Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A na koniec coś do konstruktora Audio Reveal Second. W instrukcji wzmacniacza winna być zawarta informacja , jakiej kanapy nie należy kupować , chcąc z niego korzystać. Ta która była w salce odsłuchowej tak elektryzowała , że każde dotknięcie gałki wzmacniacza powodowało spore kopnięcie , czyli przeskok ładunków elektrycznych :) 

Tomek,

Nie jest tak źle-kanapa nie wygra z Audio Reveal gdy ma się takiego pomocnika 😎

Wystarczyło skorzystać z niewielkiego przedmiotu -na zdjęciu leży przed wzmacniaczem.

20230225_150310.jpg.4cf254410f55f9f31cf96a7ae02fcc2f.jpg

A poniżej konstruktor i właściciel firmy Audio Reveal- pan Michał Posiewka. Była okazja porozmawiać z nim o  integrach: Junior, First oraz First mk II oraz Second w wersji standardowej i Signature, a także o planach na przyszłość.

20230225_150213.jpg.050ccdc3ff0e25d1554b25637d198943.jpg

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A na koniec coś do konstruktora Audio Reveal Second. W instrukcji wzmacniacza winna być zawarta informacja , jakiej kanapy nie należy kupować , chcąc z niego korzystać. Ta która była w salce odsłuchowej tak elektryzowała , że każde dotknięcie gałki wzmacniacza powodowało spore kopnięcie , czyli przeskok ładunków elektrycznych :) 

Czyżby nieprawidłowo skonstruowany wzmacniacz? Czy kanapa?

*prawidłowo skonstruowane kanapy nie elektryzują

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A na koniec coś do konstruktora Audio Reveal Second. W instrukcji wzmacniacza winna być zawarta informacja , jakiej kanapy nie należy kupować , chcąc z niego korzystać. Ta która była w salce odsłuchowej tak elektryzowała , że każde dotknięcie gałki wzmacniacza powodowało spore kopnięcie , czyli przeskok ładunków elektrycznych :) 

To nie do końca tak, elektrownią była kanapa i tylko osoby wstające z niej miały to miłe uczucie przy kontakcie ze wzmacniaczem.  
 

Sam wzmacniacz Audio Reveal całkiem zacny i dobrze grający, z chęcią wersję bodajże Second przytuliłbym🙂

30 minut temu, Kraft napisał:

*prawidłowo skonstruowane kanapy nie elektryzują

Ta wyraźnie miała błędy konstrukcyjne😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chilli napisał:

To nie do końca tak, elektrownią była kanapa i tylko osoby wstające z niej miały to miłe uczucie przy kontakcie ze wzmacniaczem.  

Kanapa była dostosowana do wzmacniaczy Marantz, ale niestety Ken nie zdążył jej poprawić by w wersji KI oraz SE działała prawidłowo ze sprzętami innych firm 😎

A przecież ta kanapa tyle już widziała i słyszała, mogłaby opowiadać godzinami jakie d...y (tzn.  "osoby") tam siedziały 💪

To raczej podłoga (wykładzina) była nieaudiofilska i nie znacie się 🤣

Pozdrawiam

PS. "Dynki" nie były złe 😎

PSS. Sobotni szalik już odnalazł swojego właściciela (a właściwie na odwrót) i czeka na szczęśliwe połączenie z właściwą szyją, a drugiego wolnego szalika nie ma i to by było na tyle 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RoRo napisał:

 

PSS. Sobotni szalik już odnalazł swojego właściciela (a właściwie na odwrót) i czeka na szczęśliwe połączenie z właściwą szyją, a drugiego wolnego szalika nie ma i to by było na tyle 😎

:) Niedługo go odbiorę.

Bardzo się ciesze, ze się znalazł i dziekuje za czujność! - dostałem go w prezencie i ma wartość sentymentalna :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafał S napisał:

@Dedal75 Marek, może skrobniesz choć parę słów o tym, co Ci najlepiej grało w Nautilusie? Szczególnie z monitorów. Spendory? Chario? Dynie (S40)?

Rafał już Sławek napisał czym się zajmowałem , nawet jak już miałem swoje zdanie na jakiś temat to niestety film mi się urwał i nie pamiętam . 

Witek a Ty jesteś też fachowcem od wykładzin ?

Szacun 👍 

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiowit napisał:

Od razu widać, że nie znacie się na audio ;). Założę się, że w tej salce była wykładzina podłogowa z włókien sztucznych. Szuranie waszych butów było przyczyną ładowania się Waszych osób ładunkami.

Oj , chyba musisz się podszkolić  :) Bo tak. Jak poprosiłem Sebastiana / @KrólKiczu/ o dotknięcie wzmacniacza, to nic się nie wydarzyło , a nie przypominam sobie ,by lewitował nad wykładzinką. Za to jak zasiadł na kanapie i potem dotknął gałki volume, to przygasło światło w całej dzielnicy , a Seba świecił bardziej, niż Nowy York w sylwestra o północy 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjadę. Nie ma głupich pytań.

Mógł się naładować na kanapie ale musiał mieć gumowe podeszwy i niczego nie dotykać po drodze. Pytanie w co był ubrany i z czego była kanapa.

Jest to dość ciekawe doświadczenie. Wydedukować teraz raczej nie wydedykujemy.

Mógł się doczołgiwać wtedy podejzewam, że efekt mógł być mocniejszy lyb nie byłoby go. Próbowaliście się czołgać? :))))

O dobry przykład na to, że nie wskazane jest żeby kable glosnikowe leżały beż podstawek na takiej wykładzinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Pytanie w co był ubrany i z czego była kanapa.

Spodnie jeansy, t-shirt i zimowe buty trekkingowe na grubej, gumowej podeszwie. 

Z czego była kanapa - nie pamiętam 😐. Ale wystarczy zadzwonić do salonu i zapytać. 

Zgadzam się natomiast z Tomkiem @tomek4446, i z opisaną kolejnością zdarzeń. Po wejsciu do pokuju i dotknieciu gałki bez uprzedniego kontaktu z kanapą, nic się nie działo. Natomiast po posadzeniu tyłka na sofie i późniejszym dotknięciu gałki volume, pier... mnie że aż podskoczyłem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KrólKiczu napisał:

Natomiast po posadzeniu tyłka na sofie i późniejszym dotknięciu gałki volume, pier... mnie że aż podskoczyłem 🙂

Takie same wrażenia zapewnia kanapa w Q21 + Audiolab 6000 🙂. Serio, aż wzmak przygasł na kilka sekund. Potem już używałem tylko pilota...

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

O dobry przykład na to, że nie wskazane jest żeby kable glosnikowe leżały beż podstawek na takiej wykładzinie.

A "one" też "chodzą" po pokoju?

Moim zdaniem w/w efekty wywołuje ruch "x" w danym "środowisku". 

Przykład: Cewka w ruchu pomiedzy magnesami wytwarza.... (no wiadomo... ;) ), natomiast w spoczynku ni uja 😜

 

Tak wiec jesli nie szuramy kablami po wykladzinie w czasie odsłuchu, to chyba można założyć że nic sie nie elektryzuje jak z przykladem powyżej🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje drgają i szoruja?😳

Bo moje jakoś nic nie ruszaja sie... Mam na stałe od jednej kolumny przylepione do nieruchomej powierzchni, a od drugiej spoczywają spokojnie na podłodze. Zgadnij jak bardzo stereofonia wraz z scena i barwą a także innymi takimi sie rozjeżdża przez wzgląd na różne "mocowanie"? 

Odpowiem za wczasu... wcale sie nie rozjeżdża! Wszystko jest ok! 

Co o tym sądzisz?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę skupić się bardziej na temacie wątku - a nie na temacie jak komuś  "przyzłośliwić" czy ogólnie pojętych OT.

Temat kanapy, podłogi, wykładziny i komunikacji między kanapą a wzmacniaczem oraz mądrości i ewentualnej głupoty uczestników dyskusji uważam za zakończony!

Usunąłem kilkanaście ostatnich wpisów - lepiej chyba usunąć wpisy zamiast usuwać/upominać użytkowników...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi777,
kolumny Avantgarde Zero (widoczne od tyłu na paru zdjęciach ze zlotu) nie załapały się na odsłuch - do niezbyt dużych sal odsłuchowych raczej się nie nadają, a w głównej sali ekspozycyjnej z uwagi na akustykę też by miały problem dobrze się zaprezentować.

Wzmocnienie zaś stało sobie na półce i cieszyło oczy ... jak ktoś wiedział gdzie szukać i na co patrzeć 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...