Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Troszkę jeszcze trzeba je lepiej ustawić, odpowiednie standy byłby nie od parady, ale grają tak jak chciałam. 

Mają piękną średnicę, na dobry początek. I w ogóle równowagę tonalną nieporównywalną z Ariami. Nie ma ani efekciarstwa ani rozbierania na detale.

W bonusie nietuzinkowy wygląd i piękna olejowana okleina z orzecha.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

O co chodzi z tą magią?

Zachęcam Ciebie do posłuchania. Nawet w salonie audio.

Na Brabant jest kilka miejsc z AirTight, Ongaku

Właściciele tam mają także „odpowiednie” kolumny.

W Almere wszystkie modele Line Magnetic.

Oby tylko czas się „znalazł”😊

Od roku mam tą magię w domu. Z nowymi kolumnami jest inaczej i jeszcze bardziej magicznie.

Jestem przekonany, że to absolutnie koniec poszukiwań. 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AudioTube napisał:

Zachęcam Ciebie do posłuchania. Nawet w salonie audio.

Na Brabant jest kilka miejsc z AirTight, Ongaku

Właściciele tam mają także „odpowiednie” kolumny.

W Almere wszystkie modele Line Magnetic.

Oby tylko czas się „znalazł”😊

Od roku mam tą magię w domu. Z nowymi kolumnami jest inaczej i jeszcze bardziej magicznie.

Jestem przekonany, że to absolutnie koniec poszukiwań. 
 

 

Adam, jakimi nowymi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

@marcinmarcin Nie chcę tu robić off-topu, ale na temat szkła płaskiego w technologii float mam prawdopodobnie największą wiedzę na forum, tak nieskromnie to ujmę. Mógłbym długo opowiadać o naprężeniach, o odprężaniu szkła, jego łódkowatości (z franc. "bateau"), mogę od ręki wymienić z 50 wad występujących na szkle i gdybyś zaprosił mnie do siebie to być może w Twoim oknie znalazłbym jakiś mikro pęcherzyk, krystobalit, kasyteryt, trydymit czy inny badziew, którego do tej pory nie widziałeś :). Mam różne doświadczenia zawodowe w tym inżynier procesu/kierownik w najnowocześniejszej w Polsce hucie szkła płaskiego (bez kryptoreklamy będzie). A co do chińszczyzny to ta szyba, którą zamontowałem żonie jest marki Fuyao i gdy przed zakupem wszedłem w google by dowiedzieć się coś więcej okazało się, że tę markę (pewnie w ramach oszczędności jako dobry kompromis cenowy) montuje fabrycznie Audi, Jaguar, Bentley, Toyota, Volvo czy Mercedes. Oczywiście marka wcześniej mi nieznana i też początkowo wrzuciłem ją do worka o nazwie "chińszczyzna". Tak więc skoro Niemcy czy Anglicy nie obrażają się na chińczyka to dlaczego polscy audiofile mają to robić. A co do szyby to okaże się z czasem jak się sprawdza, ale tego czasu dużo nie będzie bo w przyszłym roku żona chce zmienić auto, przynajmniej tak fantazjuje sobie.

Co jakiś czas jak przyłożysz ucho do kolumn to słychać "abrakadabra", każdy lampiarz to wie przecież :)

Wiesz że wszystkie normy, certyfikaty, badania itp. w tym przypadku to tylko kawałek świstka :D może jak produkują gdzieś na pierwszy montaż to ich ktoś kontroluje, ale to co kupiłeś tak naprawdę nie wiesz nawet jak się zachowa. Wszystkie twoje doświadczenia z produkcji w Europie, nijak się mają do tego jak się to robi w Chinach ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Mają piękną średnicę, na dobry początek. I w ogóle równowagę tonalną nieporównywalną z Ariami. Nie ma ani efekciarstwa ani rozbierania na detale.

Czy zdradzisz "historię" związaną z przesiadką na tego typu konstrukcję (vintage)? 

13 minut temu, AudioTube napisał:

Cześć.

Piotrek Machnik mi wykonał. Pod WBA.

3way, 95dB, sub „zszyty” organicznie z kolumnami. Schodzi ponad oktawę niżej aniżeli kolumny. DSP tylko w subie. Super tweeter daje wybrzmienia i pogłosy. Dużo by opowiadać.


 

F0D5CDC9-E0CF-43FA-94F2-8D69AAA3C2A2.jpeg

F67854C3-D9B8-45E4-BD46-45D29428613B.jpeg

10733072-F401-48FE-BF6A-69580D56EDD4.jpeg

11A55254-3A5D-410A-8D24-8B0085EEFB43.jpeg

5D2B957E-8F79-49F3-8B15-6EF04BA123F4.jpeg

Domyślam się iż nie wrócisz już chyba do standartowego rozwiazania (kolumny podłogowe pasywne 2.0) ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adi777 napisał:

Duże różnice między nimi, a poprzednimi kolumnami?

Pamięć moja w audio nie jest wiarygodna. 
95-86 dB tu bez komentarza zatem

25W z monobloka to za mało na Scany/86dB, by uzyskać „magiczne” granie w najniższych rejestrach. Do tego zadania mam crowna 1000W.

W „starych” magia była na średnicy i wysokich.

Teraz doszła niezwykła separacja, oddech, powietrze i te rozświetlone wysokie rejestry. 
To maleństwo na samej górze to wisienka na torcie. Nie potrafię opisać.

Kolumny mają kilkustopniową  możliwość regulacji średnicy i wysokich. Pomiary mam i całą dokumentację.

Impedancja nominalnie 6, przy minimum 5. Łatwizna dla monobloków.

 

 

Drivery, woofer 12” i kompresyjny od Lavoce. Fostex/super tweeter.

Niestety drogie. To zabolało, ale już się „podniosłem”

Zwrotki to już pomysł konstruktora, jego doświadczenie i renoma w tej materii jest powszechnie/DIY znana.

Udało mi się ten projekt „zamówić” przed podwyżkami cen. Teraz to już inna para kaloszy.

28 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Domyślam się iż nie wrócisz już chyba do standartowego rozwiazania (kolumny podłogowe pasywne 2.0) ;)

Koncepcja podłogówek odpadła na początku. Można było suby włożyć w kolumny.

Nie miałem nigdy subwoofera, tutaj on jest „zszyty” z resztą przez konstruktora, nie wiem jak to jest, gdy do monitorów dokupić Rela czy inny i potem go  „ręcznie” zszywać.

 

Tylko monitory. Względy estetyczne moje.
Miało być kanciasto, wysokoskutecznie i do „lampy”

 

Teraz gra każdy rodzaj muzyki, absolutnie każdy. Może oprócz rapu, tam raczej rozciągnięty basik się ludziom podoba.

Niezwykła dynamika. Szybkość kosztem zejścia.

DSP zrobiło robotę w zakresie dudnienia itp 

Mam presety/regulacje i zabawa przednia.

„Rozglądałem” się za odpowiednimi kolumnami do moich „lamp”. Takie, które chciałbym mieć, są dla mnie nie do kupienia. Za cienki portfelik mam. Teraz już jest ok😊


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcinmarcin napisał:

zgadzam się z tym w 100%, ale puryści co innego powiedzą... ;) 

Jak masz zaaplikowane DSP?

Absolutnie. Myślałem, że przed korekcją nic nie dudni. Pomiary i wszystko jasne. Po godzince korekcja i wow. Przy 120 dB natężenia/telefon niskie rejestry można „kroić” i mamy torcik rozdzielczości. 
A „zalewało” wcześniej aż głowa boli. Tutaj uszom nie wierzę.

Dsp siedzi w Crown CDi1000. 
Konstruktor wykonał korekcję na odległość. 
Ja tylko miotłę postawiłem.

DF29F9AE-A59A-4973-82BF-50BB1577FEC6.jpeg

9D205784-1C86-4A2B-AAC5-9A070E5158B9.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...