Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

4 godziny temu, RoRo napisał:

Co do sprzętów do posłuchania: na początek w głównej sali 2 topowe integry w klasie A oraz AB, czyli E-800 oraz E-5000, do tego odtwarzacz CD/SACD model DP-570 i kolumny podłogowe Dynaudio, później inne podłogówki-trochę mniejsze.

Zazdroszczę i jestem bardzo ciekaw Waszych opinii. :) Ja słuchałem w Nautilusie w Wejherowie innych modeli, np. E-600 z Dynaudio Contour 20 i E-650 z Dynaudio Confidence 20. Wbrew tezie, że Accu nie pasuje do Dyń, zrobiło to na mnie duże wrażenie. (Ale były to krótkie odsłuchy przy okazji i mało wymagający repertuar, więc nie wiem na ile to miarodajne.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salce odsłuchowej możemy się spodziewać następujących sprzętów:

- streamer Ayon S10-II;

- prawdopodobnie Ayon CD-35 High Fidelity Edition ;

- polska lampowa integra Audio Reveal - zapewne First mk II (byliśmy na premierze w Nautilusie, bezpośrednio przed Audio Show 2022) i Second;

- kolumny Chario Ghibli, może również Delphinus mk II (seria Constellation mk II) czy Sonnet (droższa seria Academy);

- kolumny Spendor seria Classic najprawdopodobniej 3/1 (są też w salonie np.mniejsze 3/5 oraz większe)

- kolumny Dynaudio to m.in. jubileuszowe 40tki, ale też możemy poprosić o tańsze modele

Co do innych wzmacniaczy w salce odsłuchowej - okaże się jutro....

Z tańszych (i mniejszych) konstrukcji - może Heed Obelisk? Z tańszych kolumn jest np. Castle.

Niewątpliwie nie wszystkie połączenia będą, bo po pierwsze nie wszystko się z sobą fajnie zgra i np. nie będzie dużych kolumn  w niedużej salce (ale to już Koledzy z salonu powiedzą i zanegują dziwne i "niegrające" pomysły), a po drugie za dużo tego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokój proszę i bez złośliwości (a przede wszystkim: bez obrażania innych)!
Wywaliłem kilka ostatnich wpisów ... 😡
Jak tak dalej pójdzie, to nas nie wpuszczą do środka i będziemy grali z telefonów na przenośnych głośniczkach.

Co do cen kabli używanych zazwyczaj w Nautilusie do odsłuchów - to wystarczy spojrzeć na ceny Siltecha czy Acrolinka.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stach_s napisał:

@RoRo nie usuwaj prosze. To swietna zabawa jest :D

 

Nie dla mnie !
Ja mam przez to dodatkową robotę, więc proszę nie róbcie sobie jaj 😡
 

Sebastian - może masz rację, ale nie w ten sposób 😞
Proszę wyjaśnijcie to sobie na PW lub telefonicznie.

Ostatnio znowu jest trochę problemów i niepotrzebne zadrażnienia.

Proszę: przestańcie wykorzystywać każdą szansę by przywalić innej osobie (chociaż czasami na to zasłużyła)!

Bo następne spotkanie to będzie raczej na gali MMA czy zawodach bokserskich...

Mam nadzieję, ze nie będzie potrzeby komentarzy jak w cyrku w ogłoszeniach SPRZEDAM u Fantomasa...

Zaś wracając do spotkania - to np. czy obie topowe integry Accuphase będą to się zobaczy, bo może ktoś już kupił E800 czy E-5000.

Pozdrawiam
PS. @soberowy - w punkt trafiłeś 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciek72 napisał:

Widzę , że lecimy z tematem

k...m... !

i nie jest to skrót od "kilometr" ani "karabin maszynowy"!
Jak się obaj nie uspokoicie i nie skontaktujecie między sobą, to .... sami wiecie. 

Dodam wyjaśniająco, że szybciej możemy usuwać kolejne posty (o banach nie wspominając) niż będą kolejne wpisy.

I TO TYLE ODNOŚNIE SPRZEDAŻY (propozycji sprzedaży - jeszcze nie sfinalizowanej) i bez straszenia się nawzajem. Wątek ma tytuł "Forumowy zlot miłośników AUDIO" i dotyczy tego, a nie propozycji "ustawki"  i tym podobnych osobistych i fizycznych wyjaśnień!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72 śledząc Twoje wpisy od wczoraj, zastanawiam się, czy to już nie podchodzi pod nękanie i apeluję, abyś zakończył temat.

Nie wiem, czy w kwestii kolumn żartujesz, czy mówisz poważnie, w każdym razie pierwsze nie jest zabawne, a drugie nie podlega dyskusji. Nie wiem, co chcesz osiągnąć. 

Zlot organizuję ja, lista gości jest już zamknięta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś się na żartach nie zna...

Seba - może Niderlandy? (Adi777 orazAudioTube - wybaczcie... ale na pocieszenie dodam, że bez Was)

Pozdrawiam
PS. Pamiętacie z pewnego filmu Kolumnę Zygmunta.... albo jeszcze lepiej jak to napisał w "Potopie" Henryk Sienkiewicz (o próbie przekupienia Jana Zamoyskiego):
"Za otwarcie bram twierdzy jego królewska mość (...) ofiaruje waszej książęcej mości województwo lubelskie w dziedziczne władanie! Zdumieli się, słysząc to wszyscy (...). Nagle wśród ciszy głuchej ozwał się po polsku do starosty stojący tuż za nim pan Zagłoba: - Ofiaruj, wasza dostojność, królowi szwedzkiemu w zamian Niderlandy. Pan starosta nie namyślał się długo (...) i palnął na całą salę po łacinie: - A ja ofiaruję jego szwedzkiej jasności Niderlandy!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - parę informacji o lampowej integrze Audio Reveal First mk 2 oraz zdjęcia z warszawskiego salonu Nautilus są w poniższym wątku 

 

Pozdrawiam
PS. Oprócz własnych płyt warto też zabrać wodę czy jakiś swój ulubiony bezalkoholowy napój, a w razie czego parę sklepów jest w najbliższej okolicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale chyba nikt na "bramce" nie sprawdza czy "cola" w butelce to naprawdę "tylko cola" 🤭

Ola i ja będziemy sprawdzali na węch jako bezcovidowcy, podejrzaną zawartość wypijemy i damy znać czy była w porządku 🤣 Jak podejrzanych butelek będzie za dużo, to zostawimy sprawdzanie na później i być może udostępnimy  zabójczą mieszankę 40% kranówy +60% przegotowanej kranówy. 

A tak bardziej na poważnie (audiofilsko znaczy się), to co do sprzętów grających-Transrotora i inne gramofony możemy sobie na miejscu pooglądać i tyle, bo nie są i nie będą podpinane. Avantgarde podobnie-pamiętajmy że taki piec powinien wcześniej trochę pograć, a o jego masie nie będę wspominał...

Rozmawiałem przed chwilą z Panami z Nautilusa i już w małej salce mamy gotowe Sonnety-czyli zaczynamy na lampowo z Academy. Head Obelisk będzie później. Reszta sprzętu (zgodnie z tym co wcześniej pisałem) też już jest w tej salce, zaś oba Accuphase  jak dotąd nie wyfrunęły z gniazda 😎 i wraz z DP-570 czekają głodne na materiał dźwiękowy 💪

Dawałem parę postów wcześniej link do polskiej integry First mk 2-warto zerknąć, bo jutro przez pewien czas będzie z nami Pan Michał Posiewka-czyli konstruktor Audio Reveal.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie,

Czy ja dobrze zrozumiałem, ze na złocie będą podchorowani? Bo teraz na mieście wysyp covida, a ja pare tygodni temu przechodziłem i w życiu nie dam sobie pozwolić na to samo jeszcze raz :) 39 stopni gorączki przez 3 dni… i potem dwa tygodnie dochodzenia do siebie. Wiec jeśli na złocie ma być ktoś podchorowany to proszę o info to ja wtedy chyba zrezygnuje. Chyba, ze sobie taka osoba test wcześniej zrobi… Sorki za taka spine, ale po prostu miałem to ostatnio i w życiu już tego nie chce przechodzić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mateolo2 napisał:

Czekajcie,

Czy ja dobrze zrozumiałem, ze na złocie będą podchorowani? Bo teraz na mieście wysyp covida, a ja pare tygodni temu przechodziłem i w życiu nie dam sobie pozwolić na to samo jeszcze raz :) 39 stopni gorączki przez 3 dni… i potem dwa tygodnie dochodzenia do siebie. Wiec jeśli na złocie ma być ktoś podchorowany to proszę o info to ja wtedy chyba zrezygnuje. Chyba, ze sobie taka osoba test wcześniej zrobi… Sorki za taka spine, ale po prostu miałem to ostatnio i w życiu już tego nie chce przechodzić 

Hahahaha...

 Zamiast wąchania i pobierania próbek z butelek, może lepiej zanabyć testy z apteki i próbki z nosa brać, a nie z butelek. 😁

Kto negatywny wchodzi, kto pozytywny do chaty.

Są takie Antigen Combo - covid, grypa A/B, RSV.

Polecam😉

7 godzin temu, RoRo napisał:

Co do cen kabli używanych zazwyczaj w Nautilusie do odsłuchów - to wystarczy spojrzeć na ceny Siltecha czy Acrolinka.

Pozdrawiam

Tak.

Przy okazji, ciekawe jakich zasilajacych użyją,  Acrolinki są świetne,  nawet te tanie jak Acrolink 7N PC  4030 Legend, może uda @am się jakieś Oyaide posłuchać Nautilus jest dystrybutorem tej marki.

Polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie skomentuje .

Trzeba było się nie zapisywać a nie teraz szukać dziury w całym .  

Nie pamiętam ale ktoś mi już napomknął że to tak będzie wyglądać .

Przynajmniej 2 złoty były w ostrej pandemii i gorzej czujący się po prostu nie pojawili  się .

Nie no ... A w dupie 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Czy ja dobrze zrozumiałem, ze na złocie będą podchorowani? Bo teraz na mieście wysyp covida, a ja pare tygodni temu przechodziłem i w życiu nie dam sobie pozwolić na to samo jeszcze raz :) 39 stopni gorączki przez 3 dni… i potem dwa tygodnie dochodzenia do siebie.

Mateolo2 - a skąd wpadł Ci ten pomysł???

To, że napisałem "Ola i ja będziemy sprawdzali na węch jako bezcovidowcy, podejrzaną zawartość wypijemy i damy znać czy była w porządku 🤣" wyraźnie przecież świadczy o naszym bezcovidowym stanie (odnosiło się do "procentów").
Chore gardło Oli też nie będzie problemem odnośnie zarazków itd. Więc wg mnie - strachu nie ma.

 

Adi777,
ja też nie lubię tej nazwy i jej nie stosuję 😞 
Od najmłodszych lat wiedziałem, że jest Holandia i tam gra mój ulubiony Ajax, przyzwyczaiłem się do tego nie nie zamierzam zmieniać - niezależnie od tego co sobie aktualne władze,  UE czy inny wynalazek wymyśli. Jak to brzmiało "reprezentacja Niderlandów" 😞 Dla mnie Niderlandy to obszary depresyjne oraz ... Zagłoba (osobnik zdecydowanie "niedepresyjny"), a Holandia to Holandia

 

9 godzin temu, Rafał S napisał:

Zazdroszczę i jestem bardzo ciekaw Waszych opinii. :) Ja słuchałem w Nautilusie w Wejherowie innych modeli, np. E-600 z Dynaudio Contour 20 i E-650 z Dynaudio Confidence 20. Wbrew tezie, że Accu nie pasuje do Dyń, zrobiło to na mnie duże wrażenie. (Ale były to krótkie odsłuchy przy okazji i mało wymagający repertuar, więc nie wiem na ile to miarodajne.)


Rafał,
Jak na razie moje odsłuchy Accuphase + Dynaudio były zdecydowanie  na plus.
U znajomego słuchałem Contour S 3.4 z najniższą integrą E-260 na około 35 metrach (bez specjalnej aranżacji akustycznej, dywan plus kanapa + parę kwiatów) i było wg mnie dobrze - aż się zdziwiłem, że dwusetka u niego wystarczyła bo w planach była trzysetka (bez żadnych regulacji tonów), natomiast w salonie i na pokazach
Confidence 30 to już co najmniej z serią czterysta. No ale to też kwestia repertuaru, a nie tylko akustyki.
A jutro będzie E5000 i E800 🙂 , a więc do AB dojdzie klasa A.

Pytałeś się wcześniej o sprzęt z niższej półki - stąd obecność wzmacniacza Heed, do tego mogą być np. kolumny Castle czy niższe modele Dynaudio czy Chario (zgodnie z sugestiami "Załogi Łodzi Podwodnej" 😉 )

Jacek,
jak nie zapomnę - to spiszę modele kabli. Ale nie obiecuję, bo domyślasz się pewnie jakie będzie zamieszanie. Ale w razie czego po weekendzie będzie "telefon do przyjaciela", bo opcja "50 na 50" oraz "pomoc publiczności"  nie wystarczy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RoRo napisał:

Jacek,
jak nie zapomnę - to spiszę modele kabli. Ale nie obiecuję, bo domyślasz się pewnie jakie będzie zamieszanie. Ale w razie czego po weekendzie będzie "telefon do przyjaciela", bo opcja "50 na 50" oraz "pomoc publiczności"  nie wystarczy.

Romku dziękuję za fatygę, fajnie by było wiedzieć co z czym i czym było pospinane.

Jak dla mnie jest to równie ważny element całości systemu jak urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 - zazdroszczę. Ja przechodziłem trzy razy covid. Po każdym kolejnym skutki odczuwalne NIE TRZY TYGODNIE, ale 6-8 miesięcy. Sama zadyszka i bóle mięśni klatki piersiowej po 3-4 miesiące po każdym zakażeniu. Nawiasem dodam, ze odebrałem trzy dawki szczepionki. A dodam jeszcze , że są na forum Koledzy, którzy przechodzili jeszcze ciężej z respiratorem włącznie. Tak , więc Twoje trzy tygodnie możesz traktować jak lekkie objawy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...