Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Słucham sobie płyt Suzanne Vega, na razie tych wcześniejszych i nie mogę wyjść z podziwu. Ależ to jest świetnie nagrane! Polecam albymy "Solitude Standing", oraz "99.9F°". Oczywiście nie z YT 😉.

Suzanne w ogóle była (i chyba wciąż jest) artystycznie na wysokim poziomie, chociaż z jednym (subiektywnym) "ale". Mam na myśli płyty produkowane przez jej męża - Mitchella Frooma. Nie trawię jego wkładu. Obejmuje to również "99.9F°". Zdecydowanie wolę Zuzię przed ślubem albo po rozwodzie, kiedy zrezygnowała już z jego pomocy zawodowej. Nie wiem, jak z dźwiękiem, bo słuchałem dawno temu na wieży Denona, ale pamiętam, że muzyka na niektórych jej późniejszych płytach mi się podobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larry Coryell, "Cedars of Avalon", Highnote, 2002 r.  Larry to nie tylko fusion. Tutaj gra bardziej mainstreamowo, ze świetnymi parterami. Plus dwa kawałki solo na akustyku. Sądząc po tytule, szczególną frajdą byłą dla niego współpraca z Cedarem Waltonem. Bardzo mi się podoba to wcielenie Larry'ego. Nagrał dla Highnote kilka płyt w takiej stylistyce, wszystkie warte uwagi. A skoro to forum audio, to dodam, że za dźwięk odpowiada Rudy Van Gelder. Album gitarowy z tzw. kategorii "4T": tone, touch, timing, taste.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony internetowej zespołu:

"Zespół O.N.E. wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

Monia Muc, Pola Atmańska, Kamila Drabek i Patrycja Wybrańczyk, to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień́ udzielające się̨ na scenie jazzowej, awangardowej i pop."

Pierwsze słyszę o takim zespole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, J4Z napisał:

 

Buena Vista to ciekawy fenomen Kubańskiego "folkloru" muzycznego. Ludzie zamknięci na wyspie, bez wygód współczesnego świata. Świetna muzyka, znam od ponad 20-stu lat i często wracam do ich starych nagrań. 100% akustycznej uczty. Rum i cygaro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...