Skocz do zawartości

NATURA(lnie) brzmiący wzmacniacz


kaczadupa

Recommended Posts

26 minut temu, elektron6 napisał:

Czy ktoś to pisał zna prawo Ohma.??

No masz. Poniosło mnie z tym kalkulatorem. Nie zwróciłem uwagi, że jak się zmieni prąd to zmieni się też wymagana szerokość ścieżki. 

No masz całkowitą rację. Sorki za zamieszanie z natężeniem prądu. To jest oczywista oczywistość 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zapytam bo nie wiem.. Czy tego typu szerokość ścieżki (523.67 nm) wystepuje w typowym układzie przedwzmacniacza?

Ten kalkulator (apka Electrodoc)  oblicza wymaganą czyli chyba minimalną szerokość ścieżki. Normalnie będzie wielokrotnie szersza i tak jak @elektron6 napisał sama ścieżka dla prądu o częstotliwości audio będzie miała ułamki oma więc 3 czy 7 cm nie będzie miało znaczenia.

Ze wzrostem częstotliwości będzie już ciekawiej bo indukcyjność ścieżek zacznie mieć znaczenie. Czy we wzmacniaczach w obrębie regulatora barwy będzie miało to jakiś wpływ należałoby analizować każdy przypadek z osobna. Może jakieś scalone obwody, gdzie ścieżki są naprawdę wąskie to ta długość by w jakiś sposób wpływała. Może... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lpomis napisał:

Piszesz, że słuchasz muzy 3h tygodniowo, leżąc sobie wygodnie na łóżku, daleko od sweet spotu, domyślam się, że mocno rekreacyjnie, a ciśniesz (na forum Audio) z ludzi, którzy trochę „poważniej” podchodzą do tego hobby? ;)

Troszkę poważniej?  Hahaha Hahaha 

To, że ktoś przerzuca wzmacniaczami jak palacz węgiel w kotłowni nazywasz poważnym podejściem?

Ja pierdole muszę to zapisać i w ramkę.

😂😂😂

Poważnym to jest bardziej to co robi @seba3002, bo nie szuka dalej, cieszy się z tego co ma, jak wiekszość z nas, siebie też nie licz czasem.

Seba przynajmniej pomierzył swoje pomieszczenie i wie, że źle nie jest mimo braku adaptacji akustycznej.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DiBatonio napisał:

Ja pierdole muszę to zapisać i w ramkę.

@DiBatonio w zasadzie to jaki masz problem ze mną? Wypominasz mi, że nie mam zrobionych pomiarów pokoju, ignoruję akustykę i co jeszcze? Przecież jeszcze niedawno rozmawialiśmy o tym w temacie Bartka. Wstawiałem też wykresy swojego pomieszczenia. Jeśli nie mam nawalone dookoła specjalistycznych ustrojów to nie mam prawa się wypowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 Mam aktualnie lampowy SET i hypexa ncore podłączone przez switcha i wybieram w zależności od nastroju czy potrzeby. Oba w trybie końcówki mocy.

Nie znaczy to, że są jakieś znaczące różnice w graniu, bo fakt wyboru wynika raczej z funkcjonalności. Radyjko internetowe idzie przez hypexa, poważne słuchanie nowości przez lampowca etc. 

Naturalności to raczej na koncertach szukam. Jeżeli chodzi o moje sympatie do tych klocków to zależy z czym grają. Tu też mam mały wybór. Hypex lepiej gada z Bifrost, a SET lampowy z BMN. Dalej to już zależy jakiego rodzaju muzyki słucham. Niemniej jednak ja dużych różnic w samych wzmakach nie słyszę jeżeli grają w tych samych warunkach. Rozrożniam je ledwo ledwo i dużo zależy od tego jak głęboko się wsłucham. Przy słuchaniu relaksacyjnym oba grają dla mnie tak samo fajnie 😉

Jeżeli chodzi o przeskok jakości o klasę to przy tych poziomach głośności i na tym sprzęcie jakim dysponuję mogę tylko pomarzyć. Podmiana wzmacniacza w moich warunkach nie daje skoku jakości o klasę. 

Mam porównanie jak było bez adaptacji akustycznej i z drobną adaptacją absorberami. Tu mogę szczerze napisać, że skok jakości był znaczny i nieporównywalnie większy do podmiany wzmacniacza ale to moja opinia tak przy okazji dyskusji. 

Warto pobawić się akustyką bo uzysk jest ogromny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Troszkę poważniej?  Hahaha Hahaha 

To, że ktoś przerzuca wzmacniaczami jak palacz węgiel w kotłowni nazywasz poważnym podejściem?

Ja pierdole muszę to zapisać i w ramkę.

😂😂😂

DiBatonio, ile Ty masz lat? Wymądrzasz się jak żaba w błocie. O nas forumowiczach, przynajmniej coś wiadomo, a o Tobie wiemy jedynie, że skrywasz się za ekranem monitora i chamsko się zachowujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dłuższy "niedobór" tematów kablowych daje sie "we znaki" i płynnie przechodzi na inne dziedziny audio ;)

12 minut temu, MMarek napisał:

O nas forumowiczach, przynajmniej coś wiadomo, a o Tobie wiemy jedynie, że skrywasz się za ekranem monitora

Tutaj akurat weź proszę pod uwagę fakt, że nie wszyscy mogą chcieć być "rozpoznawani z daleka"  na dowolnej imprezie audio (np. AVS). A jakby nie patrzeć, to zloty forumowe bardzo pomagają tej "rozpoznawalności".

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tutaj akurat weź proszę pod uwagę fakt, że nie wszyscy mogą chcieć być "rozpoznawani z daleka"  na dowolnej imprezie audio (np. AVS). A jakby nie patrzeć, to zloty forumowe bardzo pomagają tej "rozpoznawalności".

Jak nie chce być rozpoznawalny, to niech założy przed monitorem krawat. Gość w krawacie jest mniej awanturujący się, aby nie powiedzieć, że mniej chamski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MMarek napisał:

DiBatonio, ile Ty masz lat? Wymądrzasz się jak żaba w błocie. O nas forumowiczach, przynajmniej coś wiadomo, a o Tobie wiemy jedynie, że skrywasz się za ekranem monitora i chamsko się zachowujesz.

Wybacz mu to co napisał, pewnie prowadził auto jak to robił .

Gość pochodzi prawdopodobnie z krainy podziemnej pomarańczy, a oni jak prowadzą auto, to są w jakimś dziwnym amoku.😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seba3002 napisał:

Słucham muzyki 3,4h tygodniowo

Cholera, to mnie zaskoczyłeś.

Myślałem,że ja nie za dużo słucham , ale widzę, że są tacy, którzy słuchają zdecydowanie mniej. Aż mnie to zaciekawiło i z chęcią założyłbym temat z ankietą  , kto ile i kiedy słucha muzyki.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, terracan1929 napisał:

Cholera, to mnie zaskoczyłeś.

Myślałem,że ja nie za dużo słucham , ale widzę, że są tacy, którzy słuchają zdecydowanie mniej. Aż mnie to zaciekawiło i z chęcią założyłbym temat z ankietą  , kto ile i kiedy słucha muzyki.

Kiedy pracowałem na 3 zmiany, miałem sporo więcej czasu przed południem. Teraz pracuje w godzinach urzędowych i po południu mam tego czasu zdecydowanie mniej. Ale ma to swoje plusy, bo jak już słucham, daje to dużo więcej radości 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się tłumaczyć :) słuchasz ile i kiedy chcesz...Twoja sprawa  :) 

Po prostu zaskoczyłeś mnie i tyle . Ja także pracuję "w godzinach urzędowych "  :), ale przeważnie te dwie godzinki dziennie (a raczej dwie godzinki wieczorkiem) i 3-4 godziny w weekendowe dni udaje mi się przesiedzic na sofie słuchając rozmaitej muzyki.

Faktem jest ,że często czytam w tym czasie książkę, czy też piszę z Wami na forum :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

Ja także pracuję "w godzinach urzędowych "  :), ale przeważnie te dwie godzinki dziennie (a raczej dwie godzinki wieczorkiem) i 3-4 godziny w weekendowe dni udaje mi się przesiedzieć na sofie słuchając rozmaitej muzyki.

Faktem jest ,że często czytam w tym czasie książkę, czy też piszę z Wami na forum :)

Jakbym czytał o sobie samym. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MMarek napisał:

DiBatonio, ile Ty masz lat? Wymądrzasz się jak żaba w błocie. O nas forumowiczach, przynajmniej coś wiadomo, a o Tobie wiemy jedynie, że skrywasz się za ekranem monitora i chamsko się zachowujesz.

A Ty się za czym skrywasz, piszesz z kalkulatora?

To nie wymądrzanie to fakty.

Już dawno osiągnąłem to co chciałem, gdybyś czytał uważnie co niejednokrotnie miałem do powiedzenia, albo czytał Tych, którzy u mnie bywali. Wiedziałbyś...

Człowieku nie szukaj wrogów tam, gdzie ich nie masz...

5 godzin temu, moss napisał:

Wybacz mu to co napisał, pewnie prowadził auto jak to robił .

Gość pochodzi prawdopodobnie z krainy podziemnej pomarańczy, a oni jak prowadzą auto, to są w jakimś dziwnym amoku.😃

Widzę, że kolejny wróżbita ze szklaną kulą. 

Jak prowadzę  nie piszę....

6 godzin temu, lpomis napisał:

Wypominasz mi, że nie mam zrobionych pomiarów pokoju, ignoruję akustykę i co jeszcze? Przecież jeszcze niedawno rozmawialiśmy o tym w temacie Bartka

Nie o Tobie pisałem, nie sądzę byś przerzucał tak wzmacniaczami....

Domyśl się...

6 godzin temu, lpomis napisał:

w zasadzie to jaki masz problem ze mną?

Z Tobą żadnego.

W zasadzie to ja z nikim nie mam problemu, a jak ktoś w tym widzi problem, to nie mój problem.

😁

 

5 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Widzę że dłuższy "niedobór" tematów kablowych daje sie "we znaki" i płynnie przechodzi na inne dziedziny audio

Myślisz? 

Ten temat też od lat zamknąłem u siebie.

Pzdr 😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Tylko, że w 99,9% są tu chłopy, (dodam, od urodzenia chłopy)  a takie bicie piany bez końca bardziej pasuje do płci pięknej...

W Polsce około 5% osób identyfikuje siebie same jako osoby LGBT (w ankiecie, więc można założyć, że faktycznie odsetek ten jest większy, może nawet 10%).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

A może Ty @Chyba Miro 84

Przeciez napisałem poprzednio (podmiana elementów czy też regulacja prądu spoczynkowego). 

Nie wiem jak jeszcze "inaczej" mogę ciągnąć za język?🤔

Jeśli "ruszysz głowa" chcąc odpowiedzieć na pytanie który wzmacniacz pełni role "drutu ze wzmocnieniem" zatrzymasz sie wkoncu na tym co powyzej napisałem.

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Miro, osobiście wolałbym już zamknąć ten wątek ...

Każdy i tak zostanie przy swoim zdaniu, choćby tu i 10 inżynierów noblistów się wypowiedziało..

Jeden słyszy różnice, drugi nie słyszy i tyle. Po co bez końca to ciągnąć?

Sa osoby ktore chcą dźwięk pod swój gust i tacy ktorzy chcą tzw. "Drut z wzmocnieniem". To dla tych drugich ciagnie sie ten temat. Bez wzgledu na to czy powyzsze dwie grupy słyszą różnicę pomiedzy wzmacniaczami. Takie moje zdanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...