Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

PO nie zrealizowała żadnej obietnicy wyborczej i mimo braku 13, 14, pińset plusa, groszowej minimalnej śmieciowej i wyprzedaży majątku udało im się tak  zadłużyć PL...

Marcin w wielu tematach się z Tobą zgadzam, ale tutaj to trochę za mocno generalizujesz.

Ty wiesz jak wyglądają te 13ki i 14ki w realu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Piszemy chyba o typowych wyborcach pis i po... do wyborców po dodaj jeszcze jednego mojego znajomego który ma firmę ochroniarską. Płacze od lat że przez  wzrost pensji minimalnej zaraz zbankrutuje ( za po płacił na śmieciowych umowach po 800zł/mc ludziom.) Teraz prawie bankrutuje, tzn zmienia auta (od miliona w góre) co rok, a jak wrócą smieciowki będzie mógł co pół roku 😉

Mam takiego samego znajomego,2 Żabki w franczyzie,i narzekanie,że TYLE musi płacić pracownicą,bo najniższa krajowa w górę,a było tak pięknie,można było zwolnić i kolejka do pracy zawsze była.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sprzęt posiada Dariusz Barski ;)

Co więcej, w swojej kolekcji posiada drogi sprzęt grający, w tym m.in. kolumny głośnikowe ALTEC 604 8 G o wartości ok. 35 tys. zł, gramofon Thorens 124 z osprzętem wyceniany na niemal 25 tys. zł i gramofon Garrard 401 z osprzętem o wartości ok. 20 tys. zł, a także wzmacniacz McIntosh, którego deklarowana wartość wynosi ok. 10 tys. zł.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/finanse/news-taki-majatek-ma-dariusz-barski-motocykle-konie-i-drogi-sprze,nId,7270682#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2024 o 20:55, Kubakk napisał:

Ciekawy sprzęt posiada Dariusz Barski ;)

(...) a także wzmacniacz McIntosh, którego deklarowana wartość wynosi ok. 10 tys. zł.

Nawet biorąc pod uwagę ceny używanych sprzętów, jest to raczej niższy model Maka. Na bank bez firmowych autoformerów. I taki "leszcz" chce być dalej Prokuratorem Krajowym? Typki z PiS-u mają, kurczę, tupet... ;) 

Edytowano przez Rafał S
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur Brol napisał:

Podobno jak Elon do Polski przyjedzie ma odwiedzić polskich więźniów politycznych w więzieniu.

Chodzą też słuchy , że mają Kamińskiemu dokwaterować księdza z Dąbrowy Górniczej :)

Wszedłem na FB zwolenników pisu. Lubię znać argumentacje dwóch stron by wyrobić sobie własne zdanie. Niestety argumentacji żadnej nie odnalazłem. Tam po prostu królują emocje nie poparte niczym. Żadnymi konkretami. Nienawiść w czystej postaci , tak jak by tym ludziom ktoś odłączył samodzielne myślenie. Z wieloma poglądami osób w moim prywatnym życiu się nie zgadzam , ale ich szanuje . Jak się sprzeczamy to na argumenty , fakty a nie przekonania i wróżby jak może być.

Przegrywać też trzeba umieć. pis potwierdza tylko jaki poziom reprezentowali . Nawet " obrona swoich" jest żenująca i śmieszna .

a3.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał,  w tym kraju świętej trójcy oddanemu, tyle nienawiści, złodziejstwa i kłamstwa.

Oni się tak zachowują,  bo wciąż nie potrafią zrozumieć, że nie rządzą. 

Totalnie oderwani od rzeczywistości.

Chciałem coś dodać, ale poprostu nie potrafię tego co robią, sobą prezentują,  opisać.

Udają niewinnych. Oni chyba sami w to uwierzyli, że im się władza należy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://finanse.wp.pl/tusk-obiecal-podwyzki-jest-zlosc-nie-mam-juz-sil-6987483722230528a

Sztandarowy program KO, niestety...

Zwróćcie uwagę, że od stycznia minimalna wynosi 4242 zł, więc realnie podwyżka wynosi ok 660 zł brutto, czyli jakieś 500 zł netto. Fajnie brzmiało nie mniej jak 1500 zł brutto, takie na kampanie w sam raz  ;)

Pozdrawiam rozliczających sto konkretów w sto dni  ;)

 

Screenshot_20240122_195504_Chrome.jpg

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie? nie dał bym im NIC!

Mam nauczycielki po sąsiedzku. 3-4h dziennie w klasach 1-4 czy5., widzę przez okno jak się przemęczają.

Ilu jeszcze ma urlopy w środku lata? (nie wspomnę o ilości dni) ile ma wolne na ferie i święta wszelakie???

Do tego kredyt niskoprocentowy oczywiście samochodowy tez podobnie.

 

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław 66 czemu nie zostałeś nauczycielem? Myślałem, ze masz trochę więcej w głowie. Czy znasz przysłowie ,,Bodajbyś cudze dzieci uczył,,? Myślę, ze po kilku dniach nie chciałbyś tego wolnego, tych pieniędzy i uczenia czyichś dzieci. Pozdrawiam.

PS Już kiedyś jedna pani powiedziała puiblicznie ,,...moi nauczyciele - fuck you,,. A po kilku latach bardzo przepraszała. 

PS 2 A wiesz dlaczego czas pracy nauczycieli (tzw pensum) wynosi ok połowy czasu pracy w innych zawodach? Dlatego, ze gdyby był dłuższy to większość z nich lądowałaby w szpitalach psychiatrycznych. 

Edytowano przez Rega
  • Lubię to 6
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda , nie słyszałem od mojej żony że ktoś ma lepiej , że żałuję komuś podwyżki a tu widzę zazdrość jakaś ,pełną gębą 🤨

Tylko czego ?

Tego że dopłacane miala 70 PLN by miała tyle co Pani sprzątająca przez tamten rok 🤔 

W sumie w styczniu też . 

Dajcie już spokój , pewnie jak PiS  by dało 40% na nich by głosowali 😂 żenada , chyba nie zalapliscie jeszcze po co ta zmiana .

 

Edytowano przez Dedal
  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Moja połowa jest nauczycielką, miałem też teściową która była pochłonięta obowiązkami szkolnymi w czasie prywatnym w domu do późnego wieczora. To nie jest tylko 4h na dzień, owszem w szkole a ile spędza czasu w domu na przygotowanie się do następnych lekcji.

Moim zdaniem tu tkwi sedno sprawy. Owszem, są nauczycielki, które poza pensum nie pracują zbyt wiele. Ale to są albo nauczycielki kiepskie, albo wypalone. Te dobre dają z siebie znacznie więcej. Ale żeby mieć więcej tych dobrych, a mniej kiepskich czy wypalonych trzeba po pierwsze przyzwoicie im płacić, a po drugie - poprawić pewne rzeczy w systemie. (Włącznie z programami nauczania, bo jak tu na serio uczyć z takiego HiT-u?).

  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...