Skocz do zawartości

Jaką wartość całego zestawu stanowią u Was kable?


Recommended Posts

Hej,

Pojawiło mi się w głowie ciekawe pytanie, które chciałbym Wam zadać.

Ile procent wartości całego Waszego zestawu stanowi okablowanie (czy to przewody glosnikowe, interkonekty czy zasilające).

Nie pytam ile kosztuje Wasz system, a ile jakbyście mieli obliczyć procent wydaliście na przewody. Wydaje mi się, że można zrobić fajną ankietę, która zaciekawi tez wiele osób tutaj na forum, bo jak wiadomo są różne podejścia do tego tematu. 
 

Ja zacznę. Mi wyszło około 9-10% - nie wiem czy to dużo, czy to mało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

przyznajcie się chłopaki ;)

A co mam Tobie powiedzieć,,że swojego czasu głośnikowe były droższe od Atollka, którego miałem 😆

Do dzisiaj mam  te  przewody IC, SP - nie widzę sensu zmian, zresztą w systemie już też nie.

A zasilające się liczą? 

😛

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

T6 zawsze masz jakieś  "ciekawe" pytania, zazwyczaj tematy dość kontrowersyjne.

Bardzo dobrze Tobie wychodzi zakładanie wątków, które są podatne na sprzeczki i gównoburze.

😉

Hahahah! No może ;) Nie myślałem o tym i nie planowałem. Ale zobacz za to jak dzieki temu te wątki długo żyją 😂

Ale czy ten jest faktycznie taki kontrowersyjny? Nie pytam czy kable grają czy nie, tylko ile procent stanowią w Waszych systemach. Będzie można może jakaś fajna średnia z tego wyciągnąć ;)

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

A co mam Tobie powiedzieć,,że swojego czasu głośników były droższe od Atollka, którego miałem 😆

Do dzisiaj mam  te  przewody IC, SP - nie widzę sensu zmian, zresztą w systemie już też nie.

A zasilające się liczą? 

😛

 

No jasne ze się liczą! No chyba, ze ktoś nie wyznaje tych przewodów to ich nie wliczamy. Bez żadnego oceniania. Mówimy o całym okablowaniu :) Nie wliczamy tylko jakiś przewodów wewnątrz sprzętów czyli modyfikacji.

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

Hahahah! No może ;) Nie myślałem o tym i nie planowałem. Ale zobacz za to jak dzieki temu te wątki długo żyją 😂

Ale czy ten jest faktycznie taki kontrowersyjny? Nie pytam czy kable grają czy nie, tylko ile procent stanowią w Waszych systemach. Będzie można może jakaś fajna średnia z tego wyciągnąć ;)

No jasne ze się liczą! No chyba, ze ktoś nie wyznaje tych przewodów to ich nie wliczamy. Bez żadnego oceniania. Mówimy o całym okablowaniu :) Nie wliczamy tylko jakiś przewodów wewnątrz sprzętów czyli modyfikacji.

@DiBatonio No to dawaj. Ile procent? Mówimy tylko o podłączonych, których używasz, a nie włącznie z tymi co się w szafie kurza ;)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mateolo2 napisał:

No to dawaj. Ile procent? Mówimy tylko o podłączonych, których używasz, a nie włącznie z tymi co się w szafie kurza

Ja też mówię o podłączonych, kurzy mi się tylko VDH The Wave zresztą też świetny 😉

A ten procent o wartości detalicznej elektroniki i kolumn?

A gniazdka i inne ?😁😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

A jak ktoś ma oryginalne, dołączane do kolumn?

No to nie liczy, bo ich dodatkowo nie kupowałeś :) 

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Ja też mówię o podłączonych, kurzy mi się tylko VDH The Wave zresztą też świetny 😉

A ten procent o wartości detalicznej elektroniki i kolumn?

A gniazdka i inne ?😁😆

Hahah gniazdka tez możesz policzyć jak chcesz. Od wartości reszty sprzętu za ile ja kupiłeś - czy nowe czy używane nie ważne. Ile procent swojego budżetu przeznaczyłeś na okablowanie - prosto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...