Skocz do zawartości

Jaką wartość całego zestawu stanowią u Was kable?


Recommended Posts

Po cenach nowych głośnikowe i interkonekty warte około 6-7 procent. Kiedyś miałem warte poniżej 0,5 procenta. Najgłupsza oszczędność 🤪

Słaby interkonekt (głośnikowy też ale w mniejszym stopniu) zepsuje jakość dźwięku w stopniu kolosalnym. 

Nie ma tu znaczenia cena, a zgranie wszystkiego - najdroższy IC jaki miałem grał prawie równie źle jak najtańsze budzetowce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń w jednych systemach kable mają znikome lub żadne znaczenie, a w innych potrafią sporo zmienić. Szczególnie duży ich wpływ można odczuć gdy podłącza się nimi wzmacniacz lampowy o prostej elektrycznie budowie. Dlatego nie szukałbym jakichś prostych i uniwersalnych reguł co do ich wartości w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MariuszZ napisał:

Udział przewodów z listwą 16 %

Poprawka. Listwa zasilająca z filtrem wg mnie powinna być uwzględniona w elektronice. Stolik, standy, absorbery dodatkowo to u mnie razem 19 900. 

Przewody o wartości 2 150 stanowią 10,8 %

W sumie gdybym policzył kolumny po realnej cenie, a nie okazyjnego zakupu to spadam poniżej 10 % 

Już mi lżej 😂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Wtedy to porównanie nie ma sensu. Zarysujesz obudowę kolumn albo ukręcisz gałkę we wzmacniaczu i nagle wartość procentową okablowania wzrasta ci z 10 do 20%.

Ale zakładamy ,że sprzęt jest sprawny (w tym posiada gałki i nie przejechał po nim wóz opancerzony :) ) . 

Ale to tylko taka moja luźna,niezobowiązująca dygresja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MariuszZ napisał:

Poprawka. Listwa zasilająca z filtrem wg mnie powinna być uwzględniona w elektronice. Stolik, standy, absorbery dodatkowo to u mnie razem 19 900. 

Przewody o wartości 2 150 stanowią 10,8 %

W sumie gdybym policzył kolumny po realnej cenie, a nie okazyjnego zakupu to spadam poniżej 10 %

Ha! Jeśli pominę listwę (ale policzę kable zasilające), to wychodzi mi prawie 12%. Panie i Panowie - oficjalnie obejmuję prowadzenie! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

Oczywiście, że się liczy 😝. Ja na szczęście będąc kiedyś stolarzem, sam zrobiłem mój mega audiofilski 😉 stolik.

Ooo, tak jak się liczy, to musiałbym doliczyć mój SavarSystems 😁

P.S.

Sebuś, robiłeś z litego drewna, czy jakieś płyty meblowe? 

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Poprawka. Listwa zasilająca z filtrem wg mnie powinna być uwzględniona w elektronice. Stolik, standy, absorbery dodatkowo to u mnie razem 19 900. 

Przewody o wartości 2 150 stanowią 10,8 %

W sumie gdybym policzył kolumny po realnej cenie, a nie okazyjnego zakupu to spadam poniżej 10 % 

Już mi lżej 😂 

No, ale jakby tak wszystko wyliczać, to trzeba by liczyć wklad w adaptację akustyczną i inne pierdy z półki poprawiaczy, a zasilacze liniowe, kable LANy, które przecie nie "wpływajom" na brzmienie itd.? 

Gdybym ja policzył po cenach w detalu to również bym spadł z tych 28%, ale była mowa o kwotach jak dane było nam wydać. 

Dzisiaj już np. głośników jakie mam bym nie kupił, zresztą DACa w detalu też nie 😛

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Sebuś, robiłeś z litego drewna, czy jakieś płyty meblowe? 

Pytasz o to czy pracowałem z drewnem czy tylko w płycie czy z jakiego materiału jest mój stolik ? 

Tak naprawdę mój stolik to pierwszy mebel, który zrobiłem dla siebie. Miała to być ława kawowa, ale ze troszkę przekombinowałem, zrobiłem z tego stolik RTV - tak RTV, bo było to w czasach kiedy bardziej interesowało mnie oglądanie filmów niż słuchanie muzyki. A stolik to 4 bukowe nogi, szklany blat i 2 półki z laminowanej płyty wiórowej. Jak na sprzęt, który "dźwiga", w zupełności wystarcza 😉.

20220415_133623.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, seba3002 napisał:

Pytasz o to czy pracowałem z drewnem czy tylko w płycie czy z jakiego materiału jest mój stolik ? 

Tak naprawdę mój stolik to pierwszy mebel, który zrobiłem dla siebie. Miała to być ława kawowa, ale ze troszkę przekombinowałem, zrobiłem z tego stolik RTV - tak RTV, bo było to w czasach kiedy bardziej interesowało mnie oglądanie filmów niż słuchanie muzyki. A stolik to 4 bukowe nogi, szklany blat i 2 półki z laminowanej płyty wiórowej. Jak na sprzęt, który "dźwiga", w zupełności wystarcza 😉.

20220415_133623.jpg

@seba3002 można zapytać na mariginesie - korzystasz z wbudowanego daca w bluesoundzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mateolo2 napisał:

@seba3002 można zapytać na mariginesie - korzystasz z wbudowanego daca w bluesoundzie?

Tak. Wiem że są opinie (pewnie słuszne), że DAC w Bluesoundzie jest kiepski, ale że dobry DAC to już dość spory wydatek, a mój system to raczej uprzyjemniacz wolnego czasu a nie systemik do krytycznych odsłuchów, także zostaję przy tym co jest. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Tak. Wiem że są opinie (pewnie słuszne), że DAC w Bluesoundzie jest kiepski, ale że dobry DAC to już dość spory wydatek, a mój system to raczej uprzyjemniacz wolnego czasu a nie systemik do krytycznych odsłuchów, także zostaję przy tym co jest. 

No i super :)

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Tak. Wiem że są opinie (pewnie słuszne), że DAC w Bluesoundzie jest kiepski, ale że dobry DAC to już dość spory wydatek, a mój system to raczej uprzyjemniacz wolnego czasu a nie systemik do krytycznych odsłuchów, także zostaję przy tym co jest. 

Ale to super tez ze tym budżecie, o którym pisałeś za cały system jeszcze Ci się bluesounda udało wcisnąć! Graty!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mateolo2 napisał:

Ale to super tez ze tym budżecie, o którym pisałeś za cały system jeszcze Ci się bluesounda udało wcisnąć! Graty!

Bluesound jest akurat jedynym elementem toru audio, który kupiłem w salonie🙂. Ale że była akurat jakaś promocja to dałem za niego, z tego co pamiętam około 1800 zł. Wzmacniacz też udało mi się wyrwać w dość dobrej cenie, bo 2500 PLN, a dziś to już koszt około 3k, plus ATC za 3200 i CDek za 300 PLN. Także całość, nie licząc kina domowego, kosztowała mnie całkiem niewiele. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, seba3002 napisał:

Bluesound jest akurat jedynym elementem toru audio, który kupiłem w salonie🙂. Ale że była akurat jakaś promocja to dałem za niego, z tego co pamiętam około 1800 zł. Wzmacniacz też udało mi się wyrwać w dość dobrej cenie, bo 2500 PLN, a dziś to już koszt około 3k, plus ATC za 3200 i CDek za 300 PLN. Także całość, nie licząc kina domowego, kosztowała mnie całkiem niewiele. 

Brawo! I to jest właśnie sztuka, a pewnie gra zacnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...