Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Miło się czyta takie opinie @mateolo2. Z niecierpliwością czekam na Wasze wrażenia, co spodobało się najbardziej, co było największym zaskoczeniem? Wstawiajcie też fotki. Dzięki za pierwsze przebitki @slaw0001 i @MarcKrawczyk.

Mam nadzieję, że wszystko przebiegło po Waszej myśli 👍

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tym razem nie nocuję w Warszawie (przepraszam Marku). Ekipa jak zwykle wyśmienita, ależ miło spędza się z Wami czas😀

Dla odmiany, nie będę nikogo wymieniał, coby kogoś nie pominąć jednak już czekam na następne spotkanie. Było kilka propozycji, więc może coś wypali🙂 

Edytowano przez Chilli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase E-5000, czyli dłuuuga klasa AB-głębokość pół metra 😉 Moc pod kontrolą 😎

20230225_155452.jpg.9d28cd710fc853c5718b68fca159b744.jpg

Klasy A nie sprawdziliśmy, więc E-800 wraz z pre i końcówką służyło jako piękne tło 😎

20230225_155439.jpg.1b49f7948c91f349a0c170ae9c43efe0.jpg

a zgodnie z założeniami po Dynaudio grały Boenicke: na początku najmniejsze W5.

20230225_155622.jpg.9d0c62dda670c44090a3cea3d48c229f.jpg

Z tyłu też ciekawie

20230225_155637.jpg.77c47eb4c92c1d85757aed36b9ad6ae6.jpg

Kolumienki małe, ale z ambicjami (na to też wskazuje ich cena). Z przodu malutkie, głębokość już trochę większa, niskie tony przyjemne i wyraźnie słyszalne-pomaga duży głośnik na bocznej ściance, choć fizyki nie oszukać. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wszystkim dzięki ekipie sklepu Nautylius za udostępnienie sprzętu i aż trzech  miejsc odsłuchowych w tym dwóch salek zaadaptowanych i sali głównej salonu. Oczywiście dzięki forumowiczom za obecność, bo to dla mnie przynajmniej, zawsze clou zlotu i redakcji Audio Forum, za inicjatywę i realizację. @lpomis niestety tak nas uzależniłeś od siebie, że bez Ciebie zdecydowanie brakowało na początku pomysłu, organizacji i zdyscyplinowania. Także Wojtek wracaj do "roboty" w try miga! Tyle kwestii organizacyjnych. Nie będę za bardzo rozpisywał się o wrażeniach dźwiękowych, bo coraz bardzie utwierdzam się w przekonaniu, że to próba zobiektyzowania najbardziej z subiektywnych wrażeń. Generalnie mnie najbardziej do gustu przypadły Spendory 3/1. Wydawało się, że grają równo we wszystkich pasmach. Jak to przy kolumnach podstawkowych, szczególnie zwraca się uwagę na niskie tony i te u Spedora były bardzo konturowe, szczegółowe mnie osobiście bardzo przypadające go gustu. Reszta zestawów grała oczywiście porwanie, ale bez opadu szczęki. Zestaw Accuphase z Dynaudio nie  miał niestety okazji do pokazania pełni swoich możliwości ze względu na ustawienie ich w głównych holu salonu bez adaptacji akustycznej. Podsumowując, wydaje mi się, że trzeba by przemyśleć formułę następnych spotkań chyba idąc bardzie w jakąś tematykę. Np. Vinyl kontra CD, albo systemy z DSP i bez.

IMG20230225121046.jpg

IMG20230225121059.jpg

IMG20230225124550.jpg

IMG20230225124639.jpg

IMG20230225141446.jpg

IMG20230225160459.jpg

IMG20230225160507.jpg

IMG20230225160515.jpg

IMG20230225160537.jpg

IMG20230225160546.jpg

IMG20230225160551.jpg

IMG20230225163634.jpg

IMG20230225163646.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mój imienniku.Jeśli chodzi o Spendory mam dokładnie te same odczucia. Wszystkiego było w sam raz. Żadne pasmo nie dominowało niczego nie było zbyt mało. Fajny bas  , żadnych sybilantów   średnicy tyle ile trzeba  , fajna barwa po cieplejszej stronie   ale żadnej buły. Taki brzmienie daje poprostu fan ze słuchania muzyki. Chętnie posłuchałbym ich ze wzmakiem tranzystorowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam pare chaotycznych filmików, które nakręciłem :) Zawsze jakaś pamiątka, co nie ;)

@Redakcja AUDIO Olu, jakby któryś Ci się spodobał to pisz na priv i wyślę Co wetransferem jak rozmawialismy :)

Sciskam!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po kolejnym Zlocie. Podziękowanie dla Nautilusa za udostępnienie Salonu i możliwość posłuchania klocków z wyższej półki , wręcz legendarnych jak Accuphase. Wyrazy szacunku za poświęcony czas by Zlot się odbył dla Oli / @Redakcja AUDIO / oraz Romana / @RoRo /. Jak dla mnie , największym dobrem po raz kolejny byli ludzie. Żadna pisanina nie zastąpi kontaktu osobistego. Dziękuje w pierwszej kolejności wszystkim , którzy byli po raz pierwszy. Stara wiara wie , że ich lubię bez podziękowań :) 

Co jak grało tym razem nie będę pisał , ale jak dla mnie lampa rządzi ! :) 

P.S

Specjalne podziękowania za udział i chęć spotkania dla Agnieszki  / @Agnieszka Zabłocka - Gasek/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

I po kolejnym Zlocie. Podziękowanie dla Nautilusa za udostępnienie Salonu i możliwość posłuchania klocków z wyższej półki , wręcz legendarnych jak Accuphase. Wyrazy szacunku za poświęcony czas by Zlot się odbył dla Oli / @Redakcja AUDIO / oraz Romana / @RoRo /. Jak dla mnie , największym dobrem po raz kolejny byli ludzie. Żadna pisanina nie zastąpi kontaktu osobistego. Dziękuje w pierwszej kolejności wszystkim , którzy byli po raz pierwszy. Stara wiara wie , że ich lubię bez podziękowań :) 

Co jak grało tym razem nie będę pisał , ale jak dla mnie lampa rządzi ! :) 

P.S

Specjalne podziękowania za udział i chęć spotkania dla Agnieszki  / @Agnieszka Zabłocka - Gasek/.

Ja tylko dodam, że czuję się zaszczycona, iż miałam możliwość wymiany doświadczeń w tak zacnym gronie. Dziękuję Wam bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piszcie co poszło nie tak bo zachwytów jakoś wyjątkowo mało. Wygrały monitorki Spendora, które najlepiej odnajdują się w słabej akustyce.

A przynajmniej teoretycznie Dynaudio Confidence z najnowszymi  i topowymi Accuphase powinny (tu modne ostatnio na forum słowo związane ze sprzątaniem) całą resztę. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendor Classic 1/2  były, ale akurat się nie załapały z dwóch powodów (połączonych ze sobą): brak czasu i brak standów pod ręką. Bo te standy Chario na których stały/grały Sonnety byłyby trochę za małe.

Haleem miał ochotę je sprawdzić (i nie tylko On...), ale tak wyszło.


Rafał - Spendory 3/1 grały w obu salach z lampowymi integrami: z Octave (CD Ayon) oraz Audio Reveal Second (CD oraz streamer Ayon).
Pewnie pojawią się na zdjęciach - jak jeszcze ich nie ma.


Adam - to były monitory Spendor, a nie (jak np. ATC 7) "monitorki" 😎

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...