Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Dnia 17.10.2021 o 09:59, seba3002 napisał:

I teraz patrząc na wszystko z "audiofilskiego" punktu widzenia, podłogówki za grube dziesiątki tysięcy nie miały prawa zagrać z tak "budżetową" amplifikacją. No i może dlatego najmniej wymagające z całego grona menuety, sprawdziły się najlepiej.

Nic dodać, nic ująć, Sebastianie.

Dnia 17.10.2021 o 15:12, tomek4446 napisał:

O Focalach już było , nie wierzę , że kolumny za taką kasę mogą być aż tak nie dopracowane. Raczej to co się z nich wydobywało dało mi do myślenia jak istotny jest dobór kolumn do pomieszczenia .

Dokładnie tak Tomku, ale o tym już kiedyś rozmawialiśmy, a tu mamy po raz kolejny potwierdzenie tej tezy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nocą dostałem lekkiego olśnienia, na naszym zlocie grało to jak grało i jak wróciłem do swojego systemu w pokoju zauważyłem, znaczy dawniej coś mi ciągle nie pasowało w średnicy, te książki za plecami to zły pomysł, jednak taki zlot dał mi coś do myślenia bo tam akurat monitorki miały ciekawsza średnicę bardziej soczystą, więc wywalam książki i idę w bardziej twarde rozpraszacze, wczoraj sprawdzałem i trochę się średnica poprawiła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Nic dodać, nic ująć, Sebastianie.

Charakter Dali to miękkość, nasycenie, gęstość, gładkość i tu ciężko je połączyć źle - popsuć ich brzmienie - bo te cechy Menuet zawsze są w brzmieniu obecne i gra to zwyczajnie przyjemnie. Jednak te maluszki bardzo ładnie pokazywały zalety wzmacniaczy z którymi u mnie grały i nawet tak dobry wzmacniacz jak Trigon Exxceed nie jest w żaden sposób przez nie ograniczany a już np. moje ATC 7 czy inne monitory (np. Dynaudio) tak się nie "skalowały", nie zyskiwały tyle z bardzo wysokiej klasy piecykami. Menuety, jeżeli tylko ktoś szuka takich cech brzmienia o jakich napisałem na początku i ma pokoik do 15m2 to może do nich śmiało podłączyć elektronikę z bardzo wysokiej półki i nadal nie będą one najsłabszym elementem w systemie. Ich średnica i góra to bardzo, bardzo wysoki poziom jakościowy i te maluchy pięknie odwdzięczają się za dobre towarzystwo. Monitorek wybitny. Jestem ogromnie ciekaw jak na ich tle wypadnie mały Spendor.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lysyrafal napisał:

@kaczadupa No wszystko się zgadza, ale @seba3002 nie dysponuję taką elektroniką, która pokazuje rzeczywistą klasę tych kolumn. Przynajmniej ja go tak zrozumiałem w jego poście, że chodzi o dobrej klasy wzmacniacz tzn. wydajny.

No i jest jeszcze jeden szczegół - ja w ogóle nie mam tych kolumn (jeśli mówimy oczywiście o menuetach)🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mkk napisał:

Ech , James Blake i taka dyskusja :) Wiem że to przewalony , nienaturalny bas , słaba dynamika , ale w miarę szybko można usłyszeć co kolumny prezentują w niskim zakresie. Troszkę się zastanawiałem czy tego nie zapodać

 

ale przy tych poziomach głośności które mieliśmy , pewnie by się protection w piecykach uaktywniły :) 

Osobiście trochę żałuję że nie było żadnego fajnego pre lampowego , ani kolumn OZ. Chciałem potestować ice pod kątem dopalenia i barwy . Swoją drogą dzięki za miłe słowa o klasie D  :) 

@audiowit  , te Focale to tak na moje ucho bardziej były niedopasowane do pomieszczenia , a nie źle ustawione. Tam cała podłoga drżała , nie mówiąc o oknach :D 

 

 

Oj, do tego utworu to Marcin tylko Twoja końcówka z bardzo dobrym pre. Mówię o Focalach i sonusach. Tu bas musi być w ryzach bo nie byłoby żadnego fakturowania. A właśnie, jakie podlaczaliscie pre do końcówek BO i First Wata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj PRE szło chyba z RME wiec to nic specjalnego, jeszcze wspomnę coś o akustyce to niektóre fragmenty utworów brzmiały jakby w spowolnionym tempie, pewnie niektórzy to tez zauważyli.

Ta wstęga z Dali podłogowych czasem iskrzyła po uszach, trochę nie chce mi się wierzyć by była ostra, więc dalej puste ściany sprawiały problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

A nie miałeś ich u siebie na testach, a później je sprzedałeś? Czy może pomyliłem je z innymi kolumnami?

No nie, ja miałem mentory 1. Też bardzo fajne i grające przestrzennie kolumny. Ale jak wypadają w porównaniu z menuetami - nie potrafię powiedzieć. Inne pomieszczenie, inny wzmak. Inna muzyka 🙂

I o ile też uważam, że Menuety to bardzo fajne paczuszki, to mimo wszystko wolę swoje obecne 2 parki. Aczkolwiek jutro i pojutrze wpadają do mnie kolejne monitory, więc kolejne przetasowania nie są wykluczone 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Rubicon 2

Słysząc tak wiele pozytywnych opinii  uczestników zlotu na temat Dali, aż nachodzi mnie ochota na wymianę moich "starych" /14 m-cy/ B&W 706S2 na Dali Rubicon 2. Menuety są bardzo chwalone, ale wynika, że Rubicony 2 są jeszcze lepsze. Muszę je gdzieś wypożyczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...