Skocz do zawartości

Wzmacniacz zintegrowany do Monitor Audio Silver 500G 6G


terence

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników w swoim pierwszym poście i od razu proszę Was o pomoc. Od kilku miesięcy używam zestawu ATOLL IN200 Signature z kolumnami Monitor Audio Silver 500G. Połączenie to oceniam jako całkiem przyjemne. Zestaw gra równo, przejrzyście, szczegółowo. Nie męczy i można słuchać godzinami. Brakuje mi jednak nieco głębi oraz wyraźnego zaznaczenia niskich częstotliwości. Bas w atollu jest dobrze kontrolowany i to nieco ogranicza same kolumny.

Moglibyście coś zaproponować? Po wstępnej analizie rynku wpadł mi w oko Musical Fidelity M6si. 

Dopiero zbieram doświadczenia w świecie sprzętu stereo. Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę odkrywczy, ale powinieneś sam ocenić na ile taki Musical byłby dla ciebie lepszy. Zapraszam na odsłuch i porównanie np. ze wzmacniaczem Unison Research Unico Due, który moim skromnym zdaniem nieco lepiej sprawdziłby się w takim zestawieniu😉 Zadzwoń do nas mamy Atolla, Musicala i wiele innych wzmacniaczy, które możesz u nas posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

połączenie z Musicalem na pewno poprawi trochę kontrolę basu względem Atolla, będzie go jednak mniej. MF gra spokojniej, bardziej rozdzielczo. Pojawi się również więcej środka pasma. Bardzo fajnym, energetycznie grającym wzmacniaczem dla tych kolumn jest również Trigon Exxact, gra trochę równiej od Atolla, ładniejszy detal. Tu jednak Atoll również będzie górą pod względem ilości niskich tonów.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawienia dorzuciłbym jeszcze Unison Research Unico Nuovo jako hybrydę o dość dobrej wydajności i nieco kierującej się w stronę lekko cieplejszego brzmienia. Cod o samej dynamiki na pewno byś musiał sobie to jeszcze sprawdzić na ile będzie ona dla Ciebie wystarczająca. Ewentualnie masz jeszcze Moon 240i, ale tutaj poszybujesz z budżetem nieco wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, sporo ciekawych propozycji się pojawiło! Szczególnie jeśli chodzi o hybrydy. Muszę na spokojnie poczytać i się doedukować, ale to może być dobry kierunek. Dziękuję za wszystkie propozycje. 

Powiedzcie proszę, jak w moim przypadku pod kątem synergii mogłyby się sprawdzić poniższe wzmacniacze:
- Roksan Caspian M2
- RA-1592 MkII
- Hegel H190

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolego @seba3002;) 

@terence powyższe propozycje hybryd, czy tez końcówki z pre lampowym mogą okazać się dobrym kierunkiem. Dużo słuchania przed Tobą - tylko nie napalaj się;)

Poniżej wrzucam Ci w ramach ciekawostki swój temat z etapu poszukiwań elektroniki do MA Silver 500. Być może wyciągniesz z tego tematu jakieś wnioski pomocne dla siebie. W każdym razie u mnie finalnie stanęło na "lampie" od Yaqin'a. Powodzenia!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Markcox napisał:

Zgadza się kolego @seba3002;) 

@terence powyższe propozycje hybryd, czy tez końcówki z pre lampowym mogą okazać się dobrym kierunkiem. Dużo słuchania przed Tobą - tylko nie napalaj się;)

Poniżej wrzucam Ci w ramach ciekawostki swój temat z etapu poszukiwań elektroniki do MA Silver 500. Być może wyciągniesz z tego tematu jakieś wnioski pomocne dla siebie. W każdym razie u mnie finalnie stanęło na "lampie" od Yaqin'a. Powodzenia!

 

Super, dzięki! Zabieram się do lektury! ;) 

 

7 minut temu, lysyrafal napisał:

Obydwa mają dobrą kontrolę basu i chyba nie tego szukasz, tak przynajmniej Ciebie zrozumiałem.

Możesz również zajrzeć do klubu Monitor Audio:

https://forum.audio.com.pl/topic/83582-monitor-audio-konkretne-granie/#comments

 

Dzięki. Również zajrzę! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie tu wywołał. Co ja mogę zaproponować, oczywiście McIntosha 😉. Wiele zacnych i wartych uwagi wzmacniaczy zostało już tu zaproponowanych. Wątek Markcoxa także polecam, też z niego korzystałem. Polecam także zapoznać testami wzmacniaczy wykonanych przez Kaczadupę. Jak Markcox wspomniał, tylko nie napalaj się. Przed tobą gorące lato i piękna jesień na słuchanie i testowanie wzmacniaczy. Powodzenia. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Józef Herczek napisał:

Advance Acoustic

Lubię Best Audio ale nie na tyle by w ciemno polecać Advance Acoustic :) Słuchałem wzmacniaczy tej firmy podłączonych do różnych kolumn i nie wiem jak Oni to zrobili, ale co by do tego nie podpiąć to brzmi tak samo :) Trzeba posłuchać samemu , a nóż taka prezentacja podejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2022 o 23:41, terence napisał:

Brakuje mi jednak nieco głębi oraz wyraźnego zaznaczenia niskich częstotliwości. Bas w atollu jest dobrze kontrolowany i to nieco ogranicza same kolumny.

Bardzo zastanowiło mnie to zdanie.

Atoll nie należy do wzmacniaczy które "ograniczają" bas. 

W związku z tym przychodzą do głowy dwie możliwości.

1- akustyka

2- preferencje słuchającego

i jako opcja dodatkowa ;) 3- mieszanka obydwu

Niezmiennie będę polecał "poszukanie" basu w swoim pomieszczeniu w czym może pomóc:

https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/

Zanim zaczniesz @terence wachlować wzmacniaczami

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest, ale taki dość nieśmiały, trochę twardy. Zestaw gra równo, trochę za równo jak na moje potrzeby. Nieco za mało emocji. 

Celowałbym w większą głębię i przestrzeń. Oczywiście może być to kwestia metrażu i adaptacji akustycznej. Salon ma 26m. Zainstalowałem panele akustyczne w kilku miejscachm, bo wcześniej bas dość mocno dudnił. Teraz się uspokoił. Jest fajny, ale płaski. Stąd sądzę, że bardziej pomoże zmiana wzmaka niż kolumn. Ciągnie mnie w strone denona PMA-2500NE... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoimi kolumnami też polecam sprawdzenia M6si,  jako alternatywę zasugeruję sprawdzenie NuPrima IDA-16, gra bardzo czysto, ale bez ostrości w dźwięku, dodatkowo wbudowany DAC, który nie ostaje pod względem jakości dźwięku, sprawia że całościowo granie jest nie męczące przy długich odsłuchach, ale nie gubi detali i potrafiącego wykreować odpowiednią przestrzeń dźwiękową. Niskie tony nie są nastawione na jak największą kontrolę, ale też i nie rozlazłe, a powiedziałbym że wypośrodkowane. Ewentualnie bardziej ocieplone granie da zestaw dzielony np. najnowsza końcówka STA-9X i DAC-9SE, który też bardzo dobrze zgrywa się z kolumnami MA. W razie chęci wypożyczenia i sprawdzenia któregoś z modeli, zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, seba3002 napisał:

Czyli jeśli moje kolumny mają 21,5 cm głębokości i dosunął bym je do ściany to znaczy, że stały by 21,5 cm od niej 🤔

Zacytuje jednego z naszych forumowych kolegów:

Cytat

Myślę, że pomiarów można dokonywać od punktu będącego centrum głośnika (np. nakładka przeciwpyłkowa głośnika stożkowego lub centrum kopułki wysokotonowej).

czyli tak jak napisał wcześniej @J4Z.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, terence napisał:

Bas jest, ale taki dość nieśmiały, trochę twardy. Zestaw gra równo, trochę za równo jak na moje potrzeby. Nieco za mało emocji.

Posiadam MA Silver 500 6G i Advance Acoustic X-i120. Gra to w pomieszczeniu otwartym ok. 45m2 gdzie sam salon ma niespełna 30m2. I wszystko bym o tym zestawie powiedział tylko nie to, że basu jest mało. I nie są to wcale wymagające kolumny. Więc nie sądzę, że to zasługa wzmacniacza (120W 8 Ohm, 160W 4 Ohm). Znam wykres odpowiedzi częstotliwości Silver 500 (dostępny tutaj: https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3319-silver-500 ) i zgadza się z moimi odczuciami: to kolumny z mocno uwydatnionym dolnym zakresem. Neutralną, wręcz niczym nie wyróżniającą się średnicą (na plus i minus) oraz wybitną w tej klasie górą pasma.

Jeżeli więc w 25m2 nie masz basu to nie powinna to być wina kolumn. I moim zdaniem również nie wzmacniacza (no bo nawet na „chłopski rozum” zasadniczego charakteru grania kolumn zmienić nie może).

Wybacz, że spytam: a bass porty masz drożne czy tkwią w nich gąbki?;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...