „A Serpent’s Dream”. Ten awangardowy muzyk eksplorujący głównie pogranicza jazzu i klasyki nie daje się łatwo zaszufladkować. Lubi zadąć w tubę ale również, może nawet częściej, w tuby przodka - serpent.

Na tę płytę trafiłem przypadkiem… Obecnie zajmuje już wyeksponowane miejsce w ulubionych. Polecam.

Michel Godard - „Monteverdi - a trace of grace”.

IMG_2611.jpeg.b85925fab46b2a570c8f9ffaa33f3b69.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię słuchać pana Godarda. Ale nie sposób tu pominąć innego wirtuoza tuby - Dave'a Bargerona - z którym Michel Godard często i chętnie współpracuje. Jeśli nie znasz - bo trudno Cię czymkolwiek zaskoczyć - polecam dwa ich wspólne albumy: 'TubaTuba' i 'TubaTubaTu' wydane przez Enja Records.

 

Obu panów "poznałem" w utworze "The Lewinsky March" (Rabih Abou-Khalil album 'The Cactus of Knowledge' - również polecam 🙂), który kiedyś pewien dobry człowiek zaprezentował tu na forum.

 

A na deser wrzucam jeszcze zapis wspaniałego koncertu, żałuję, że nie ma tego na żadnym nośniku, bo już dawno miałbym na półce.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archiwalne nagrania z 1961 roku, wydane dopiero teraz. Przeczytałem recenzję Pabla, i faktycznie, słabo to brzmi. Tak, wiem, słucham na Spotifaju i komputerowych bzyczkach, ale to słychać. Sama muzyka? Taka, jakiej można by się spodziewać po muzykach pokroju Coltrane'a, Dolphy'ego, McCoy Tynera, Reggiego Workmana i Elvina Jonesa, czyli jazzowy mus.

@sonique, @Grzesiek202, @Bebop 

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2023 o 13:06, Adi777 napisał:

Archiwalne nagrania z 1961 roku, wydane dopiero teraz. Przeczytałem recenzję Pabla, i faktycznie, słabo to brzmi. Tak, wiem, słucham na Spotifaju i komputerowych bzyczkach, ale to słychać.

Jak na moje ucho, to nie brzmi to jakoś najgorzej. Na plus to atmosfera klubu. 

Dnia 15.07.2023 o 13:06, Adi777 napisał:

czyli jazzowy mus

Takie musy to ja bardzo lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...