Skocz do zawartości

Usher S-520 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

29 minut temu, Rafał S napisał:

Nie wiem, jak te stare, ale nowe mają 86 dB. Przy impedancji 8 omów powinny więc być łatwe do wysterowania.

W Audio w 2007 r. zmierzyli S-520 82 dB i pewnie tak mają i późniejsze wydania.

18281-max_minlab.jpg.4a0451c9e9c023f0c472dfa55d31f26f.jpg

 

51 minut temu, tomek4446 napisał:

Racja , te co będziesz miał to Usher S-520 II , coś zmodyfikowali , co nie wiem.

Na pewno zrezygnowali z ekranowania głośników. Są też zmiany w zwrotnicy, ale nie wgryzłem się jeszcze w temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji rozwojowych. Z zewnątrz da się uchwycić co najmniej trzy. Pierwsza z 2004 r. (lub jeszcze wcześniejsza) ma zupełnie inny tweeter niż późniejsze. Musiała być krótko produkowana, bo w recenzjach z 2005 r widać, że został on już zmieniony. W obecnej wersji jest z kolei inna konstrukcja obudowy - ma gładką przednią ściankę. Z tego, co znalazłem wersje nazywały się następująco: Usher S-520 Mini-Monitor (inny tweeter), Usher S-520 (z ekranowaniem), Usher Mini S520 (już bez ekranowania) i Usher S-520 II (obecna).

Usher00.png.42409adbf1a79bfa5e872d8db72c51d7.png

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Z zewnątrz da się uchwycić co najmniej trzy

Aj, faktycznie są różnice w wyglądzie skrzyneczki. Ta najnowsza niestety nie jest tak ładna  jak starsze wersje.  

Jeżeli jeszcze zmienili przetworniki i grzebali na zwrotnicy to może się okazać, że Kraftowe uszatki to inne granie jak obecnie produkowane. 

35 minut temu, seba3002 napisał:

A jakie kolumny są trudne do wysterowania i co to na litość boską znaczy 🙂

Fajnie słychać  jak w ATC 7 podnosi się jakość (różnicowanie i kontrola niskich tonów) z takimi piecykami jak Trigon Exxceed czy Hegel h 190. Do samego ich (ATC SCM7) dołu niskie tony  nie są ujednolicane i poluzowane. Zwłaszcza z Trigonem Exxceed niskie tony jeżeli chodzi o zróżnicowanie to coś wyjątkowego i to faktycznie na tle innych wzmacniaczy słychać. Nie oznacza to oczywiście, że od razu trzeba do nich kupować wzmacniacz za 22 kzł ale jakoś cała reszta wzmacniaczy, które pod nie podpinałem takiej czytelności, zróżnicowania, kontroli dołu nie oferowała. Może to jest jakaś odpowiedź na Twoje pytanie. 

Jakieś podobieństwa do starej skrzynki uszatków widzę nawet w najnowszych, flagowych monitorach Dynaudio.  Ten sam klimacik.

dynaudio.jpg

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seba3002 napisał:

A jakie kolumny są trudne do wysterowania i co to na litość boską znaczy 🙂

Ja miałem ATC SCM 40 przez jakieś 4 miesiące. Uchodzą za kolumny lubiące prąd i tak też u mnie było. Grając na słabszej końcówce mocy trzeba było dość mocno odkręcać gałkę aby niskie częstotliwości były obecne w muzyce. Grając głośno robił się już trochę bardziej hałas niż wartościowa muzyka. Z mocniejszą końcówką słuchając cicho brzmienie bardziej wyrównane, pełniejsze, bardziej szczegółowe, mniej traciło się wartości muzycznej. Głośno natomiast odczuwalna była lepsza kontrola niskich częstotliwości i dłużej można było słuchać na wyższych poziomach dB. Oczywiście zmiany nie były spektakularne ale zdecydowanie odczuwalne. Finalnie i tak zmieniłem kolumny ale z lepszą elektroniką SCM 40 pokazały na pewno więcej swoich atutów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał S napisał:

Może stąd lepsza efektywność? Bo nawet jeżeli producent lekko ją naciąga, to chyba nie aż o 4 dB?

Wielu producentów obiecuje bardziej naciągane wartości efektywności. Aby można było z tych głośników uzyskać 84-85 dB przy 2,83V musieli by użyć niskotonowego głośnika w wersji 4 ohm.

48 minut temu, kaczadupa napisał:

Aj, faktycznie są różnice w wyglądzie skrzyneczki. Ta najnowsza niestety nie jest tak ładna  jak starsze wersje.  

Od jakiegoś czasu jest trend na gładkie powierzchnie, czy raczej brak łączeń ścianek na froncie kolumn i chyba z tego wynika taka zmiana. Kolumny są produkowane w wersjach okleiny o wysokim połysku czarnym i białym i tak chyba lepiej wygląda nowa wersja skrzynki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał S napisał:

Nie wiem, jak te stare, ale nowe mają 86 dB. Przy impedancji 8 omów powinny więc być łatwe do wysterowania.

Rafale to są dane katalogowe i one przeważnie nie mają dużo wspólnego z rzeczywistością.

3 godziny temu, Rafał S napisał:

Może stąd lepsza efektywność? Bo nawet jeżeli producent lekko ją naciąga, to chyba nie aż o 4 dB?

Niektórzy producenci naprawdę potrafią mocno naciągać ten parametr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lysyrafal napisał:

Rafale to są dane katalogowe i one przeważnie nie mają dużo wspólnego z rzeczywistością.

4 minuty temu, lysyrafal napisał:

Niektórzy producenci naprawdę potrafią mocno naciągać ten parametr.

Ale uszatki akurat były zmierzone i ich efektywność została potwierdzona. 😉

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/91-mini-s520

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale uszatki akurat były zmierzone i ich efektywność została potwierdzona. 😉

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/91-mini-s520

Właśnie o tym mówimy. Wg. tych testów stare Ushery miały 82 dB, a nowa wersja chlubi się wartością 86 dB. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Fajnie słychać  jak w ATC 7 podnosi się jakość (różnicowanie i kontrola niskich tonów) z takimi piecykami jak Trigon Exxceed czy Hegel h 190. 

Ale ani ten trigon ani hegel to nie są jakieś demony mocy. Często @lysyrafal też pisze o tym, że te czy tamte kolumny potrzebują prądu, ale sensownie do tej pory tych tez nikt nie potrafił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba3002 napisał:

Ale ani ten trigon ani hegel to nie są jakieś demony mocy. Często @lysyrafal też pisze o tym, że te czy tamte kolumny potrzebują prądu, ale sensownie do tej pory tych tez nikt nie potrafił. 

Na tle np. Twojego Marantza czy mojego Cyrusa 8.2 raczej sekcja zasilacza wygląda trochę inaczej ale ja wiem, rozumiem i zostawmy to tak jak jest ;) 

 

 

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Na tle np. Twojego Marantza czy mojego Cyrusa 8.2 raczej sekcja zasilacza wygląda trochę inaczej ale ja wiem, rozumiem i zostawmy to tak jak jest ;) 

Myślę że nie rozumiesz. Nie piszę ani o marantzu ani cyrusie ani heglu ani kilku innych wzmacniaczach, które miałem u siebie. Nie były to co prawda klocki za 20k ale przyzwoite, budżetowe wzmacniacze. I ani wspomniany Hegel ani Roksan czy też ostatnio grajacy u mnie Primare i15 nie miały problemu z napedzeniem tych jakoby prądożernych kolumienek. Owszem, zagrały inaczej ale poza tym nic niepożądanego nie działo się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seba3002 napisał:

Myślę że nie rozumiesz.

Czego Ty nie zrozumiałeś w tym co napisałem Ci wyżej ja i Muzofan? :) Seba, Tobie zostaje już tylko własne doświadczenie a więc wypożyczenie Exxceed czy H190 i osobiste porównanie np. ze swoim Marantzem, H95, Roksanem Attessa czy Primare i15. Zwróć szczególną uwagę na niskie tony ATC 7. Usłyszysz o czym Ci pisaliśmy. Więcej odwagi Seba. A teraz wybacz, wolę wrócić do dyskusji o uszatkach :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości, dalej wszystko wiesz najlepiej... Już nie będę wchodził z Tobą w dyskusję i oczekuję tego samego. Dziękuję. 

Ps. Nie dalej jak rok temu pisalem z dystrybutorem uszatków w sprawie ich wypożyczenia, myślałem poważnie o ich kupnie. Niestety Pan z jak dobrze pamiętam Audiofast? stwierdził, że mogę tylko kupić już otwarte bo sprawdzili dla mnie czy kołeczki od maskownic nie są wyłamane, podobno są bardzo delikatne. Nadal jestem nimi zainteresowany, inaczej bym się tu nie udzielał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Nadal jestem nimi zainteresowany, inaczej bym się tu nie udzielał. 

Jeszcze niedawno byłeś zainteresowany dali menuetami i kilkoma innymi sprzętami. 

A a propos wypowiedzi @muzofana. Zauważ że padły tam tak ważne słowa jak 

3 godziny temu, muzofan napisał:

Oczywiście zmiany nie były spektakularne ale zdecydowanie odczuwalne. 

Natomiast czytając Twoje grafomańskie opisy coraz to nowych wzmacniaczy, ktoś kto nie słyszał więcej niż jednego pieca i jednych kolumn może pomyśleć, że dokupując jakiś mega drogi wzmacniacz do zwykłych, budżetowych paczek, złapie Pana Boga za nogi i osiągnie audionirvanę. Co więcej, sam kiedyś bylem zafascynowany tym co piszesz i gotowy byłem brać jakiś mega drogi piec, żeby poczuć te wszystkie emocje. Na szczęście, zanim to uczyniłem, zajrzałem do kilku lokalnych audiofili (I nie, nie po to żeby pić wodę ognistą) porozmawiałem z kilkoma osobami, które znają te wspaniałe, niskobudżetowe ATC i to mnie uchroniło przed wydaniem majątku na coś co miało mnie wyrwać z butów. Jeśli to poszukiwanie wzmacniacza, który uczyni z tych przewspaniałych kolumn Hi End przez wielki H, sprawia Ci frajdę, gratuluję. Ja jednak myślę, że w całym tym szaleństwie już dawno straciłeś radość ze słuchania muzyki a jedyne co znalazłeś to szaleństwo. 

I tutaj moja prośba - otrzasnij się Adam, póki nie jest za późno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...