Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Obiecałem sobie z zasady nie udzielać się w takich tematach, więc tylko ten jeden wpis tutaj. Tak, to my. Mesjasz wśród narodów. Nie mogę już znieść tej narracji. Mam (jeszcze) jednoosobową działalność gospodarczą, taką na serio a nie jako obejście etatu. I nie jestem w stanie sam prowadzić księgowości, bo musiałbym być po prostu księgowym i prawnikiem. A tylko ta usługa będzie mnie kosztować 58% więcej niże przed polskim wałem. W tym roku, nawet z powodu sztandarowego programu jedynie słusznej partii  i składce zdrowotnej, nikt nie mówi o podwyżce tej części "socjalnej". O innych aspektach nawet nie wspominam. To nie jest kraj dla ludzi chcących ciężko i uczciwie pracować. Na szczęście dzieci jeszcze małe, więc na emigracji jakoś im pójdzie z językiem. Szkoda słów, opamiętanie przyjdzie, ale zbyt późno, jak zwykle zresztą...

 

Przechwytywanie.PNG

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Grzesiek202 napisał:

I nie jestem w stanie sam prowadzić księgowości, bo musiałbym być po prostu księgowym i prawnikiem. A tylko ta usługa będzie mnie kosztować 58% więcej niże przed polskim wałem.

Właśnie żona wróciła z trzeciego biura , też prowadzi jednoosobową działalność. W dwóch biurach księgowych polegli na uldze dla klasy średniej. W tym w którym była dzisiaj po 40 minutach udało się przeanalizować. M-czny koszt prowadzenia księgowości to 250- 300 zł. To 300 zł to w tym dzisiejszym i je wybierzemy , bo przynajmniej wiem za co płacę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych rzeczy - w Polskim Nowym Wale ZUS przesunięto na 20 dzień miesiąca, bo ni idzie wyliczyć go wcześniej - to znaczy nikt nie wie jak. 
W sejmie jest już 5ta poprawka do tego gniota legislacyjnego (tym razem przywracają stany magazynowe).
Znajomy po dwóch miesiącach tęgiej rozkminy jak rozliczać się z ulgą dla klasy średniej po prostu dał sobie spokój. Okazuje się, że ustawodawca nie przewidział, że można otryzmywać dochód z dwóch źródeł będą np. zatrudnionym w jednym kapitale ale dla dwóch spółek. Po prostu nikt na to nie wpadł. 
Jeszcze nie wiem ile zapłacę czego. Czekam z niecierpliwością.

A i btw. rata hipteki podskoczyła mi już o połowę. Z wypiekami śledzę co jeszcze nasi czempioni zepsują. 

 

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cokolwiek napisać, kiedy weszliśmy już na taki poziom absurdu i abstrakcji, na którym słowa zawodzą.

Jedno PiSowi udało się zaskakująco dobrze - jest to partia wyjątkowo spójna i konsekwentna, jeśli chodzi o nieudolność i niekompetencję. Zawsze, kiedy zaczynam się naiwnie łudzić, że za ich działaniami stoi jednak jakiś przejaw inteligencji, to okazuje się, że jednak nie. Fascynujące na swój sposób.

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dzik napisał:

Ciężko cokolwiek napisać, kiedy weszliśmy już na taki poziom absurdu i abstrakcji, na którym słowa zawodzą.

Jedno PiSowi udało się zaskakująco dobrze - jest to partia wyjątkowo spójna i konsekwentna, jeśli chodzi o nieudolność i niekompetencję. Zawsze, kiedy zaczynam się naiwnie łudzić, że za ich działaniami stoi jednak jakiś przejaw inteligencji, to okazuje się, że jednak nie. Fascynujące na swój sposób.

Czy to nie najlepszy dowód na istnienie Boga, zebrać w jednym miejscu tylu (epitet niech każdy sam sobie dopierze)  zakrawa na cud.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do humoru? Mnie to ani trochę nie śmieszy, bo mieć za prezesa Narodowego Banku Polskiego faceta tak infantylnego, niekompetentnego, który biadoli coś bez sensu jak wygadany taksówkarz i co rusz zaprzecza sam sobie, to nic śmiesznego. Gdybym leciał samolotem, w którym ktoś za sterami posadził szympansa, też nie byłbym skory do żartów, tylko do modlitwy.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Tylko, że on był taki od zawsze. A teraz przynajmniej zostało to nagłośnione. I ten fakt odbieram pozytywnie. :)

Ja bym ten fakt odbierał pozytywnie, gdyby za tym nagłośnieniem coś szło. Za czasów PO takie sytuacje kończyłyby się dymisjami, rekonstrukcjami, być może nawet przyspieszonymi wyborami. W przypadku PiSu nawet gdyby ujawniono nagranie, na którym Glapiński odbiera od gangsterów teczkę z pieniędzmi, to i tak żadnej reakcji by nie było, a słupki by nie zadrżały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ich nienawidzę.........ostatnio imprez rodzinna organizowana u mnie w domu zakończyła się pospieszną ewakuacją brata z rodziną (choć nie pislamista to widział u nich jakieś pozytywy) i mojej ciotki (do tego chrzestnej), starej panny , leżącej krzyżem w kaplicy....oczywiście wyznawczyni prawych i sprawiedliwych....

Całe szczęscie ,że mieszkam w woj.pomorskim,pracuję w Trójmieście i na codzień obcuję z ludźmi o innej orientacji polityczno/społecznej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, terracan1929 napisał:

ostatnio imprez rodzinna organizowana u mnie w domu zakończyła się pospieszną ewakuacją brata z rodziną (choć nie pislamista to widział u nich jakieś pozytywy) i mojej ciotki (do tego chrzestnej), starej panny , leżącej krzyżem w kaplicy....oczywiście wyznawczyni prawych i sprawiedliwych....

Ja bym się takim przebiegiem wizyty RODZINY nie chwalił. Wiesz dlaczego ? Bo to oznacza że nie potrafisz uszanować tego że ktoś może mieć inne poglądy niż ty. I nie szanujesz nadrzędnej wartości jaką jest rodzina. Ale to się często docenia dopiero jak czegoś zabraknie.

9 godzin temu, terracan1929 napisał:

Jak ja ich nienawidzę........

Pewnie tak samo jak oni ciebie. Jesteście identyczni pod tym względem.

A to wideo/mem wstawiałem już :

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fafniak napisał:

Bo to oznacza że nie potrafisz uszanować tego że ktoś może mieć inne poglądy niż ty

heh...dobrze,że pisiory szanują poglądy innych i liczą się z ich zdaniem.....

 

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Pewnie tak samo jak oni ciebie. Jesteście identyczni pod tym względem.

Identycznie ? Ja żyję ponad prawem ? Uzurpuję sobie prawo do wszystkiego ? Zaglądam ludziom pod kołdry ? Zmieniam ustrój Państwa ? Tworzę Państwo wyznaniowe ? Wyznaję zasadę "nie mam twojego płaszcza i co mi zrobisz" ? Nie liczę się z nikim i niczym ? Szastam nie swoją kasą na lewo i prawo kupując sobie głosy zaszczanych Antków ? No proszę CIę bardzo. To wszytsko jest zarezerwowane dla nich. Jak oni mogą mnie nienawidzić, jeśli to ja płącę za ich pińcet plusy, opiekę medyczną (sam z publicznej nie  korzystam, a po wprowadzeniu polskiego dziada będę płacił tysiące złotych) i ogólnie jestem ograbiany z owoców mojej ciężkiej pracy przez nierobów ? Nooo mogą mnie nienawidzić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Fafniak napisał:

Ja bym się takim przebiegiem wizyty RODZINY nie chwalił. Wiesz dlaczego ? Bo to oznacza że nie potrafisz uszanować tego że ktoś może mieć inne poglądy niż ty. I nie szanujesz nadrzędnej wartości jaką jest rodzina.

A co np. z faszystami? Szanować odmienność poglądów? Zapraszać? Herbatka z Mussolinim? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...