Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

25 minut temu, audiowit napisał:

Blumenhofer nie zaskoczył. Gra to dobrze i starannie poprowadzona prezentacja.

20221030_114132.jpg

Moja żona nawala je wędzarnią. Nie powiem co powiedziała o Wilsonach :)

Pokazałem dwóm kumplom nie audiofilom foty tych kolumn się posiekali ze śmiechu. Jedne powiedział, ze wyglądają jak mokry sen stolarza, a drugi, ze są jak wyjęte z kreskówki flinstonowie 🤣 W tym drugim coś jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, seba3002 napisał:

Myslisz 🤔

Kiedyś rozmawiałem z kimś o tym, dlaczego audiofile mający systemy za grube tysiące, tak bardzo starają się udowodnić, że tylko taki sprzęt gra.

No tak, to jest głupie myślenie, ale nie każdy rozumuje w taki sposób.

@soberowy

Moje Edifiery aż takie drogie nie są.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest :)

Dwa zestawy T+A, które też nie zaskoczyły. T+A przyzwyczaiło nas do swojego charakteru. Zimne, metaliczne, konsekwentne i nie uśredniające brzmienie. Jest w tym urok i klasa.

Ten drugi zestaw z Tentogrą zagrał w/g mnie lepiej choć nie idealnie. Trochę za dużo metalicznych rezonansów.

20221030_152157.jpg

20221030_154324.jpg

Drugi biegun Avatar. Hmmm... piękne granie moze miec wiele twarzy.

20221029_175413.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creme de la creme AVS. Zainteresowanie niewielkie, ale wszystkie miejsca zajęte. Cisza, bez komentarzy, skupienie. Chyba zrozumiała sytuacja dla tych co wyczuja klimat. 

Granie bez fajerwerków przyciągających gapiów. Nie ma też za bardzo na co się gapić. Ot jakieś se kolumienki dość słusznych rozmiarów ale nie wykończonych orzechem amerykańskim ani piano Black:). Wchodzisz i słyszysz... nic specjalnego. I tu jest sygnał. Warto przysiąść. Słychać w którym miejscu uderzy paleczka w talerz, blacha talerza nie przesteruje przetwornika i nie wprowadzi go w rezonans. Średnica otwarta ale nie podbarwiona. O mokrych marzeniach podstarzalych audiofili z Krall siadającej na kolanach można zapomnieć. Niesamowita przestrzeń, która odwzorowuje akustykę pomieszczenia w którym została nagrana płyta doskonale roznicowanie. Aj co tam pieprzyć. Doskonałość.

Trochę ciemnawo ale to w całej oprawie malutki szczególik żeby nie być niesprawiedliwym, wspomnę.

A tu skromny bohater.

20221030_151342.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Nie uraziłem Cie personalnie więc nie zachowuj się jak dziecko z przedszkola, dorosły chłopie. 

Moje stwierdzenie to czysta prawda i czas się z tym zmierzyć a nie obrażać.

 

O, pod tym postem nawet jeden z tych cierpiących na przerośnięte ego, dał Ci serduszko 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Pokazałem dwóm kumplom nie audiofilom foty tych kolumn się posiekali ze śmiechu. Jedne powiedział, ze wyglądają jak mokry sen stolarza, a drugi, ze są jak wyjęte z kreskówki flinstonowie 🤣 W tym drugim coś jest

No fakt, karykaturalnie wyglądają, ale muzyka klasyczna która z nich płynęła brzmiała fantastycznie. Na fejsie czytałem, że około miliona kosztują. Ktoś tam pisał na którejś grupie. Tak czy siak, jakość dźwięku niesamowita. Polecam, Magda Gessler. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam trochę refleksji po avs, jakoś niespecjalnie mnie dźwiękowo przypadły do gustu wielgachne konstrukcje kolumn za miliony, żadnych tam emocji nie było oprócz tego , że głośno grały…

za to tę energię i niesamowitą soczystość odnalazłem w nieco kosmicznie (zupełnie nie mój gust) wyglądających fińskich kolumnach Gradient spiętych ze szwedzkim Bladeliusem Ask. Nie wiem co tu tak dobrze grało Szwed czy Finowie, ale synergia była…2B1DDEAA-98EE-4E34-83E9-DDDBF39E6A00.thumb.jpeg.5968e83ad4763fc1d82f829b152d4ed2.jpeg

 

drugi zestaw , który wywarł na mnie wrażenie to norweski Electrocompaniet i hamerykańskie Rockport Avior, dynamika i energia jakiej oczekuję.36304F3E-6DE1-4715-89E2-90E1736878DF.thumb.jpeg.6f8d5bad874cd0cc9a46bacd6374dca5.jpeg

 

i na koniec coś pięknie analogowego, tak chciałbym brzmiący sprzęt…

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

No fakt, karykaturalnie wyglądają, ale muzyka klasyczna która z nich płynęła brzmiała fantastycznie. Na fejsie czytałem, że około miliona kosztują. Ktoś tam pisał na którejś grupie. Tak czy siak, jakość dźwięku niesamowita. Polecam, Magda Gessler. 

Taka jest cena w przewodniku avs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, moss napisał:

Nikt na was nie patrzy w ten sposób, to wy macie jakieś uprzedzenia względem osób które mają zestawy w większym budżecie.

Co chwilę są jakieś docinki w stronę tych osób. Administrator musi to non stop kasować.

Pytam się, po co to robicie.

Jeżeli piszesz o sobie, to absolutnie bezpodstawne oskarżenia - wszak nie podajesz swojej konfiguracji. 

No chyba, że „Lokalizacja Szwecja” ma nam maluczkimi wystarczyć 😛

33 minuty temu, Rega napisał:

@tomek4446 niedostępne bo wykupiłem większą cześć produkcji😉

 

IMG_20221031_171516.jpg

O cholera, robi wrażenie. Szacun 👍

Dorzucam do kolekcji "zakręconych".

faeb818fdd43cdd6f6947d2367d71acc.jpg

tapatalk_1540497093260.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...