Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 29.10.2022 o 11:56, soberowy napisał:

STX Atom 400 podłączone do Yamahy AS501, wychodzę z bólem głowy...

STX widzę wchodzi w panele akustyczne, fajną wystawkę mieli. Ale to co grało w salce to tak sobie - kolega słucha ze mną i po chwili wniosek - tranzystor. Czegoś jednak brakowało.

12 godzin temu, Pajto02 napisał:

Miłym zaskoczeniem salka Pylona na parterze- Jade 20 grały całkiem spójnie i swobodnie, nie męczyły i potrafiły wciągnąć.

No właśnie jak dla mnie rozczarowanie na maksa. Długo nie dało się wysiedzieć, Góra męcząca, raczej balans tonalny tych kolumn idzie ku górze plus dzielona Titania robiły złą robotę, Moim zdaniem oczywiście.

9 godzin temu, karolkos napisał:

Ja się zastanawiałem natomiast ilu forumowiczów mijałem i spotykałem w pokojach odsłuchowych? Pewnie i jakieś persony się trafiły, ale żeby to wiedzieć musielibyśmy mieć kartki za swoimi nickami w rękach, jak na lotnisku 🙂

O tym samym myślałem :)

Największe wrażenie zrobił na mnie zestaw kolumn Blumenhofer Acoustic - to niemiecka firma - brzmienie dosłownie jakby ktoś przede mną stał i grał. W życiu czegoś takiego nie słyszałem. Top jak dla mnie. Zastanawiam się czy wziąć chwilówkę na nie - ktoś mówił że milion kosztują. W necie znalazłem podobnie wyglądający model za 350tys. Szerokie te kolumny, nie za bardzo miałbym miejsce na takie, więc problem jakby rozwiązany :).

9 godzin temu, mateolo2 napisał:

Może na przyszłym rok umówmy się, ze wszyscy będziemy mieli nie wiem, czerwoną gumkę recepturkę na rękach czy coś takiego

A nie lepiej reklamówkę z Biedronki? Taki popularny ostatnio temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sonique napisał:

Które Heresy to były? 

Nie mam zielonego pojęcia. Ale "na oko" to chyba te najmniejsze, które ma ten cudak z technikarium. 

Jeśli chodzi o bas, nie zauważyłem żeby coś z nim było nie tak. Zresztą te kolumny chyba raczej nie są  nastawione na granie basem. Mówiąc w skrócie - mi się podobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2022 o 23:26, Arko55 napisał:

Zaś mojej znajomej z latania po stadionie te kolumny najlepiej zagrały, ciekawe czy ktoś tego słuchał bo ja nie się nie znam 

 

IMG-20221028-WA0007.thumb.jpg.db3c58f7191fa4e4a425f8c49ee8a4fc.jpg

Za 4 razem udało mi się dostać do tego pomieszczenia i mam wrażenie takie same jak za każdym poprzednim razem. Ten zestaw absolutnie nie broni się ceną. Nie podobało mi się. Ale napisze coś wiecej w swoich wrażeniach.

 

Dnia 28.10.2022 o 21:05, soberowy napisał:

@Piotr Sonido  nie zrobily na mnie takiego wrażenia jak wyzej wymienione. 

Na mnie właśnie też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chciałbym pochwalić AudioNote- minimalistycznie tzn wzmacniacz i monitory a za zasłonami ukryte niewidoczne źródło (grało plikami z dysku) i brzmiało to bardzo fajnie. Lucarto w Sobieskim też fajnie się zaprezentowało brzmieniowo.

Generalnie moja refleksja jest taka, że niestety większość systemów jeśli nie wszystkie poza DIY Audiostereo to takie cenowo nie dla Kowalskiego lecz dla Lewandowskiego. Niemniej jednak wróciłem z bardzo pozytywnymi emocjami. W większości nie wiem kto jaki tu z nas ma sprzęt, ale tak statystycznie trzeba przyjąć, że to taka półka 10k i okolice w dół i w górę. Oczywiście są forumowicze ze sporo droższymi ale to raczej margines moim zdaniem. I co? Zestawy za kilka razy więcej hajsu grają nie 5 czy 10 razy lepiej tylko o milimetry. Byłem ze swoim 13 letnim synkiem i gdy spojrzał gdzieś na cenę kolumn 90k stwierdził, zresztą spójnie ze mną, że dupy nie urywa, kopara nie opadła i mamy w domu bardzo zbliżony level jakościowy. Zaraz pewnie ktoś tu  mnie wyhejtuje, ale tak mniej więcej to odbieram. To wyraźne, słyszalne "dużo lepiej" to już dopiero w cenie kawalerki w centrum miasta. Fajnie było wrócić do domu bez łez w oczach i frustracji. Żeby nie przegadać, najważniejszy mój wniosek "kasa nie gra" i podwajając budżet na audio przyrost będzie niewspółmierny do kosztów. Ale Ameryki chyba nie odkryłem co?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

w przypadkowych pomieszczeniach

To chyba każdy zauważył, że pomieszczenia, te pokoiki 20m2 mimo ogromnych starań raczej nie grały pełnią swoich możliwości. Dodatkowo kręcący się goście, dostępne miejsce odsłuchowe nie pomagały raczej.

Podobał mi się chłopak, który prezentował lampowy Line Magnetic 845 i na uwagi dotyczące akustyki a właściwie braku adaptacji, stwierdził że właśnie wczoraj wszystko wywalił, pościągał panele bo było tylko gorzej. Jak powiedział, w hotelu są stropy żoliborskie, które "grają" razem z muzyką i adaptacja tylko przeszkadza, doradzał zresztą to sąsiadom z korytarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wito76 napisał:

Ja jeszcze chciałbym pochwalić AudioNote- minimalistycznie tzn wzmacniacz i monitory a za zasłonami ukryte niewidoczne źródło (grało plikami z dysku) i brzmiało to bardzo fajnie. 

 

O, dzięki, że przypomniałeś, nam na tyle podobał się dźwięk, że też dopytywaliśmy o źródło 🙂

Co do źródeł to ogólnie naszła mnie refleksja, że w takich warunkach i takiej muzyce najlepiej sprawdzały gramofony a wizualnie szpulowce🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wing0 napisał:

Oczywiście tani dobrze złożony system zagra super. 

Co znaczy "dobrze złożony system" ? Jakie są kryteria? Bo jeśli przyklepanie pieczątką naszego forumowego guru Witolda, to sorry, średnio to do mnie przemawia, zwłaszcza w świetle tego co mu się podobało na AVS i co uznał za "dobre granie". I oczywiście bez urazy dla Witolda, bo uważam go za naprawdę fajnego faceta. 

Po drugie. Chodząc po salkach wystawy, poza muzyką, zdążyło mi się też czasem usłyszeć rozmowy audiofili. O panie, to jak sprzeczki fanów superbohaterskich filmów, o to która postać ma większe moce. Jakieś wyimaginowane kryteria, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Dzięki Bogu, ludzie z którymi dane mi było oglądać show, postrzegają dźwięk podobnie do mnie i nie doszukują się magii tam gdzie jej nie ma. 

Po trzecie. Zgadzam się z tym co pisze @Wito76. Przyrost jakości postrzeganej przez srednio zaawansowanego "audiofila" do poniesionych kosztów, jest wg mnie też nieadekwatny. Owszem, takie focale i naim za kilka dużych baniek robiły wrażenie, ale mi o wiele bardziej podobał się dźwięk z monitorów, o których kilka postów wcześniej wspomniał mój dobry kolega @Arko55.

Po czwarte, po raz drugi zgadzam się z kolegą Wito, bo po powrocie do domu też nie przeżyłem szoku, a to co usłyszałem było po prostu przyjemnym dla ucha dźwiękiem. Pomimo tego że gram na marantzu 😉

Po piąte - najważniejsze. Chciałem gorąco podziękować osobom, dzięki którym udało mi się tak sympatycznie spędzić czas - @Dedal75, @Arko55, @Dawid7, @stach_s i jego kolega Tomek, @Chilli, @soberowy, no i @Asia i @tomek4446, których spotykaliśmy na korytarzach narodowego. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, J4Z napisał:

@MMarekw sensie ten Twój ma motion resolution  jakieś ponad przeciętne?

A i co to za model dokładnie to sobie obyczaje. 

Że co proszę? M. Resolution to on ma nie tylko ponad przeciętny, a chyba nawet wielki 🤪. Proszę o te rzeczy pytać Wojtka  @lpomis, który popełnił mini recenzję tego TV. Model to Sony 65"A95K.

https://forum.audio.com.pl/topic/87903-telewizor-55-cali-oled-qled-nano-led/page/2/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Co znaczy "dobrze złożony system" ? Jakie są kryteria? Bo jeśli przyklepanie pieczątką naszego forumowego guru Witolda, to sorry, średnio to do mnie przemawia, zwłaszcza w świetle tego co mu się podobało na AVS i co uznał za "dobre granie". I oczywiście bez urazy dla Witolda, bo uważam go za naprawdę fajnego faceta. 

Pojedź do Witka to fajny facet jest posłuchasz co to jest dobrze złożony system. Bo widzę, że Witek solą w oku kilku osób jest :). Mógłbym Ci jeszcze kilka osób polecić z dobrze grającym sprzętem w ludzkich pieniądzach, ale chyba nie ma potrzeby :). 

Też sobie tak nieraz tłumaczyłem po audioshow że wstydu nie ma po odpaleniu własnego systemu. Jakby to audioshow było wyznacznikiem dobrego grania. Co by nie pisać AVS robi pewne wrażenie :)...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wing0 napisał:

Pojedź do Witka to fajny facet jest posłuchasz co to jest dobrze złożony system. Bo widzę, że Witek solą w oku kilku osób jest :). Mógłbym Ci jeszcze kilka osób polecić z dobrze grającym sprzętem w ludzkich pieniądzach, ale chyba nie ma potrzeby :). 

Też sobie tak nieraz tłumaczyłem po audioshow że wstydu nie ma po odpaleniu własnego systemu. Jakby to audioshow było wyznacznikiem dobrego grania. Co by nie pisać AVS robi pewne wrażenie :)...

 

Witek mnie nigdy nie zapraszał, ale poza AVS dane mi było słuchać dość drogich systemów u użytkowników sąsiedniego forum jak i w kilku poważnych salonach audio i wierz mi, na kolana nigdy nie padłem. Dla mnie wyznacznikiem dobrego dźwięku jest moje ucho. Podoba mi się, ok, nie podoba, nie twierdzę że to gra źle, ale gra po prostu nie w moim guście. Na forum natomiast panuje jakaś dziwna maniera twierdzenia, że coś jest złe lub dobre, bo mi się nie podoba. 

Ja wiem, że są ludzie, którzy audio stawiają w życiu na pierwszym miejscu, czasem może nawet przed najbliższymi osobami, ale na litość boską, panowie i panie, to jest tylko mało znaczące hobby, które ma nam uprzyjemniać czas, a nie stawać się nową religią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto stawia audio na pierwszym miejscu, wymień tu chociaż jedną osobę która tonie w długach, rozwiodła się doprowadziła dzieci do głodu bo audio jest ważniejsze;) trochę przerysowałem ale to jakiś mit, może tam się znajdzie jakaś osoba chora(uzależniona), ale tu nikogo takiego nie widzę (z dystansu). 

Na kolana to przed Bogiem się pada nie przed audio. Systemy lepiej grające od naszych domowych są i to jest ich cała masa, a czy przypadną nam do gustu to już inna sprawa. Sygnatura brzmienia która Tobie pasuje na bank jest do uzyskania o wiele lepszej jakości, ale tu już wchodzą kwestie lokalowe i budżetowe. Ja też uważam że powyżej pewnego pułapu cenowego to już trochę przerost formy nad treścią. Witek dobrze napisał że kasa stała się towarem i wyznacznikiem jakości co jest dużym nadużyciem. 

Trzeba pamiętać by nie gonić króliczka wnieskończoność ale i mieć krytyczne spojrzenie na swój system. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, że sobota to najgorszy dzień na zwiedzanie. Piątek do 16 oraz niedziela po obiedzie (sądząc ze zdjęć @Redakcja AUDIO) to najlepsze, najbardziej luźne okienka.

Co do forum - najwyraźniej część uczestników wolała pozostać anonimowa, dziękuję Jackowi @maxredaktor, że chciało mu się do mnie napisać i poznać osobiście. Dla mnie samotne chodzenie byłoby smutne i nudne.

Specjalne podziękowania dla Tomka @tomek4446, z którym zrobiliśmy parę ładnych kilkometrów krążąc między salami.

A największe dla mojego cudownego męża, który dzierżył przez trzy dni domowe stery 😍.

 

PS. Na forum telenowela - możesz nie zaglądać parę tygodni, a i tak jesteś na bieżąco 😁.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wing0 napisał:

Sygnatura brzmienia która Tobie pasuje na bank jest do uzyskania o wiele lepszej jakości, ale tu już wchodzą kwestie lokalowe i budżetowe. 

Z tym zgadzam się w 100%, i doświadczyłem tego nawet w kilku pokojach na AVS np. Ale jak sam piszesz, ograniczają mnie względy finansowe i może przede wszystkim lokalowe, i nie wydaje mi się sensownym wrzucanie klocków za grubą kasę do pokoju, gdzie akustyka jest "zastana" (chociaż wcale nie jest zła 😉). Takie wydarzenia jak avs utwierdzają mnie w przekonaniu, jaki dźwięk lubię i że chyba nie jestem w tym sam. Nie neguje jednak faktu, że to co podoba się mi, dla innych może być kichą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym zgadzam się w 100%, i doświadczyłem tego nawet w kilku pokojach na AVS np. Ale jak sam piszesz, ograniczają mnie względy finansowe i może przede wszystkim lokalowe, i nie wydaje mi się sensownym wrzucanie klocków za grubą kasę do pokoju, gdzie akustyka jest "zastana" (chociaż wcale nie jest zła 😉). Takie wydarzenia jak avs utwierdzają mnie w przekonaniu, jaki dźwięk lubię i że chyba nie jestem w tym sam. Nie neguje jednak faktu, że to co podoba się mi, dla innych może być kichą. 

Nie tylko Ciebie ograniczają finanse i lokal ;). Ja mam kwadrata idealnego i muszę z tym żyć 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...