Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Gdy pierwszy raz zobaczyłem w sklepie Dali Mentor Menuet to przeżyłem dwa szoki. Pierwszy: jak one są świetnie wykonane. Drugi: jakie one malutkie. Nie słuchałem ich jeszcze ale bazując na tym co widziałem i na tym co tu i ówdzie czytam, byłyby moim pierwszym wyborem do odsłuchu gdyby pasowały mi do pomieszczenia lub gdybym kompletował drugi system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rega napisał:

A czym się różnią w przekazie? Bo różnica w cenie znaczna.

Spektory to budżetowe monitorki, najniższa seria producenta. Wg mnie też strasznie niedoceniana. Na dwójkach grałem przez trzy lata. Bardzo ładna barwa bez nadmiernego docieplania, skoczne, muzykalne, spójne, angażujące. Bez siłowania na wydobycie z siebie tego, czego z racji wielkości obudowy i przetwornika po prostu fizycznie nie są w stanie zrobić. W porównaniu do Menuetów upraszczają pod wieloma względami. Góra też nie jest tej klasy. Grają bardziej na szerokość niż do przodu. Lepiej się sprawują, gdy siedzimy przy nich bliżej niż dalej. Jedynki to w zasadzie to samo, w jeszcze mniejszej skali. Na biurko, na półkę, do małego pokoiku, do trudnych akustycznie przestrzeni bardzo fajny wybór jak za te pieniądze. Potrafią zaskoczyć. Tutaj Spektor 2 w towarzystwie PMC DB1 Gold i Audiovector QR1.

IMG_1903_Original.jpeg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lpomis napisał:

Chodzą słuchy, że dziś w Lublinie audioorgietka z udziałem @soberowy @Arko55 i @KrólKiczu. Liczymy na fajną relację. Teraz jak już się wydało to się nie wymigacie :)

Nie orgietka a kulturalne spotkanie. Niestety pijak karateka nie może nic pić bo raz, że ma pod opieką dorastającego syna a dwa, strasznie boli go głowa 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Jak odbierasz QR1?

Lekkie, szybkie, lekko rozjaśnione granie z ciekawą, rozpylającą się na cały pokój górą, która robi na początku efekt WOW. Na siłę można doszukać się w niej nieco cyfrowego nalotu. Ale to kwestia gustu. Dla mnie troszkę niedoważone granie. Ale! Damskie wokale to zdecydowanie wysoka półka! Niesamowicie namacalne w odbiorze. Po prostu piękne.

Sporym minusem kolumn jest to, że niestety aby pokazały na co je stać, trzeba podkręcić głośność. Po cichu grają niestety miernie i chudo.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaczadupa napisał:

A tu jeszcze mniejsze Dali :) Dali lubi maluszki.

@kaczadupa - myślę, że to nie Dali, a raczej forumowicze na tym forum lubią małe Dali. Z kolumn tej firmy, jak dla mnie,  bardziej sprawdziły się duże Dali.  A bardzo chciałbym posłuchac np Dali Epicon 8. U @tomek4446 też nie bez powodu sprawdzają się te większe. Nie mam NIC przeciwko tym małym i pewnie w wielu miejscach się sprawdzaja. U mnie, niestety, się nie sprawdziły, pomimo prób w różnych pomieszczeniach, na różnej wysokości standach, z różnymi przewodami i z różnymi wzmacniaczami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...