Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

10 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Dziś już trochę za późno, ale jutro na pewno posłucham.

Warto przesłuchać też innych znakomitych artystów nurtu „world” ze stajni Real World Studios. Mi szczególnie przypadł do gustu Nusrat Fateh Ali Khan (Pakistan) i Geoffrey Oryema (Uganda).

Do klientów RWS można natomiast zaliczyć takie tuzy w branży jak A-Ha, Alicia Keys, Amy Winehouse, Bjork, Deep Purple, Elbow, Jay-Z, King Crimson, Marillion, Roger Waters, The Waterboys, Yoto, Ultravox i wielu wielu innych.

Słowem - jest to dobry adres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Mnie osobiście najbardziej aktualnie doskwiera w polskiej muzyce absolutny brak poziomu tekstu, który nie jest tylko zlepkiem przypadkowych słów, nie mających absolutnie żadnego sensu. Albo często jest żenujący jak współczesny kabaret. Kurczę i ten wokal młodych, czasem bardzo popularnych ludzi. Skąd ten fenomen? Brutalnie; ani barwy, ani zdolności, ani treści

Gdybyś tylko lubił Polski rap. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek202 Nie jestem wielkim fanem Breakout, ale "Na drugim brzegu tęczy" to chyba jedna z pierwszych rockowych polskich płyt, ale bigbig to raczej nie jest. Wokal Miry trąci bigbitem.

Co do tekstów, to mnie akurat to nie mierzi jakoś szczególnie, bo i tak słucham w większości muzyki instrumentalnej, a jak chcę posłuchać dobrych tekstów, to wracam do Niemena i przede wszystkim Grechuty.

 

13 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

No bo kiedyś to potrafili grać...

Wbrew twierdzeniu niektórych osób, dzisiaj też potrafią, na przykład koncert BC, NR, który wstawiłem ostatnio. Jest po prostu inaczej.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2022 o 22:57, sonique napisał:

No i przesłuchałem. Winien Wam jestem zatem jakieś słowo. Chyba pierwszy raz wchłonąłem jego płytę w takim skupieniu. Podobała mi się. Ma potencjał. I chyba nawet magię. Na pewno wrócę aby się uprwnić.

😉

 

 

Dnia 5.12.2022 o 14:16, Asia napisał:

Żeby było jasne - moje intencje były zupełnie inne - po prostu byłeś pierwszym polecającym płytę.

Dodałam ją do listy i... zapomniałam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Przejrzałem listę @dorsz i no kurczę, nie żałuję że zdecydowanej większości nawet nie kojarzę. omers). A i tak wszyscy wiemy, że to po prostu nostalgia...

 

Kurcze, to ja jakąś listę zapodałem? Dasz namiary? 😉 

BTW. @Redakcja AUDIO Jak usunąć klip YouTube korzystając z tabletu?

Screenshot_20221206-150921.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorsz napisał:

Kurcze, to ja jakąś listę zapodałem? Dasz namiary? 😉

tchocky, czy Dorsz. Przecież widać, że to literówka  🙂.

Dnia 4.12.2022 o 00:17, tchocky napisał:

Tak patrze na tę listę i to jest dramat jakiego dziadostwa ludzie słuchają... 

 

 

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Gdybyś tylko lubił Polski rap. 

Staram się słuchać wszystkiego no ale jak na razie mówię stanowcze raczej nie 😉Jak brat coś włączy to na ogół nawet mnie ciekawi.

 

6 godzin temu, Adi777 napisał:

@Grzesiek202 Nie jestem wielkim fanem Breakout, ale "Na drugim brzegu tęczy" to chyba jedna z pierwszych rockowych polskich płyt, ale bigbig to raczej nie jest. Wokal Miry trąci bigbitem.

Wiem, że to raczej "coś około". Skojarzyło mi się z to audycją Manna, gdzie był taki kącik "ze szpulowca bigbitowca", którego szczerze nienawidziłem. 

 

6 godzin temu, Adi777 napisał:

a jak chcę posłuchać dobrych tekstów, to wracam do Niemena i przede wszystkim Grechuty.

👍

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Skojarzyło mi się z to audycją Manna, gdzie był taki kącik "ze szpulowca bigbitowca", którego szczerze nienawidziłem.

Ludzie się różnią mimo niektórych muzycznych podobieństw… dlatego świat jest taki ciekawy…;)

Słowo obrony: ”Ze Szpulowca Bigbitowca” było bardzo błyskotliwą mini-audycją. A prowadzący ją Michał Owczarek aka „Doktor Wilczur” jednym z najbardziej inteligentnych redaktorów o niesamowitym, oryginalnym, i (przyznaję) kontrowersyjnym poczuciu humoru. Nie słucham bigbitu ale audycja na tyle wiernie oddawała klimat minionej epoki, że słuchając jej czułem się jakbym podróżował w czasie. Autor wykonywał przy tym morderczą wręcz pracę dziennikarza-kronikarza podróżując do redakcji PR rozsianych po całej Polsce i grzebiąc godzinami w archiwach. Wyszukiwał perełki i nieźle o nich opowiadał. Przyznaję jednak, że pomimo tego, że owe audycje były niezmiernie ciekawe (nawet dla tak obojętnej na bigbit osoby jak ja) to wklejone w środek programu Manna gryzły się mocno z jej konwencją przez co powstawał pewien dysonans. Jednak nie wina w tym „Doktora Wilczura”.

Warto tutaj wspomnieć również o w pełni autorskiej audycji Michała Owczarka „Strefa Rokendrola Wolna Od Angola”*, która na przestrzeni lat osiągnęła status niemal kultowej i legendarnej. Świadczy o tym chociażby poświęcony jej blog czy całe playlisty z muzyką prezentowaną przez „Doktora Wilczura” dostępne na Spotify. Po zamknięciu audycji przez PR3 w czerwcu tego roku, internauci wystąpili z petycją o jej przywrócenie.

Moim zdaniem Michał Owczarek jest samorodnym talentem na miarę największych polskich redaktorów radiowych. Mam nadzieję, że jeszcze go usłyszymy.

Archiwalne audycje dostępne tutaj: https://trojka.polskieradio.pl/audycja/350

@Grzesiek202, mam nadzieję, że wybaczysz mi ten wkręt…:)


*Pisownia oryginalna

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sonique napisał:

Przyznaję jednak, że pomimo tego, że owe audycje były niezmiernie ciekawe (nawet dla tak obojętnej na bigbit osoby jak ja) to wklejone w środek programu Manna gryzły się mocno z jej konwencją przez co powstawał pewien dysonans. Jednak nie wina w tym „Doktora Wilczura”.

Chyba najlepsze podsumowanie. Dlatego właśnie zależnie od nastroju, albo słuchałem dalej, albo przełączałem się na własną płytę.

Przy okazji: zgadzam się, że wokal Miry trochę trącił bigbitem, natomiast instrumentalnie Breakout się do niego nie zaliczał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 - to chyba jasne - tym , którzy wypadają z obiegu, mysląc ze wciąż jeszcze ich wypowiedzi i upodobania (po prostu starym grzybom mówiąc dosadnie) ktoś bierze pod uwage.😄. Krótko mówiąc - ,, ...trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...,,

I, zeby NIKT nie wział tego do siebie, to miałem na mysli swoją skromną osobe.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchane. Dość wymagająca muzyka, głównie mam na myśli drugi utwór, ale podobało mi się, jest mrocznie i złowieszczo. Pierwszy raz słuchałem takiego gatunku - Spektralizm, muzyka elektroakustyczna. W instrumentarium organy piszczałkowe, syntezator, flet, klarnet, i sound icon - stojący na boku fortepian jako instrument smyczkowy. Wynalazcą tego instrumentu jest Horațiu Rădulescu, czyli kompozytor powyższej płyty.

image.thumb.png.a34d48bb75396770de676cfd1cd6962d.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wysłuchałem w Programie Drugim Polskiego Radia piękny utwór zaprezentowany zaraz przed serwisem przed dziewiątą. Telefon do ręki, Shazam, jest tytuł! Ale zaraz, zaraz. Przecież ja nam tę płytę… jak mogłem nie poznać?! 

Wydaje mi się, że z utworami jak z modelkami: jak je oświetlisz innym światłem to potrafią zmienić się nie do poznania;) W tym konkretnym przypadku światłem porannym gdy zazwyczaj korzystam z nocnego światła szczątkowego…;)

Utwór nr 6 z poniższej płyty objawiony mi w świetle dziennym doprowadził mnie do dzisiejszego wieczoru z muzyką po omacku. Piękna i delikatna płyta.

Gary Burton, Chick Corea - Crystal Silence:

7E926637-8996-4CAF-81B6-D5694D165943.jpeg.797f54e6bdc901bebf624844cd5292de.jpeg

 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...