Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

15 minut temu, Kukawa napisał:

Napisze raz jeszcze- przepraszam. Potrafię się przyznać do błędu. 

Duży szacunek. I gdyby teraz każdy z nas uderzył się w pierś i powiedział, że nie raz nie dwa zrobił na tym forum coś głupiego czy nie byłoby o wiele przyjemniej 😉

Czemu służą te przepychanki poza psuciem atmosfery na forum? Nie od dziś wiadomo, że są tutaj różne "frakcje" i żadna nie odpuści ani na milimetr. Może najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby czasem wstrzymanie się od dalszych przepychanek. 

Ja wiem, że TomkaN nie da się przekonać do grających kabli. Wiem też, że wielu osób z drugiej strony barykady nie da się przeciągnąć na stronę "niesłyszących". Ale czy nie byłoby najprościej gdyby osoby, które z pewnymi rzeczami czy postawami się nie zgadzają po prostu starały się nie przekonywać pozostałych do ich racji? Czy w każdym temacie, w którym ktoś pyta o kable, wzmacniacz, DAC czy jakikolwiek element toru audio nie mogą paść najprostsze z możliwych odpowiedzi - "sprawdź i przekonaj się sam"?

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Sam miałem okazję czynnego udziału w organizowaniu forumowych zlotów i wiem ile czasu i samozaparcia trzeba poświęcić by zorganizować trwające kilka godzin spotkanie. Zresztą wiedzą coś o tym @tomek4446 i @lpomis

Szacun @seba3002 , @lpomis za wkład w nasze forumowe spotkania , co buduje potem więzi na płaszczyźnie prywatnej. 

1 godzinę temu, Kukawa napisał:

Napisze raz jeszcze- przepraszam. Potrafię się przyznać do błędu.

Każdemu coś może wypaść , czasem życie układa się inaczej niż byśmy chcieli . Tak jak pisał Sebastian  , nie chodzi tu o kasę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Ale czy nie byłoby najprościej gdyby osoby, które z pewnymi rzeczami czy postawami się nie zgadzają po prostu starały się nie przekonywać pozostałych do ich racji? Czy w każdym temacie, w którym ktoś pyta o kable, wzmacniacz, DAC czy jakikolwiek element toru audio nie mogą paść najprostsze z możliwych odpowiedzi - "sprawdź i przekonaj się sam"?

Seba, to zdanie skieruj do takich TomkówN, Kraftów, Dzików, Butlerów i innych.

To zazwyczaj Ci którzy nie słyszą lub nie chcą słyszeć,  albo wciąż Amirują tutaj, zawsze wyjeżdżają z tekstami, że pomiary tego nie wykazują, aby taki, czy owaki kabel miał cokolwiek zmieniać w brzmieniu.

Gdziekolwiek ktoś napisze o przewodach pojawiają się ze swoim nachalnym przekonywaniem do swoich racji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

To zazwyczaj Ci którzy nie słyszą lub nie chcą słyszeć,  albo wciąż Amirują tutaj, zawsze wyjeżdżają z tekstami, że pomiary tego nie wykazują, aby taki, czy owaki kabel miał cokolwiek zmieniać w brzmieniu.

Gdziekolwiek ktoś napisze o przewodach pojawiają się ze swoim nachalnym przekonywaniem do swoich racji.

Nie widzisz, że robisz dokładnie to samo? Amirujesz najbardziej i przywołujesz go Ty, w co drugim wpisie. Dla mnie też kable nie zmieniają nic w brzmieniu, a żadnego Amira nie znam, no i? Ugryź się czasem w klawiature i daj spokój, bo często nie wychodzi. Walisz tutaj personalnie nickami:

14 minut temu, DiBatonio napisał:

takich TomkówN, Kraftów, Dzików, Butlerów i innych.

A kim Ty jesteś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DiBatonio napisał:

To zazwyczaj Ci którzy nie słyszą lub nie chcą słyszeć

Zazwyczaj tak, tylko że później spirala się rozkręca i nikt już nie pamięta kto zaczął i o co tak naprawdę poszło 😉. Może najlepszym rozwiązanie byłoby gdyby tematy około kablowe były przenoszone do działu "niezbędne audiofilskie dodatki"? Co Ty na to @MariuszZ

Jeśli zaś chodzi o kable. Sam jestem dość sceptycznie do nich nastawiony. I nie dlatego, że nie słyszę zmian, bo po wypożyczeniu mi przez pewnego sympatycznego kolegę z forum, kilku dosyć drogich kabli, WYDAWAŁO mi się, że nastąpiły jakieś zmiany, tylko że te zmiany w stosunku do ceny jaką musiałbym za nie ponieść, były naprawdę niewielkie. Mam bardzo przeciętny system i wg mnie można w nim zmienić wiele, ale nie będą to w pierwszej kolejności kable. Ale jeśli ktoś czuje potrzebę zmiany właśnie tutaj, to czemu nie? Jesli ktoś robi to świadomie, nie dając się ponosić emocjom czy marketingowi, to jaki w tym problem? 

TomkuN, czy widząc kobiete w sklepie z mega drogą biżuterią też odradzasz jej wydawania majątku na świecidełka tylko dlatego, że ich cena jest nieadekwatna w stosunku do tego z czego jest wykonana? 

Pozwólmy ludziom wydawać ich własne pieniądze na to na co mają ochotę, ale z drugiej strony starajmy się też udzielać takich rad, żeby przynosiły one więcej korzyści niż strat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Nie widzisz, że robisz dokładnie to samo? Amirujesz najbardziej i przywołujesz go Ty, w co drugim wpisie. Dla mnie też kable nie zmieniają nic w brzmieniu, a żadnego Amira nie znam, no i? Ugryź się czasem w klawiature i daj spokój, bo często nie wychodzi. Walisz tutaj personalnie nickami:

Nie, nie robię tego samego. Nikogo na siłę nie orzekonuje do stosowania jakiś konkretnych kabli, czy g,osnikowych, IC, czy też zasilających.

To, że o nich czasem gdzieś wspom ialem, nie robię tego nachalnym i nikogo na siłę do niczego nie przekonuje, a do Amira się odwoluje, bo to właśnie ci pomiaroffcy, często go przywołują wrzucając filmy z YT lub wciąż wspominając o ASR.

Co do  nicków, to wymieniam tylko te, które najczęściej próbują na siłę przekonywać innych o tym, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo, albo, że przewody nie mają wpływu na brzmienie.

Tylko tyle.

50 minut temu, no_i_fajnie napisał:

A kim Ty jesteś? 

Tym kim Ty, czy inni, użytkownikiem tego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

To, że o nich czasem gdzieś wspom ialem, nie robię tego nachalnym i nikogo na siłę do niczego nie przekonuje, a do Amira się odwoluje, bo to właśnie ci pomiaroffcy, często go przywołują wrzucając filmy z YT lub wciąż wspominając o ASR.

Hmm? A to nie Ty probujesz uczyc „pomiaroffcow” prawidlowych pomiarow? W ogole ile Ty masz lat? Twoje teksty typu: z dooopy, pomiarofcow itd. Mam wrazenie, ze 50 lat masz dawno za soba, a probujesz byc jakis mlodziezowy, mam racje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2022 o 15:56, TomekN napisał:

Bez stresu, jeszcze spokojnie zdążysz napisać. Te ELACi w ciągu 24h na pewno się same nie naprawiły, więc pytający na pewno z otwartymi ramionami przyjmie Twoje kablowe wskazówki.

Złośliwa krytyka jest często ukrytym komplementem. Często oznacza, ze wzbudzasz zazdrość.

Nie próbujmy wyrównywać rachunków z naszymi wrogami, ponieważ siebie samych skrzywdzimy znacznie bardziej niż ich. Nigdy nie traćmy nawet minuty na myślenie o ludziach, których nie lubimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba3002 napisał:

Zazwyczaj tak, tylko że później spirala się rozkręca i nikt już nie pamięta kto zaczął i o co tak naprawdę poszło 😉. Może najlepszym rozwiązanie byłoby gdyby tematy około kablowe były przenoszone do działu "niezbędne audiofilskie dodatki"? Co Ty na to @MariuszZ.

Nie ma co robić z kabli jakiegoś tematu tabu. Nauczcie się ze sobą rozmawiać i nie będzie problemu. 

Poprzenoszę kable do dodatków to zaraz weźmiecie się za łby bo daki też grają/nie grają, listwy z filtrami to niepotrzebne/potrzebne bo wzmaki filtrują nie/wystarczająco, a jak wygrzewanie to tylko 5/59/159 minut itd. 

Nawet pomiar rezonansów kolumny dla niektórych to przyczynek by jechać po kimś tak dla zasady chyba żeby nudno nie było. 

Jak zatem rozmawiać? 

Kulturalnie, rzeczowo, niezbyt nachalnie, z wyczuciem by nie urazić. Podstawą to szacunek do drugiej strony bez względu na obraną ścieżkę do audionirvany czy poglądy dotyczące ważności przewodów w systemie audio. 

Przykład jak unikać konfliktowych sytuacji. 

Ktoś pyta: "Czy zmieniając przewody głośnikowe mogę coś poprawić?" 

Warianty odpowiedzi w kierunku na NIE. 

1."Nie, nic nie poprawisz".

2."Zmiany będą tak niewielkie, że możesz nie usłyszeć poprawy".

3."Ja próbowałem ale zmiany przewodów nie zmieniły jakości SQ".

4."Moim zdaniem przewody nie poprawią brzmienia ponieważ... ".

Wybierając 1. rzucamy rękawicę sporej grupie użytkowników zachęcając do awantury i tak naprawdę nic nie wnosząc prócz manifestacji monopolu na "niepodważalną" wiedzę i na przekór doswiadczeniom innych. 

Każdy inny wybór niż 1. to sztuka znalezienia kompromisu i rzeczowej rozmowy na trudny temat. Forum to miejsce na dzielenie się doświadczeniami i wiedzą ale nie w sposób nie zostawiający miejsca na dyskusję. 

Ta jedynka to dosłowny przykład z dyskusji w zeszłym tygodniu gdzie musiałem poukrywać ok. 20 awanturniczych postów. Można było zacząć rozmowę inaczej i skończyć inaczej. Wybór zawsze jest Wasz i wierzę, że można rozmawiać nawet o kablach bez żadnego stresu, że będzie się "działo". 

Wystarczy zostawiając komunikat o tym co myślę na temat tak zawzięcie go nie forsować. Nie za cenę psucia tematu czy relacji między użytkownikami. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te regularne wojny o ciągnięcie druta, że to tak poetycko ujmę, i wykolejanie tematów przez obie strony, robi się trochę nudne. Niby jestem tu od niedawna, jednak jest to bardzo zauważalne nawet w tak krótkiej perspektywie czasu. Religijne wręcz zacietrzewienie graniczące z toksycznością. Bo patrząc z boku, ta święta wojna jest toksyczna i nie prowadzi donikąd. Żeby tak chociaż była niepisana zasada, że kablownicy i kablosceptycy nie poruszą zagadnienia w więcej niż jednym poście na temat, byłby pewnie większy spokój. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Seba, to zdanie skieruj do takich TomkówN, Kraftów, Dzików, Butlerów i innych.

To zazwyczaj Ci którzy nie słyszą lub nie chcą słyszeć,  albo wciąż Amirują tutaj, zawsze wyjeżdżają z tekstami, że pomiary tego nie wykazują, aby taki, czy owaki kabel miał cokolwiek zmieniać w brzmieniu.

Zastanawiam się który z powyższych powodów skłonił Cię w umieszczeniu mnie w tym szacownym gronie :D Chyba Ci się coś niezdrowo i bardzo głęboko pomyliło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, soberowy napisał:

Czy Amir kiedyś pisał o dźwięku urządzenia, któremu robił pomiary ? 

W sensie, czy słucha mierzonych klocków? Jasne, że tak. Czasami przed, ale to raczej rzadkość - chyba głównie kolumny.

Mam wrażenie - nie mówię o Tobie, żeby nie było, że się czepiam, że większość osób nastawiona negatywnie do ASR w ogóle tam nie była/nie bywa, a tylko powtarzają, że na przykład tamtejsi użytkownicy nie słuchają muzyki, tylko wykonują pomiary, i inne takie bzdury. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, bez spinki. Kiedyś szukałem recenzji/pomiarów trzech urządzeń, popatrzyłem na tabelkę i tyle. Nie mam czasu żeby śledzić dogłębnie tamto forum więc zapytałem tu. 

Ktoś wie jakie kolumn i wzmacniacz ma Amir ? Bo dac to chyba Topping D90 ale mogę się mylić.

Żeby uzupełnić swoją wypowiedź i rozwiać wątpliwości, nie, nie jestem nastawiony negatywnie do Amira, ASR, tamtego forum. Określenie sceptycznie jest jak najbardziej na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, soberowy napisał:

Spoko, bez spinki. Kiedyś szukałem recenzji/pomiarów trzech urządzeń, popatrzyłem na tabelkę i tyle. Nie mam czasu żeby śledzić dogłębnie tamto forum więc zapytałem tu. 

Ktoś wie jakie kolumn i wzmacniacz ma Amir ? Bo dac to chyba Topping D90 ale mogę się mylić.

Żeby uzupełnić swoją wypowiedź i rozwiać wątpliwości, nie, nie jestem nastawiony negatywnie do Amira, ASR, tamtego forum. Określenie sceptycznie jest jak najbardziej na miejscu.

Spoko. Z tego, co wiem, kolumny Revel Salon Ultima 2, wzmacniacz Mark Levinson, nie pamiętam tylko, jaka wersja, ale grubo, że tak powiem, choć z drugiej strony to dość "dziwne", bo one chyba nie wypadają w pomiarach jakoś nadzwyczajnie dobrze.

Prawdopodobnie Mark Levinson №53 i 532.

Widziałem nawet śmieszkujące komentarze w stosunku do Amira z tego powodu 😉

Gdybym był zdecydowany na pasywne kolumny, to te Revele byłyby chyba pierwszymi, które chciałbym posłuchać.

Do tego Benchmark AHB2, albo dwa takie.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MariuszZ napisał:

Nawet pomiar rezonansów kolumny dla niektórych to przyczynek by jechać po kimś tak dla zasady chyba żeby nudno nie było. 

Mariusz, skoro ktoś nie ma pojęcia, a wypisuje bzdury, że mikrofon wszystko załatwi, to jest to wręcz szkodliwe i wprowadza w błąd. Do tego wypisuje pod moim adresem kolejne bzdury, tylko dlatego, że nie ma pojęcia tak naprawdę o czym mowa. Ale to mnie zarzuca, że nie jestem obeznany w temacie.  Nie będę się temu przyglądać spokojnie, kiedy próbuje umniejszać sens moich wypowiedzi.

Przykłady:

Cyt."Serio nie zauważyłeś, że to Ty jesteś tym jedynym? Jedynym, który uważa, że pomiar mikrofonem rezonansów obudowy nie wykazuje."

Cyt. "słabo się orientujesz w temacie"

A teraz, żeby była jasność,  to nie ja słabo orientuję się w temacie.

Kraft słucha muzyki na Pylonach, a nawet nie wie, że ten producent również do pomiarow rezonansów kolumn stosuje akcelerometru, bo tylko to narzędzie się do tego nadaje.

Kolejny raz wrzucę piktogramy z tekstem dot . pomiarów, między innymi Pylonów i Vandersteen.

Zapewniam, że każdy producent kolumn, jeśli podchodzi do tematu rezonansów poważnie używa do tego celu akcelerometru, a nie Umika-1.

Zatem nie ja się kompromituję, jak co poniektórzy sugerują. 

Z kolejną dedykacją dla @Krafta.

 

received_596239895337278.jpeg

received_1004088640302881.jpeg

received_620585789118783.jpeg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MariuszZ napisał:

Wybierając 1. rzucamy rękawicę sporej grupie użytkowników zachęcając do awantury i tak naprawdę nic nie wnosząc prócz manifestacji monopolu na "niepodważalną" wiedzę i na przekór doswiadczeniom innych. 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. 

Typowy przypadek. Nowicjusz nie jest zadowolony z brzmienia i szuka sposobów na jego poprawę. Coś słyszał, że można podobno kablami, więc dopytuje na forum, co i jak. Moim zdaniem przedstawienie mu sceptycznego w tym względzie punktu widzenia jest zachowaniem wartościowym, a nawet przyzwoitym. Może zaoszczędzić mu straty czasu i pieniędzy. Co on zrobi z tą wiedzą, to już jego sprawa. I nie trzeba za każdym razem rozkręcać dyskusji, wyzłośliwiać się i obrażać. Wystarczy sygnał "Uwaga! Mielizna" i tyle. Bogusiowi i innym doświadczonym forumowiczom nikt z nas wiadomych tematów nie psuje (na pewno nie ja). Szanujemy ich wybory.

A jak ktoś ma z takim podejściem problem, to już jego zmartwienie. Niech popracuje nad technikami relaksacyjnymi. W końcu to forum dla ludzi dorosłych, a nie plac zabaw, gdzie czasem - dla świętego spokoju - ustępuje się szkrabowi drącemu się najgłośniej.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Typowy przypadek. Nowicjusz nie jest zadowolony z brzmienia i szuka sposobów na jego poprawę. Coś słyszał, że można podobno kablami, więc dopytuje na forum, co i jak. Moim zdaniem przedstawienie mu sceptycznego w tym względzie punktu widzenia jest zachowaniem wartościowym, a nawet przyzwoitym.

Nie. Nie jest. Wartościowe byłoby napisanie, że kable nie załatwią wszystkiego, że mogą poprawić balans tonalny, trochę otworzyć górę, czy przeciwnie - utemperować zbyt krzykliwe soprany. Czasem to wystarczy i wtedy wymiana kabli to niewielki koszt w porównaniu z wymianą kolumn czy elektroniki. A czasem nie wystarczy. Ale zawsze lepiej zacząć od próby drobnych zmian, zamiast wywracać system do góry nogami.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał S napisał:

Nie. Nie jest. Wartościowe byłoby napisanie, że kable nie załatwią wszystkiego, że mogą poprawić balans tonalny, trochę otworzyć górę, czy przeciwnie - utemperować zbyt krzykliwe soprany.

To możesz napisać ty. Osoba która wierzy w kable.

Kraft napisze to co powyżej. Dla obydwu zdań powinno być miejsce na forum. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...